» »

Upravljanje z zavihki: Opera 11 beta proti Firefoxu 4 beta

Upravljanje z zavihki: Opera 11 beta proti Firefoxu 4 beta

Zavihki v Operi 11 beta

vir: Ars Technica
Ars Technica - Opera je izdala beta verzijo svojega brskalnika Opera 11, ki prinaša zanimiv preskok v upravljanju zavihkov. Razvili so tako imenovani sistem kopičenja zavihkov (tab stacking), ki uporabnikom omogoča združevanje posameznih zavihkov v skupine. Na ta način vrstica z zavihki ni nepregledna, četudi jih uporabnik odpre mnogo. Podobno idejo imajo tudi pri Mozilli, kjer želijo problem nepreglednosti rešiti z uporabo Firefox Panorame (nekdaj poimenovane Tab Candy) in bo na voljo v Firefoxu 4. Čeprav imata oba sistema enak cilj, je pristop precej drugačen in to so si ogledali na Ars Technici.

Opera uporabnikom dovoljuje, da zavihke potegnejo enega na drugega, s čimer ustvarijo več stolpcev, ki se razvijejo na zahtevo, sicer pa prikazujejo zgolj enega izmed zavihkov. In ko se en stolpec (čeprav so za zdaj v vodoravni obliki, jim recimo tako) razvije, se drugi avtomatično skrčijo. Firefoxova rešitev je nekoliko drugačna, saj prikazuje le aktivno skupino (ali stolpec) zavihkov, in ne vseh kakor Opera. Za prikaz vseh je treba preskočiti v panoramski pogled. To po eno strani sprosti prostor, a po drugi strani lahko zaradi tega pozabimo, katere zavihke smo odprli. Je pa tudi res, da je Panorama dosti bolj prilagodljiva od Operinega načina, čeprav ta sploh ni slab in je morda celo bolj intuitiven.

53 komentarjev

«
1
2

huelz ::

tabmix plus FTW!

Aston_11 ::

To je dobra ideja.

Še v Chrome, da pride.

wade ::



Ne bo več treba ctrl+n pritiskat :D

amigo_no1 ::

Meni gre bolj na živce memory-leak po parih dneh uptime-a, in ni važno ali imam odprtih 5 ali 30 zavitkov (na flash rich straneh ali brez flasha).

Looooooka ::

Ce mam odprtih vec k 6 tabov...i'm doing smth wrong...kaj sele da bi jih zelel met lepo razporejene.

Vecji problem bo zdej k bojo vsi preponosni, da bi rekl to je super ideja in jo skopirali...vsak izmed teh browserjev bo izmuljav svoj pristop.Seveda sfaljen zaradi ponosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

w00tnes ::

Blah, normalne "pin tab"-e je zamenjal chromovski ozek stil... hočem stare, širše nazaj -.-

lambda ::

Tree style tab plugin? Meni je najboljše, kar sm do sedaj videl ... seveda moraš zavihke uvrstit vertikalno na levo ali desno stran, da ima željen učinek.

huelz ::

Ja memory leak je problem. Ampak na zadnjem FF in tabmixu tega problema nimam vec.
Se mi pa nekako ne da ubadat z float okni, itak mi je ves point da imam v enem browserju vse tabe.

Zmajc ::

Nikoli nisem razumel zakaj nekdo rabi 50-100 tabov naenkrat. Osebno imam tistih 15 strani ki jih redno spremljam na Speed dial in to je to.

xyxyxyxy ::

Zmajc je izjavil:

Nikoli nisem razumel zakaj nekdo rabi 50-100 tabov naenkrat. Osebno imam tistih 15 strani ki jih redno spremljam na Speed dial in to je to.


Toliko res ne, jih imam pa precej, zato mi ta funkcija združevanja pride še kako prav. Je pa prej nekdo na Operinem blogu napisal, da jih ima konstantno okoli 400, haha. Sick. 8-O Je pa to šele začetek tab stackinga, prihajajo še druge novosti. Všeč mi je tudi, da pin tabi sedaj zasedejo manj prostora. Opera. 8-)

filip007 ::

Ste že sprobali mouse namige (gestures) v kominaciji z novimi combo zavihki, odlično se obnesejo. Saj bo Opera upam da ne propozno, FF4 bo dedek mraz prinesel, miklavž pa Chrome 10 :))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

P3Hi ::

Tree Style Tabs FTW!!!!!!!!!!!!

si niti ne predstavljam kako lahk delate z browserji ko imaš ofnjenih 50+ strani on pa ma tabe na vrhu pa zarad mene v več vrsticah to ni to.... More bit TreeStyle... :D

jlpktnst ::

Itak da maš 50+ tabov.

Ma firefox ma default tab management zelo fail, na operi je čisto možno met 50 tabov :) Seveda v ffoxu pa ne, zato si pa ne moreš predstavljat.

Kaj je point treestyle?

ivanuscha ::

A ste zmešan, zakaj pa bi rabil met naenkrat odprtih 50+ tabov?? Včas pridem do situacije ko rabim max.10, pa še to ne.

Jst ::

Jaz ne ugašam računalnikov. Entertainment gre v Sleep, prenosnik je pa večinoma vedno prižgan.

Pravtako ne zapiram aplikacij, še posebej Browserja - Opere. IN mojemu načinu brskanja se Opera še najbolj prilega. Odprtih imam veliko štelivo tabov; včasih 20, včasih 40. Tako da to novost pozdravljam.

edit:

>Ne bo več treba ctrl+n pritiskat :D
wade: Pri Operi je ctrl+n New Window. Si mogoče mislil ctrl+t - nov tab?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Wox ::

Vsako tele ma svoje vesele.
Commodore 64

axee ::

Toliko oh in sploh glede zavihkov, pa ne opera, ne firefox nimata "lepjljivih" zavihkov, ki jih lahko iztrgaš in narediš svoje okno, tako kot je treba (chrome, ie9). Velik minus zame.

lambda ::

jlpktnst je izjavil:

Kaj je point treestyle?

Tree style tab

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

BigWhale ::

Meh, ce mas tolk tabov, da rata vse skupi nepregledno pol je neki narobe. :>

Strani tko al tko sproti odpiras in zapiras.

neres ::

axee je izjavil:

Toliko oh in sploh glede zavihkov, pa ne opera, ne firefox nimata "lepjljivih" zavihkov, ki jih lahko iztrgaš in narediš svoje okno, tako kot je treba (chrome, ie9). Velik minus zame.

Kako to misliš?

V Operi lahko zavihek povlečeš v opravilno vrstico in nastane novo okno.

Lahko pa tudi v side panelu odpreš "Windows" in premetavaš zavihke sem in tja.

w00tnes ::

Probal zdajle z naloženim flash filmčkom "iztrgat" tab, deluje prav lepo (flash špila dalje brez ponovnega nalaganja) :)

wade ::

Jst je izjavil:


>Ne bo več treba ctrl+n pritiskat :D
wade: Pri Operi je ctrl+n New Window. Si mogoče mislil ctrl+t - nov tab?


Ne, new window sem mislil.
Pač do zdej, ko se mi je nabral preveč tabov, sem rajš ctrl+n stisnu in tam imel drugo področje v zavihkih, da je blo bolj pregledno, potem pa samo alt+tab med njimi(ali pa jih imel na drugem monitorju). Sedaj pa ne bo več treba, bom samo povlekel tabe, ki imajo kaj skupnega (recimo vse slo tech tabe) v en tab in ne bom imel 5 oper odprtih, ampak samo eno.

Okapi ::

Eni odkrivajo toplo vodo. TabGroups Manager za Firefox je točno to, kar bi morali vsi imeti že v osnovi vgrajeno.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

Preprosto imaš dve vrstici zavihkov. V zgornji vrstici so zavihki skupin, v spodnji pa zavihki posameznih strani dejavne skupine. Ko klikneš na drug zavihek v zgornji vrstici, se v spodnji vrstici pokažejo zavihki v tej drugi skupini.

Vse skupaj je tako priročno, da si sploh ne znam predstavljati dela brez tega.

O.

Mipe ::

...

Očitno bom res moral kupiti večji monitor, če hočem sploh videti vsebino spletnih strani. :8)

Icematxyz ::

Tab wars! Drugače pa super, toliko inovativnosti na kupu, že dolgo nisem videl!

Drugače pa top notch spletni brskalniki postajajo "majhni" operacijski sistemi. To verjetno nam je že počasi vsem jasno?

DiTi ::

ivanuscha je izjavil:

A ste zmešan, zakaj pa bi rabil met naenkrat odprtih 50+ tabov?? Včas pridem do situacije ko rabim max.10, pa še to ne.


očitno ne programiraš. ko enkrat začneš nekaj iskati prideš v trenutnu na 50+ tabov (in to v enem oknu, v drugem še potem kakšno testiranje ter FB + ostala šara :) )

krho ::

amigo_no1 je izjavil:

Meni gre bolj na živce memory-leak po parih dneh uptime-a, in ni važno ali imam odprtih 5 ali 30 zavitkov (na flash rich straneh ali brez flasha).

Firebug?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

RockyS ::

Okapi je izjavil:

Eni odkrivajo toplo vodo. TabGroups Manager za Firefox je točno to, kar bi morali vsi imeti že v osnovi vgrajeno.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

Preprosto imaš dve vrstici zavihkov. V zgornji vrstici so zavihki skupin, v spodnji pa zavihki posameznih strani dejavne skupine. Ko klikneš na drug zavihek v zgornji vrstici, se v spodnji vrstici pokažejo zavihki v tej drugi skupini.

Vse skupaj je tako priročno, da si sploh ne znam predstavljati dela brez tega.

O.


Jaoo, in zdaj jaz naj še 2 uri iščem addone, ki bodo imeli podobne funkcionalnosti kot opera, katero downloadam in inštaliram v dveh minutah?

DuleKrtola ::

A se da nastavit, da če doublekliknem link (open in background tab), da mi ga avtomatsko da v isti stack kot tab, na katerem sem kliknu link?

r0ker ::

DiTi je izjavil:

očitno ne programiraš. ko enkrat začneš nekaj iskati prideš v trenutnu na 50+ tabov (in to v enem oknu, v drugem še potem kakšno testiranje ter FB + ostala šara :) )

nemebasat! dobro, če nekaj iščem in z sredinsko tipko miške odpiram po vrsti linke, potem je to razumljivo. ampak ko to narediš, greš po vrsti gledat te odprte tabe in jih zapiraš, če niso uporabni. tile sistemi pa so mišljeni za primere, ko imaš odprto veliko število tabov (ki jih potrebuješ) za dalj časa.
eni si pač mislite, da ste boljši, ker imate odprtih več tabov. še en addon za e-penis.

darkolord ::

eni si pač mislite, da ste boljši, ker imate odprtih več manj tabov.

ProGTX ::

Če odpiraš linke v ozadju, se hitro naberejo (Opera Gestures FTW!).

Mesko89 ::

RockyS je izjavil:


Jaoo, in zdaj jaz naj še 2 uri iščem addone, ki bodo imeli podobne funkcionalnosti kot opera, katero downloadam in inštaliram v dveh minutah?


2 min? Meni se namesti v 5s ko je enkrat dol povlečih tistih bogih 7MB :P Me prov zanima zakaj noben tega ne vidi ali pa se jim zdi samoumevno, da se stvari namestijo v 2-5s kot Opera 11. :O

xyxyxyxy ::

Novi installer je tako hiter, da sem se že spraševal, če je Opero sploh namestilo/posodobilo. Dejansko se zgodi v sekundi. :))

mtosev ::

kdaj pa izide ff4?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RockyS ::

Vprašaj v FF temi ali pa začni uporabljat Opero.

P3Hi ::

Live... (pa brez zamere ;))

Očitno
-ne programiraš (THIS IS SO FUCKING TRUE :)) (thecodeproject - 1,2,3 20 tabov odprtih)
-ne kupuješ robe po internetu (verjem mi da mam takoj 50 strani ko gledam ebay/dx/fp/pk, just 2 commpare stuff)
-ne služiš denarja na netu z raznimi načini (oh pa še kako prav pride pregledneši tab managment, tist ki to dela že ve)
-se jajcaš po straneh in odpiraš stran po stran js poklikam vse hkrati in se premikam po tabih...

NE SAMO DA MAM SKOS NA DESETINE TABOV ODPRETIH. Tak sm odvisn od hitrega pregledovanja interneta da morm met v Logitech SetPointu naštimano:
-desni klik ko dam middle button v levo
-middle ko dam middle button v desno...
pol pa na ebayu poklikaš 30 izdelkov (mal v desno butaš middle button, I get used to...
- dejansko je hitrej met kazalec na middle buttonu in ga levo desno buttat kot pa klikat navzdol
- jah to morte sprobat prej nemorte vedt

In še ena stvar =) Kaj bi blo šele da bi mogu gesla in passe na roko vpisat vedno si ja nor.. Vsa gesla mam random na LastPassu in kupljene YubicoKey-e (OTP, če kdo pozna te zadeve ...)


r0ker: Dej si nalož SetPoint pa kliki middle v levo boš hitrej kot navdol =) =) aja pa veš eni včasih odpermo tolk uporabnih strani z kodo, da nam jih je žal zapret ker vemo da bomo rabli še naslednjih par ur/dni...

axxe: Dejansko sem šel probat in iz TreeStyle taba lahko čist lepo potegnem cel group dol v taskbar in se odpere novo okno z celim groupom (kje je tvoj problem?)

Okapi... Ja ta plugin bi znal bit dokaj zanimiv sam še vedno je pomoje hitrej(bolj pregledno), če klikam po treetabih in zapiram/odpiram groupe... Dejansko sem preprobal veliko addonov za tabe v FF sam noben razn vertical načinov ni ok, ko res velik delaš in maš odprtih ogromno strani..

Oh yeaa ... zakaj sploh komentiram ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P3Hi ()

RejZoR ::

Kdor rabi imet naenkrat odprtih 100 tabov je skrajni čas da si zoptimizira lajf. Tisti ki furate browser z večdnevnim uptimeom pa isto. Browser se odpre in zapre tolk hitro da je vseen al laufa al ne zato ga skoz zapiram in odpiram po potrebi. Vseen drek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

noraguta ::

xyxyxyxy je izjavil:

Novi installer je tako hiter, da sem se že spraševal, če je Opero sploh namestilo/posodobilo. Dejansko se zgodi v sekundi. :))

to sem tud jaz opazu , sm moru it pogledat verzijo za zihr
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

axee ::

RejZoR je izjavil:

Kdor rabi imet naenkrat odprtih 100 tabov je skrajni čas da si zoptimizira lajf. Tisti ki furate browser z večdnevnim uptimeom pa isto. Browser se odpre in zapre tolk hitro da je vseen al laufa al ne zato ga skoz zapiram in odpiram po potrebi. Vseen drek.


Browser mi neprestano laufa, ker imam pinnane downloadse, gmail, koledar in pa reader. Nekaj je imeti 150 zavihkov, drugo pa je neprestano odprt browser. Ko se usedem za računalnik sem 85% na browserju, zapiranje le tega se mi zdi tako neumno kot npr da vsakič, ko odidem stran od računalnika zaprem vsa odprta okna. In ne, nisem odvisnik od zavihkov (čez 40 jih nikoli nimam), je pa res da jih je neprestano okoli 15 odprtih, zato bi bilo zapiranje browserja nesmiselno.

axee ::

neres je izjavil:

axee je izjavil:

Toliko oh in sploh glede zavihkov, pa ne opera, ne firefox nimata "lepjljivih" zavihkov, ki jih lahko iztrgaš in narediš svoje okno, tako kot je treba (chrome, ie9). Velik minus zame.

Kako to misliš?

V Operi lahko zavihek povlečeš v opravilno vrstico in nastane novo okno.

Lahko pa tudi v side panelu odpreš "Windows" in premetavaš zavihke sem in tja.


Točno tako, ko primem zavihek se prikaže mini verzija okna, nato ga moram peljati ven iz browserja, da odprem novo okno. Problem je, da se okno naredi takoj nad originalnim oknom, tudi če miško pomaknem daleč stran. V chromu in ie9 ko odtrgam tab: kjerkoli ga spustim se točno tam naredi novo okno, lahko pa direktno prilimam na desno ali levo stranico zaslona, tako da se prilepi na polovico zaslona (windows 7), ali pa ga prilimam na vrh, torej zmaksimiram.

Torej z enim manevrom odtrgam tab, ga odpeljem kamorkoli želim (npr na drug zaslon) in ga zmaksimiram. Z ostalimi browserji bi potreboval 2 ali več. In ogromen time saver je, ko v delčku sekunde tab maksimiraš na popolnoma drug monitor.

matejdro ::

Eh, jaz si sproti odpiram tabe in ko zadeva postane nepregledna, samo stisnem "Close Other Tabs" in sem rešen. Ko pa zadeve, ki sem jih zaprl spet rabim, pa jih pač še enkrat odprem. Napisati v urlbar ključno besedo strani je pač preprosto in hitro, zato se mi ne da igrati z vsemi tab management funkcijami :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Icematxyz ::

"Close Other Tabs"


To je dobra zadeva da.

BigWhale ::

P3Hi je izjavil:

Live... (pa brez zamere ;))

Očitno
-ne programiraš (THIS IS SO FUCKING TRUE :)) (thecodeproject - 1,2,3 20 tabov odprtih)


Ce mas 20 tabov iz the code project odprtih pol tud ti ne programiras ampak copy/pastas...

;>

Key Quest ::

Looooooka je izjavil:

Ce mam odprtih vec k 6 tabov...i'm doing smth wrong...kaj sele da bi jih zelel met lepo razporejene.

Vecji problem bo zdej k bojo vsi preponosni, da bi rekl to je super ideja in jo skopirali...vsak izmed teh browserjev bo izmuljav svoj pristop.Seveda sfaljen zaradi ponosa.



Ja, ja, sej ne da ze miljon cajta obstajajo addoni, za tab manegement, alpakej. Vazno, da so zdaj pri Operi pogruntali toplo vodo, a ne.

flagellum ::

Točno tako, ko primem zavihek se prikaže mini verzija okna, nato ga moram peljati ven iz browserja, da odprem novo okno. Problem je, da se okno naredi takoj nad originalnim oknom, tudi če miško pomaknem daleč stran. V chromu in ie9 ko odtrgam tab: kjerkoli ga spustim se točno tam naredi novo okno, lahko pa direktno prilimam na desno ali levo stranico zaslona, tako da se prilepi na polovico zaslona (windows 7), ali pa ga prilimam na vrh, torej zmaksimiram.

Torej z enim manevrom odtrgam tab, ga odpeljem kamorkoli želim (npr na drug zaslon) in ga zmaksimiram. Z ostalimi browserji bi potreboval 2 ali več. In ogromen time saver je, ko v delčku sekunde tab maksimiraš na popolnoma drug monitor.


V Firefox 4.b7, to deluje na enak način.

Key Quest ::

Zmajc je izjavil:

Nikoli nisem razumel zakaj nekdo rabi 50-100 tabov naenkrat. Osebno imam tistih 15 strani ki jih redno spremljam na Speed dial in to je to.



Zato ker je ob vseh teh tabih, folk kr pozabil na bookmarke IMO. Vsaj osebno opazam to, da pac folk pusca odprt browser nonstop in notri imajo po 10-20 konstantno odprtih tabov, ki jih pac precekirajo vsaketolko, a ne.

Okapi ::

imajo po 10-20 konstantno odprtih tabov, ki jih pac precekirajo vsaketolko,
Ker je to bolj preprosto in hitreje, kot vsakokrat sproti odpirati in zapirati strani. Lahko pa tudi vsakokrat posebej brskalnik odpreš in zapreš, saj je nekdo tudi na to možnost opozoril:-)))

O.

Mipe ::

Lažje je iskati med tabi kot med bookmarki.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835638 (28304) subby
»

Izšla Opera 11 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10323534 (18820) kriko1
»

Chrome: nova beta, hitrejši pogon za Java Script, napoved nove podobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7823727 (21091) MrStein
»

Nova beta Firefoxa 4 tudi v slovenščini

Oddelek: Novice / Brskalniki
198926 (8049) Dr_M
»

Upravljanje z zavihki: Opera 11 beta proti Firefoxu 4 beta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5317169 (15054) RockyS

Več podobnih tem