» »

Lenovo G550A sleep problemi

Lenovo G550A sleep problemi

maratonec5 ::

LP. Imam laptop Lenovo G550a model 20023. OS so windows7 HP x64. Driverji so najnovejsi, za grafiko G210m zadnji z nvidiine spletne strani. Winsi so posodobljeni. Nimam nobenih unknown devices v device managerju. V power options je omogocen hybrid sleep. wakerji so izklopljeni, napravam sem onemogocil da budijo racunalnik. Navaden sleep mi dela, tu se delovanej HDD ustavi, hibernation in hybrid sleep pa ne. Racunalnik se sploh ne ugasne. Disk in CPU delata normalno naprej. hibridno spanje ne dela na nobenem power profilu. Gledal sem v biosu, a nastavitev za napajanje ni (S2, S3..). Kakšna pomoč bi bila dobrodosla.

popster ::

Hja lahko so kake naprave nekompatibilne ali pa nimajo pravih driverjev,
ena opcija je da pustiš računalnik odprt in laufaš kak distributed projekt in imaš večinoma odprt

Sicer lahko probaš če dela sleep z ubuntu boot cdjem. Tudi sicer se ubuntu zelo hitro zažene..

maratonec5 ::

sem probal kubuntu 10.4 live dvd suspend to ram dela normalno

gorenjc ::

Če je hibernacija izključena, potem tudi hybrid sleep ne dela. Morda bodo pomagali ti linki:http://support.microsoft.com/kb/920730
http://www.sevenforums.com/tutorials/81...

lp

maratonec5 ::

tako sem zdaj naredu: powercfg.exe /hibernate off . sleep mode normalno dela. diski se ugasnejo, racunalnik se zgleda izklopi. potem dam /hibernate on, sleep ne dela, dam powercfg lastwake, dobim tole:

wake history count - 1
wake history count [0]
wake source count - 1
wake source [0]
type: fixed feature
Power Button

gorenjc ::

Kako je pa nastavljeno v BIos-u?
Lahko bi bila pa kriva tudi kakšna USb naprava, ki je priklopljena.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

maratonec5 ::

usb naprava ni priklopljena nobena, v biosu pa ni nobenih powerstate nastavitev.

gorenjc ::

Ali je UAC(nadzor uporabniškega računa) vključen?
Če je, se mora cmd zagnati pod skrbniškim računom in potem ustrezen powercfg ukaz.
Se lahko zažene še ukaz powercfg -energy ?


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samodejno prižiganje prenosnega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
121387 (1107) xine
»

PC se sam zažene iz sleep mode

Oddelek: Operacijski sistemi
5746 (582) DoberDan
»

problem z Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
253025 (2126) Dober dan
»

Win7 se prebuja sam iz Sleep

Oddelek: Operacijski sistemi
101840 (1581) MrStein
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465501 (4997) opeter

Več podobnih tem