» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
73 / 128
»»

D3m ::

Si že ne vem kokrat prilepil eni in isti link.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machiavelli ::

Pa ga bom še 10000x :D drgač una piksna od FX-a tid ni koristna ker ma lukno xD
Nigaaazz

mihec87 ::

Nothing to see here move along....Mogoče bo z 2gen dosegal obljubljeno..

x45 ::

FX 4100 je pa res kerko boljši za manji denar od I3 3120...

Nove varčne verzije 95 tdp pa so že tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PrimozR ()

OmegaM ::

Sem malo gledal, primerjal, vendar če kupuješ novo vidim, da se trenutno da z i3 2120 priti ugodno skozi.

Če bi doma nadgrajeval AMD sistem v katerem imam osn ploščo Asus M4A78T-E pa vidim, da se nekako še najbolj splača vzet AMD Phenom II 980 BE.
Ker je kar primerljiv z x6 1100T. In za cca. 50 € cenejši.

FX4100 pa verjetno samo če ga pol naviješ.

No, test sem na koncu pogledal tu.
Primerjava i3,i7, z AMD FX4100

Koliko drži test pa boste vi bolje vedeli kot jaz.

Ampak, če gledam za šiht pa mislim, da bo kar i3, ker lahko ugodneje pridem skozi.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Machiavelli ::

fx4100 je kot kak phenom x2-x3. . .
Nigaaazz

gnilojabolko ::

Mojega FX-8120 zabijem vsa jedra s Sony Vegas in malo morje efektov in ce primerjam i5 se lahko userje proti BD-ju (btw imam tudi enga z i5-2400, pri katerem porabi vsa jedra le do 80%, medtem ko BD porabi vse in se bolj hitro dela).
Odkar me je Intel prevec razocaral sem kar AMD fan. :D

fireX88 ::

gnilojabolko je izjavil:

Mojega FX-8120 zabijem vsa jedra s Sony Vegas in malo morje efektov in ce primerjam i5 se lahko userje proti BD-ju (btw imam tudi enga z i5-2400, pri katerem porabi vsa jedra le do 80%, medtem ko BD porabi vse in se bolj hitro dela).
Odkar me je Intel prevec razocaral sem kar AMD fan. :D


to si zdj napako naredu, nebo minilo 15min ko boš dobil kritike nazaj..drugač pa tudi sam razmišljam o nakupu tega modela kot ga imaš ti....
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

filip007 ::

Vsi nismo pro video koderji...
http://blogs.amd.com/fusion/2011/12/22/...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

klinker ::

Jp. Buldi ima nekaj prednosti pri nekem specificnem delu in vse to tudi pise v tej temi, vendar ker jo X45 pridno smeti in pol se drugi ko odgovarjajo na njegove smeti, je prakticno nemogoce kaj pametnega razbrat iz te teme na zalost. Machiavelli pa je zgleda "brat" od X45, s to razliko da vsaj znas njegove poste prebrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Machiavelli ::

gnilojabolko je izjavil:

Mojega FX-8120 zabijem vsa jedra s Sony Vegas in malo morje efektov in ce primerjam i5 se lahko userje proti BD-ju (btw imam tudi enga z i5-2400, pri katerem porabi vsa jedra le do 80%, medtem ko BD porabi vse in se bolj hitro dela).
Odkar me je Intel prevec razocaral sem kar AMD fan. :D


Jah če bi imeu 2600k bi bilo enako ane 8Threadov 2400 ima samo 4Threade logično lol
Nigaaazz

D3m ::

LOL. Pa spet ni primerjave. Ne moreš primerjati 8120 proti 2600k, ker je tudi razlika 100€. In ti naj bi bil za potrošnike?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Machiavelli ::

jah kaj nej ti rečem 2600k je cca 270eur 8120 je cca 200eur 8150 pa cca 240eur

gledano če naviješ 2600k boš imel dejansko boljše score kot z navitim FX-om,poleg tega pa sama platforma ima manj botelnecka

Kak nej ti razložim 1 modul = 1 intel jedro brez htja
Seveda v določenih scenarijih lahko razbremeniš čez jedra v modulih kjer ima fx ponekod rahlo prednost pred intelovim 4/4
Samo intelova jedra so tako nabildana da fx8 konča pod 2500k v povprečju. . . .
Pač moj filing je da je fx8 razkosan phenom x4 za duplo ceno lol
Nigaaazz

Dr_M ::

Aha, 2600k je v tujini 270€, 8120 pa pri nas 200€. Zanimive primerjave.

eieieie1 ::

Lahko pa primerjaš 2500k in 8120 ki staneta enako...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: x45 ()

Machiavelli ::

2600k je v tujini cca 260eur sicer cene zlo nihajo od 250-270 odvisno...
pri nas je pa 280-290eur

8120 je v tujini 170-180eur
samo da te opozorim 8120 je dejansko slabši izdelek od 8150,
Kakovost je slabša,nek poba je testiru 8120 in 8150 na enakih clockih in enakih ocjih je 8120 začuda imel vedno nižji score,poleg tega se je tudi malce slabše navijal....
Probal je 2 različna proca pač 2x 8120 in 2x 8150 z različnega batcha...
Nigaaazz

Dr_M ::

Beri lukcic-ev post.

pri nas je pa 280-290eur


Pokazi, kje je 280EUR pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Machiavelli ::

med 8120 in 2500k je 2500k boljša izbira,imaš upgrejd path na 22nm na pci ex 3.0 boljši performanc per core,in večji score z overclockom,nižja load poraba,zdj z fx8120 si že ubistvu kupu skor top zadevo tako rečeno 8/8 am3+ nima pci ex 3.0 performanc per core je slabši,je pa boljši ker ima več threadov narazpolago,za kake virtual mašine je to kul,za igre do HD resolucije slabo ker so ta jedra švoh in tudi kot modul je dokaj švoh,zdj za kake programe ki podpirajo dodatne inštrukcije ki ji fx ima mogoče smiselno......
Nwm no lepo je videt da je 8120 cca 200eur ker je vreden še manj 160eur....sam pač 2500k je better opšn i gues....
Nigaaazz

Dr_M ::

To kar ti pravis, je znano ze skoraj pol leta, ampak na moje vprasanje pa se vedno nisi odgovoril.

Machiavelli ::

pri nas je trenutno 290eur,sam je bilo tudi pod 290,pač kot pravim cene nihajo...
Nigaaazz

Dr_M ::

Se pravi, smo v 30 minutah prisli iz 270 na 290€. Se malo, pa bomo na 296. :))

Machiavelli ::

Tujina 250-270eur + 10-15eur poštnina = naša realna cena

Trenutno je najcenej v tule
http://www.mlacom.si/procesorji/intel-c...

-2 al -3% še na gotovino pa si zmagu :D
to je 6-9eur še odbiješ od zneska ;D
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

To je ze cena za gotovino.

Machiavelli ::

ja ampak če daš gotovino vsaj ko jaz kupujem mi da še popust par % na to ceno,če pa daš kartico pa je pač ta cena sam brez % štekaš ?
Nigaaazz

win64 ::

@Machiavelli: si slišal že kdaj za ločila? vejica, pika, klicaj...
Imaš okoli 11 stavkov in samo eno ločilo vmes. Ne se čudit, da te ne razumemo zmeraj.

Dr_M ::

Machiavelli je izjavil:

ja ampak če daš gotovino vsaj ko jaz kupujem mi da še popust par % na to ceno,če pa daš kartico pa je pač ta cena sam brez % štekaš ?


Sem v mlacomu ze kar nekaj stvari kupil, vem kako poslujejo.

D3m ::

Kljub temu ne more primerjati 8120 vs. 2600k, prej mogoče 2500k ampak ima potlej 8120 več jeder za multi-threaded aplikacije, kot npr. 2500k.
|HP EliteBook|R5 6650U|

x45 ::

Machiavelli je izjavil:

med 8120 in 2500k je 2500k boljša izbira,imaš upgrejd path na 22nm na pci ex 3.0 boljši performanc per core,in večji score z overclockom,nižja load poraba,zdj z fx8120 si že ubistvu kupu skor top zadevo tako rečeno 8/8 am3+ nima pci ex 3.0 performanc per core je slabši,je pa boljši ker ima več threadov narazpolago,za kake virtual mašine je to kul,za igre do HD resolucije slabo ker so ta jedra švoh in tudi kot modul je dokaj švoh,zdj za kake programe ki podpirajo dodatne inštrukcije ki ji fx ima mogoče smiselno......
Nwm no lepo je videt da je 8120 cca 200eur ker je vreden še manj 160eur....sam pač 2500k je better opšn i gues....


res nisi na tekočem. Ne vem sicer zakaj tole piše tu not okrog intela sploh ampak:

intel dela ( že spet ! ) novo podnožje 1150 lga. tako da tisto kar bi naj blo na 22 nm in 1155 je velik vprašaj. po moje ne bo nič.

VSI intelovi K MODELI NIMAJO VIRTUALIZACIJE IN nekaj MANJKA. Amd fx ima vse tole, pa odklenjeno vodilo HTT, pa nove ukaze.
spodobna plata na am3+ je kr nekaj cenejša.in ima možnoist do 4 linke po 8x PCIE ali 2x 16 . intel samo 2x 8.

Da ne omenjam spet in spet kar sem že 10x postal:

pri visokih resolucijah tud v vseh igrah Prednosti pr intelu ni.
kak mafia 2033 ipd pa je AMD itak boljši.

x45 ::

sicer pa primerjava trinity vs ivy bridge :) za IGP :

The slide notes that with an assumed performance increase of 30% by the upcoming "Ivy Bridge" architecture, its 3DMark performance is projected to be 1,505 points. The 17W Trinity chip would still end up with a 56% performance lead. Moving on, AMD even revealed the performance of the high-performance A10 "Trinity" APU with 25W TDP, designed for slightly thicker notebooks. This chip scored 3,600 points in 3DMark, which would effectively make it 136% faster than Ivy Bridge at graphics.

gnilojabolko ::

Dejmo nekdo z Intelom naj da svoj rezultat Cinebencha, pove za kateri procesor gre objavi sliko in se pogleda cenovno in potem objavim moj rezultat s Cinebenchom....To bi bilo najbolj realno veste :)
Seveda bo treba gledat cenovni rang itn... ampak potem bo najbolj realno videno kaj in kako

klinker ::

gnilojabolko je izjavil:

Dejmo nekdo z Intelom naj da svoj rezultat Cinebencha, pove za kateri procesor gre objavi sliko in se pogleda cenovno in potem objavim moj rezultat s Cinebenchom....To bi bilo najbolj realno veste :)
Seveda bo treba gledat cenovni rang itn... ampak potem bo najbolj realno videno kaj in kako


 i5 750@3,4Ghz - OSX Lion 10.7.3

i5 750@3,4Ghz - OSX Lion 10.7.3



Ni i5 2500, pa vseeno :)

Pa ql bi blo da so vsi na enakih clockih, brez turbo, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Machiavelli ::

x45 nič bat moja plata že ima bios za 22nm proce ;D

1150 bo samo prinesla native usb 3.0 in native sata 3.0 in procesori bodo imeli kako inštrukcijo več seveda to pride šele 2013.

Zdaj mi pa reči da ti imaš uber resolucijo oz CF,SLI eyefinity ?

Kakorkoli že Ivy bridge 22nm 1155 so že v divjini tako da ni nič uprašanje ;D

2500k ima Intel(R) Virtualization Technology (VT-x)
nima pa Intel(R) Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)

2500 pa ima oboje
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

x45, ti si telček.

Prejšni teden sem kupoval prenosnik v cenovnem rangu nekje 500-600e. Pač entry level segment v katerem je prodaja najverjetneje najvišja. Prva zadeva za katero sem pogledal je seveda AMD Fusion APU, ker sem mislil, da bom dobil največ za svoj denar. Ampak enostavno ni res, te zadeve se začnejo nad mojim "budgetom". In potem presenečenje, za manj denarja lahko dobim Sandy Bridge prenosnik z diskretno AMD/Nvidio grafično in takšna kombinacija je tako na CPU, kot na GPU strani zmoglivejša. Torej Sandy Bridge je v P/P vodstvu (ta stavek je tukaj, da lahko razumeš).

Za približno 550e sem dobil Intel Core i5 2430M, ki je za celih 50% zmoglivejši in Nvidia 540M diskretno, katera je za malo več, kot 20%.

Čeprav je APU zanimiva zadeva v realnem svetu nima prostora v konkurenčnem cenovnem razredu, vsaj pri prenosnikih. Torej je verjetno "trinity vs ivy bridge" je popolnoma nesmiselna primerjava v tem primeru.

Dr_M ::

1150 bo samo prinesla native usb 3.0 in native sata 3.0 in procesori bodo imeli kako inštrukcijo več seveda to pride šele 2013.


Pa kaj spet nakladas? Sata 3 ima ze chipset serije 6, usb 3 pride pa s 7.
A si ti to kr neki sprot zmislujes?

jest10 ::

klinker je izjavil:

gnilojabolko je izjavil:

Dejmo nekdo z Intelom naj da svoj rezultat Cinebencha, pove za kateri procesor gre objavi sliko in se pogleda cenovno in potem objavim moj rezultat s Cinebenchom....To bi bilo najbolj realno veste :)
Seveda bo treba gledat cenovni rang itn... ampak potem bo najbolj realno videno kaj in kako


 i5 750@3,4Ghz - OSX Lion 10.7.3

i5 750@3,4Ghz - OSX Lion 10.7.3



Ni i5 2500, pa vseeno :)

Pa ql bi blo da so vsi na enakih clockih, brez turbo, itd.


Mal za primerjavo še prejšnja generacija(za tiste 80MHz več do tvojih frekvenc se mi ni dalo restartat in navijat. Se pa "na uč" doda ene 0,05 pike pa je)

D3m ::

klinker je izjavil:

gnilojabolko je izjavil:

Dejmo nekdo z Intelom naj da svoj rezultat Cinebencha, pove za kateri procesor gre objavi sliko in se pogleda cenovno in potem objavim moj rezultat s Cinebenchom....To bi bilo najbolj realno veste :)
Seveda bo treba gledat cenovni rang itn... ampak potem bo najbolj realno videno kaj in kako


 i5 750@3,4Ghz - OSX Lion 10.7.3

i5 750@3,4Ghz - OSX Lion 10.7.3



Ni i5 2500, pa vseeno :)

Pa ql bi blo da so vsi na enakih clockih, brez turbo, itd.


Še moj test. Sam ne uporabljam profesionalnih programov.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Upam do bo X45 tudi zagnal kak test svojega AMDja :D

D3m ::

Je pa zanimiv test od tebe klinker. Dvojederni intel oz. štiri jederni je mogoče cinebench bolje spisan za Intel?
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Ma ne vem zakaj zazna CPU kot DualCore s 4 threadi. Je obicen quad brez HTja. Ne vem pa zakaj bi bil boljse spisan za intele 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrimozR ::

x45 je izjavil:

Machiavelli je izjavil:

med 8120 in 2500k je 2500k boljša izbira,imaš upgrejd path na 22nm na pci ex 3.0 boljši performanc per core,in večji score z overclockom,nižja load poraba,zdj z fx8120 si že ubistvu kupu skor top zadevo tako rečeno 8/8 am3+ nima pci ex 3.0 performanc per core je slabši,je pa boljši ker ima več threadov narazpolago,za kake virtual mašine je to kul,za igre do HD resolucije slabo ker so ta jedra švoh in tudi kot modul je dokaj švoh,zdj za kake programe ki podpirajo dodatne inštrukcije ki ji fx ima mogoče smiselno......
Nwm no lepo je videt da je 8120 cca 200eur ker je vreden še manj 160eur....sam pač 2500k je better opšn i gues....


res nisi na tekočem. Ne vem sicer zakaj tole piše tu not okrog intela sploh ampak:

intel dela ( že spet ! ) novo podnožje 1150 lga. tako da tisto kar bi naj blo na 22 nm in 1155 je velik vprašaj. po moje ne bo nič.

VSI intelovi K MODELI NIMAJO VIRTUALIZACIJE IN nekaj MANJKA. Amd fx ima vse tole, pa odklenjeno vodilo HTT, pa nove ukaze.
spodobna plata na am3+ je kr nekaj cenejša.in ima možnoist do 4 linke po 8x PCIE ali 2x 16 . intel samo 2x 8.

Da ne omenjam spet in spet kar sem že 10x postal:

pri visokih resolucijah tud v vseh igrah Prednosti pr intelu ni.
kak mafia 2033 ipd pa je AMD itak boljši.

A ti se resno trudiš delat budalo ali ti uspeva kar tako? 22 nm Ivy Bridge gre na LGA-1155. To je dejstvo. Še več, gre na obstoječe plate. 22 nm Haswell, nova arhitektura, bo na LGA-1150. To se ve že približno eno leto, če ne še več. Pa brez skrbi, tudi AMD-jeve Bulldozerje v bližnji prihodnosti čaka zamenjava podnožja, sprva se je pričakoval že za drugo generacijo, torej Piledriver, a so mislim da to rahlo spremenili. Pa ne vem zakaj se tako obešaš na ta podnožja, itak se dandanes večinoma zamenja kompleten računalnik, ne pa samo procesorja.

Si že 10x postal pa vsakič narobe. Good for you! :D

Sicer pa glede Cinebencha: http://www.anandtech.com/bench/Product/...
2500k doseže 5.42, FX-8150 pa 5.99 Dodatna jedra pomagajo, da AMD komajda premaga cenejši procesor s polovičnim številom jeder. :> V R10 je razlika še bistveno manjša.

klinker je izjavil:

Upam do bo X45 tudi zagnal kak test svojega AMDja :D

Saj ga nima, vsaj ne FX-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jakob_X ::

klinker je izjavil:

Ma ne vem zakaj zazna CPU kot DualCore s 4 threadi. Je obicen quad brez HTja. Ne vem pa zakaj bi bil boljse spisan za intele 8-O


Cinebench mislim da uporablja Intelov kompajler. Zadeva posledicno odlicno tece na Intelih in dalec pod realno zmogljivostjo na ostalih platformah.

klinker ::

PrimozR je izjavil:


klinker je izjavil:

Upam do bo X45 tudi zagnal kak test svojega AMDja :D

Saj ga nima, vsaj ne FX-a.


Ce sploh kaj ima :D

PrimozR ::

Baje ma enga Athlona al neki podobnega v low endu AMD-ja.

klinker ::

Ti sment...treba AMDju eno prosnjo poslat da ga nagradijo z FXom zaradi tako zveste verske pripadnosti AMDju :D

Jakob_X je izjavil:

klinker je izjavil:

Ma ne vem zakaj zazna CPU kot DualCore s 4 threadi. Je obicen quad brez HTja. Ne vem pa zakaj bi bil boljse spisan za intele 8-O


Cinebench mislim da uporablja Intelov kompajler. Zadeva posledicno odlicno tece na Intelih in dalec pod realno zmogljivostjo na ostalih platformah.


Madona...zgleda so prav vsi benchi za Intele spisani >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Dr_M ::

Phenom x6 @ 3370MHz dobim 5.95pts.

klinker ::

Dr_M je izjavil:

Phenom x6 @ 3370MHz dobim 5.95pts.


E ja...X6 je se vedno dober CPUjcek :)
Pa screen prilepi ;)

Machiavelli ::

phenom x6 je per core močnejši od FX-a,in v določenih scenah je boljši phenom od fx-a v povprečju pa se fx malce bolj stegne samo ni pa newem kolk boljš....sploh če gledaš porabo v load....
Nigaaazz

Dr_M ::

Sm mogu se enkrat zalaufat, ker sm prehitro zapru CB.

Machiavelli ::

Dejansko je tako

1 modul (2 fx jedra) = 1,5 phenom jedra = 1 SB jedro brez htja.

Kar bi dalo phenom x6 pač 4 cela jedra vsako daš v modul,zadnja dva razkosaš na 4 dele,te polovičke dodaš v module in dobiš 1,5 moči na modul.....za podoben performanc za podobno rahlo višjo ceno...
Ali pa samo phenom x4 razkosaš na 8 delov zlimaš v module in naviješ clocke da nadoknadiš izgubo,prodaš po dupli ceni....

SB jedro pa to doseže kot celo jedro brez čire čare...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

««
73 / 128
»»