» »

Vlaga v sobi

Vlaga v sobi

genius11 ::

Je bolje imet gretje skoz priključeno ali delam narobe, ko imam samo ponoči gretje, koti so vse črni. Enkrat sem že pobrisal, pa čez šel z varekino.

ThinMan ::

Jaz to rešujem s ceresitom. Recimo v stari hiši se mi tableta v kotu sprazni v 14 dneh.

Večkrat prezrači sobo.


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

genius11 ::

Kaj pa vlaga na oknih?
Redno brisat?

Spajky ::

Ko boš imel okna lahko odprta dlje časa (konec pomladi), kote našpricaj s Clox (Tki Hrastnik, drogerija, barve laki ipd) ... čez par sekund ne bo več plesni - ta je za zdravje nevarna črna plesen, ki spore trosi vsepovsod, pa jo je treba pobit.

Dihat pa tudi ni zdravo onega Clox-a, zato pravim konec pomladi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Go-ahead ::

Ali ti v sobo uhaja vlaga iz kopalnice ali kuhinje?
Vrata v sobo moraš imeti zaprta, radiator naj bo vedno mlačen in večkrat na dan moraš sobo prezračiti.
Bistvo je da zmanjšaš vlago v zraku sobe. (lahko kupiš tudi razvlažilec)

energetik ::

Kaj ko bi malo pobrskal po parih temah, kjer je bilo postavljeno enako vprašanje?

Še enkrat - zrači parkrat na dan na polno a kratkotrajno (3-5min). To pomeni na stežaj odprta okna, vsaj večina. Ne imej pa "na kip" odprta cel dan. Hkrati pa enakomerno grej, podnevi in ponoči. Z zvišanjem temperature zraka lahko minimalno pridobiš, ker postanejo stene malo toplejše in se na njih vlaga kasneje kondenzira. Hkrati ne suši perila v sobi, če kuhaš uporabljaj napo in potem takoj prezrači.
Ko boš enkrat posušil zidove, se pa še plesni loti z zgoraj omenjenimi pripomočki.
Aja, nabavi si vlagomer, so dosti poceni. Probaj RH držati vsaj pod 60%.

Pyr0Beast ::

Da, ne suši perila brisač in podobnih zadev znotraj hiše. Po kopanju pobriši kopalnico, spuščaj pokrov, pri kuhanju uporabljaj napo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17346009 (24484) Matejjjjj
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210971 (9691) fosil
»

Sušenje perila v kleti

Oddelek: Loža
4911402 (7293) Jakka
»

Zakaj odpirate okna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
609659 (7428) Nikec3
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
256687 (5754) fujtajksel

Več podobnih tem