» »

Iščite v slovenščini, instantno!

Iščite v slovenščini, instantno!

PC World - Ob predstavitvi Google Instant v začetku septembra smo povedali, da je storitev zaenkrat na voljo le za iskanje na Googlovih lokalnih spletnih straneh v ZDA, Veliki Britaniji, Franciji, Nemčiji, Španiji, Italiji in Rusiji, poleg omejitve na nekoliko novejše brskalnike, Chrome 5, Firefox 3, Safari 5 in IE8. Zdaj je padla prva omejitev - Google Instant, iskanje, kjer se rezultati prikazujejo kar med vtipkavanjem iskalnega gesla, se namreč širi v dodatnih 12 držav.

Oprostili vam bi, če bi predvidevali, da na razširjenem seznamu ponovno ni Slovenije, a z veseljem vam sporočamo, da se motite. Google Instant bo deloval tudi na Google.si! V ducatu novih držav, v katerih je po novem mogoče pregledovati rezultate v le delčku sekunde, je večina evropskih (Avstrija, Belgija, Češka, Irska, Nizozemska, Poljska, Slovaška, Švica, Ukrajina ter, kot rečeno, Slovenija), poleg Kanade, Mehike in Ukrajine. Za uporabo storitve morajo biti uporabniki sicer prijavljeni v svoj Google račun, kar pa je zahteva povsod, razen v ZDA. Poleg širitve v druge države bodo v prihodnjih dneh pri Googlu še nekoliko razširili uporabnost storitve.

Dodali bodo namreč bližnjice na tipkovnici, ki bodo uporabnikom omogočale hitrejšo navigacijo med rezultati in vračanje v polje za vnos gesla, brez da bi bilo treba posegati po miški. Po besedah Marisse Mayer, ki je novosti predstavila, Google Instant oz. Išči preden vtipkaš, kot mu pravijo pri Googlu, na posamezno iskanje uporabniku prihrani med dvema in petimi sekundami. Skupaj to lahko tekom leta nanese do 35 ur prihranka časa pri iskanju informacij.

23 komentarjev

js osebno ::

Končno.. V .com verziji sem precej pogrešal bližnjico za Google translate..

madmitch ::

A lahko tole instantno nekdo nadomesti z besedo "trenutno", lepo prosim, ker tale instant je podobna spakedranka, kot "nativno".
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Blazz ::

ne vem, meni ne deluje

PrimozR ::

Ne še, še bo.

McHusch ::

madmitch je izjavil:

A lahko tole instantno nekdo nadomesti z besedo "trenutno", lepo prosim, ker tale instant je podobna spakedranka, kot "nativno".


To je besedna igra na ime storitve, no :)

Blazz ::

no, zdej pa mi že deluje :)

ebatis ::

Ni kaj res odlična pogruntavščina!!!
Google je še enkrat dokazal zakaj je najboljši!!
Dokler ne poskusim leva je prašič zame kralj živali! :D

System ::

Jap, super... S tem so vbistvu naredili kr lep skok naprej.

DiTi ::

Zakaj google sovraži Opero?

Mesko89 ::

DiTi je izjavil:

Zakaj google sovraži Opero?

Ker ima Opera boljši brskalnik kot je Chrome :P

xyxyxyxy ::

Mesko89 je izjavil:

DiTi je izjavil:

Zakaj google sovraži Opero?

Ker ima Opera boljši brskalnik kot je Chrome :P


Jap, pa tudi v preteklosti so Operi že večkrat nagajali. Ko ste na Googlu - desni klik/edit site preferences/network/identify as IE ali FF. ;)

Mesko89 ::

To mi je tudi zelo všeč pr Operi :P Hvala, da si me spomnil DrBruce :)

PS: Pa zanimivo ... ne dela čisto nič počasneje kot v Firefoxu :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesko89 ()

xyxyxyxy ::

;) Zakaj bi delalo počasneje? :D

Filo ::

... tole bo veliko bolj uporabno!!

DiTi ::

sem že najmanj 100x to nastavil pa mi nikoli ni primlo. to je pa zdaj čisto druga zgodba :P

s1m0n ::

A je možno, da to deluje tudi na iGoogle ? Ker trenutno deluje le na google.si in ne iGoogle!

PrimozR ::

Zaenkrat še ne, ker imaš widgete in je verjetno iGoogle precej modificirana stran Googla. No, če uporabljaš Chrome 'kmalu' itak ne bo več problem, ker boš imel instant search kar iz Omnibara. Dev veja to že podpira.

Mesko89 ::

xyxyxyxy je izjavil:

;) Zakaj bi delalo počasneje? :D


Ker mora nekoliko Emulirat, če pravilno razumem tale Mask as Firefox :P Samo po pravici povedano ... mi ni prihranilo še niti sekunde, ker iščem zmeraj preko URL vrstice z g,y,i,... (Google, Youtube, IMDB, ...) v Operi.

Za nekatere zna biti dobro, vendar meni ne pomaga nič :)

Manu ::

Tudi Youtube je preveden v slovenščino. Sem včeraj opazil. Vse dobro.. edino prevod iz ang. upload je preveden kot prenesi in ne naloži. Ne vem kdo to prevaja.

PrimozR ::

dmp verjetno samo spremeni browser client flag, da Googlu pove kaj mu servirati. Tukaj ni emulacije.

S podobnim hackom lahko recimo pofejkaš iPad na desktopu in dobiš v GMailu pogled inboxa na levi s sporočili na desni (2-pane setup torej).

Glede g,y,i in podobnih, ja, če to uporabljaš neke velike pohitritve ni. Podobno opažam v Chrome-u, kjer imaš prav tako unified search box s keywordi. Zato pa tako nestrpno čakam live search v Chrome, ki je že v dev veji. Torej medtem ko tipkaš search geslo, se pokaže polje z zadetki namesto trenutno odprte strani oz. če tipkaš URL, ki ga browser pozna, že vnaprej naloži stran (večinoma gre npr. za strani, na katerih imaš že itak izveden search keyword).

noraguta ::

eh klinc ko je googlov iskalnik po slovenščini še vedno zanič.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

primer?

MrStein ::

Skoz neke drugačne rezultate vrača, kot google.com.

Sicer takoj ko vidim, da je nekaj čudnega, pogledam URL, vidim koliko je ura in preklopim na .com, tako da dosti izkušenj zadnje čase nimam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSN blokira povezave do thepiratebay

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
398337 (6214) mirancar
»

Mobilni Google Instant gre po svetu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
52502 (2086) CaqKa
»

Google Instant prihaja na Android

Oddelek: Novice / Android
184370 (3752) PrimozR
»

Google predstavil instantno iskanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6816294 (13183) Gandalfar

Več podobnih tem