» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
128 / 128
»
»»

filip007 ::

Manjka samo še "AMD magic box" to bi sigurno povečalo prodajo.
Trik pa je, da so povečali TDP.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

Je to dokončna cena? Glede na to, da je zadeva pre-order verjetno ni in trgovec špekulira.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dober dan ::

Radiator je drugače cenejši :)

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

tony1 ::

offtopic: We just hope Berlin doesn't invade Warsaw in the meantime. (And that Seattle doesn't start dating Courtney Love, or blow its brains out with a shotgun. Ed) :D

D3m ::

Warsaw is designed for 2P/4P servers and HPCs. It will replace the Opteron 6300 series, but it will be compatible with existing sockets for easy upgrades. It will feature 12 or 16 Piledriver cores and it's slated for early 2014, just like Berlin.


:)

@tony1 hecna stvar :D naslednik bo pa kaj? Stalingrad? xDDDD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

trnvpeti ::

TUdi na desktop bi lahko bil arm zanimiv

pegasus ::

Arm will win, samo upam, da bo AMD takrat še živ. To je spet ena strategija na dolgi rok ...

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

still slower than intel :))
#brezpodpisa

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

trnvpeti je izjavil:

TUdi na desktop bi lahko bil arm zanimiv

Lahko, če bi imle software zanj. Pri serverjih je to malo lažje, sploh če maš namenske zadeve. Tiste velike kolekcije profi appov, igric in podobnih zadev pa ne vem kdaj bodo šli portat na ARM... Ampak je pa ARM bližje uspehu oz. x86 bližje koncu kot kdajkoli prej

hojnikb ::

PrimozR je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

TUdi na desktop bi lahko bil arm zanimiv

Lahko, če bi imle software zanj. Pri serverjih je to malo lažje, sploh če maš namenske zadeve. Tiste velike kolekcije profi appov, igric in podobnih zadev pa ne vem kdaj bodo šli portat na ARM... Ampak je pa ARM bližje uspehu oz. x86 bližje koncu kot kdajkoli prej

Mogoče win. Linux pa že dolgo časa deluje BP na ARMu
#brezpodpisa

PrimozR ::

Kolikšen tržni delež ima Linux v profi svetu oz. nasploh na desktopu?

hojnikb ::

odvisno kater profi segment gledaš ;)
Na desktopu je pa seveda zanemarljiv...
#brezpodpisa

Dr_M ::

Ampak je pa ARM bližje uspehu oz. x86 bližje koncu kot kdajkoli prej


In tole bomo poslusali/brali se naslednjih 20 let, o skorajsnjem uspehu ARMa...

trnvpeti ::

ja muckajo z arm-om

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

odvisno kater profi segment gledaš ;)
Na desktopu je pa seveda zanemarljiv...

Profi as in šihtni laptop z Officom. Čeprav glede na napisano problema ni, Windows in Office za ARM obstajajo. Problem so pa razni Lotus Notes, SAP in podobne namenske zadeve. Razne CADe in podobne zadeve pa raje ne bi, še na OS X jih bo lažje spraviti, kot na Linux, kje je še druga arhitektura...

hojnikb ::

#brezpodpisa

Isotropic ::

Dr_M je izjavil:

Ampak je pa ARM bližje uspehu oz. x86 bližje koncu kot kdajkoli prej


In tole bomo poslusali/brali se naslednjih 20 let, o skorajsnjem uspehu ARMa...

letos je leto linuxa :D
drugace pa ne veliko pomoje. strosek licenc win itak ni tako visok, mogoce edino, ce se kje zamenja office z lybre alpa kaj podobnega.
pa tut to je riskantno, ker nimas outlooka (v povezavi z exchange - je na lin kaj podobnega v enterprise levelu?), project managementa tut ni v lybre. pa ce mas pol uporabnikov na lybre in lin, pol pa na office in win (cad programi ne podpirajo lybre recimo), je spet brezveze.
itak je ves resen softver tut na lin placljiv in closed source, tko da magar ce skasljas se teh par evrov za licenco win.

Brane22 ::

Vsi ti stroški danes niso visoki predvsem zato in predvsem tam, kjer folk ima alternativo.

Zate je torej leto linuxa lahko tudi če ga ne uproabljaš.

Kar se mene tiče, izven par posebnih aplikacij že dolgo ne vidim zakaj bi kdo tako vneto gravitiral na Winse.

Grafično ne blestijo, bugoviti so pa neverjetno. Mnoge stvari na kolegovi mašini z Win7 so mi kar usta odprle. Nisem mogel verjeti, da se to še dogaja, in da popravkov kar ni.

Ko pridejo solidni ARM čipki, bo tudi razlogov in pritiska za migracijo bistveno več.

Zagotovo pa ne bodo sami v tem. Konkurenca ima impresivne čipe, in do takrat bo imela še boljše.

Evo nekaj iz MIPS klana: Cavium

1 do jebenih 48 MIPS coreov, zlahka sposobnih 2.5GHz a zaenkrat limitiranih na 1.6GHz zaradi disipacije, interconnect vreden Skyneta itd itd.

he CN70xx Octeon III chips are built on a 28nm process, as good as you can get for the time being. Cavium claims the entire SoC will pull between 2.5W and 7W for one core at 800MHz and four cores at 1.6GHz respectively. If you have one core at a given TDP, each additional core will only add .5W at the maximum clock of 1.6GHz
8-O8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Pa teli niso sami še zdaleč.

Govorilo se je recimo o novih ARM čipkih, ki bodo brez problema žvižgali na 3GHz in tudi veliko več v bližnji prihodnosti.

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ampak je pa ARM bližje uspehu oz. x86 bližje koncu kot kdajkoli prej


In tole bomo poslusali/brali se naslednjih 20 let, o skorajsnjem uspehu ARMa...

letos je leto linuxa :D
drugace pa ne veliko pomoje. strosek licenc win itak ni tako visok, mogoce edino, ce se kje zamenja office z lybre alpa kaj podobnega.
pa tut to je riskantno, ker nimas outlooka (v povezavi z exchange - je na lin kaj podobnega v enterprise levelu?), project managementa tut ni v lybre. pa ce mas pol uporabnikov na lybre in lin, pol pa na office in win (cad programi ne podpirajo lybre recimo), je spet brezveze.
itak je ves resen softver tut na lin placljiv in closed source, tko da magar ce skasljas se teh par evrov za licenco win.

Linux že vlada. Poglej Smartphone segment :P Sicer pa Unixu na desktopu kaže dobro, zdaj ko je Macov vedno več, nekaj pa prčka še Google s Chrome OS.

Dr_M ::

Android je ena taka cudna anomalija. Zgleda,da bolj kot je slaba zadeva, bolj gre v promet.
Najslabsi mozni OS na linux jedru,kar jih je mozno.

PrimozR ::

Right. Ko močna firma vrže kup denarja za Linux in naredi uporabno zadevo je pa nar naenkrat najslabši linux? o.O

Dr_M ::

Mocna firma? Aja, to sta unadva mocna modela, ki sta nardila android, potem jih je google pohopsal. V primerjavi z konkurenco je slab ja. Sicer se vedno uporaben, ampak dalec od ostalih.
Sicer meni osebno je usec, ga uporabljam ze 3 leta, ampak mi je vseeno, ce dela malo pocasneje oz sploh ne dela. :> Zame je to igraca, za katero porabim ure on ure casa.
Ce bi hotel kaj bolj resnega im delujocega, bi uzel WP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

PrimozR ::

Jah, good for you če ne znaš zrihtati telefona. Pa naj ugibam, 3 leta uporabljaš isti telefon?

Ja, tista dva tipa, ki sta bila broke in sta razvijala popolnoma drugačen OS, kot je potem izšel v obliki 1.5. Ki je bil bistveno drugačen od 2.x. In spet enako s 4.x.

Lahko pa razložiš, kaj je na 4.x tako slabše od konkurence (ki ogromno stvari itak skopira v svoje verzije).

filip007 ::

Za okoli 4 minute naj bi se izboljšal SuperPI 32M.
http://www.techpowerup.com/186056/the-s...
http://www.hkepc.com/9473/page/4 (1318s)-> 21 minut

Mogoče bi lahko to fr4nc potrdil.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

klinker ::

Problem linuxa je samo ta da out of the box pol stvari ne dela, zadnje verzije so pa se pocasne za popizdit. Sem ze n krat hotel saltat na mojem laptopu z turionom x2, ker je par zadwv na win ki mi najedajo, ampak zadeva enostavno ne gre nikamor, medtem ko win8 na njem dobesedno leti enako kot na moji kisti ki je vsaj 5x nocnejsa.
Linux, sploh ubuntu mi je drugace cisto ql, samo dokler se moras jebat za zadevo usposobit da dela normalno ne bo nikoli nadomestil winsew, pa ceprav bi lahko bil ubuntu za 95% folka boljsa zadeva. Winse instaliras, par driverjev nalozis in vse dela kot se zagre. Razumem da se linuxasem dopade, saj ga obvladate in tocno veste kaj in kako, samo kdor pa linuxa ne pozna, zna bit zanj nocna mora ga uporabljat.

Isotropic ::

android je mogoce popularen, je pa se vedno skret. pa zatika se oz. je pocasen.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

SIcer smo totalno offtopic, sam vseeno.

Kot sem rekel, če ne znate kupiti spodobnega telefona oz. tistega, ki ga imate, zrihtati, well, sucks for you. Moj leti.

hojnikb ::

moj tudi. Pa čeprav ma grdi android in sense nameščen...

filip007 je izjavil:

Za okoli 4 minute naj bi se izboljšal SuperPI 32M.
http://www.techpowerup.com/186056/the-s...
http://www.hkepc.com/9473/page/4 (1318s)-> 21 minut

Mogoče bi lahko to fr4nc potrdil.


little late to the party, aren't we :D

hojnikb :: včeraj, 17:19:48
citiraj

#

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t... :D:D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

Isotropic je izjavil:

android je mogoce popularen, je pa se vedno skret. pa zatika se oz. je pocasen.


Kaj ti si se vedno na 2.3.x in 500mhz?! :))
Dej sprobaj kak fon na nivoju raje, ker se moj bivsi enojedrni 1ghz Nexus S na JB ni vidu zatikanja.
Razen ce furas Samsunge SGSx, pa se tej so ql, ko jim pocis gor pravi rom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

gendale ::

klinker je izjavil:

Problem linuxa je samo ta da out of the box pol stvari ne dela, zadnje verzije so pa se pocasne za popizdit. Sem ze n krat hotel saltat na mojem laptopu z turionom x2, ker je par zadwv na win ki mi najedajo, ampak zadeva enostavno ne gre nikamor, medtem ko win8 na njem dobesedno leti enako kot na moji kisti ki je vsaj 5x nocnejsa.
Linux, sploh ubuntu mi je drugace cisto ql, samo dokler se moras jebat za zadevo usposobit da dela normalno ne bo nikoli nadomestil winsew, pa ceprav bi lahko bil ubuntu za 95% folka boljsa zadeva. Winse instaliras, par driverjev nalozis in vse dela kot se zagre. Razumem da se linuxasem dopade, saj ga obvladate in tocno veste kaj in kako, samo kdor pa linuxa ne pozna, zna bit zanj nocna mora ga uporabljat.

linux ima probleme z novim hwjem, ker se proizvajalcem ne ljubi pisat gonilnikov/izdajat specifikacij (pa tud če dajo specifikacije je spisat gonilnik za bolj zapletene naprave težko in traja nekaj časa)
windowsi imajo probleme s starim hwjem, ker se proizvajalcem ne zdi vredno podpirat starih naprav in raje vidijo, da kupiš novo

PrimozR je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

TUdi na desktop bi lahko bil arm zanimiv

Lahko, če bi imle software zanj. Pri serverjih je to malo lažje, sploh če maš namenske zadeve. Tiste velike kolekcije profi appov, igric in podobnih zadev pa ne vem kdaj bodo šli portat na ARM... Ampak je pa ARM bližje uspehu oz. x86 bližje koncu kot kdajkoli prej

saj arm je že uspešen

edino že z 'uspeh' misliš 'najhitrejši arm je hitrejši od najhitrejšega x86', ampak tukaj so pa še daleč, integer performance pri enakih frekvencah je sicer blizu, ampak pri floating point, vektorsih ukazih, pomnilniškem podsistemu, frekvencah, ... so pa še daleč
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

trnvpeti ::

arm uspesen na desktopih? na kaj tocno to mislis?

vsak arm mi dajo z androidom(meni je sinonim za mobilno napravo, in ne desktop)
in hudicevo tezko podprejo kaksen linux distro

naslednje
ce ze na armu kaj drugega kot pa android
pol je pa 10/100 mrezna, o usb3 lahko sanjas, sata hmm

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

arm uspesen na desktopih? na kaj tocno to mislis?

vsak arm mi dajo z androidom(meni je sinonim za mobilno napravo, in ne desktop)
in hudicevo tezko podprejo kaksen linux distro

naslednje
ce ze na armu kaj drugega kot pa android
pol je pa 10/100 mrezna, o usb3 lahko sanjas, sata hmm

vse to lahko imaš na armu...
#brezpodpisa

gendale ::

trnvpeti je izjavil:

arm uspesen na desktopih? na kaj tocno to mislis?

vsak arm mi dajo z androidom(meni je sinonim za mobilno napravo, in ne desktop)
in hudicevo tezko podprejo kaksen linux distro

naslednje
ce ze na armu kaj drugega kot pa android
pol je pa 10/100 mrezna, o usb3 lahko sanjas, sata hmm

kje sem omenil desktop?

čisto lepo se da služit (se pravi bit uspešen), brez da delaš desktop čipe

oziroma verjetno še lažje, ker naredit dober desktop čip je drago in uspeh ni garantiran... zakaj bi se boril proti intelu in amdju na področju, kjer sta močna, naj se raje intel in amd trudita naredit dober čip za mobilne naprave
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

PrimozR ::

gendale je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

arm uspesen na desktopih? na kaj tocno to mislis?

vsak arm mi dajo z androidom(meni je sinonim za mobilno napravo, in ne desktop)
in hudicevo tezko podprejo kaksen linux distro

naslednje
ce ze na armu kaj drugega kot pa android
pol je pa 10/100 mrezna, o usb3 lahko sanjas, sata hmm

kje sem omenil desktop?

čisto lepo se da služit (se pravi bit uspešen), brez da delaš desktop čipe

oziroma verjetno še lažje, ker naredit dober desktop čip je drago in uspeh ni garantiran... zakaj bi se boril proti intelu in amdju na področju, kjer sta močna, naj se raje intel in amd trudita naredit dober čip za mobilne naprave

Nisi, ostali pa smo.

klinker ::

gendale je izjavil:

linux ima probleme z novim hwjem, ker se proizvajalcem ne ljubi pisat gonilnikov/izdajat specifikacij (pa tud če dajo specifikacije je spisat gonilnik za bolj zapletene naprave težko in traja nekaj časa)
windowsi imajo probleme s starim hwjem, ker se proizvajalcem ne zdi vredno podpirat starih naprav in raje vidijo, da kupiš novo


Si sploh opazu da je omenjen laptop star 6+ let in win8 dela na njem ko sus, no, razen en trik sem rabu za driverje od grafe, ampak ostalo je delalo out of the box, za razliko od Ubuntuja, pa sem poskusu s 3mi razlicicami (11.x, 12.x ter 13ko) in na vseh je delal grozno pocasi, tako da se tvoja teorija tu totalno podre.
Pri winsih nisem nikoli imel nobenih problemov, sploh z hwjem, razen seveda sranjem ki ga win pobira po spletu, pa se to ne osebno, ampak na masinah katere sem rihtal ker so ble zapacane.
Zato sem vec krat hotu saltat na Linux, saj mi, tako kot OSX, deluje bistveno bolj odporen na web smeti, ampak je dalec od enostavne instalacije OSa ter kakega driverja, s tem da z vsako drugacno masino so drugacni triki, ipd. Komu se pa da tolko se ukvarjat z samim sistemom?! Sem imel bistveno lazje z hackintoshi ki sem jih usposobu.
Pac, skoda, ker mi je Ubuntu sicer vsec, ampak na zalost kar vidim je vedno bolj napimpan z visual crapom in omg funkcijami, namesto da se dela na tem da zadeva deluje out of the box na cim vec masinah, kar bi dejansko pripomoglo k njegovi razsirjenosti.

hojnikb ::

klinker je izjavil:

gendale je izjavil:

linux ima probleme z novim hwjem, ker se proizvajalcem ne ljubi pisat gonilnikov/izdajat specifikacij (pa tud če dajo specifikacije je spisat gonilnik za bolj zapletene naprave težko in traja nekaj časa)
windowsi imajo probleme s starim hwjem, ker se proizvajalcem ne zdi vredno podpirat starih naprav in raje vidijo, da kupiš novo


Si sploh opazu da je omenjen laptop star 6+ let in win8 dela na njem ko sus, no, razen en trik sem rabu za driverje od grafe, ampak ostalo je delalo out of the box, za razliko od Ubuntuja, pa sem poskusu s 3mi razlicicami (11.x, 12.x ter 13ko) in na vseh je delal grozno pocasi, tako da se tvoja teorija tu totalno podre.
Pri winsih nisem nikoli imel nobenih problemov, sploh z hwjem, razen seveda sranjem ki ga win pobira po spletu, pa se to ne osebno, ampak na masinah katere sem rihtal ker so ble zapacane.
Zato sem vec krat hotu saltat na Linux, saj mi, tako kot OSX, deluje bistveno bolj odporen na web smeti, ampak je dalec od enostavne instalacije OSa ter kakega driverja, s tem da z vsako drugacno masino so drugacni triki, ipd. Komu se pa da tolko se ukvarjat z samim sistemom?! Sem imel bistveno lazje z hackintoshi ki sem jih usposobu.
Pac, skoda, ker mi je Ubuntu sicer vsec, ampak na zalost kar vidim je vedno bolj napimpan z visual crapom in omg funkcijami, namesto da se dela na tem da zadeva deluje out of the box na cim vec masinah, kar bi dejansko pripomoglo k njegovi razsirjenosti.

imaš še druge distrote kot ubuntu + za grafo je treba nujno inštalirat proprietery driver za grafo, če hočeš da normalno dela.
#brezpodpisa

klinker ::

Sej driver za grafo je bil instaliran, ker sem to prvo posumu za pocasnost vseh teh 3d ucinkov. Sem nato poskusu tudi unity2d, kar je sice blo boljse ampak se vedno slow, tudi zagon aplikacije traja nekaj sekund, ipd. Pac, winsi napram temu letijo, oz dejansko letijo na tem krsu od laptopa.
Ne vem no, vcasih si linux dal gor prav zato ker je delal bolje od winsew, poleg tega da je varnejsi za surfanje, sedaj pa niti to ne velja vec.
Ubuntu mi je pa pac ql, saj ce ti rata vse ustimat je kar user frendly, pa app center je super zadeva, itd. A bi mi kaj priporocal mogoce? Laptop je HP 6715b, Turion X2, 2GB rama, Ati X1250, 1680x1050 zaslon ter WD black 320GB.
Imam ga za browsat, zvecer s postelje streamat kak movie z main masine (OSX), ter kdaj pa kdaj kaj za kak apk od Androida postimat (trenutno apk multitool). Rabil bom tudi vsaketolko virtualko z winsi zaradi abaneta, ker sem takrat glava samo za explorer pobral certifikat ;((

Mavrik ::

Mavrik je premaknil sporočila v AMD Piledriver.

Glede na to, da se ne znate držati topica in se prepirate z enovrstičnicami kot otroci, zaklepam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
««
128 / 128
»
»»