» »

Veleposlanikov shopping spree

Veleposlanikov shopping spree

Balandeque ::

A se komu sanja, kaj je bilo Petru Rebercu, odpuščenemu veleposlaniku v Španiji?
Linque
Jaz sem stola padel od smeha, ko sem prebral spisek.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

bluefish ::

Sem zasledil v enem od časopisov. Smeha poln članek oz. seznam nakupov.

PacificBlue ::

Neki hudi sprejemi so bili to...;((

Balandeque ::

Ma, ker neke koristi od nakupljenega ni mogel imeti (razen, če mu je Obi plačeval kickbacke), gre po mojem za kako fino duševno bolezen.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

T0RN4D0 ::

Hahaha dober seznam. :D

Mogoče je pa odprl ene dve gradbene firme, orodja že ma dost :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Avenger ::

Haha, ampak prav rad bi videl to zbirko macol, od katerih je vsaka drugačna in za svoj namen! Predvidevam, da je podobno tudi pri 100 zajemalkah, da 77 cedilnikov niti ne omenjam - vsak ima drugačen premer in različno velike luknjice...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Genetic ::

Ve morda kdo njegov eBay username?

madog ::

Vse kar lahko rečem je:

pogledat nabavno vrednost v Sloveniji in lepo izstavit račun na njegovo ime. Če ne plača v čuzo( uklonilni zapor )dokler ne plača. Če morm jest nej pa še on!!!!!!
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Gregor P ::

LOL Mr. Macola (kot so ga imenovali komentatorji tam):))

... ampak ti diplomati na splošno živijo v nekem X-svetu za naš denar; pri tistih nekaj kar sem jih spoznal, je videti, da so že zdavnaj izgubili stik z realnim življenjem:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Ja no, pač je moral bajto in delavnico in kuhinjo opremit, ne? In ker mu ni nihče omenil, da je treba šparat, je pač kupil vse, kar se mu je zdelo, da bi utegnilo priti prav.

Naj objavijo inventar drugih naših rezidenc, pa bomo videli, koliko je pretiraval.

O.

T0RN4D0 ::

Mene bolj skrbi dejstvo, da je to počel tri leta ali koliko, preden ga je kdo ustavil.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

guest #44 ::

Mogoče pa se je pripravljal na 3 svetovno vojno...čeprav nevem točno kaj bo dela z 69 adapterjev ali 183 skodelic.


Se pa strinjam, da veleposlaniki zgubijo stik z realnostjo. Oni živijo v neki oddaljeni državi in lepo dobijo reden priliv denarja. Dogaja se jim pa tud ne kaj pretirano, vsake tolko kak obisk, kaka prošnja.

Balandeque ::

Se strinjam. Dunajska konvencija, ki ureja njihov položaj, je preživeta. Živijo in delajo kot fevdalci v srednjem veku.

Z njimi imam veliko opravka in se mi je že zgodilo, da mi je konzul dvakrat narobe sestavil pooblastilo, seveda po njegovi krivdi in mi vseeno opalil še 30EUR takse.

Drugo kar večina ne ve, je, da imajo recimo pravico kupiti avto brez vseh dajatev. Kar pomeni, Audi A6 za ceno Cliota. No, ne ravno, ampak tako nekako. Ko je ta avto rabljen, ga lahko brez dajatev pripeljejo domov. Rabljen, to pomeni prevoženih 3000 km. In potem, vsi kupujejo ženam, hčerkam...

In kar je najhujše, vsi so žlahta od politikov ali diplomatov.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

PaX_MaN ::

čeprav nevem točno kaj bo dela z 69 adapterjev ali 183 skodelic.

Tkole bom rekel: U PIČKO MATER PA TILE KAO "RAZISKOVALNI" NOVINARCHKI!
Kolk je velka rezidenca? Kolk gostov(anj) imajo na mesec? Koliko hrane postrežejo? Koliko prostorov je noter? Koliko vhodov, ki jih je potrebno varovati? A je sploh net not, da so moral kable vlečt? V kakšni soseki se nahaja ambasada (or wtf-ever-ju-wanna-call-it, da se rabi/ne rabi rešetke)? Kako velik je vrt? Kaj je na vrtu (takega, da je treba razbijat)?
In take fore.

bluefish ::

Glede na količino predmetov bi morala biti ogromna, kar pa definitivno ni.

Okapi ::

Lahko bi kdo vsaj naslov povedal, da bi si jo na google maps pogledali.

O.

Balandeque ::

Hermanos Bécquer,7-2
ES-28 006 Madrid
Španija
Tel: (+) 34 91 411 68 93
Faks: (+) 34 91 564 60 57
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Okapi ::

To je veleposlaništvo, rezidenca veleposlanika je drugje.

O.

Avenger ::

Mora že bit večja stvar, če pa lahko pogosti 500 ljudi. In to s svojo kuhinjo. Govorimo o kuhinji velikosti menze in prostorom velikim kot konferenčna dvorana. Koliko WCjev in ostalih pritiklin mora bit tam, je tudi vprašanje za raziskovalne novinarje.

Vsak gost dobi v povprečju 1,76 noža (če se en skrha), 3,6 žlice/žličke (zvite žlice), 3,2 vilice (ne sprašujte), vsak peti v roki drži zajemalko, vsak šesti pa cedilo. Vsakemu dvajsetemu gostu lahko zmanjka bencina in si sposodi posodo za gorivo, vsak peti gost lahko vzame izvijač in grozi drugim, ravnotežje pa vzpostavi ravno tako vsak peti gost, ki v rokah drži kuhinjski nož. Jah, očitno je gospod veleposlanik mislil na vse!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mavrik ::

Ti še nisi videl pogrinjka za slavnostno večerjo nikoli v življenju ne?
The truth is rarely pure and never simple.

Utk ::

Da bo ziher res ziher, je pa itak najel catering.

Avenger ::

Mavrik je izjavil:

Ti še nisi videl pogrinjka za slavnostno večerjo nikoli v življenju ne?


Daj mi pomagaj, ko se bolj spoznaš - za koliko setov pa ima pribora in koliko kosov je v enem setu?

Skrajno dvomim, da se mu je bolj kot najem splačal nakup slavnostnega pribora, za pogostitve, ki jih ne prireja ravno mesečno. A k pogrinjku spadajo tudi kante za bencin in macole ali to morda tudi spada k slavnostni večerji, ki je še nisem videl?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Balandeque ::

Mavrik, ti pa še nikoli nisi videl rezidence veleposlanika? Ja, sry Okapi, sem površno bral in sem mislil, da je šlo za veleposlaništvo.

Naše rezidence so pogosto kar stanovanja ali pa v najboljšem primeru hiše. Ne moreš razmišljati niti o 50 gostih, kaj šele 500.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Okapi ::

Je pa dodal [ex-ambasador], da je bilo treba toliko kuhinjskih pripomočkov nakupiti zaradi sprejemov diplomatskega zbora, na katerem se lahko zbere tudi do 500 ljudi ... Glede orodja pojasnjuje, da je vrt rezidence velik in da dobra ureditev zahteva vrsto primernega orodja.
A imajo prostor za 500 gostov, sicer pojma nimam, mogoče na vrtu. Samo 50 gostov pa brez problema spraviš, pri stoječi pogostitvi, v malo večjo sobo.

O.

Double_J ::

Samo v žep pa le nič ni dal, vse je tam kar je bilo v računih?
Dve šivanki...

guest #44 ::

500 ljudi my ass! Kaj pa ima veleposlanik v španiji za povabit 500 ljudi in to toliko pogosto, da se mu splača kupit vso to navlako.

Sicer pa macola party. To pogosto prirejajo v našem parlamentu, tako da imajo pol izgovor za renovacijo.

Okapi ::

Vsaka ambasada priredi eno ali dve srečanji na leto, recimo ob dnevu državnosti, ali kar pač že imamo, in nanj povabijo vse druge ambasade, ki jih je v Madridu kakšnih 200. Pa se hitro nabere 500 ljudi, tudi če jih pride samo pol. Da se verjetno bolj splača vsakič sproti vse najeti, s kozarci vred, je pa tudi precej razumljivo, samo potem bi se ga pa lahko lotili z računi za catering;)

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Vsaka ambasada priredi eno ali dve srečanji na leto, recimo ob dnevu državnosti, ali kar pač že imamo, in nanj povabijo vse druge ambasade, ki jih je v Madridu kakšnih 200. Pa se hitro nabere 500 ljudi, tudi če jih pride samo pol. Da se verjetno bolj splača vsakič sproti vse najeti, s kozarci vred, je pa tudi precej razumljivo, samo potem bi se ga pa lahko lotili z računi za catering;)

O.


Če predpostavimo, da imaš prav...pol se sprašujem, a vsako veleposlaništvo 2x letno priredi zabavo za tolko ljudi? Kako preseravanje s proračunskim denarjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Balandeque ::

Vsaka ambasada priredi eno ali dve srečanji na leto, recimo ob dnevu državnosti, ali kar pač že imamo, in nanj povabijo vse druge ambasade, ki jih je v Madridu kakšnih 200. Pa se hitro nabere 500 ljudi, tudi če jih pride samo pol. Da se verjetno bolj splača vsakič sproti vse najeti, s kozarci vred, je pa tudi precej razumljivo, samo potem bi se ga pa lahko lotili z računi za catering


Sploh ni res. Priredi se ja - za dan državnosti, kulturni praznik-, ampak se ful špara. Povabljenih je kvečjemu nekaj deset ljudi, ki s sabo (piše na vabilu), ne smejo pripeljati niti svojih žena/soprogov. Kar je sicer bizarno nespodobno. V Moskvi se denimo običajno zbere 20-30 ljudi, pa je en naš večjih DKP-jev.

Poleg tega se to organizira na ambasadi, ne pa v rezidenci. Zato sem se zgoraj tudi zaj.. Sprejemi v rezidenci so manjši, večerje, v veliko primerih pa kuha kar gospa veleposlanikova ali pa atašejeva. Dame pri tem tudi malo tekmujejo. Skratka, so osebna muha veleposlanika in jih pomojem tudi sam plača.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Gregor P ::

No, iz lastnih izkušenj lahko rečem, da so v večjih "diplomatskih" mestih zabave oz. sprejemi za praznik države kar velika reč, pride najmanj 500 ljudi iz vseh mogočih krogov (skupaj s spremljevalkami/-ci) in so običajno organizirane v kakšnem večjem prostoru, ki ga pač najamejo za to priložnost. Kolikor sem videl, so ponavadi naročili kar "catering".

Zgleda pa, da je to od ambasade do ambasade drugače; verjetno glede na diplomatsko pomembnost mesta. V kakšnem Dunaju (UNO, OPEC, OSCE itd.) najverjetneje organizira večje sprejeme, spet kje drugje v manj "pomembnem" mestu pa so tudi sprejemi temu primerni.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Okapi ::

Pa verjetno odvisno tudi od vsakokratnega zunanjega ministra, posameznega veleposlanika in splošne klime. V dobrih starih časih se je reklo "nek se vidi razkoš";) Očitno so temu modelu v Madridu pozabili povedati, da se sedaj špara>:D

O.

Balandeque ::

Če mene vprašaš, je bilo tako povsod do januarja 2009, ko so vsem porezali reprezentanco. Takrat so se tudi začeli pripisi na vabilih. Varčevanje se je pa začelo ravno zaradi Madrida in Aten. In res je vedno catering, torej žlice in šefle pridejo zraven.

Ampak tu se ne pogovarjamo o takih sprejemih. Pogovarjamo se o veleposlaniku, ki je med drugim kupil 4K litrov dizla, 4 kompresorje in 309 kastrol. Za rezidenco, kar nima zveze s sprejemi ob državnih praznikih. V včerajšnjem Dnevnikovem članku nekdanji veleposlanik v Vatikanu Bonutti pravi o Petru Rebercu, da je že takrat peljal kombi živil v Slovenijo, za očeta, ki ima trgovino. Kajpak, ker je robo lahko nabavil brez davka.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Okapi ::

Ampak tu se ne pogovarjamo o takih sprejemih
Kdo ve, kakšne sprejeme je prirejal v svoji rezidenci. Mogoče se mu je zdelo, da je bolje, če jih imajo tam, kot v kakšnem najetem prostoru, in z lastnimi kozarci in vilicami, ne s tistimi od cateringa. V tem primeru je pač samo nemarno zapravljal. Lahko pa je seveda tudi kradel.

O.

Šimpanz ::

Ni toliko problem v njemu, kajti vedno se pojavljajo ljudje ki kradejo, bolj je problem, da je država rabila 3 leta da je to opazila. To bi morali ugotoviti najkasneje v letu dni.

Avenger ::

Gregor P je izjavil:

No, iz lastnih izkušenj lahko rečem, da so v večjih "diplomatskih" mestih zabave oz. sprejemi za praznik države kar velika reč, pride najmanj 500 ljudi iz vseh mogočih krogov (skupaj s spremljevalkami/-ci) in so običajno organizirane v kakšnem večjem prostoru, ki ga pač najamejo za to priložnost. K


Če je v mestu 200 ambasad (a sploh je toliko držav? :))) a ni potem vsaj vsak drugi dan v drugi ambasadi totalna fešta s cedili, zajemalkami in macolami, pa dizlom, seveda. Pomojem se playboy mansion lahko skrije pred tem, hehe
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Beli_Zajcek ::

Šimpanz je izjavil:

Ni toliko problem v njemu, kajti vedno se pojavljajo ljudje ki kradejo, bolj je problem, da je država rabila 3 leta da je to opazila. To bi morali ugotoviti najkasneje v letu dni.


V njegovem primeru je trajalo več kot 3 leta. Oziroma, ljudje so takoj opazili, nekateri celo opozorili nadrejene, samo ukrepalo se ni vse do sedaj. Pa glede na situacijo v Sloveniji, najbrž tudi sedaj ne bo prišlo do nekih hudih posledic zanj.

Balandeque ::

Ma ja. Tip je leta 2008 v desetih mesecih potrošil 162% limita za reprezentanco. Ne vem, kako lahko kdo iz stotih zajemalk in cedil sklepa, da je bil njegov namen varčevati?
Evo.
Je pa bil prav Reberc tisti, ki je Rupla namočil z zapravljanjem.

Jaz sem temo odprl, ker sem res mislil, da je to kaka motnja. Kot kaže je pa eden od pripadnikov nove elite, ki je pripravljena ukrasti vse kar ni pritrjeno, samo da je vredno 1000 evrov.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

lexios ::

Eh, kakšne elite!?

Zgleda, da je nekaj časa opozarjal... Pol se mu je pa pomojem samo še strgalo in si je pač dal duška, v tipično slovenskem stilu... Sj kot pravi:

Reberc odgovarja: Vse za potrebe predstavljanja Slovenije v Španiji.
Mogoče pa je mišljeno izven konteksta... :))

krneki0001 ::

Dobr da nima še kakih bullmastifov kje v garaži.

Okapi ::

a ni potem vsaj vsak drugi dan v drugi ambasadi totalna fešta
Je. Pred leti, še v jugo časih, sem se pogovarjal z enim nižjih uslužbencev na ambasadi v Pekingu. In je povedal, da je praktično vsak dan na kateri od ambasad zvečer sprejem. S tem, da so nekateri bolj mimo, z malo hrane in brez dobre pijače, in izkušeni diplomatski uslužbeci vedo, kam se splača iti;-)

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odjava stalnega naslova in pa davcnega rezidenstva - iz tujine

Oddelek: Loža
194564 (4011) Kaboom
»

Leto dni Assangovega bivanja v Ekvadorskem veleposlaništvu

Oddelek: Novice / NWO
3810245 (4822) MrStein
»

Mussomeli

Oddelek: Loža
444320 (2730) [D]emon
»

Zakaj se je Mussomeli (ZDA)tako aktivno vključil v sestavljanje slovenske vlade

Oddelek: Loža
242520 (1854) donfilipo
»

Wikileaks saga: oviranje obveznih licenc za zdravila v Ekvadorju

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
156185 (5113) MrStein

Več podobnih tem