» »

Kateri pametni telefon - kateri OS?

Kateri pametni telefon - kateri OS?

1
2
»

gpc17 ::

Če že dolk gledaš gsmarena bi si lahko še tole prebral skopirano specifikacije iphona 4 "Type LED-backlit IPS TFT, capacitive touchscreen, 16M colors" ..

XtodaZ ::

tko informativno retina zaslon je LCD!
(ubistvu ze "IPS" pove da je lcd) tisti "led backlit" ne pomeni da je zaslon led
"Apple's figurative Retina display is an LCD that boasts a super high pixel density by squeezing a 960-by-640-pixel resolution into 3.5 inches--a pixel density of 326 pixels per inch (ppi)"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

js osebno ::

Smešni ste..
Moja izkušnja je, da je SUPER AMOLED malce boljši v direktni sončni svetlobi.. iPhone ima pa lučke za zaslonom premočne. V temi (posebej zjutraj) so me kar oči zabolele, ko sem kaj delal na telefonu...

gpc17 ::

Sej zato pa imaš auto brightness.. :))

js osebno ::

Po defaultu vklopljen? ( z nastavitvami se nisem precej trudil)..

amacar ::

Ja avto brightness je po defaultu vklopljen.

Evo bom pa js iz izkušenj povedal. Imel sem nokio 5800 (torej symbian), galaxy S (android) in iphone 4 (iOs).

Torej symbian: Čisto zadovoljiv za povprečnega uporabnika. Aplikacij je veliko, vse se da zastonj dobiti (mogoče kakšna izjema), dela ok, neki reseti niso bili potrebni, se vidi, da je malo podhranjen s strani hardwara. Še zdaleč pa ni tako slab kot ga nekateri opisujejo (zastarel...). Vmesnik je ok, sicer mogoč ni glih tisti blink-blink ampak je ok.

Android: (imel sem verzijo 2.1). Na samsungu galaxy S deluje izjemno hitro, aplikacij je dovolj, vse se da dobiti zastonj (spet razen izjem), grafika v igrah je bomba, ekran super. Občasno se pojavljajo težave z lagom, tudi za galerijo si vzame nekaj časa da jo odpre (to se včasih zgodi tudi pri sporočilih in imeniku), manjka mu led lučka, baterija ni glih njegov adut (svetlost na ful, mi je telefon komaj zdržal en dan). Po obliki in izdelavi je za moje pojme čist lep telefon.

iOs: Izmed vseh zgoraj naštetih sistemov je zagotovo najhitrejši. Nikjer ni laga, galerijo kljub velikim slikam odpre v trenutku, aplikacij je še pa še, moti me, da če hočeš imeti vse zastonj moraš jailbreakati (sam sem imel verzijo 4.02 nato 4.1 in še ni bilo jailbreaka). Ekran je super, neke velike razlike naprav galaxy S ne opazim. Baterija je boljša od galaxy S (mogoče ne po specifikacijah, a s svetlostjo na full mi je telefon zdržal 2 dni). Všeč mi je tudi sinhronizacija ko priklopiš telefon na računalnik, itunes mi gre včasih na *****. Grafika v igrah je super, za odprte aplikacije ne rabiš skrbeti. Slike iz fotoaparata so boljše od galaxy S. Problemov s signalom ni bilo (niti enkrat mi ni prekinilo klica, pa živim v rovtah), v bistvu celo boljši kot pri galaxy S (po mojih izkušnjah). Vmesnik je enostaven, pri kakšnih stvarih /sicer izjemno redko) pa zakombliciran (npr. nastavitev custom zvonjenja). Izdelan je kvalitetno, ne bi mogel rečti, da mi je oblika lepša kot galaxy S, saj je pomembno delovanje (moje preference), mogoč je malo pretežek. Glede micro sim, ni problema 5 minut pa sem obrezal navadno sim v micro. (kartica še vedno brez problema dela v ostalih telefonih).

Torej da povzamem zagotovo je iphone 4 trenutno najboljši telefon a vsekakor ni vreden 300EUR doplačila napram galaxy S (Edit: če imaš dovolj denarja na razpolago ga pa bolj priporočam kot galaxy-ja S). Tudi nokie s symbianom pa niso napačna izbira.

P.S Moje mnenje sem poizkušal podati čimbolj subjektivno in trenutno si ne lastim več nobenga zgoraj omenjenega telefona, saj sem vse prodal in sem nazaj sony ericssonu k320i (ja, s kartico micro sim brez adapterja) :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

RazzorX ::

Haha smešni ste v tej temi. Jutri slikam par primerjav iphone 4 z galaxy s, pa se bomo pogovarjali potem. :)

Aja pa še za "ta pametne" (velja predvsem za thejan2009):

"AMOLED displays may be difficult to view in direct sunlight compared to LCD displays." - Torej ne pametovat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

gpc17 ::

Kaj vi mislte da je amoled ali superamoled ? Da to pa ni lcd al kaj?
Pa še primerjava 3G in iPhone 4 --- > http://gallery.me.com/pozek.g#100020
Ko mi je nekdo dal na prejšni strani link kok je slab retina display ;)

destroyer2k ::

gpc17

Kako prekleto ti lahko teče 30 aplikacij v ozadju? Kaj imaš ti jailbreakanga ali kaj?

Ker to je nemogoče, ko stock verzija iphone 4 ima omejitev koliko aplikacij lahko teče v ozadju in 30 jih ni (če se prav spominjam so 3 ali 5 aplikacij max.).

XtodaZ ::

gpc17 je izjavil:

Kaj vi mislte da je amoled ali superamoled ? Da to pa ni lcd al kaj?


točno tako:)

edit: na preberi si: Active-matrix OLED @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

gpc17 ::

ePCh no kaj pa je, če ni lcd? Je plasma al kaj?
Laufajo v takem pomenu da ko jih spet zaženeš se nadaljujejo kjer si jih pustil.

XtodaZ ::

diode?

RazzorX ::

ePCh, kaj diode. Veš kaj je dioda? Polprevodnik, upam da veš. Kako zgleda osvetlitev z diodami (ali bolje rečeno diodami, ki oddajajo svetlobo - LED), upam da veš, namreč najdeš jo na vseh mobilnih napravah, če najdeš pa kako napravo z osvetlitvijo z "navadno" žarnico za LCD-je, bi prosil pa link.

js osebno ::

RazzorX je izjavil:


Aja pa še za "ta pametne" (velja predvsem za thejan2009):

"AMOLED displays may be difficult to view in direct sunlight compared to LCD displays." - Torej ne pametovat

Sam sebi luknjo izkopal? Drugič preberi celotno stran in ne samo tisti del, ki ti je všeč.
Samsung's Super AMOLED is a variant of AMOLED technology in which the layer which detects touch is integrated into the touchscreen display rather than being overlaid on top. This results in a thinner device and improved outdoor performance.

XtodaZ ::

RazzorX je izjavil:

ePCh, kaj diode. Veš kaj je dioda? Polprevodnik, upam da veš. Kako zgleda osvetlitev z diodami (ali bolje rečeno diodami, ki oddajajo svetlobo - LED), upam da veš, namreč najdeš jo na vseh mobilnih napravah, če najdeš pa kako napravo z osvetlitvijo z "navadno" žarnico za LCD-je, bi prosil pa link.


sem mu samo z eno besedo odgovoril na vprašanje, ker ni bil dovolj sposoben, da bi prebral članek na wikipedii.

"Active-matrix OLED (Active-matrix organic light-emitting diode or AMOLED)"

hvala za obrazložitev, kaj je dioda, jaz sem pa mislil da je soseda od pixla.. damn

RazzorX ::

Še zadnje vprašanje za danes, je kdo od vas tukaj sploh že imel v rokah (naenkrat) iPhone 4 ter Galaxy S?

js osebno ::

*dvignem roko*
(Pomisli, le kako naj bi drugače rekel, da je Galaxy S na direktni svetlobi boljši?)

gpc17 ::

Bomo jutri primerjali.

XtodaZ ::

No pa še moje vprašanje za tiste, ki ste sprobali oba telefona.

Je iphone4 res vreden 200EUR oz 30% več od galaxyS?

amacar ::

Če bi kdo prebral moj post bi videl, da ni vreden. (če pa imaš denar na voljo pa bi vseeno priporočal rajši iphone 4)

nuclear ::

Iphone nikoli. Počakaj HTC Desire HD.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

destroyer2k ::

ePCh

Ja in ne. Kot so povedal, če ti ni škoda dati tistih 200EUR več se ti splača, drugače pa ne. Ker iphone ima nekaj prednosti, ampak ne za 200EUR prednosti.

XtodaZ ::

Mene bolj zanima kaj konkretno pridobim za tistih 200EUR.
Do sedaj se je govorilo o zaslonu, ampak dejansko sta si bok ob boku. Torej to ni dejanska prednost. (prej bi bila prednost galaxyja saj ima občutno večji zaslon, kar bi meni osebno ugajalo)
Funkcije so tam tam, podpora je v obeh primerih odlična - aplikacije tudi.
Odzivnost naj bi bila na strani iphona, ampak za galaxyS prihaja 2.2 update, ki bo verjetno telefon malo pospešil.

Torej, za takega uporabnika kot sem jaz ima galaxyS plus pri možnostih predelave vmesnika, iphone pa hitrejšo odzivnost vmesnika.
Tako da povzamem:
- zaslon je tam tam (odvisno od želje, večji zaslon vs višja resolucija) (vsakemu 1 točka)
- vmesnik je na iphonu hitrejši na galaxyS pa je dosti bolj "customizable" (točka za iphone)
- za jailbreakat oz rootat: iphone izgubni garancijo, galaxyS pa ne (točka za galaxyS)

torej po moji oceni 2:2 (ceno za zdej izpustimo)
kar bi pomojem znalo povečati vrednost iphona je kvaliteta izdelave, vendar ga nisem še uporabljal, tako da ne vem.

sedaj pa konkretno: kaj daje iphonu dodatnih 200EUR vrednosti? (in ne mi s takimi, da ima iphone VELIKO boljšo baterijo itd.. ampak dejstva)

Lonsarg ::

Cene pač ne grejo linearno. Za 50% bolšo grafično moraš dati 100% več. pri telefonih moraš pa za Apple dati 50% več, nič drugega ni tle.

SuperKobeD ::

@ePCh
Iz tehničnega vidika sta si bok ob boku in ne boš z nobenim zgrešil, če pa upoštevaš ceno je pa Samsung boljši nakup. Simpl ko pasulj :)
[With the lights out]

M-XXXX ::

Na tem mestu bi veljalo omenit, da obstaja lag fix za Galaxy S (na marketu je aplikacija) ki pohitri delovanje Galaxy S na hitrost strele, tako da mogoče tudi tukaj izenači z Iphone 4, če ne celo dobi točko...

amacar ::

Ne, tudi lagfix ga ne izenači z iphonom. In glede baterije res ima boljšo. Z enako uporabo mi je zdržal galaxy 1 dan, iphone pa 2 dni. Kvaliteta izdelave je zagotovo na strani iphona. Je pa zaradi toliko kovine dokaj težek. Tudi kamero ima iphone boljšo. Glede tega, da izgubiš garancijo zaradi jailbreaka, pa ne vem, če je to 100%.

BladE_ ::

Zaradi jailbreaka oziroma rootanja zgubiš garancijo, če seveda v servis pošlješ tak telefon, če ga spraviš v prvotno stanje ni problema.

MedusasPath ::

Žal je pri Applu tako. Prodajajo produkte, ki so vsekakor pred konkurenco, je pa od vsakega potrošnika odvisno, če se bo zadovoljiv z "malo" slabšim aparatom, ali pa bo (za marsikatere neupravičeno) plačal kar veliko razliko v ceni.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24259070 (52197) PrimozR
»

Apple toži Samsung (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
15130245 (25214) pleomax
»

Samsung Galaxy S vs Iphone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
4812992 (10509) Bananovec
»

Prodaja Verizonovega iPhona 'rahlo' pod pričakovanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8225898 (23664) amacar
»

Nokia N8 vs Apple iPhone 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10025602 (23595) MrX

Več podobnih tem