» »

Problem z disketo na cnc stroju.

Problem z disketo na cnc stroju.

Doman ::

V službi imamo CNC stroj za krivljenje žice. CNC je star čez 15let,brez trdega diska,program je v napisan v dosu, vsi programi pa se shranjujejo na disketo. Problem je v tem ker imam le eno disketo, standardne oblike, vendar je drugi računalniki ne preberejo. Tako, da lahko shranjujem le na eno disketo, saj mi cnc ne omogoča shranjevanje programov na prazno disketo, saj mora biti za delovanje disketa, na kateri je nek file za zagon diskete? Diskete ne morem klonirat, saj je ne morem prebrati.

Obstaja neka naprava, ki omogoča fizično kopiranje diskete, brez računalnika?
Nek program, ki bi prebral?

roscha ::

Kopiraj z Linux mašino. dd if=/dev/fd0 of=/path/fajl.img
Zamenjaš disketo s prazno ..
dd if=/path/fajl.img of=/dev/fd0

Pa mrzlo pivo si dolžan :)

misek ::

Morda s programom WinImage?

Doman ::

@roscha
Mi lahko malo bolj razložiš, saj nisem vešč uporabnik linux.

Na drugi mašini sicer imam linux, ampak ne vem kako priti v konzolo. oz. v sam operacijski sistem, saj mi ob zagonu avtomatsko odpre le aplikacijo, na drugem računalniku pa nimam linux.

Če obstaja kakšna podobna varjanta za windows bi bil zelo hvaležen, bom pa danes probal še z WinImage.

Hvala lepa za odgovore.

misek ::

Poskusi WinImage ali pa dd for windows.

Doman ::

dd for windows mi najde vse diske, razen disketnika in dvd roma, tako da si s tem ne morem pomagati. WinImage pa napiše, da v disketniku ni diskete, ko jo pa ročno zaženem na Moj Računalnik ... mi napiše, da disketa ni formatirana, in ali jo formatiram.
Še kakšen navet?

tony1 ::

Naredi v linuxu oz. daj nekomu, ki za pivo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASP 32 bitni slovarji z zaščitno disketo..instalacija na notebook brez disketnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
132746 (2479) ping
»

Boot cd

Oddelek: Pomoč in nasveti
5908 (809) freserovski
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole
»

Cloniranje diskete ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5959 (773) ender
»

Image file iz diskete in nazaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
81222 (1152) Koci

Več podobnih tem