» »

Slovenska levica

Slovenska levica

Temo vidijo: vsi
««
201 / 219
»»

T-h-o-r ::

donfilipo je izjavil:

Jaz sem prepričan da je Virant kot strokovnjak in delovni karakter ena boljši reči, kar se jih je Sloveniji zgodilo.

Ampak zgodilo se je pa še nekaj. Empirični dokaz Mihovega članka o ravnanju v vrsto.

Čim je izstopil iz vrste po zaslužku in potem še na desno (zaradi enostavnega fakta odnosa do davkov Jankoviča), mu je popularnost padla pod ledišče. Zdaj se rabi dokazati. To pa ne gre čez noč.

In potem bo rahlo problem, njegove specifične zasluge izločiti. Predsednik parlamenta?

Janševi ljudje rabijo samo slediti programu in moliti da uspe. Virant in ekipa še kak vzvod več. In ker zna mase pečt, je rezultat čez 4 leta vprašljiv.


virant ni izgubil podpore zato, ker je šel na desno

ampak ker je šel na desno za 3x manj, kot bi dobil na levi, pa še on osebno, ki je najbolj gnal gobec o trdem delu in prevzemanju odgovornosti, se je najprej in najbolj elegantno vsega tega rešil
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

in to uspešno kar celoten štiriletni mandat,
Če na koncu izgubiš volitve, temu bolj težko rečeš uspešen mandat. 2004-2008 je bilo finančno-gospodarsko gledano najugodnejše obdobje v zadnjem času, in vendar niso uspeli narediti ničesar, kar bi nas bolje pripravilo na slabe čase. So pa uspeli napihniti par balonov, to pa.;((

O.

Gregor P ::

Govorimo o tem, da se niso "počili", lahko pa govorimo sedaj tudi o vsem drugem, če želiš;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Ja, dokler se cedita med & mleko in se ni treba lotevati kakšnih bolečih reform, je lahko "sodelovati". Bomo videli, kako bo zdaj, ko bo treba šparati in bo Šušteršič privil pipico vsem ministrom. Za pokojninsko reformo so pa menda itak ugotovili, da je prehud zalogaj in se je sploh še ne bodo lotili (ker naj bi ne bila že takoj zdaj nujno potrebna).;((

O.

Gregor P ::

Ta argument ima logiko, da bo sedaj, ko se ne bo moglo oz. se vsaj ne bi smelo razmetavati z denarjem, sodelovanje pod dosti večjim vprašajem.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PaX_MaN ::

Okapi je izjavil:

Za pokojninsko reformo so pa menda itak ugotovili, da je prehud zalogaj in se je sploh še ne bodo lotili (ker naj bi ne bila že takoj zdaj nujno potrebna).;((

O.

Nojano, nekej pravjo, da le bodi migal:
Koalicijski partnerji bomo prenovili pokojninsko zakonodajo na način, da bo
zagotovljena dolgoročna finančna vzdržnost in primeme pokojnine[...]

Itd, itn, etc.

noraguta ::

Okapi je izjavil:

in to uspešno kar celoten štiriletni mandat,
Če na koncu izgubiš volitve, temu bolj težko rečeš uspešen mandat. 2004-2008 je bilo finančno-gospodarsko gledano najugodnejše obdobje v zadnjem času, in vendar niso uspeli narediti ničesar, kar bi nas bolje pripravilo na slabe čase. So pa uspeli napihniti par balonov, to pa.;((

O.

ja zanas je bilo najugodnejše ponekod drugje ni bilo. pa se ne upam dat sodbe da zaradi janše. je pa država relativno prosperirala. pod borutom smo šli pa dol. ker se njemu investicije niso zdele potrebne. je pa dobil pač državo v tranziciji katero je prej potegnil nazaj kot naprej. pa ok vsak ma svoja prepričanja samo borutov model nekako ni deloval.

poweroff je izjavil:

Ja, kar hočem povedati je, da je SDS-ov prispevek v tejle vladi... reven. Občutek imam, da si je Janša inštaliral ljudi, ki bodo znali le kimati.

Potem imamo pa v tej vladi par "prisklednikov", ki jih zanima le oblast, pa skrajno fundamentalistično stranko in pa libertarce, ki mislijo resno in bi radi delali z lastno glavo.

To ne bo moglo dolgo iti.

In ko bo počilo, bo počilo bolj, kot je med LDS in Zares...

možno, saj pravim žerjav in šušteršič sta praktično klučna. socialni sporazum se bo pa itak pacal po kosih. vsaj mislim da je to nujno, ker v enem paketu vsega rešit se ne da.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Karaya 52 ::

Izkazati se morata predvsem financni in pravosodni minister in to je dobil Virant, skupaj s tretjo najpomembnejso funkcijo v drzavi. Kdor pravi, da je to slab izplen za stranko, ki je prejela 8% zahteva ima nerealne zelje.

Double_J ::

Če Vizjaka, Černača in Gorenaka primerjam z npr. Šušteršičem... ki je intelektualno daleč pred njimi, ima vizijo in jo je sposoben uresničiti, ni primerjave.


http://www.vinkogorenak.net/2012/02/03/...

Gorenak je strokovnjak, Vizjak je bil že tudi sekretar na socialnem ministrstvu za zaposlovanje. Potem pa ostane res samo še Černač. :D
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

lexios ::

Za pokojninsko reformo so pa menda itak ugotovili, da je prehud zalogaj in se je sploh še ne bodo lotili (ker naj bi ne bila že takoj zdaj nujno potrebna


In v obliki, kot je bla predstavljena ni; leto, dve gor al dol, dokler EU miži na obe očesi...

T-h-o-r ::

Karaya 52 je izjavil:

Izkazati se morata predvsem financni in pravosodni minister in to je dobil Virant, skupaj s tretjo najpomembnejso funkcijo v drzavi. Kdor pravi, da je to slab izplen za stranko, ki je prejela 8% zahteva ima nerealne zelje.

zelo slab,če polovico izrečenega spremeniš ali požreš besede
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

poweroff ::

donfilipo je izjavil:

Se bojim da imaš prav. Samo dobro pa to ni...ali pač?

Zelo slabo je to.

Karaya 52 je izjavil:

Izkazati se morata predvsem financni in pravosodni minister in to je dobil Virant, skupaj s tretjo najpomembnejso funkcijo v drzavi. Kdor pravi, da je to slab izplen za stranko, ki je prejela 8% zahteva ima nerealne zelje.

Tega nihče ne pravi. Pravim pa, da bodo Virantovi fantje težko sodelovali z ljudmi, ki so bistveno manj sposobni od njih.

Duble... Gorenak je res velik strokovnjak. Sem prebral njegov tekst, nekje do striženja... :))
sudo poweroff

WarpedGone ::

Matthai:
Lahko to trdimo za ostale "dream of three"?

Ne.
Glavno vprašanje je ali bi bilo možno v obstoječi politični realnosti "dobiti več". V pravljici sigurno, a to ni glih relevantno.
Bi virant imel tri ministre, če bi odstopil kot predsednik parlamenta? Ne vidim kako in zakaj.
V koaliciji so stranke ki so dobile 5,7,7,8 in 26% vseh glasov. Njihova "relativna moč" je 9, 13, 13, 15 in 49%. Pri 12 "enakovrednih" ministrih bi to pomenilo 1.1, 1.6, 1.6, 1.8 in 5.8 ministrstev. Ker ministre ne morš rezat je očitno da je bila SDS 'zelo radodardna'. NS je za 1.1 "realnega ministra" dobila enega plus še enega brez resorja, malčka s po 1.6 "realnega ministra" sta dobila kr 2 taprava ministra, virant s 1.8 realnega ministra je dobil 2 pa še predsedništvo parlamenta, SDS pa s 5.8 preostanejo le 4 in predsednik vlade. Bi reku da so se pošteno pogajali. Najmočnejši je najbol popustil.

Kar se tiče imen - le SDS ima le "preverjene kadre", ostali pa so en preverjen + en nov.

Duble... Gorenak je res velik strokovnjak. Sem prebral njegov tekst, nekje do striženja.

Biti strokovnjak in biti politiki sta dve zelo različni in nepovezani zadevi.
Dokler je bil Lahkovnik minister, mi je šlo na bruhanje ko je začel lapati svoje "strokovne" zadeve (100% očitno so imele politično agendo).
Odkar ni več minister sem pogosteje kot ne ob njegovih izvajanjih le modro tiho in kimam.

Še bolj je to izrazito pri Kacinu. Dokler je bil nosilec politične funkcije je bil tako "obremenjen" da je bil sposoben v parlamentu udariti poslanca. Njegova izvajanja so bila joj-prejoj. Ko je prenehala politična funkcija in ta obremenjenenost, ko je prilika da pove neki strokovnega brez politične municije zraven, je pa stvar zelo drugačna.

Sploh pa od ministra zahtevat strokovnost je bol tko. Minister je politik, politične ideje posreduje naprej operativcem. Na prvem mestu mora bit menedžer in imeti pregled nad početjem podrejenih. Sicer se mu lahko zgodi "darja radič", ki nima pojma kaj njeni sekretarji pripravljajo in predlagajo. Se pomnete ukinitev enoletne garancije? Bolšega razloga za odstop ministra si ne predstavljam. S kakšnim obrazom lahko minister odstavi podrejenega, ker je naredu neki česar on prej ni požegnal? Dokaz nesposobnosti.
Zbogom in hvala za vse ribe

lexios ::

zelo slab,če polovico izrečenega spremeniš ali požreš besede


...bi se glede na slovensko politično situacijo zgodilo prej ali slej - resno misliš, da LV v koaliciji PS ne bi požrla nobene besede? Da programsko stranki ne gresta skup je blo jasno že v štartu! ;((

poweroff ::

Seveda PS in LV ne gresta programsko skupaj. Ampak Tudi LV in SDS, zlasti pa NSi ne gredo skupaj.
sudo poweroff

Karaya 52 ::

Matthai, prvo pridejo na vrsto gospodarska vprasanja. Kulturkampovsko komolcenje je pa izhod v sili za tiste brez programa. Virant naj zagovarja liberalna stalisca na civilnem podrocju, s tem blokirajo LDS, ki je ugrabila pojem liberalizma za dve desetletji. Ob tem seveda niso skoparili z nakladanji o legalizaciji mehkih drog in nizjih davkih. Nic od tega seveda niso naredili. Strokovnjaki, doktorji in akademiki, ki so ti tako blizu.

jype ::

Karaya 52> Nic od tega seveda niso naredili. Strokovnjaki, doktorji in akademiki, ki so ti tako blizu.

In za to so bili kaznovani, če nisi opazil.

poweroff ::

Saj to se sprašujem, kako bodo reševali gospodarska vprašanja, ko pa poleg Šušteršiča sedijo Ljudmila pa Erjavec in podobni kalibri.
sudo poweroff

djordjevic ::

Za češnjo na torti gospodarskega preporoda pa skrbi Žerjale nacionale. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Karaya 52 ::

poweroff je izjavil:

Saj to se sprašujem, kako bodo reševali gospodarska vprašanja, ko pa poleg Šušteršiča sedijo Ljudmila pa Erjavec in podobni kalibri.


V NSi so podpirali liberalizacijo gospodarstva, ko sta Sustersic in Virant se uradniske stole grela. Pri SLS je zgodba drugacna. Ce kaj, potem je Zerjav dober obraz za sporocanje slabih novic kar ga naredi za dobrega ministra. Upam. Skepticen sem samo glede Cernaca. Ideji o Erjavcu kot zunanjim ministrom sem se na zacetku smejal, potem sem se spomnil, da je dobro vodil obrambno ministerstvo in da se hitro zresni ko gre zares.

djordjevic ::

Karaya 52 je izjavil:

Ce kaj, potem je Zerjav dober obraz za sporocanje slabih novic kar ga naredi za dobrega ministra.

WTF?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Saj če se zelo potrudiš, v vsakem človeku najdeš kaj dobrega.:))

O.

PaX_MaN ::

V NSi so podpirali liberalizacijo gospodarstva, ko sta Sustersic in Virant se uradniske stole grela.

Nč več, zgleda:
Evropski večer je bil dobro obiskan, udeleženci pa so lahko slišali krščansko demokratsko pot reševanja nakopičenih gospodarskih in družbenih težav, kamor nas je pripeljala prevelika liberalizacija gospodarstva in pohlep po dobičku in na katere tudi socialna demokracija trenutno še ne zna najti ustreznih odgovorov.

Karaya 52 ::

Gospodarsko ministrstvo je razmeroma nepomembno, ce obstaja financno. Sicer bi si tam zelel nekoga drugega, bo pa tudi Zerjav ok. Zakaj? S svojo geekovsko devisko podobo in pristnim zgrazanjem nad napakami v sistemu, mu clovek enostavno ne more neverjeti. Se kdo spomni kako je ogorcen meril sirino prekmurke? Taksne spontane custvene reakcije imajo ljudje radi zato bo dobro deloval v pogajanjih s sindikati. Proti Semolicevim bo zgledal kot pisce, na katerega se spravljajo stare koklje. :))

jype ::

Karaya 52> V NSi so podpirali liberalizacijo gospodarstva

Svašta, si nism mislu, da bo kdo kdaj za socjaliste reku, da podpirajo liberalizacijo gospodarstva.

Karaya 52> V NSi so podpirali liberalizacijo gospodarstva

Svašta, si nism mislu, da bo kdo kdaj za socjaliste reku, da podpirajo liberalizacijo gospodarstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

donfilipo ::

A tole odmeva?

Al pa morem jet spat8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Double_J ::

http://www.siol.net/novice/slovenija/20...

S sestro pokojnega Baričeviča nisem nikoli bila in tudi nisem v nobenem osebnem znanstvu. Sestra pokojnega Baričeviča je le lastnica (niti ne vem, če še) stanovanja na naslovu, na katerem živim.

LOL! Skoraj padel s stola...;((
Dve šivanki...

Malajlo ::

Double, Hrastarjeva je, ravno tako kot ti, postala ožji družinski član ob podpisu pogodbe. Ravno tako kot ti, ki si s krogcem okoli Njegovega imena postal Njemu zavezan in zanj vojak.
No, pa saj najbrž štekaš, za kaj gre.

Mogoče pa tudi ne... Ampak to bi me pa skrbelo. Na tvojem mestu. Vsaj glede na to, da padeš s stola pri takem odgovoru.;((

(če bi jaz vedel, da me bo prevračanje Kardeljevih senčnikov tako zaznamovalo, bi ne otresal takih; ali pa ne bi prevračal senčnikov :| Bolje, da bi takrat padel po tleh(!), pa so me starši ujeli)

Okapi ::

Skoraj padel s stola..
Jaz sem več let živel kot najemnik v stanovanju, katerega lastnica je bila slavna slovenska umetnica, in je nisem v življenju od blizu videl niti enkrat. Stanovanje sem našel prek oglasa, stike pa sem imel enkrat na leto za pol ure z njenim možem (s katerim se sedaj pozdraviva, če se slučajno srečava v mestu).

O.

Double_J ::

Ravno tako kot ti, ki si s krogcem okoli Njegovega imena postal Njemu zavezan in zanj vojak.


Ah ni res, sedaj ko bodo prišli na oblast ne bom kaj posebaj pisaril. Pač boste vi sedaj kritizirali, kot smo mi zadnja 3leta.

Okapi,

žal je toliko "naključij" v tej zgodbi. En izjemno dolg seznam.
Dve šivanki...

Spy ::

Spoštovani,

danes se je v časniku finance pojavil članek Švedi bi delali do 75. leta, Slovencem že 65. preveč

Izjemen forumaš je zapisal krajšo analizo, ki vam bo pomagala dojeti manipulacije, ki nam jih vsakodnevno prodajajo na radiju, televiziji, časopisih in internetnih medijih.

Želim vam prijetno branje in predvsem skrbno filtriranje prihajajočih poskusov manipulacije, ki jih bomo v tem letu deležni.

Lep pozdrav,

Spy.



*****



Seveda smo s Švedi povsem neprimerljivi.

Predvsem zato, ker smo mi komunistična nategunska đamahirija, Švedska pa normalna država.
Vzeti iz konteksta izjavo švedskega premijera in jo povrhu še manipulacijsko misinterpretirati je pa tipično delo slovenskih rdečetalibanskih žurnalistov. Oz. površnežev. Milo rečeno, seveda.

Evo, za one, ki bi radi bili zares korektno informirani.

1) Download datoteke: "Švedski pokojninski sistem". Preberite si to slovenski efdeve žurnalistični suckerji. Na: http://www.sweden.gov.se/download/aa589...

Evo glavnih povzetkov , iz katerih je jasno ko beli dan, da mi nismo niti malo primerljivi s Švedi. Jaz, recimo, bi takoj sprejel, če bi naš pokojninski sistem bil v celoti kot švedski in seveda, če bi povrhu še davki in prispevki bili kot švedski. Btw, pomembno je vedeti še to, da mi nismo primerljivi z nobeno državo na svetu, niti z najbolj nenormalnimi kaj šele z normalnimi. Evo:

Work based & residence based benefits.

Social insurance can be divided into two different types of benefit - workbased
and residence-based. Work-based benefit is linked to income while
residence-based is general and linked to residence.

Lifetime earnings principle, pension contributions and
pension rights

The lifetime earnings principle is fundamental to the pension system. This
principle means that the value of all paid pension contributions -
contributions paid in the course of working life - is equivalent to what we
receive as pensioners in the form of pension.
For those born in 1938 or later pension rights can be earned throughout their
lives.

...o procentu prispevka, kapici in korekciji znižanja za določene kategorije

This contribution is paid for incomes up to 8.07 income
base amounts***, which is the highest income for which pension is credited.
In a system based on lifetime earnings, loss of income leads to lower
pension. However, from the point of view of distribution policy, society has an
interest in compensating for pension reduction due to certain forms of loss of
income.

***(Kapica, pizdeki komunistični, kapica!)The income base amount for 2003 is SEK 40 900 = 4633 EUR. Kapica je torej cca 37 tisoč EUR letne plače.

...koliko plača delodajalec in kako je to tretirano
!!! Abratjitj vnjimanje na fakt, da delodajalec ni deležen benefita kapice. Čudim se kako švecko gocpodarstvo lahko sploh funkcionira, hehe, ko je tako ubogo in povsem "nerazbremenjeno". Naši rdečetalibanski državnokapitalistični harlekini bi ga gotov ene ziljonkrat razbremenili™. In ja, še to bodite pozorni, Šved razliki od oemkratnika osnove, lepo, brez sprenevedanja in nategunjenja reče - da gre tu za davek! Hehe, slovenski kumunajzarčki, mamico vam nategunsko! Evo, na:

Employers pay an old-age pension contribution of 10.21 per cent of the
employee's wage to the pension system. The contribution is paid for the
whole salary. This means that the share that exceeds the ceiling of 8.07
income base amounts is a tax paid to the public treasury and not to the
pension system.

To pomeni, da bi, če bi mi imeli švedski sistem, Colarič iz plače plačal 18,5% od 37000 EUR (6845 EUR letno) , Krka(delodajalec) pa še dodatno 10,21% od 600000, oz. cele plače. kar je cca 61000 EUR. Pri čemer onih 54155 EUR razlike od 6845 kEUR do 61 kEUR tretirano kot davek in ne gre v pokojninsko blagajno temveč v proračun. Davek, torej. Razlog? Ker se nekatere zadeve pač plačuje iz proračuna in ne iz pokojninskega sistema. Normalno! P: Sam se sicer s to popolno neokapičenostjo za delodajalca ne strinjam. Občudujem pa, da je država, ko je "morala" izbirati med tem koga naj obremeni, izbrala delodajalca, ki je prav gotovo bolj potenten davkozavezanec od delojemalca. Normalna država! Naši rdečetalibanski harlekini so stprili obratno. Nenormalna država!

...O tem koliko plačata skupno delodajalec in zaposleni...

The pension contribution is 18.5 per cent. 16 percentage points of the pension
contribution are used for the PAYG system, that is to say to pay the year's
pensions in the PAYG system. The remaining share of the contribution, 2.5
percentage points, is deposited in an individual premium pension account
and accrues interest.

Abratjitj vnjimanje - tu je pojasnilo zakaj je ta članek gospe novinarke Financ, obična zlobna manipulacija vzeta iz konteksta

On retirement, the total pension balance in the PAYG system is divided by
the so-called annutisation divisor. This is based on the statistically remaining
average life expectancy at the time of retirement (the same for men and
women) and a notional future growth factor (norm) of 1.6 per cent (the higher
this norm, the higher the initial pension). The pension balance divided by the
annutisation divisor gives the annual income pension. The later the insured
party retires, the higher will be his/her annual pension since remaining
average life expectancy and the annutisation divisor decrease. The income
pension is always paid for life and is calculated in the same way for women
and men.

Premium pension

The remaining share of the contribution, as mentioned above 2.5 percentage
points, is deposited in an individual pre-paid pension account. Unlike
income-based pension, this share always corresponds to money actually
saved. The growth of this money entirely depends on the capital funds
chosen by the pension-saver and the returns the funds yield. The pension
from this system is called a premium pension.

(Kaj porečete na tole do sedaj slovenski komunistični nategunčki? Kva, a mi da imamo enak sistem kot Švedi? Auuuu! Men ni videt "ni slično", jebenti! Šveckega bi takoj sprejel, naš me pa moti tako sedanji kot tudi oni, ki so ga kumunajzer nategunčki nedavno predlagali, z aspiracijo, da bi nas še bolj zjebali)

Guarantee pension
(Abratjitj vnjimanje iz kje Švedi plačujejo socialo! Učite se slovenski žurnalisti, da ne nasedate komunistični beštiji!)

Anyone who has not him/herself managed to earn an adequate pension is
assured a top-up guarantee pension. This compensation is financed via the
central government budget. Guarantee pension can be paid as from the age
of 65 at the earliest to those born in 1938 or later. Full guarantee pension
amounts to 2.13 price base amounts*** for single people and 1.90 price base
amounts for married persons.

***The price base amount for 2003 is SEK 38 600 = 4320 EUR, zagarantirana pokojnina je torej 9200 EUR na letni ravni

How the annual income pension is calculated

On retirement, the annual Income pension is calculated by dividing the total
pension balance by a figure, the annutisation divisor, which chiefly reflects
the average remaining life expectancy in the respective annual cohort.
When average life expectancy increases, the annutisation divisor increases
also. This simply means the longer people live, the lower annual pension
they receive since the pension is paid over a greater number of years (on the
other hand increasing average life expectancy should mean that people are
capable of working longer).
Hence the annutisation divisors are different for different cohorts. After a
cohort has reached 65 the annutisation divisor is not changed. The National
Social Insurance Board establishes the annutisation divisor. Among other
things, the divisor is based on the latest known life expectancy statistics over
a five-year period.

(Abratjitj vnjimanje suckers, Švedi imajo možnost iti v pokoj prej !!! )
Preliminary annutisation divisor before 65

The pension for those who draw pension before reaching 65 is calculated
according to a preliminary annutisation divisor. The final annutisation divisor
for a cohort is determined at the age of 65. National pension for those who
retire early is recalculated when they reach 65, applying the final divisor.

Pa to...

Survivor's protection during retirement

An application for survivor's pension is made by the pension-saver at the
same time as his/her application for premium pension and means that the
premium pension continues to be paid for life to the saver's surviving spouse
or partner after the pension-saver's death.

Pa to...

Automatic balancing of the PAYG system

The PAYG system has a fixed contribution rate of 16 per cent and indexation
that follows average income development. This in combination with the fact
that the annutisation divisor linked to average life expectancy makes the
system considerably more stable than the old system.

Muzika tuš....komunistični nateguni, falanga H571-N572, ostali ozaloščeni, berite to kar sledi, pizdeki....!...pa naciji pojasnite, kje je ves tisti surplus nastal med letom 1992 in današnjim dnem, ker so pokojnine do katerih so temeljem "lajftajm" kontribucij bili upavičeni socialistični upokojenci bistvneo nižje od kontribucij novih nesocialistilnih zaposlenih. 2+ milijarde letno! Kje so penezi, mamico vam lopovsko?! Evo, "novinarji", pa še drkatje da smo primerljivi s Švedi. Na...

What do we do with any surplus?
Under favourable demographic and economic conditions the funds may
show a surplus. This surplus will in the first place be kept in the system and
function as a buffer for future emergencies. In the long term the surplus may
be larger than needed to manage the system's undertakings. Such surpluses
will be distributed among the insured parties. There are no rules for this
situation as yet but a method is currently being discussed.

itd...Ima tega še pa še.

In ader wordz, ko švecki premijer reče, da bi morali mejo faktorja polne pokojnine premakniti na 75 let, pomeni to povsem nekaj drugega kot namigujejo komunistični nateguni pri nas. Predvsem pa to ne pomeni, da Šved ne sme v pokoj do 75. leta, ker gre lahko v zgodnjo pokojnino in to, če prav razumem, kadarkoli. S preliminarnim faktorjem izračuna pokojnine do leta starosti 65. In normalnim faktorjem po tem letu. Rezultat je da ima nižjo pokojnino, ker je šel prej, ma, to je svobodna volja državljana, ker vsak lahko gre v pokoj kadar hoče. To je čisto drugi duh od tega SLO kumunajzer kacet-gulag-suženjskega, ki ga skušajo širiti in podtikati komunistični fašistični nategunski majmuni in poblazneli poklicni socialisti, talibanske provinijence, ki se bi šli total uravnilovko tudi v pokojninskem sistemu. Povrhu vsega na absurdno brutalno barbarski način. Čista ekspropriacija in lopovluk s pomočjo zlorabe atributov in represivne sile ugrabljene države.

Rezime vseh rezimejef, hehe: Medvrstično namigovanje in naslov: "Švedi bi delali do 75. leta, Slovencem že 65 preveč", je za Slovence poudarjeno žaljiv, manipulatorski in predvsem lažljiv, saj ne odraža švedske stvarnosti. pa naših in njihovih karakternih lastnosti tudi ne. Švedski premijer s tem izraženim mnenjem/predlogom ne govori o tem do kdaj "bi Švedi radi delali", ali bognedaj do kdaj "Švedi morajo delati", temveč ob kateri starosti se suma lifetime kontribuci deli s faktorjem, ki da t.i. polno pokojnino. Comprende, suckers?!

Pero [Frankl seveda], prosim, da žurnalistki oz. kreatorju naslova tega članka, razložiš to razliko. Povabi ga na "come to the Jezus meeting" in mu razloži toto razliko. Razliko med "do kdaj kdo mora delati" in "ob kateri starosti se pokojnina računa s faktorjem, ki da polno pokojnino" in od kdaj se Švedi lahko kar sami in svobodno odločijo zgodajz pričeti prejemati pokojnino, oz. da Švedi poznajo zgodnjo upokojitev in "začasni faktor" pred letom 65 oz. morebiti kasneje leat 75.

Če tega ne zagotoviš, je bolje da v Financah prepoveš pisanje člankov o pokojninah. Vsaj površnežem in komunističnim agitatorjem recimo. Kajti, takšni kot so zdaj, so te prispevki navaden komunistični agitprop. Skratka, strokovno so to obične smeti. Do bralstva in državljanov žaljive! Ker nek paternalistični, aroganten kumunajzer um Slovencem na nos nabija lenobo, za utemeljitev tega pa uporablja eno bolj abotnih manipulacij preko primerjave neprimerljivega oz. celo medvrstičnega podtikanja asumpcije, da smo sicer v vsemu deležni sistema pokojnin, davkov, prispevkov in socialnih rešitev enakih Švedskim, le da smo tu v Sloveniji leni pizdeki: tam pa da najreje delajo do smrti. Auuuu!

LP shaman

Mr.B ::

Spy kaj si : DA ali PROTI ? Potem ti lahko naredim repliko...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karaya 52 ::

Neverjetno, Skupina NLB v zadnjem četrtletju ustvarila 140 milijonov izgube

Krka, eno redkih uspesnih podjetij v katerem ima drzava 25%+1 delnico, je letos z dividendami dobila dobrih 12 milijonov € bruto, prejsnja leta bistevno manj. Et voila, Krka je vedno izgovor za ohranjanje drzavnega lastniskega deleza, ceprav je po pet minutnem izracunu jasno, da na koncu ostanejo samo milijonske izgube. Skupina KBC je v plusu, privatne banke so se posteno opekle v zadnjih petih letih, so pa kljub temu veliko bolje prestale krizo kot drzavne. Te so prakticno pogorele. 120 milijonov v enem cetrtletju... Upam da Susko Belgijce povabi na razgovor, jim predlaga dokapitalizcijo in obljubi 25%+1. Nihce ne bo mogel reci, da vlada karkoli prodaja. Se pa bojim, da ni norca, ki bo vlozil evro v ta LDS kolhoz.

djordjevic ::

Čist podpišem, kar praviš glede NLB, samo pri tem ne smeš pozabit, da tudi partner KBC lani ni glih raztural - 13 mio dobička. Jedva.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Karaya 52 ::

Ni glih razturala, najvecja ironija je v 58 milijonskem pridelanem minusu NLB. Brez tega bi imela KBC 71 milijonov dobicka.

Tole je pa ze kar uspeh:

Bančno-zavarovalna skupina, ki je četrtinska lastnica največje slovenske banke NLB , je tako močno znižala letni dobiček, ki je sicer leta 2010 znašal 1,86 milijarde evrov.

Spy ::

Mr.B je izjavil:

Spy kaj si : DA ali PROTI ? Potem ti lahko naredim repliko...

Vprašanje ni popolno, se ti ne zdi?
Sem za to, da dobiš takšno penzijo, ki je v določenem (fair) razmerju s privarčevanim in seveda za odhod v penzijo kadar se ti sprdne. Če si npr. v dvajsetih letih že kontribuiral npr. pol milijona evrov potem res ne vidim razloga zakaj se nebi smel odločati za takojšnjo upokojevanje. Strokovnjaki naj določijo pričakovano starost in naj izračunajo kolikšen malus mi pribiti zato, ker nisem dosegel predpisane starosti za "polno" pokojnino. Če mi je dovolj 500 eur na mesec je povsem moja stvar.

Trenutno bi bil najverjetneje za kombinacijo švedskega in čilskega sistema. Ali kot pravi shaman "še raje kombinacija obeh teh sistemov in morebiti s kakšno pametno rešitvijo Nemcev, Avstrijcev, Švicarjev in drugih civliziranih narodov, ki niso imeli komunističnih in ljudožerskih eksperimentov".

Trenutna težava je izključno v tem, da je naš prisilni ponzi pokojninski sistem absolutno nategunski. Da ne omenjam padlo pokojninsko krajo, ki so jo prodajali za reformo.

Mah, itak živimo v deželi absurdov, kjer po dvajestih letih mastnega kontribuiranja ti država ob izgubi službe nudi 2x700 + 7x600 eur neto nadomestila. Če si vplačeval 1200, 1400, 1600, 1800, 2000, 3000 ali 10 tisoč eur kontribucij na mesec.

Kaj si za ali proti?

;)

djordjevic ::

Karaya 52 je izjavil:

Ni glih razturala, najvecja ironija je v 58 milijonskem pridelanem minusu NLB. Brez tega bi imela KBC 71 milijonov dobicka.

Tole je pa ze kar uspeh:

Bančno-zavarovalna skupina, ki je četrtinska lastnica največje slovenske banke NLB , je tako močno znižala letni dobiček, ki je sicer leta 2010 znašal 1,86 milijarde evrov.

Uf, ja. Glede na tiste 1,86 mlrd evrov dobička lani, je menda precej hitro jasno, da za porazen dobiček letos ni glih absolutno kriva NLB. Kali?

;)

Seveda pa ostajam mnenja, naj se država čim prej 'razdolži' NLB-ja. Preferrably popolnoma.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Karaya 52 ::

Delali so slabitve do PIGS. Zagotovo jih je se nekaj, izpeljali so jih toliko da so koncali pozitivno.

djordjevic ::

No, saj. Na much more minor scale je 'isto' delal NLB s slabitvami do lastnih PIIGSOV domače ekonomije aka gradbeništva. For all intents and purposes isto sranje, drugo pakovanje. Ampak še vedno - spucat državo ven, da, če ne drugega, NLB ne bo več peskovnik za projekte prijateljev na vrhu. Same goes za NKBM.
No grave is deep enough to keep us in chains.

T-h-o-r ::

spy, upokojitvena starost je bedarija

treba bi blo delat 40 let, pa ni važno ali si začel delati s 15 ali 35
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

lexios ::

Thor, v Sloveniji je bedarija delati. Še posebno, če nameravajo nadaljevati v začeti smeri...

Imaš ene par zgledov za "pravičen" in vzdržen pokojninski sistem, od Avstralije do Švedske, vendar kopirat bilokaterega, ne da bi ob tem kopiral oz. preuredil še mentaliteto in druge ureditve, npr. socialno, delovno in ostalo zakonodajo, je brezpredmetno!

djordjevic ::

lexios je izjavil:

Imaš ene par zgledov za "pravičen" in vzdržen pokojninski sistem, od Avstralije do Švedske, vendar kopirat bilokaterega, ne da bi ob tem kopiral oz. preuredil še mentaliteto in druge ureditve, npr. socialno, delovno in ostalo zakonodajo, je brezpredmetno!

Hop, cefizelj, that's the main issue. :'(
No grave is deep enough to keep us in chains.

lexios ::

The main issue je to, da se zakonodajo v Sloveniji sprejema tako kot se jo in da se v državnem aparatu najde vse od debilov z IQ90 pa do zvestih vojščakov! Zadnji fail vlade in sprejemanje novele zakona o gospodarskih družbah ti je kolikor vem znan, če si bil v torek zvečer v Kiberpipi pa si zopet imel priložnost bruhat!>:D

...če bi rad bruhal danes pa si lahko ogledaš posnetek okrogle mize: http://www.kiberpipa.org/sl/event/acta-...

Ali pa zgoj skrajšano verzijo: http://slo-tech.com/novice/t505877#crta

Bellatrix ::

Predsednik vlade danes v Pogledih slovenije:
http://www.sds.si/news/10542
People are quick to judge and slow to correct themselves.

djordjevic ::

@Lexios: Itak, ja. Glede ZGD nima smisla tipkat črk, res ne. Upam, da bo Žerjava dobil Šušteršič v roke, če ne, smo pečeni. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlueRunner ::

Karaya 52 je izjavil:

Ni glih razturala, najvecja ironija je v 58 milijonskem pridelanem minusu NLB. Brez tega bi imela KBC 71 milijonov dobicka.

Tole je pa ze kar uspeh:

Bančno-zavarovalna skupina, ki je četrtinska lastnica največje slovenske banke NLB , je tako močno znižala letni dobiček, ki je sicer leta 2010 znašal 1,86 milijarde evrov.

Od kdaj je pa 100% izgube, ki jo pridela podjetje kar nenadoma v celoti obešeno na 25% lastnika podjetja?

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Iz požrtvovalnosti. Menda ja veliki prevzame breme malega. Čakaj, da bodo dobičke prikazovali! Ko bo KBC imela 100 mio, NLB pa na ta račun zraven še 400 mio!

Gregor P ::

Danes si bomo na Tv SLO1 lahko ogledali dokumentarni film "Gradimo novi svet"

Goli otok, koncentracijsko taborišče na Jadranu, ki je obstalo do konca 80. let
Prvič v televizijskem intervjuju spregovoril ustanovitelj
Dokumentarni film režiserja Marka Kobeta Gradimo novi svet razgalja enega največjih tabujev naše polpretekle zgodovine - Goli otok.


Pojma nimam kakšen bo, lahko ne bo po godu ne "levici" ne "desnici", ali pa da ne bo dobro predstavil zgodovinskih dejstev, zato rajši sedaj delam objektivno reklamo zanj:D Potem se ga pa lahko subjektivno skritizira8-) Sam tudi ne vem, če ga bom sploh lahko videl, ker sem v tujini in znajo včasih na RTV zatemniti program:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bellatrix ::

People are quick to judge and slow to correct themselves.

poweroff ::

Če bo kje posnetek tegale filma o Golem otoku, se priporočam.

Sicer pa je Goli otok nekaj, za kar bi se levica morala opravičiti lastnim vrstam. Po možnosti vsako leto v Dražgošah... ;)
sudo poweroff
««
201 / 219
»»