» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
2 / 128
»»

x45 ::

še o Bulldozer jedru :

http://www.fudzilla.com/processors/item...

1H 2011
We have some good news for everyone who would like to see AMD make a big comeback in style.

Since the time when Athlon used to be a high-end brand, and by that we mean the good old K8 core, it's been a while since AMD had a high end part capable of competing with Intel on a par.

However, initial test scores that slipped to a hands of industry source are suggesting that Bulldozer should come really close to new Core i7 six-core CPUs. Bulldozer has both six and eight cores in the pipeline and they should be launching before the end of Q2 2011, at least that is the current schedule.

The performance of Bulldozer should come really close to Core i7, but we don't know if this might be enough to take Intel's high end market dominance. Samples of Bulldozer are out for a while now and the full production should start as soon as this quarter.

Sources are suggesting that and yields should be quite good and that the chip is doing just fine in 32nm. One thing is certain, even if Core i7 remains faster, Bulldozer X8 and X6 parts should end up way cheaper. It looks like AMD will finally give Intel a run for its money.

http://www.computerbase.de/news/hardwar...

in še v turščini...:

http://www.donanimhaber.com/islemci/hab...

Slikca pa je res kul :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Dami ::

Dr_M je izjavil:

Dami je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Dami je izjavil:

Jaz upam da bo hitrejši kot trenutni sandyi, vendar sam zato da intel ne bo zavlačeval pri ivybridgu (ter predvsem socket2011 platformi):)



A si bos sestavi streznik z 8 procesorji al kaj?

Ne, ampak z enim. Saj bo s2011 naslednik 1366 ali ne?



Ne, naslednik je 1365..

1356 bo vmes med 1155 in 2011, ker po temu sodeč bo 2011 od 1-8 socket sistem. Pač top zadeva. Bojo pa to verjetno na začetku xtreme procesorji (cca jurja $) tak ko je v navadi pr intelu, vendar upam da bo kak tud normaln :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Jst ::

>1356 bo vmes med 1155 in 2011, ker po temu sodeč bo 2011 od 1-8 socket sistem.

Socket 2011 uses QPI to connect the CPU to either additional CPUs in a dual socket system, or to add-in chipsets. The CPU will handle northbridge functions, such as memory control, PCIe control, DMI, FDI, and other functions integrated on chip.


Poboldal sem jaz. Kje je info o 8 procesorjev na plati, pa ne vem, ker niti na Intelovi strani tega ne piše med specs.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dami ::

Jst je izjavil:

>1356 bo vmes med 1155 in 2011, ker po temu sodeč bo 2011 od 1-8 socket sistem.

Socket 2011 uses QPI to connect the CPU to either additional CPUs in a dual socket system, or to add-in chipsets. The CPU will handle northbridge functions, such as memory control, PCIe control, DMI, FDI, and other functions integrated on chip.


Poboldal sem jaz. Kje je info o 8 procesorjev na plati, pa ne vem, ker niti na Intelovi strani tega ne piše med specs.

Pardon, 4 socket (4P server aka Sandy Bridge-EX) sem mislil, pa so me jedra zmedla da sem 8 napisal :).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

TechStreme ::

http://www.semiaccurate.com/forums/show...

Če je ta benchmark resničen bi to bil res hud AMD-jev comeback.
In pa še en komentar: "It is affected by core count. But even by a naive linear performance extrapolation and without considering mulithreading, it means that each bulldozer core is 10% faster than nehalem's, if the above benchmark is true."

Upam samo da je ta benchmark resničen.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Zdej je samo vprašanje, kaj mislijo pod "core"?

Tarzan ::

jest10 je izjavil:

Zdej je samo vprašanje, kaj mislijo pod "core"?


Po mojem modul, se pravi dve "jedri". Razen, če že eno lahko nabriše Nahalem za 10%, kot piše zgoraj. Malo mogoče dvomim, se pa veselim testov v vsakem primeru. Dejmo že enkrat. :)

x45 ::

TechStreme je izjavil:

http://www.semiaccurate.com/forums/show...

Če je ta benchmark resničen bi to bil res hud AMD-jev comeback.
In pa še en komentar: "It is affected by core count. But even by a naive linear performance extrapolation and without considering mulithreading, it means that each bulldozer core is 10% faster than nehalem's, if the above benchmark is true."

Upam samo da je ta benchmark resničen.


kje je score?

Edit- našel score...
dober score. Verjetno amd ne propagira 50% gain na scorih kar tako. Tole bo pe res come back v stilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

bluefish ::

wPrimer malce nad CPU-z.

Dr_M ::

Khm, a niste opazili datuma na tistem forumu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TechStreme ::

Ne nism opazil prej. Možnost je sicer da bi to lako bilo od istega ki je že pred časom pokazal sliko cpuz interlagosa.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Brane2 ::

Ne moreš primerjat eno in drugo.

Intel je zasnoval Nehalem tako, da je bil ta bistveno dražji od AMDjeve K-10ke.

Bulldozer je K-10, optimiziran za doseganje višjih frekvenc in za pocenitev procesa pri enakem ali višjem učinku.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jest10 ::

Bravo amd! Pa vam je koncno ratalo naredit prcesor ki se lahko primerja z 2 leti starim nehalemom.


Nevem zakaj imajo vsi inel ownerji tako debilne izjave? 50 % več je ogromno.

50% hitrejši Yugo je še vedno slab:P

Sicer pa tisti test, če mu je sploh kaj za verjeti kaže le 10% boljše rezultate od Intela.

DJ MartiNi ::

50% hitrejši Yugo je še vedno slab

Jaz bi težko rekel, da so trenutni AMDjevi procesorji nekaj podobnega kot Yugoti v avtomobilizmu, tako da se mi zdi ta primerjava zmotna.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Brane2 ::

BTW, kot je videt, so pri BUlldozerju upoštevali vsaj nekatere želje z "wishlista" uporabnikov in je tako dobil 4-way associative data L1.

2-way data L1 na K-8 in K-10 je res pain in the ar*e. Upam, da tanovi prefetch ima kot opcijo željeni nivo in ne dela samo na L1, kot je stari.

Če je tako,s e bo dalo lepo programsko filat cache...
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

še nekaj o novih čipsetih tile bodo tud vrhunski:

http://www.computerbase.de/news/hardwar...

filip007 ::

Eni laufajo Core i5 na 4GHz pa, da WinRar okoli 5MB/s če se ne motim, ma da ima ta AMD Kibla vsaj 8MB/s potem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Tilen ::

Filip007, s katerim programom pa merijo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

filip007 ::

WinRar ima interni test, najdeš v menuju in je odlična primerjava...

Intel Core i5 2400 3,1-3,4 GHz (4C/4T) 3152KB/s
AMD Phenom II X6 1100T 3,3-3,7 GHz (6C/6T) 3131KB/s

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Tilen ::

Preveril na 4.8 Ghz i5 Sandy in je v benchmarku cca 3.7 MB/s. Tukaj bo Buldozer hitrejši (če bo) le zaradi večih jeder, ker winrar podpira multithreading. Sicer sem pa sam mnenja, da ima za Buldozerja Intel pripravljen Ivy Bridge, med tem ko pa AMD želi z njim le dohiteti/prehiteti Sandy.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

D3m ::

Cool.
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

http://www.oc-lab.si/novice.php?n=1104
Tako bo njihov APU Llano iz družine Fusion svoj debi v drugem kvartalu tega leta, medtem ko bo izid Buldožerja™ X8 prestavljen na poletje.

klinker ::

M-XXXX je izjavil:

http://www.oc-lab.si/novice.php?n=1104
Tako bo njihov APU Llano iz družine Fusion svoj debi v drugem kvartalu tega leta, medtem ko bo izid Buldožerja™ X8 prestavljen na poletje.


Resnicno upam da se ne ponovi Phenom 1 zgodba za dobro vseh.

x45 ::

še en score za 3D render:

http://scarletwhore.com/?p=1407

detroit ::

Jst amdju prvoščim čisti darmar ker rabimo neko zdravo konkurenco i mean i7 920 in druščina so imeli skoraj enoako ceno 4leta wtfook.... Nemoralno in normalno.
Skero

IvoJan ::

Te podatki so ziher verodostojni. Kako ne bos zaupal strani scarletwhore.com LOL
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

x45 ::

Bomo vidli...

Mitja358 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

BALAST ::

Turbo core 2.0. Meltdown imminent! :))

Še preprosta matematika za "gaming" po AMDju:
6 core AMD = 4 core Intel (Launch Date Q2/09)
8 core AMD = 4 core Intel (+50%)

Kje pa je 4 core Intel (Launch Date Q1/11)?
Malce pod 8 core AMD? Meni se zdi da je še vedno NAD 8core AMD! ;((

AMD nima za burek, pa tudi če prodaja 8 jedrnike za 20% nižje kot Intel.

Tilen ::

AMD si zakriva oči s tem, da ne rabijo konkurirati Ivy Bridge ampak ostalim Intelovim procesorjem s pol manj jedri.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jakob_X ::

Bomo videli kaj bo. Mene zanima sam primerjava v ceni. Ce bo komplet 8 core bulldozerja + plata cenejsi od performancno primerljive intel kombinacije potem bom nabavil AMD in to je to. Intel nima tako velike prednosti da ga AMD nebi zmogel ujeti in morda celo prehiteti. Izdelan bo v 32nm napram trenutnim 45nm amd procesorjem in bo vseboval kar precej izboljsav ki jih trenutni njihovi procesorji nimajo. Zal kaksih res detajlnih informacij iz uradnih virov nimamo. Povedali so samo recimo da turbo poveca frekvenco za 500+ mhz (na vseh jedrih) ampak ni pa informacije kaksna je startna frekvenca. Osebno sem kar optimisticen. Glede na to da ponovno obujajo FX serijo potem zna biti, da to ne bo nek povprecen procesor, ampak da bi znal konkurirati tudi v high end segmentu.

klinker ::

Mitja358 je izjavil:

Bulldozer Shines in 3D Gaming and Rendering
AMD Bulldozer Not Delayed, Says Company


Pa so to testi z pravimi CPUji, al kot takrat s Phenom 1, ki so ble same simulacije odlicne, ko pa je stvar prisla ven pa katastrofa? Upam da se res obnesejo tej Buldozerji.

win64 ::

Mitja358 je izjavil:

Bulldozer Shines in 3D Gaming and Rendering
AMD Bulldozer Not Delayed, Says Company

Na testih tekmujejo z i7 950, ne pa z recimo i7 2600k ali pa i7 970, ki so že 50% hitrejši od i7 950.
Vsaj po nekaterih testih:
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cp...
http://www.guru3d.com/article/core-i5-2...

Mitja358 ::

Sintetika je sintetika. Mene sintetika ne gane 5%. :P

Jaz močno upam, da jih uspe. Liano zgleda zelo zanimiv. Mogoče za sekundarni PC.

win64 ::

Ja oni se v "svojem" testu hvalijo s sintetitičnim testom v katerega je iz konkurenčnega tabora pobran procesor prejšnje generacije. Tako, da teh 50% pomeni, da tudi če danes dajo ven procesor ne bo povzročil neke revolucije, kaj šele čez pol leta...

Jst ::

JakobX: enako razmišljam kot ti in ker moj q66@3.2 že kaže znake staranja, moram letos kupiti nov računalnik. Čakam samo še na AMD. Upam le, da bo končno po p/p v višjem razredu boljši, ker v zadnjih ~8 letih sem vedno naletel na Intela.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

x45 ::

En modul ki bi lahko bil 4 jedrni z HT se šteje kot 8 jeder pri Buldozerju. Očitno so se odločili za štetje jeder na več. Kar pa nima veze ker je pomeben P/P ki pa vedno zmaga pri AMD ju. CPU ima podvojene FPU enote zato se itedno dobro obnese pri 3d Rendanju in 3d igrah. Linki zgoraj, pa tud vse informacije ki krožijo okoli so vzpodbudne.

Si pa je AMD zadal teško nalogo. prehod na 32 nm ( ki je uspešen ) hkrati z novim jedrom in vključitvijo High k metal gate na SOI proces.

Kaj bo pa čisto konkretno bomo pa vidli. Novih ukazov je kar nekaj + vsi znani intelovi so v CPU ju. kmalu mora bit kak trst zunaj ker so cpu ji že pri izdelovalcih plošč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Jakob_X ::

No ja. Imam tudi q6600 na 3.2 pa nekako se vedno noce kazati znakov staranja. Za okrog 4 leta staro masino se prekleto dobro drzi. Vcasih ce si imel 4 leta staro masino nisi nobene nove zadeve vec mogel normalno poganjati zdaj pa se vedno vec ali manj vse v visoki rezoluciji in max details. Ampak vsake tolk casa si je treba kupit novo darilo in zato je konec leta v planu nov racunalnik :).

Drugace pa upam da bo bulldozer dober. Z veseljem bi dal denar eni manjsi firmi kot pa Intelu ampak ce performansa ne bo na nivoju bom ponovno izbral intela. Glede na to da prevec spilam football manager bi mi prav prislo 8 coreov :)

mr1two ::

Ja, za managerske igre je treba met mašino, da procesira realtime vse skup :))
Drgač pa jaz zadjo stvar, ki sem jo menjal je grafična(ki se najbolj pozna v igrah).
Matična je dala skozi 2 procesorja in 4 grafe, tako da bo naslednja menjava na tem mestu(+cpu in ram). Močno dvomim, da bom pa matično in procesor prodal, ker je zadeva še vedno zelo hitra(efekta pri prodaji pa ni tolko).
4 jedrniki so(oz. večjedrniki) so dober futureproof investicija, ni mi žal, da sem takrat vzel še phenoma 1.

Čakam torej na buldija, da vidim, če bo za spodoben cekin dal ven več kot sedaj dajo obstoječi procesorji iz amd tabora. Pa eno fino plato od asusa :D

x45 ::

To da bo dal več ven je jasna stvar... upam da ne bomo čakali na drugi stepping zarad tega in onega.

Jst ::

Ponavadi sem na forumih enako kulturen kot v real life-u in nerad spravljam ljudi v slabo voljo. But enough is enough.

x45: Ti si po tem forumu nametal toliko neumnosti glede AMDjevega Bulldozerja, da tudi kadar kaj točnega napišeš, ti ljudje ne verjamejo. Get the facts first, please, for gods sake!

Jakob: P4HT sem moral kupiti, ker sem programiral (raje rečeno učil programiranja) multithreading. Ko je AMD prišel ven z pravim dvojedrnikom mi je P4HT še vedno zadoščal. Potem sem zastonj dobil q6600 od firme, za katero sem naredil en projekt optimizacije njihove core aplikacije, ki je bila single threaded.

Moj q66@3.2 dela na 1:1, FBS 400, Ram 800, Transaction booster na 3, kar mi daje 100% stabilnost, nizko temperaturo (~70C) in čeprav bi ram lahko laufal hitreje, sem ugotovil, da če je tako nastavljen, najhitrejši. Tudi CPU je sposoben več, a vse se tako lepo ujema, da moj proc ni videl stock frekvence, ker je tako navit že od začetka - oz. ko sem ugotovil sweet spot.

Znake staranja pa kaže tako, da ne podpira novih inštrukcij, kot so AES, novih virtualizacijskih ukazov,... plata ne podpira USB3, star SATA 2 in vse skupaj malo zavira ATI5850, ker ljudje z i920 dobivajo boljši performans predvsem v Average MIN FPS. Q6600 počiva/se znoji v Entertainment računalniku, zato ni take nuje za menjavo.

In moj način kupovanja je, da preskakujem generacije. Q6 je dobil naslednika Q9, ki je "samo" evolucija. Naslednja generacija je "i", katero bom/sem preskočil. Sedaj je pa prišla Sandy in tako čas za nadgradnjo Entertainment računala.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

x45 ::

Jst tvoji privatni posti in pc ji ne sodijo v to temo. Če pa še ne veš AMD je nakonkurenčnejši v ramzmerju P/P že kar nekaj let. Razen če dobiš cpu zastonj.

Mitja358 ::

win64 je izjavil:

Ja oni se v "svojem" testu hvalijo s sintetitičnim testom v katerega je iz konkurenčnega tabora pobran procesor prejšnje generacije. Tako, da teh 50% pomeni, da tudi če danes dajo ven procesor ne bo povzročil neke revolucije, kaj šele čez pol leta...


Tole sintetiko sem jaz napisal na tvoj post, da so kao Sandiji 50% hitrejši od "starih" i7. No saj so, samo v sintetiki.

Jst ::

Netbooki (Brazo; lowest pricing point) od AMDja C-30 in C-50 so sodeč po Anand-ovimi testi korak dlje od Intelovih, če gledamo samo Video. CPU-side performance je pa podoben Atomu. Malo hitrejši, malo. Shame, Shame,...

Čeprav:

Right now, Brazos is shaping up to be what we all wanted from Atom last year; whether that will be enough in 2011 remains to be seen.


The GPU is the real difference, so naturally a video decoding test is the best-case scenario. I suspect C-50 will be underpowered for most 3D games, even if the DX11 GPU inside Brazos is fast enough--it will just be the AMD equivalent of Atom + NVIDIA ION, only without as many discrete chips.




Kratek članek, vreden vaše pozornosti: anandtech.com

Meni se pa roji po glavi: But who needs a netbook when they are in decline, tablets and now "super"phones replacing them?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mr1two ::

Kaj pa HTPC platforme si pozabil? Če se v prihodnosti zgodi, da bodo HTPCji še bolj zmogljivi, se jih bo mimogrede dalo ponucat namesto igralnih konzol :D

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Sem pricakoval nizjo porabo.. :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OldSkul ::

To je pa mal velika poraba. Za nek serverček je Atom očitno še vedno top izbira.

D3m ::

Saj je nižja poraba.

Uporabili so sledeče:

MSI E350IA-E45

2x 4GB Corsair Vengeance DDR3-1600 @ 1333

AMD Radeon HD 6870

3x Asus VG236H
Corsair AX1200W PSU
Sony BDU-X10S Blu-Ray Drive
D-Link Wireless-N Dual Band USB Stick
1x 120GB Corsair F Series SSD OS
2x WD Raptor Hard Drives

Smatram, da je poraba 50W zaradi teh komponent.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Haha, s tremi LCDji pa res porabi 50W ja.. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
2 / 128
»»