» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
127 / 128
»»

D3m ::

A ne delajo več v Maleziji?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Tak btw amd kot tak ne dela procesorjev. So fabless firma, kot večina ostalih..
#brezpodpisa

hojnikb ::

Isotropic je izjavil:

a kdo drugace ve, kako je z resonant mesh clock v PD?

+1

PrimozR je izjavil:

Isotropic je izjavil:

http://forums.anandtech.com/showthread....

edit to pa nisem vedel, da linearno s frekvenco.
upostevaj pa, da ne mores naenkrat zvisati frekvence IN znizati voltaze, tut s cherrypickanjem ne (za 20%).
v najboljsem primeru dobis 20% frekvence na isti voltazi, kar je pa pomoje bolj fool's dream, k so ze osnovni pd kar naviti.

To je ves point, da ne moreš cherrypicakt takih čipov :D

EDIT: glede SDP, meni se ne zdi nategovanje. Procesorji dandanes, v ultrabookih vsaj, redko tečejo dlje na full power. Posledično s pomočjo throttlinga, ki je danes že hudo dobro razvit, dobiš za kratka obdobja bistveno več moči, kot bi je sicer glede na dizajn napajalno-hladilnega (predvsem slednjega) sistema.

Fora je bla v tem, da v štartu niso povedal, da gre za SDP.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Isotropic ::

a je ze implementiran, me bolj zanima?
vem, da v prvih PD ni bil, mogoce v kaksnem trinity alpa richlandu?

hojnikb ::

v piledriverju naj bi bil...
#brezpodpisa

D3m ::

Ja je že implentiran. Vsi Piledriverji ga imajo oz. morajo ga imeti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::



V8, 5.0, konji?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

x45 ::

je kak nov test že za 9590 ?
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

naviješ 8320/8350 na 5ghz in stestiraš ane :))
#brezpodpisa

x45 ::

AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

NightHawk ::

x45 je izjavil:

http://mygaming.co.za/news/hardware/551...

TDP je 140 w


A ti znaš angleško? Oziroma ali kdaj prebereš kar postaš?
Piše
Please note these are not final specifications, these are what I’d expect given AMD’s recent moves with its Richland APUs and how those have improved over Trinity as well. My predictions are in Bold.

D3m ::

Anand pravi 125W
MyGaming pravi 140W

Nekaj od tega bo.

Sam se bolj nagibam k 140W TDP, ker ga je AMD v preteklosti že izdal.

Cena je pa tudi v redu :D

@NightHawk se bo že naučil ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

če bo res tdp 140W in cena 190$, potem zna bit še zanimiv za koga...
#brezpodpisa

NightHawk ::

Jah, vedno se najde nekdo.
Ampak prej ko je bilo 220W TDP ni bil toliko zanimiv, sedaj 140 je bolj zanimiv. AMD bi jih BP naredil 125W. Ker to je ubistvu samo koliko toplote mora biti odvedene pri stock hitrosti in voltaži.
Zdej, če bi oni izdali procesor, ki bi konstantno deloval na 5.0 GHZ ni šans da pridejo pod 220W TDP.
Ker so pa pametni in bodo verjetno naredili nekaj takega kot je na x45 linku. Stock speed bo 4.0, boost bo pa 5.0. V tem primeru je pa lahko povprečen TDP nekje do 140W. Ohlaševali ga bodo pa seveda kot 5ghz osemjedrnik. To bo vsak mulc hotel imeti :)

D3m ::

Bi znal biti zanimiv FX-9370 za 170$ :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

NightHawk je izjavil:

Jah, vedno se najde nekdo.
Ampak prej ko je bilo 220W TDP ni bil toliko zanimiv, sedaj 140 je bolj zanimiv. AMD bi jih BP naredil 125W. Ker to je ubistvu samo koliko toplote mora biti odvedene pri stock hitrosti in voltaži.
Zdej, če bi oni izdali procesor, ki bi konstantno deloval na 5.0 GHZ ni šans da pridejo pod 220W TDP.
Ker so pa pametni in bodo verjetno naredili nekaj takega kot je na x45 linku. Stock speed bo 4.0, boost bo pa 5.0. V tem primeru je pa lahko povprečen TDP nekje do 140W. Ohlaševali ga bodo pa seveda kot 5ghz osemjedrnik. To bo vsak mulc hotel imeti :)

če bo base clock res 4.0, potem stvar sploh nebo nič kej hitrejša od 8350..
#brezpodpisa

NightHawk ::

ja itaq da nebo hitrejša. Ampak to ni bistvo. Ime je lepo, Centurion. Hitrost bo na veliko čez škatlo napisana 5.0, zraven pa 8 core.
Aja, pa še Unlocked. Čeprav to ne bo kaj dosti pomagalo, ker bodo že tovarniško naviti zelo blizu dejanskih zmogljivosti.

Sej je jasno, da otroci kupujejo z očmi :)

Da bi pa procesor skos tekel na 5.0 GHz pa ne morejo naredit stabilno na tej arhitekturi. Sej to je vishera z malo prilagojenimi clocki. Res nič novega.
Ajde, sej tudi Intel ni naredil z Haswellom toliko, kolikor smo pričakovali. Ampak veliko več kot pa OC in nove škatle pa vseeno.

D3m ::

Da ne bomo samo o procesorjih govorili. Prilagam še malo software materiala.

Intel's compiler: is crippling the competition acceptable?

Veselo branje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

nič jih ne ustavlja, afterall je to njihov kompajler. Če ti ne paše, pač uporabljaš drugega..
pa v članku gre za zelo star compiler (cirka 2003)
#brezpodpisa

pegasus ::

D3m: irelevantni in res stari zapisi. Govori o verzijah 7 in 8, medtem ko so aktualne verzije 13.x. Ki, btw, na amdju zgenerirajo hitrejše binaries kot amdjev compiler. Je intel takrat dobil lekcijo, sedaj redno preverjajo izdelke prevajalnika tudi na amd procih.

NightHawk ::

D3m je izjavil:

Da ne bomo samo o procesorjih govorili. Prilagam še malo software materiala.

Intel's compiler: is crippling the competition acceptable?

Veselo branje.


Dejmo raje kaj uporabnega, če že zahajamov v tak offtopic. Da ne bomo lačni

http://okusno.je/recept/sirov-burek

D3m ::

Mogoče je res staro vse skupaj. Bom naslednjič podal povezavo od Agnerja, je vsaj bolj na tekočem.

Agner - 2013-05-21
Still no library that is optimal on all processors

http://www.agner.org/optimize/blog/read...

No ja no. ;)

@NightHawk si prepričan, da sem podal offtopic temo?

Ker compiler za procesorje ali sirov burek ni isto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Dr_M ::

Ene 3 bodo pa res prodal.
Zalostno pa je, da jih ne bodo kupili najbolj goreci zagovorniki AMDja.
Veliko besedicenja in nic akcije.

D3m ::

Kaj tebe skrbi prodaja?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

heh očitno se je zloglasen 220W tdp je uresničo ;((
#brezpodpisa

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Kaj tebe skrbi prodaja?



Put your money where your mouth is.

klinker ::

Sem omenu da noben pri zdravi pameti?
Cemu sploh bi to kupu saj stane ohoho, ne seze pa Intelu do kolen. Za ta kes kupim SB-E 3930K, ga navijem, dodam 32gb rama pa se mi ostane €, poleg manjse mesecne poloznice za elektriko :))
To bi edino X45 kupu, ce bi seveda mel kes >:D

Isotropic ::

x45 bo kupil.
me prav zanima, kaksen sistem ima sedaj. kaksnega starega intela po moznosti alpa phenoma (I/ II).

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

klinker je izjavil:

Sem omenu da noben pri zdravi pameti?
Cemu sploh bi to kupu saj stane ohoho, ne seze pa Intelu do kolen. Za ta kes kupim SB-E 3930K, ga navijem, dodam 32gb rama pa se mi ostane €, poleg manjse mesecne poloznice za elektriko :))
To bi edino X45 kupu, ce bi seveda mel kes >:D


Si kje zasledil ceno ?

Sicer pa tega procesorja drug kot res entuzijasti nebo kupil nišče, ker ni smiselno. Kupiš 8320 ga naviješ, pa si za 150 evrov na vsaj 90% zmogljivosti tega.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Isotropic ::

to bo itak oem, tko da bo samo kišta s tem procem in 7970/ 7990.

klinker ::

Mas prav ja, me je malo zmedla slika zgoraj.
Sicer pa ce se ne motim se omenjajo samo OEM sistemi z top plato, vodnim in top grafo, tako da poceni verjetno vseeno ne bo.

X45 ima vsekakor AMDja, brez skrbi...me pa res zanima kerega, Phenoma dvomim, prej kakega Athlona 2 >:D

klinker ::

Kdo je sploh 3960X za 1000EUR omenjal? 3930K za 500EUR pa sem ja :)
Pa se strosek klime vracunaj v poloznico za elektriko ;)
X45 je pac legenda foruma, kaj ces :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

x45 ma enga athlončka, če me spomin ne vara :))
defenitivno ne buldija, ki ga tako hvali ;((
#brezpodpisa

D3m ::

Jaz bom verjetno Steamrollerja dočakal ali pa Excavatorja. Vse bo odvisno, kako dolgo bojo trenutne komponente delovale.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

Ce mas PH2 oz BDja, komot na nekaj z ddr4 pocakas.
Sam sem vedno v zadnjih letih na tak nacin delal upgrade, razen v casih ddr1 (Pentium 3, AthlonXP, Athlon64) pol pa Q6600 z ddr2 in nato i5 750 ddr3, sedaj bom pa pocakal na nekaj z ddr4.

NightHawk ::

D3m je izjavil:

Jaz bom verjetno Steamrollerja dočakal ali pa Excavatorja. Vse bo odvisno, kako dolgo bojo trenutne komponente delovale.


A že zdej veš, da bodo takrat AMD procesorji boljši od Intelovih in si se že odločil za nakup? :)

D3m ::

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

Jaz bom verjetno Steamrollerja dočakal ali pa Excavatorja. Vse bo odvisno, kako dolgo bojo trenutne komponente delovale.


A že zdej veš, da bodo takrat AMD procesorji boljši od Intelovih in si se že odločil za nakup? :)


Oba sta dobra. Vse je odvisno, kako na stvar gledaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Samo res. Kaj ma veze keri je boljsi? Glavno je da masina sluzi svojemu namenu in da dobis pravo stvar za svoj denar. Merjenje e-penisa ni preferenca vseh na tem forumu >:D

NightHawk ::

D3m je izjavil:

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

Jaz bom verjetno Steamrollerja dočakal ali pa Excavatorja. Vse bo odvisno, kako dolgo bojo trenutne komponente delovale.


A že zdej veš, da bodo takrat AMD procesorji boljši od Intelovih in si se že odločil za nakup? :)


Oba sta dobra. Vse je odvisno, kako na stvar gledaš.


Nisem mislil tako. Samo smešno se mi zdi, da že po defaultu čakaš in boš kupil AMDja, v nekaterih topicih pa poskušaš biti nepristanski.
Sej jest ga mogoče tudi kupim, če se izkaže. Ampak sedaj ne morem vedeti, ali bo takrat AMD ali Intel boljši nakup. Ti in x45 verjetno že sedaj vesta kaj bo takrat boljše :)

x45 ::

jas nikoli ne vem v naprej kja bo pač gledamo in ugibamo. ko pa pride zadeva ven pa se vidi. ampak ponvadi je vendo tako da se amd bolj splača vzet.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

NightHawk ::

x45 je izjavil:

jas nikoli ne vem v naprej kja bo pač gledamo in ugibamo. ko pa pride zadeva ven pa se vidi. ampak ponvadi je vendo tako da se amd bolj splača vzet.


Ponavadi? Kdaj do sedaj pa ni bilo tako?

x45 ::

AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

D3m ::

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

Jaz bom verjetno Steamrollerja dočakal ali pa Excavatorja. Vse bo odvisno, kako dolgo bojo trenutne komponente delovale.


A že zdej veš, da bodo takrat AMD procesorji boljši od Intelovih in si se že odločil za nakup? :)


Oba sta dobra. Vse je odvisno, kako na stvar gledaš.


Nisem mislil tako. Samo smešno se mi zdi, da že po defaultu čakaš in boš kupil AMDja, v nekaterih topicih pa poskušaš biti nepristanski.
Sej jest ga mogoče tudi kupim, če se izkaže. Ampak sedaj ne morem vedeti, ali bo takrat AMD ali Intel boljši nakup. Ti in x45 verjetno že sedaj vesta kaj bo takrat boljše :)


Pač vedno naletim na tako obdobje, da za določeni znesek dobim več pri AMD-ju, kot Intelu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Od core 2 pa do sedaj, je bilo edino tako obdobje ko je bil Phenom II aktualen, oz do sandy bridgea. Ce vedno tisto obdobje na vsakih 6-7 let zadanes, ko amd naredi nekaj uzitnega, vsaka ti cast.

klinker ::

Za nekatere je tudi Athlon 2 vec kot dovolj...za merit e-penis pa seveda ne ;)

Dr_M ::

Za trollat po forumih, bo kar drzalo.

opeter ::

hojnikb je izjavil:

x45 ma enga athlončka, če me spomin ne vara :))
defenitivno ne buldija, ki ga tako hvali ;((


Ja, ampak staro serijo X2 in ne novejše Athlone II, oziroma te najnovejše na osnovi FM1 ali FM2 (recimo Athlon X4 7xx) ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

http://www.techpowerup.com/185801/amd-f...

A se pobje pri amdju mal hecajo?
$960 ni vreden ta cpu z hd7990 vred. XD

hojnikb ::

$ 960 for the FX-9590

omg kako robo kadijo pr AMD ?
nor TDP in gretje po vrhu, zram še pa zaračunajo 4x premium..

me prav zanima x45 response na tole..
#brezpodpisa

gendale ::

to je amdjeva verzija pentiumov 4 extreme edition, se pravi ne nekaj kar naj bi se veliko prodajalo, ampak toliko da pokažejo svoj e-penis
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
««
127 / 128
»»