» »

Poslovanje študenta...

Poslovanje študenta...

Wasted ::

Mene pa zanima kakšno poslovanje bi bilo najbolj primerno za rednega študenta. Bral sem o tem, da si lahko lastnik dooja, furaš popoldanski sp pa mislim, da je tudi neka možnost, da si izplačuješ kot fizična oseba? Če ti potem ostane status študenta?

Problem je, da moje poslovanje ni ravno najbolj stabilno, torej recimo prihodki od 400€ na mesec, pa do 2000€+. Stroškov praktično ni, recimo 100€ na mesec, tako da neke prednosti pri tem če bi imel odprto neko firmo nebi bilo, nekih stroškov pa ne mislim nabijati, vsej zdaj še ne. Plus pri spju stroški ki pač so (cca. 130€) + računovodstvo neko pa verjetno še kaka malenkost in ko odšteješ še davke, se pod 1000€ na mesec sploh ne splača imeti spja...

Če si lahko študent izplačuje denar kot fizična oseba (verjetno moreš potem biti davčni zavezanec ali kako?) potem bi bilo verjetno to še najboljše ali ne? Če ni še tukaj kakšna zanka kje.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Nasvete? Karkakoli ... :)
When I'm done there will be nothing left of you...

Double_J ::

Sej kot študent si lahko zaposlen, zgolj ugodnosti iz statusa ne moreš več koristiti. Se pravi boš moral plačevati zdravstveno, ne bo bonov in dela preko študenta.
Dve šivanki...

Wasted ::

Ja, če hočem biti zaposlen morem odpreti sp, tudi če kot si izplačuješ kot fizična oseba zgubiš status študenta? Če si lastnik dooja ga ne kolikor mi je znano.
When I'm done there will be nothing left of you...

gendale ::

delo na črno

Wasted ::

gendale je izjavil:

delo na črno


Thx, but no thx.
When I'm done there will be nothing left of you...

bluefish ::

Avtorska?

Wasted ::

bluefish je izjavil:

Avtorska?


Nekaj sem že premišljeval o tem, ampak spet rabim nekoga z spjem če se ne motim? Prihodki bodo iz Adsense, Iprom, etc ... z njimi bolj težko preko avtorske.
When I'm done there will be nothing left of you...

neo ::

Narediš d.o.o., ti si lastnik, nisi zaposlen, sam sebi plačuješ na napotnico, vse stroške pa furaš preko d.o.o.-ja.
Neo's

opeter ::

Wasted je izjavil:

bluefish je izjavil:

Avtorska?


Nekaj sem že premišljeval o tem, ampak spet rabim nekoga z spjem če se ne motim? Prihodki bodo iz Adsense, Iprom, etc ... z njimi bolj težko preko avtorske.


Za avtorsko ne rabiš nobenega espejevca. To se sklene med tabo in med delodajalcem. Samo pazi, ker večino vrst dela ne moreš opraviti preko avtorske pogodbe. Potem je že podnajemna pogodba. Vendar pa je tukaj še večji davek.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtorska pogodba

Oddelek: Loža
143460 (2252) Kleemen
»

Osebno dopolnilno delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10621319 (18326) Okapi
»

Legalna prodaja programa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415835 (13329) Lonsarg
»

Brez statusa in delo?

Oddelek: Šola
418473 (7292) Jerry000
»

Kdo lahko koristi avtorsko pogodbo?

Oddelek: Loža
257629 (6626) fosil

Več podobnih tem