» »

računalnik se po vklopu ugasne prosim za pomoč

računalnik se po vklopu ugasne prosim za pomoč

bananaman12 ::

računalnik se mi po 2h-3h sekundah ugasne. včeraj zvečer se mi je kar naenkrat izklopil in zdaj se vsakič po 2h-3h sekundah izklopi. tudi do BIOSa ne pridem.
prosim za kake nasvete,pomoč.
ostale specifikacije matične, napajalnika itd dam kasneje ker trenutno nisem doma.

hvala vsem za pomoč. L.P.

Aston_11 ::

Hlajenje procesorja?
Matična plošča?

bananaman12 ::

Aston_11 je izjavil:

Hlajenje procesorja?
Matična plošča?


možno da je hlajenje ja. kaj pa napajalnik da je crknu oz. crkuje al neki?
računalnik je star okoli 3leta, nič še nisem menjal oz. kupoval.
matična ima integrirano grafično, procesor 1,6 GHz, fen za procesor dela normalno, reže hladilnika pod fenom je treba spucat ker je kar nekaj prahu gor.. torej je možno da se zaradi prahu ne ohlaja procesor toliko kolikor bi se mogu?
matična plošča je Asusova ne vem točn kera ker me trenutno ni doma še ne morem napisati.

WarpedGone ::

Hlajene v smislu da se ti je hladilnik odmaknu od proca - zlomljen nosilec.
Še tako zasvinjan hladilnik, če se le ornk dotika procesorja, bo odvajal dovolj toplote, da bo reč delala dlje kot le par sekund.

Če je v napajalniku al pa na plati odpovedal kak kondezator je lahk tut takle simptom.
Zbogom in hvala za vse ribe

microera ::

Preveri elko kondenzatorje na matični plošči?
So kaj izbočeni? Če "DA" potem zamenjava!
Napajalnik?
LP

www.microera.si

bananaman12 ::

microera je izjavil:

Preveri elko kondenzatorje na matični plošči?
So kaj izbočeni? Če "DA" potem zamenjava!
Napajalnik?


bom pogledal ko pridem domov.
pa to mislite zamenjava plošče al kondenzatorja?
tudi napajalnik mogoče da je kaj, nisem podrobno pregledal vsega ker se je zgodilo zvečer in sem ga pustil pri miru. danes bom vse pregledal pa napajalnik itd.
kaj pa termo pasta mogoče? nisem je nikoli uporabljal al pa kej samo sprašujem.

WarpedGone je izjavil:

Hlajene v smislu da se ti je hladilnik odmaknu od proca - zlomljen nosilec.
Še tako zasvinjan hladilnik, če se le ornk dotika procesorja, bo odvajal dovolj toplote, da bo reč delala dlje kot le par sekund.

Če je v napajalniku al pa na plati odpovedal kak kondezator je lahk tut takle simptom.


bom pogledal samo ne verjamem da bi se hladilnik odmaknil oz procesorja ker računalnika nič ne premikam. oz. hladilnik mojega procesorja je samo tiste kovinske reže pa nad njimi je ventilatorček.

Zgodovina sprememb…

bananaman12 ::

hmm zej sem ga nekak "usposobil" še vedno ne vem kje je problem. sčistil sem ves prah iz matične ter rež hladilnika pa ventilatorček in se je v prvo prižgal prišel v namizje za okoli 40sekund potem pa se je ugasnil, v drugo sem hotel formatirati disk pa mi je prišlo samo do začetka-modro ozadje potem se je ugasnil.

na ohišju imam tipko za power malo bolj noter potisnjeno..mogoče je bil to nek razlog in sem istaknil žici za vklop ven in potem nazaj noter ter prižgal računalnik. in sedaj dela..

kolko časa bo pa še...bom pa videl :8)

microera ::

za vsak slučaj, če imaš že razdrto poglej na matični plošči, če imaš malo večje valjaste elemente (kondenzatorje) malo izbočene! Piše 1000uF ali 2200uF ali 3300uF....
Potrebno je le njih zamenjati in ne cele matične! No v tvojem primeru, je bilo verjtno res stikalo zanič?!
LP

www.microera.si

Duhec ::

Mogoče te pa heca tipka za vklop.
Ko jo pritisneš se recimo zaskoči, pc sicer štarta ampak, ker tipka še vedno drži kontakt za vklop je to istočasno znak in ukaz osn. plošči, da naj izklopi napajalnik in pc se ugasne po nekaj sekundah.

bananaman12 ::

hja računalnik mi je včeraj delal po tem ko sem izklopil žički za tipko in ju nazaj priklopil. ker nisem imel pokritga ob strani s pokrovom sem ga hotel vrnit pa sem ga malo premaknil in računalnik je ugasnil.
nato sem ga po istem postopku prižgal in je spet delal. le da včasih tipka za vklop ne dela in ga morem izklopiti na zadnji strani in prižgati.

gledal sem kondenzatorje in noben ne zgleda kej napihnjen.
tako da nekako krivim tipko glede na to da mi je potem računalnik normalno delal.
zgleda da je nek stik pri tipki.

krneki007 ::

če imaš tudi reset tipko na ohišju,jo lahko uporabiš za vklop/izklop,samo preveži na matični

bananaman12 ::

uu to si se pa dobr spomnu :) hvala

Enron x86 ::

Izklopi kabel iz napajalnika in ga ponovno vklopi nazaj; mogoče je kriv samo slab kontakt. Meni se je to že dogodilo.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317302 (13425) G_mAn
»

Problem pri zagonu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
9910 (768) mrbomb
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276660 (6092) lucky13
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398604 (8051) Pšenični
»

Problem s prižiganjem sistema

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121842 (1473) Pyr0Beast

Več podobnih tem