» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
74 / 128
»»

klinker ::

Machiavelli je izjavil:

Dejansko je tako

1 modul (2 fx jedra) = 1,5 phenom jedra = 1 SB jedro brez htja.

Kar bi dalo phenom x6 pač 4 cela jedra vsako daš v modul,zadnja dva razkosaš na 4 dele,te polovičke dodaš v module in dobiš 1,5 moči na modul.....za podoben performanc za podobno rahlo višjo ceno...

SB jedro pa to doseže kot celo jedro brez čire čare...


Lahko bi ze nehal s temi posti ala X45, se ti ne zdi?
Trenutno tece debata o CBju in ce nimas kaj pametnega za prispevat, tudi takih posplosenih brezveznih postov ne rabi.
Zazeni svojo masino raje in postaj kak rezultat.

Dr_M ::

1 modul (2 fx jedra) = 1,5 phenom jedra = 1 SB jedro brez htja.


S HT pa res. Vsaj v primerjavi z Phenomom.

klinker ::

Dr_M je izjavil:

1 modul (2 fx jedra) = 1,5 phenom jedra = 1 SB jedro brez htja.


S HT pa res. Vsaj v primerjavi z Phenomom.


Ne vem ne...SB ima kar dobro jedro ze brez HTja. Ze moj i5 750 ima boljse jedro od Ph2. Poskusi zalavfat CB na 4ih jedrih s tvojim X6, al pa dej single core, pa bom se jst sfural single core ;)

Evo single core CB...

 i5 750@3,4Ghz - Single core CB

i5 750@3,4Ghz - Single core CB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Dr_M ::



Heh, jebote slike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

klinker ::

No malo je bolsi moj per core, ma smo tam tam. V praksi verjetno nobene razlike, mas pa zaradi dveh jeder vec konkretno prednost.
Zdaj pa se naj se kdo z SBji in FXi sprsi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

SloBiscuit ::

Dr_M je izjavil:

Phenom x6 @ 3370MHz dobim 5.95pts.

Intel i5- 2500 je vseeno bolsji v vsem ostalem razen v microsoft excel-u glede na nekatere rezultate... prav tako ga dobi en moj prjatu pa se mu bom tok režu, k je moja i5 boljsa za igrce kukr pa bulldozer xD hahaah
neznanec555

Dr_M ::

Ce pa imas comp za igrce, pol bi lahko tudi s kalkulatorjem racunal naslednjo potezo.

Machiavelli ::

Singel core test r 11.5

2500K 4,4 Ghz 1,79 points
8120 4,4ghz 1,11 points
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Jakob_X ::

klinker je izjavil:


Madona...zgleda so prav vsi benchi za Intele spisani >:D


Ni tako hudo :). Ubistvu je samo Intelov problematicen kar se tice kompajlerjev (lahko si pogooglas za specifike). Benchmarki so pa tako ali tako trapasti. Pogledas kako se obnasa procesor v aplikacijah ki jih uporabljas in to je to. Naprimer mene prav malo briga en cinebench.

Dr_M ::

Machiavelli je izjavil:

Singel core test r 11.5

2500K 4,4 Ghz 1,79 points
8120 4,4ghz 1,11 points



Oba imas?

Machiavelli ::

Nop ampak based on benchezz,jst čakam Ivy :D

no ja v večini iger na HD bosta oba proca tam tam,so pa določene igre kjer se intel lepo stegne min,max,avg, ...

Sej 8120 ni slab proc,samo tud ni to kar se je pričakovalo,cena pa bi lahko bila kanček nižja...
Nigaaazz

Dr_M ::

HD? HD v filmih? Al to kej drugega?
Igre namrec niso v HD, ampak imajo tocno doloceno locljivost.

Machiavelli ::

1920x1080-1920x1200 Igranje iger :D
Nigaaazz

klinker ::

Tu zgleda nobenega z SBji in FXi 8-O

Dr_M ::

Machiavelli je izjavil:

1920x1080-1920x1200 Igranje iger :D



HD se trenutno uporablja za 720p (tudi vec), torej nekaj, kar je prebavilo ze kar nekaj monitorjev 20 let nazaj.
Samo bluzite nekaj s temi izrazi, ki jih niti poznate ne.

Tilen ::

klinker je izjavil:

Tu zgleda nobenega z SBji in FXi 8-O


Ena zelo na hitro :

 SB - 2500K

SB - 2500K

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

glaš ::

Evo malo za hec še moj že kar pošteno zastareli C2D(wolfdale)na 3.6ghz (frekvenca za 24/7)

http://shrani.najdi.si/?1e/3G/3Fe8nD3c/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

Tilen ::

Več kot 65% počasnejši na jedro. Počasi boš moral nadgradit. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Isotropic ::

a je mozno, da tale cinebench uporablja kaksne napredne sse ipd., cesar tako star c2d nima?

glaš ::

Tilen je izjavil:

Več kot 65% počasnejši na jedro. Počasi boš moral nadgradit. :)


Zaenkrat še ni sile. :P Zadostuje vsem mojim potrebam. Mi je pa zanimivo, da i5 750 in Phenom II X6 1075 nista nič kaj dosti boljša v single core CB kakor gledam score tukaj.

klinker ::

glaš je izjavil:

Tilen je izjavil:

Več kot 65% počasnejši na jedro. Počasi boš moral nadgradit. :)


Zaenkrat še ni sile. :P Zadostuje vsem mojim potrebam. Mi je pa zanimivo, da i5 750 in Phenom II X6 1075 nista nič kaj dosti boljša v single core CB kakor gledam score tukaj.


Res je...sicer 200mhz vec, pa vseeno.

Tilen, naredi test z normalnimi frekvencami jebemtis :))

Tilen ::

Takole teče na zraku že več kot 1 leto 24/7. Odvijat pa ne grem. SB ftw.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

klinker ::

Verjamem, samo mi hocemo videt razlike v arhitekturah pri podobnih frekvencah :)
Une par "klikov" v biosu pa ja ni tezko nardit ;)

M-XXXX ::

klinker je izjavil:

Verjamem, samo mi hocemo videt razlike v arhitekturah pri podobnih frekvencah :)
Une par "klikov" v biosu pa ja ni tezko nardit ;)

Zmogljivost je praktično linearna. Tole boš pa že preračunal...

D3m ::

SloBiscuit je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Phenom x6 @ 3370MHz dobim 5.95pts.

Intel i5- 2500 je vseeno bolsji v vsem ostalem razen v microsoft excel-u glede na nekatere rezultate... prav tako ga dobi en moj prjatu pa se mu bom tok režu, k je moja i5 boljsa za igrce kukr pa bulldozer xD hahaah


Hahahaha boljša za igrce, ta je dobra. Še Phenom 9750 je dober za današnje igre.
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

Hahahaha boljša za igrce, ta je dobra. Še Phenom 9750 je dober za današnje igre.

Slučajno ne ločiš razlike med dovolj dober in boljši?

todman74 ::

M-XXXX je izjavil:

Hahahaha boljša za igrce, ta je dobra. Še Phenom 9750 je dober za današnje igre.

Slučajno ne ločiš razlike med dovolj dober in boljši?


Sicer nisem njegov odvetnik, ampak.......kje je poanta kupovati tako drag "procesor" samo za igre, če pa več dosežeš z bistveno cenejšim, razliko pa investiraš v boljšo grafo...

M-XXXX ::

Sicer nisem njegov odvetnik, ampak.......kje je poanta kupovati tako drag "procesor" samo za igre, če pa več dosežeš z bistveno cenejšim, razliko pa investiraš v boljšo grafo...

Glavna debata in point o Buldožerju je to, da za MANJ denarja pri Intlu dobiš VELIKO več muziko... Point not made...

Isotropic ::

ma za igre ima dandanes najvecji smisel 2500k, pa kakorkoli obrnes. ivy bridge ekvivalent bo pa sploh pomedel s konkurenco ze samo zaradi boljsega navijanja.
tak proc bo zastaral obcutno pozneje kot bulldo, pa ni vazno kaj reces. pac je boljsa platforma overall.
isto kot axp - P4.

pa nisem noben intel fan, ampak sam zagovarjam price/performance (mel sem tut ze amd), ki je pac boljsi pri intelu

x45 se pa lahko kar zjoka

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Prihajajo 95W različice, ki bi znale bit zanimive:
http://www.fudzilla.com/home/item/25991...

Vprašanje je le, če se jih bo dalo dobit .... Phenomov II X6 s TDPjem 95W je bilo nemogoče dobit.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

Po drugi strani bo pa desktop Ivy Bridge quad imel 77 W TDP...

fr33man23 ::

Ivy Bridge Core i7 up to 16 percent faster than Sandy Bridge (same clock speeds) iz fudzille

Dr_M ::

Samo skoda, da je IB tako pozen.
Zame pride v postev sele enkrat v zacetku jeseni zaradi tega.
Bom pa verjetno vseeno sel iz phenoma na IB, sploh zato, ker nimam BE procesorja, moja plata pa neki strajka pri HT. Ucasih je blo bp na 300, zdej pa komi da dela na 240MHz.

Isotropic ::

Dr_M je izjavil:

Samo skoda, da je IB tako pozen.
Zame pride v postev sele enkrat v zacetku jeseni zaradi tega.
Bom pa verjetno vseeno sel iz phenoma na IB, sploh zato, ker nimam BE procesorja, moja plata pa neki strajka pri HT. Ucasih je blo bp na 300, zdej pa komi da dela na 240MHz.

spucaj hladilnik, zamenjaj pasto

x45 carsko vzame stvari iz konteksta.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

spucaj hladilnik, zamenjaj pasto


Ne morem, mam vodno. Res mi je zmrznila voda zadnjic v ceveh, ampak zdej je ok :))
Ampak cez 240 se vedno ne gre.

x45 ::

gnilojabolko je izjavil:

Mojega FX-8120 zabijem vsa jedra s Sony Vegas in malo morje efektov in ce primerjam i5 se lahko userje proti BD-ju (btw imam tudi enga z i5-2400, pri katerem porabi vsa jedra le do 80%, medtem ko BD porabi vse in se bolj hitro dela).
Odkar me je Intel prevec razocaral sem kar AMD fan. :D


enake izkušnje kot BLIND TEST, kjer so vsi potrdili da je buldi boljši

todman74 ::

Isotropic je izjavil:

pa nisem noben intel fan, ampak sam zagovarjam price/performance (mel sem tut ze amd), ki je pac boljsi pri intelu


Vsi se ne strinjajo s tabo...http://paulisageek.com/compare/cpu/ :)

M-XXXX ::

todman74 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

pa nisem noben intel fan, ampak sam zagovarjam price/performance (mel sem tut ze amd), ki je pac boljsi pri intelu


Vsi se ne strinjajo s tabo...http://paulisageek.com/compare/cpu/ :)

Test ENEGA programa, ki kaže nasprotno... Izjema, ki potrjuje pravilo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

Machiavelli ::

Potlej potegnimo tako črto 8120 in 2500k oba zadovoljita potrebo po več ali manj vsemu ...

eden ima eno prednost ta je več "pravih jeder" in dodaten set inštrukcij,
drugi ima prednost da z manj jeder in nižjo porabo doseže podoben razultat.

mislim sej ni slab 8120 samo ko vidiš da nasprotnik z pou manj jedri in pou manjšo porabo doseže celo boljše razultate se pa malo obrne izbira..
Nigaaazz

Mitja358 ::

Kaj moderatorji več nič ne čistijo?

klinker ::

Mitja358 je izjavil:

Kaj moderatorji več nič ne čistijo?


Kaj da zaposlijo enega samo za to temo :))

Machiavelli ::

We are making hits maaan,ceu svet gleda prevaja naše debate,Slovenci smo najbolj deloven narod,sodeč po aktivnosti teme celo bolj od japonske haha
Nigaaazz

PrimozR ::

Mene bolj kot za delavnost skrbi za pamet naroda (glede na to temo)...

Machiavelli ::

Yeah glede na to d Janša se obnaša kot otrok haha je mulček kar prevzel peskovnik madonca :D
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Pa bo vseeno mnogo bolj koristen kot ti.

x45 ::

Rippy je izjavil:

x45, ti si telček.

Prejšni teden sem kupoval prenosnik v cenovnem rangu nekje 500-600e. Pač entry level segment v katerem je prodaja najverjetneje najvišja. Prva zadeva za katero sem pogledal je seveda AMD Fusion APU, ker sem mislil, da bom dobil največ za svoj denar. Ampak enostavno ni res, te zadeve se začnejo nad mojim "budgetom". In potem presenečenje, za manj denarja lahko dobim Sandy Bridge prenosnik z diskretno AMD/Nvidio grafično in takšna kombinacija je tako na CPU, kot na GPU strani zmoglivejša. Torej Sandy Bridge je v P/P vodstvu (ta stavek je tukaj, da lahko razumeš).

Za približno 550e sem dobil Intel Core i5 2430M, ki je za celih 50% zmoglivejši in Nvidia 540M diskretno, katera je za malo več, kot 20%.

Čeprav je APU zanimiva zadeva v realnem svetu nima prostora v konkurenčnem cenovnem razredu, vsaj pri prenosnikih. Torej je verjetno "trinity vs ivy bridge" je popolnoma nesmiselna primerjava v tem primeru.


si pa res idiot ne mormdrugače rečt.
Zakaj druge imenuješ s svojim imenom?

maš linke al samo trolaš... AMD im aglde prenosnikov najboljši P/P, če pa imaš kak dober link pa pokaži

a je mozno, da tale cinebench uporablja kaksne napredne sse ipd., cesar tako star c2d nima?



če ima 9intel sfak ane teste marsikje potem se ne čudi če je tako.

primer Via cpu @intel ( prepoznan kot intel cpu ) - je imel kot intel boljši score kot Via cpu. TO POVE VSE.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PrimozR ()

Rippy ::

Zakaj ti bi dal linke, katere ne razumeš. Konstantno iščeš drobtinice, ki potrdijo tvojo tezo in ignoriraš vse ostalo. Ti pač nisi sposoben objektivno analizirati podatke.

Mislim, da ne morem bolje od John-a Cleese razložit

John Cleese

x45 ::

Nižje cene FX in Llano L:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

Rippy je izjavil:

Zakaj ti bi dal linke, katere ne razumeš. Konstantno iščeš drobtinice, ki potrdijo tvojo tezo in ignoriraš vse ostalo. Ti pač nisi sposoben objektivno analizirati podatke.

Mislim, da ne morem bolje od John-a Cleese razložit

John Cleese



zakaj ne daš linke,? ker se lažeš - telček pač. Jas tako vem kako je na stavri samo ti zavajaš in lažeš... in sedaj si dokazal tud tvojo izmišljotino - ker linkov ne daš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

PrimozR ::

Tapravi se oglaša glede linkov. Tiste ki ti jih pa damo jih pa itak ignoriraš. Ne delej se lepega če to nisi.
EDIT: sicer ima pa pri AGT-ju zdaj 8120 praktično enako ceno, kot i5-2500 (non-K). Pa še vedno je slabši :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
««
74 / 128
»»