» »

Nova anketa

Nova anketa

Slo-Tech - Prvi trenutki veselja, s povišanim krvnim tlakom raztrgamo škatlo, globoko vdihnemo in se naslajamo v vonju nove elektronike, ki nam bo zvesto služila. Na našo žalost pa vsaka komponenta nekoč neizbežno stori bridko smrt.

V tej anketi vas sprašujemo, katera komponenta vašega računalnika je nazadnje odšla v večna elektronska lovišča?

Razultati stare ankete:
Delo z računalnikom je skrajšalo mojo pozornost
Da25%
(262)
Nisem še opazil19%
(197)
Ooohh.. shiny19%
(196)
Večopravilnost je moja specialiteta 14%
(151)
Ne12%
(125)
Mogoče za malenkost11%
(116)
Skupaj glasov: 1047

Vaše predloge za anketo lahko oddate na team@slo-tech.com

39 komentarjev

N-E-O ::

Nazadnje je šel lcd od laptopa :)
Follow the white rabbit.

hojnikb ::

Nazanje, kar se spomnem, mi je odpovedala mSD kartica.
#brezpodpisa

galu ::

5 zaporednih crkot graf :D
Tako to gre.

GizmoX ::

Mogoče bi bilo bolj zanimivo vprašanje "Katera komponenta vam najbolj pogosto odpove". ;) Ker "nazadnje" deluje malo naključno. Edino, če iščete povezavo med crkjenimi komponentami in padlimi temperaturami ter povišano vlago.>:D
Sicer pa nazadnje matična, najpogosteje pa trdi disk.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

urke710 ::

V službenem računalniku imam v slabem letu že tretjo grafično.
d.i.g.

GupeM ::

A pod drugo štejejo tudi komponente kot so router, printer, modem itd... Ker mi je poleti strela router in modem skurla.

Relanium ::

moram potrkat (knock) da mi stvari ne crkujejo kaj dosti (lani menda modem kablski, pa še ta je od ISPja)
Upam da bo z prenosnikom enako

šernk ::

GupeM je izjavil:

A pod drugo štejejo tudi komponente kot so router, printer, modem itd... Ker mi je poleti strela router in modem skurla.


uh shit...pol sm pa zgrešu če to šteje not :D
modem mi skuri cca 1-2x letno strela :D

drugače pa nazadnje je crknil napajalnik kakšne 9 let nazaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Orbit89 ::

Matična v server mašini.
To je bila že tretja. ;((

steev ::

Meni LC-je napajalnik. Kupil Corsairja in dela tako kot treba (zaenkrat) in ne piska :)
:|

Zero0ne ::

Drugo - belkin router.
uname -o

IvoJan ::

galu je izjavil:

5 zaporednih crkot graf :D



pri meni 4 :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

zagi123 ::

Nazadnje strela udarila, šel dokaj nov psu in mobo, 400eur down the drain :D

TehDucky ::

Sicer se čudno sliši ampak mi ni še nič crknilo, seveda da potrkam po lesu. Vse menjano preden bi kaj takega lahko bilo. Mogoče bi lahko štel slušalke od mp3 za 5EUR samo to ni PC oprema :P

gendale ::

grafična kartica v laptopu

Aljaz1980 ::

Sicer se čudno sliši ampak mi ni še nič crknilo, seveda da potrkam po lesu

+1
Razen potrošni material, kot so slušalke ali pa napajalnik za skener.

morbo ::

galu je izjavil:

5 zaporednih crkot graf :D

pri meni 4 :)

V službenem računalniku imam v slabem letu že tretjo grafično.


A to vi resno ali kaj? 8-O
Kaj ko bi malo preverili pregrevanje teh vaših kartic, in nemara dokupili kak zrakomlat? Stane manj kot nova grafa.

Nazadnje mi strela scvrla modem 56Kbps, enih osem let od tega... Crknilo "samo od sebe" pa mi ni še nič...

kanzyani ::

meni je nazadnje crknil dvd pekač na prenosniku...

s1m0n ::

Že drugi CPU ventilator :) Nevem kaj jim je, kot zgleda nimajo radi takšne pozicije da rotorji visijo na glavo :)

buneech ::

Ventilator. Pa na službenmu bo tut treba ventilator zamenjat.

SuperVeloce ::

uh meni pa ze nekaj casa nazaj osnovna plosca, pred kratkim pa chieftec napajalnik (se je zelo matral dolgih 8 let, dal skozi 3 kompletne prenovitve racunalnika, bogi :))), ventilatorjev je pa ze kar precej zaruzlo, misk in tipkovnic sem ze tudi menjal kar par. Graficne kartice in ostalo, kar se dejansko greje, pa zaenkrat brez problemov. Laptopi tudi brez problemov. Je pa ocetu 2x crknu laptop, bad luck zgleda

Zgodovina sprememb…

tarv ::

3.5'' vrteci se diski kar crkujejo eden za drugim(5 kos, WD, Seagate), zgleda da od starosti (3...5 let neprestanega vrtenja), en ram modul je tudi odletel (Patriot, za v kanto ram/nikoli vec, pa ce mi ga zastonj dajo), pa tipkovnica bo zgleda da sla enkrat do novega leta :D

Drugace pa presenetljivo, da se nobena maticna, graficna, proc, napajalnik niso odleteli (na ~ 7 masinah do sedaj) Ventilatorje pa je tako treba redno cistit (na 6 mesecev) pa ni problemov. (asus, gigabyte, intel, corsair firme v masinah)

Me pa zanima kaj bodo pokazali razultati te ankete!

BigWhale ::

Jaz se pa ne spomnim kaj mi je nazadnje crknilo ... eden monitor, sam je ze tolk cajta nazaj, da ne vem vec kdaj je blo. Huh.

jrtjtejtt ::

men je nazadnje napajalc odpovedal, sam mi ga je kolega popravil, tako da se je vrnil iz večnih lovišč :D

drgač pa so HDD pr men na črni listi. v laptopu mam že tretji disk

sss ::

Kaj delate svojim komponentam? :D

Nazadnje mi je crknu noname LCD zaslon, česar sem bil vesel saj sem imel izgovor, da sem si kupil Dellovega ^^

IvoJan ::

morbo je izjavil:

galu je izjavil:

5 zaporednih crkot graf :D

pri meni 4 :)

V službenem računalniku imam v slabem letu že tretjo grafično.


A to vi resno ali kaj? 8-O
Kaj ko bi malo preverili pregrevanje teh vaših kartic, in nemara dokupili kak zrakomlat? Stane manj kot nova grafa.

Nazadnje mi strela scvrla modem 56Kbps, enih osem let od tega... Crknilo "samo od sebe" pa mi ni še nič...


Imam antec 1200 in pregrevanje ni bil problem. so mi pa v 3-fire grafične crkovale ena za drugo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BIG_Yack ::

Na nekem starem IMB InteliStation je šla mrežna, bile so tiste poletne nevihte letos.

zenith1 ::

Napajalnik od Enermax-a, ga je pošteno skurilo, ker so Kitajci na ladji vstavili 15A varovalko namesto bolj verjetnih 1,6. Dominator RAM rabljen 2x2GB, ena palčka je šla v večna lovišča kmalu po nakupu. Nikoli več rabljenih stvari.

IvoJan ::

dominatorji imajo lifetime warranty... Če si jo vrgel v smeti... jao xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

zenith1 ::

xD, nisem. Samo razlagam, da rabljenih komponent ne kupujem več.

wooted ::

men na 5 let stari 24/7 maišini do sedaj samo ventilatorji ;D;D

st0jko ::

Nazadnje grafična približno 1 leto nazaj. 8800GT. Dobil iz servisa novo. Trenutno pa en disk v "server kišti" občasno neke čudne zvoke spušča. Imo so mu dnevi šteti.
keks?

flipflop ::

Nazadnje mi je crknu zunanji disk, WD. V bistvu sm mu mal pomagu s tem ko mi je cca 5x padel na tla. :(

BlackGuard ::

Jaz sem pa imel kr srečo za zdaj, k vragu je šla samo ena plata na s939 :)

DOOM_er ::

ram v starem računalniku, mam res nesrečo glede rama ( šlo je ene pet palčk ) v tanovem pa nič
Robots will steal your job. But that's OK

Jst ::

Tikovnice. Dve uničil s cigareti, od prenosnika pa polil z nekim gostim sokom, mislim, da je bil breskov. Pred tem pa grafična 79GS. Za tem, se pa ne spomnim, da bi mi kaj umrlo... Z DVD pekači nimam sreče, kar je edino v zadnjih nekaj let. Torej "Drugo" zame...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CaqKa ::

GizmoX je izjavil:

Mogoče bi bilo bolj zanimivo vprašanje "Katera komponenta vam najbolj pogosto odpove". ;) Ker "nazadnje" deluje malo naključno. Edino, če iščete povezavo med crkjenimi komponentami in padlimi temperaturami ter povišano vlago.>:D
Sicer pa nazadnje matična, najpogosteje pa trdi disk.

popolnoma isto pri meni. matična na prenosniku, sicer pa diski. pa kakšna mrežna se najde.

opeter ::

Meni umirajo CD/DVD pekači. Z zadnjim, ki mi je umrl, sem spekel komaj 5 plošč. Na srečo je bilo to še v garancijskem času.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klemenSLO ::

Iščem in iščem na seznamu RAM....
... pol po študiram kaj zavraga je pomnilniška ploščica :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: koliko ste odrinili za ohišje in napajalnik za vaš primarni računalnik?

Oddelek: Novice / Ankete
323247 (2481) specterss
»

Nova anketa: starost najstarejše komponente v vašem primarnem računalniku

Oddelek: Novice / Ankete
473070 (2267) gumby
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
233879 (3024) Tic
»

Nov članek - Izdelava lesenih ohišij

Oddelek: Novice / Nova vsebina
253672 (3672) Blup

Več podobnih tem