» »

Linux vstopa na področje CAD aplikacij

1
2
3

3p ::

Brane2: Jasno, da se da vse sportat, vprašanje samo koliko stane oziroma če se na koncu račun izide. Kar je odvisno tudi od tega, kako so se v izhodišču stvari lotili (od nekod imam v spominu, da je vsaj del ISE javanski?)...

Brane2 ::

Ni videt. Java VM ni zahtevana kot pogoj za instalacijo.

In večina Xilinx infrastrukture je AFAIK itak prišla iz *nix okolja, torej na Linux paše skoraj naravno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

3p je izjavil:

Matthai: za novico glede porta DirectX-a na Linux bi pravzaprav ni potreben strokovnjak za grafiko. Namreč, par dni nazaj so razbobnali kako pa bo zdaj zdaj DirectX na Linuxu (kar bi omogočilo bistveno enostavnejše portanje iger), nakar se je izkazalo da gre očitno "le" za Direct3D (directX vljučuje še podporo zvoku, multimedijem, vhodnim napravam...), torej spodnjo plast za izris 3D grafike, ki pa jo že vsak soliden igričarski pogon jemlje kot abstrakcijo (torej lahko izrisuje recimo preko OpenGL).


Meni je linkal nekdo eno novico na phoronixu portalu. Za phoronix sem enkrat ze rekel, da bi se morali imenovati Moronix, ker drugega zgleda, da niso.

Linux se kaj hitro ne bo videl D od Direct3Dja, kaj sele DirectXa.

Mavrik ::


Meni je linkal nekdo eno novico na phoronixu portalu. Za phoronix sem enkrat ze rekel, da bi se morali imenovati Moronix, ker drugega zgleda, da niso.


Torej so Gallum patchi nedelujoči samo zato ker je novico objavo Phoronix? Namesto da se sekiraš kdo piše novice se raje sekiraj zaradi vsebine.
The truth is rarely pure and never simple.

Brane2 ::

BigWhale je izjavil:

3p je izjavil:

Matthai: za novico glede porta DirectX-a na Linux bi pravzaprav ni potreben strokovnjak za grafiko. Namreč, par dni nazaj so razbobnali kako pa bo zdaj zdaj DirectX na Linuxu (kar bi omogočilo bistveno enostavnejše portanje iger), nakar se je izkazalo da gre očitno "le" za Direct3D (directX vljučuje še podporo zvoku, multimedijem, vhodnim napravam...), torej spodnjo plast za izris 3D grafike, ki pa jo že vsak soliden igričarski pogon jemlje kot abstrakcijo (torej lahko izrisuje recimo preko OpenGL).


Meni je linkal nekdo eno novico na phoronixu portalu. Za phoronix sem enkrat ze rekel, da bi se morali imenovati Moronix, ker drugega zgleda, da niso.

Linux se kaj hitro ne bo videl D od Direct3Dja, kaj sele DirectXa.


Če prav razumem zadeve, naj bi v kratkem dobil uporaben Win kernel vmesnik prek Linux Unified Kernela. Stvar implementira Win kernel vmesnik in z njo se bo dalo uporabiti tudi obstoječe tozadevne DLLje. Pravzaprav se naj bi jih že dalo, a stvar je precej boleča, saj še ne podpira multicorea, izključuje določene varnostne mehanizme itd (ASLR),a kmalu se pričakuje uporabnejša verzija.
On the journey of life, I chose the psycho path.

poweroff ::

Glejte, čisto preprosto je.

Pred enim letom ste vsi tukaj lajali, da Linux sux, ker na njem ne teče niti en CAD program.

Danes se stanje spreminja.

Čez dve leti bo pa še bistveno drugačno.
sudo poweroff

Zero0ne ::

PARTyZAN je izjavil:

Zeroone: tako kot ti je bilo že nekajkrat rečeno, veliki večini uporabnikov OS ni religija kot je to tebi. In uporabniki tvojega kalibra so tisti, ki to alternativo držijo na tistem ušivem procentu trga, ki ga ima.


Namen GNU/Linuxa ni tržna penetracija, ampak nuditi Prosto alternativo lastniškim operacijskim sistemom. Procent uporabnikov je popolnoma nepomemben, razen ljudem, ki bi GNU kodo uporabljali v komercialne namene, kar pa nikoli ni bil njen namen, čeprav licenca GPL omogoča komercialno distribucijo. Meni je nepredmetno, koliko ljudi uporablja isti OS, kot jaz, ker ne iščem potrditve ega v množicah.

PS.: ~20 * 1015 muh se prehranjuje s fekalijami. Je treba tudi tu upoštevati mnenje večine? Use what works for you.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:


Meni je linkal nekdo eno novico na phoronixu portalu. Za phoronix sem enkrat ze rekel, da bi se morali imenovati Moronix, ker drugega zgleda, da niso.


Torej so Gallum patchi nedelujoči samo zato ker je novico objavo Phoronix? Namesto da se sekiraš kdo piše novice se raje sekiraj zaradi vsebine.


Gre seveda za naslov in vsebino novice, ki je (spet) overhyped, tako so bile do sedaj se vse stvari, ki so mi jih posredovali s phoronixa.

Ko malo pobrskas ugotovis, da kaj vec kot nekaj demotov ne deluje in da je se dolga pot do delujocega driverja, ki bi to podpiral.

KaRkY ::

@ZeroOne pa ti mora biti pomembno koliko ljudi uporablja isti os kot si, saj če boš edini ki ga uporabljaš si boš moral vse sam sprogramirati. Večje kot je število userjev boljša je podpora.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

imagodei ::

Sledeče ni kot kritika, ampak samo ugotavljanje stanja... Vesel bom, ko se bo na Linuxu dalo dobiti še en program, primerljiv z Autodesk Inventor, PRO/Engineer oz. Solid Works.

Oz., sploh ni toliko problem Linux, glavno da bi bila zadeva (F)OSS.
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

Zelim si orodje za wireframing za Lunix.

@nny ::

Ko bodo pa na e-storitvah naše javne uprave napadli Linux, mislim da bo....konec sveta. :)

Jaka83 ::

Why oh why ne naredijo Adobe paketa za Linux okolje in why oh why Corel in ACAD ne delujeta v OS X?

filip007 ::

Ja kar tako naprej, manjši programi počasi prehajajo v X, Win-Win situacija bi eni rekli.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

driver_x ::

Jaka83 je izjavil:

Why oh why ne naredijo Adobe paketa za Linux okolje in why oh why Corel in ACAD ne delujeta v OS X?


Acad prihaja še letos na OSX.

71GA ::

AndrejS je izjavil:

Še en dokaz da linux zaostaja 20 let za windowsi

Jaz bi rekel, da to prikazuje, kako se PODPORA Linuxu nevarno bliža podpori Microsoftovem Windowsu (sam OS ga že presega), kateremu se šibijo kolena. Microsoft je namreč zaradi tekme z Linuxom v preteklosti za šole že moral ponuditi posebne cenejše pakete, ker jim šole vse manj verjamejo, da je njihov OS boljši kot Linux. Če nebi ponudili ugodnejših paketov, bi že sedaj na šolah uporabljali Linux.


Menim, da bo v roku 5 let Linux vodilni na področju šolstva. Je logično, denarja za šolstvo je vse manj... kapitalizem pač.


LP

@nny ::

Ockhamova britev bo kmalu zarezala tudi na področju uporabniških aplikacij. Z večanjem števila (neuporabnih) funkcij in šminkiranjem se ne izboljšuje tudi uporabnost programa, temveč (povprečni) uporabniki postajajo čedalje bolj zmedeni. Glej primerjavo iz realnega življenja Hipermarket Mercator vs. Hofer. Ogromna niša za odprto kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

Gandalfar ::

Seveda. Open-source je lahko vzor komercialnim aplikacijam kako se dela preproste in uporabne uporabniske izkusnje!

imagodei ::

Npr. Clonezilla? :)
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

Ja res. Le zakaj Ghostu ne uspe tako kul vmesnika naredit kot ga ima Clonezilla ;)



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

@nny ::

Ker računa na uporabnike z IQ-jem večjim od številke čevlja? :)

Jaka83 ::

driver_x je izjavil:

Jaka83 je izjavil:

Why oh why ne naredijo Adobe paketa za Linux okolje in why oh why Corel in ACAD ne delujeta v OS X?


Acad prihaja še letos na OSX.


Odlično, še Corel naj mi vrnejo na OS X in bom happy camper. Če pa oboje (ACAD in Corel) še za Linux spacajo, potem bom pa sploh nadvse srečen in lahko Win7 licenco vržem v kanto ali nekomu šenkam.

Win7 mi je drugače čisto ok OS, ampak bi veliko rajši delal v Linuxu, še rajši pa v OS X. V službi me sicer še vedno posiljujejo z WinXP in je prehod na Win7 zelo počasen (samo novejše mašine), ampak jih razumem, morajo prej vse stestisirat in zagotovit varno in učinkovito delo.
Torej če bi ACAD in Corel delala v Linux okolju, bi imel dva razloga več, da mi postavijo mašino z OS-om, ki bi jim prihranil kar nekaj stroškov in bi mi ugajal. Open Office so že zagrabili, čeprav moramo imeti tudi M$ Office gor zaradi čudnih kompatibilnosti.

Oh well, enkrat nekoč nekdaj.

imagodei ::

> "Ker računa na uporabnike z IQ-jem večjim od številke čevlja?"

Ah, a potem OpenSource community v bistvu ne želi razširiti prostega programja med navadno populacijo, ampak samo med tiste, ki imajo dovolj visok IQ, da znajo uporabljat 20-let stare vmesnike in konzolne aplikacije?
- Hoc est qui sumus -

Icematxyz ::

Ne GNU/Linux potrebuje realen "install base" na namizju. Se pravi takšen, ki mu po vseh strokovnih kriterijih pripada.

Pa bo marsikatera "zgodovinska" razprava postala zgodovina. Igre bodo imele (kot že imajo nekatere) "client" tudi za GNU/Linux. In CAD aplikacije (kot že nekatere so delovale in nekatere še delujejo) bodo delovale dobro na GNU/Linux.

Se pravi tako kot so že nekoč praktično vsa velika podjetja podpirala več platform. Pa se je v zadnjih letih stanje porušilo. In se je opustil razvoj za praktično vse, kaj ni Windows OS.

To vseeno verjamem, da je bilo zelo kratkovidno početje. In ima v praksi sedaj verjetno takšne posledice, kot jih ima ekonomska kriza na finančni sistem.

Tudi ti proizvajalci ne verjamem, da si želijo takšno podrejenost in predvsem zelo dvomim, da je takšna priklenjenost na eno platformo jim všeč.

Najlažje za proizvajalce pa bi seveda bilo. Če bi dobivali naročila za njihov programski paket. Kjer bi bila zahteva, da naj deluje na GNU/Linux platformi. To bi še najhitreje predrugačilo stanje.

Sledeče ni kot kritika, ampak samo ugotavljanje stanja... Vesel bom, ko se bo na Linuxu dalo dobiti še en program, primerljiv z Autodesk Inventor, PRO/Engineer oz. Solid Works.

Oz., sploh ni toliko problem Linux, glavno da bi bila zadeva (F)OSS.


V bistvu jaz cenim Blender. Za 3D. Res pa je da takšen čisto klasičen "parametričen modelirnik". FOSS skupnosti manjka. Se pravi da bi bil na nivoju če primerjaš Gimp - Photoshop. To manjka. Upam pa, da bo kdaj na voljo.

Zgodovina sprememb…

System ::

Kaj, ko bi se počasi nehali kregat kateri OS je boljši, ker to nikamor ne pelje.
Na koncu dneva šteje samo produktivnost oz. kar posamezniku najbolj odgovarja.

joebanana ::

Gandalfar je izjavil:

Ja res. Le zakaj Ghostu ne uspe tako kul vmesnika naredit kot ga ima Clonezilla ;)


Ker večina povprečnih uporabnikov sploh ne ve kaj je clonezilla. Se mi zdi da so v linuxu porihtane stvari, ki jih povprečni uporabnik dejansko uporablja. Sicer za druge ne vem sam v Ubuntuju sm dubu tak vtis.

Podpiram pa da se te stvari razvijejo, sam nej ostane še kak beckend v ozadju za ljudi, ki morajo stvari narediti učinkovito, tko kot je naprimer bash - dolfin...

PrimozR ::

Thomas je izjavil:

Sam Črtomir se z majhnim tropom brani ...

Tkole je Vzhodna Nemčija dohitevala Zahodno, da jo čimprej prehiti. Iz leta v leto so se bližal. Trabantje in Wartburgi so bili Mercedesu in BMW-ju vedno bolj za petami.

Kje so pa Trabantje in Wartburgi zdaj? Pa kje sta Mercedes in BMW? Okej, Mercedes je bil takrat odličen, BMW je bil pa pred 30 leti izjemno majhen igralec, ki sta ga na zemljevid komajda postavili takratna petica in trojka (E28 in E30).

poweroff je izjavil:

darkolord je izjavil:

A "trdnjava" pade, ko sportajo prvi "levi" app? :)

Levi?

A je mar industry standard?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

poweroff je izjavil:

Bistvenih razlik v kernelin ravno ni. Glede gonilnikov se stvari dnevno izboljšujejo. Glede podpore raznemu softweru takisto. DirectX prihaja (bo novica v kratkem). V glavnem, na vseh področjih Linux dohaja ali celo prehiteva Windows.

Nekatere je seveda groza. Zlasti take, ki so se zalockali na en sam sistem in so preleni za učenje česa novega.

So be it.

Povprečen uporabnik se ne bo učil česa novega temveč bo zahteval podobno izkušnjo. Takrat mu bo vseeno kater sistem uporablja in mu ne bo problem zamenjati.

poweroff ::

Gandalfar je izjavil:

Ja res. Le zakaj Ghostu ne uspe tako kul vmesnika naredit kot ga ima Clonezilla ;)

Mogoče zato, ker so na desni strani druge slikice reklame?

No, resno - -Neota vprašaj kaj o Deja-Dup. Ko bo imel komercialni software tak vmesnik, se pa lahko začnemo usajat...
sudo poweroff

Gandalfar ::

@Matthai: reklama je iz foruma od kjer je slikca.

Za deja-dup sem pa videl njihov UI. Predlog preprostega in focusiran vmesnik so spremenili v 'do-it-all' kompleksen kos softwera.

MrStein ::

BigWhale je izjavil:


Meni je linkal nekdo eno novico na phoronixu portalu. Za phoronix sem enkrat ze rekel, da bi se morali imenovati Moronix, ker drugega zgleda, da niso.

NE! To sem jaz rekel!
Evo: http://www.google.com/search?q=moronix+...

(hmm, razen mene je to rekel še RedDrake in verjetno še drugi :P)

Sicer DirectStuff ima Linux že en čas v WINE. (sicer ne 100% kompletno, ampak kar nekaj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Brane2 ::

Sem nainštaliral še Varicad.

Plusi:

+ je na razpolago tako v 32-bit kot v 64-bitni verziji
+ ne uporablja wxGTK
+ uporablja sistemske in ne svojih programskih knjižnic

- uporablja sistemske knjižnice, vendar je zaprta koda. Zato mi na začetku ni hotel delati, ker je hotel libpng v verziji 1.2, jaz pa sem imel 1.4
Ker originalne nisem mogel deinštalirati, sem pač dodal scompilal 1.2 in jo butnil v mapo programa, tega pa štartal namesto direktno skozi kratek bash skript.
-demo je na razpolago samo kot .deb za Debian in .rpm za Suse etc. Za inštalacijo na Gentoo sem moral razpakiravat .deb

- stvar se v demo modeu upre in izjavi,d a lahko samo root postavi licenco. Te itak ni za demo userje in pa time limited, a program vseeno teži.
Pod root userjem pa laufa, ampak ni prijetno tako tvegat. Domnevam, da bi email proizvajalca rešil zadevo a s tem se nisem ubadal.

EDIT: Errm moj zajeb glede zadnje zamere. Tako se obnaša pri merni, ker nisem opravil stvari, ki jih sicer opravi postinstall v .deb.

Prazen lock file je treba skreirat in mu dat prava dovoljenja in potem dela...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

LuiIII ::

Mislim, da bo počasi prišel čas (leto ali dve), ko se bom moral podati v linux sfere na poslovnem področju. Zakaj? Zato ker smo na globalnem trgu kjer je potrebno zelo dobro paziti kaj in koliko zapraviš za licenciranje softwarea. Enostavno se konkurenca že seli na linux kjer pač obstaja cenejša in skoraj enako zmogljiva programska oprema. Z njo so nekateri pač konkurenčnejši.

keber ::

gzibret je izjavil:

MadPanter.... škoda, da ne poznaš še starejših verzij, recimo acad 14 ali pa acad2000. Upam si trdit, da je bila štirinajstica najbolj uporaben program v zgodovini.

Spet štromar ...

Tudi Word 2.0 za Windows se mi zdi še najbolj uporaben program za pisanje dokumentov v zgodovini, ker ima vse funkcije, ki jih rabi povprečen pisec dokumentov, ostae kasnejše verzije so pa samo šminka. Ampak je res tako?

Isotropic ::

Brane2 je izjavil:

Sem nainštaliral še Varicad.


- uporablja sistemske knjižnice, vendar je zaprta koda. Zato mi na začetku ni hotel delati, ker je hotel libpng v verziji 1.2, jaz pa sem imel 1.4
Ker originalne nisem mogel deinštalirati, sem pač dodal scompilal 1.2 in jo butnil v mapo programa, tega pa štartal namesto direktno skozi kratek bash skript.


no evo, potem pa pljuvate po windows. podoben temu je sicer dll hell, ampak v zadnjih edicijah (od 2000 naprej, v visti pa se veliko bolj, saj shranjuje pravilne verzije dll za vsak program posebej, na racun diskspaca pac) ni bilo kaksnih posebnih problemov s tem.

edit pa to se ne za kaksno kljucno sistemsko knjizico, ampak PNG lepo vas prosim.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

edit pa to se ne za kaksno kljucno sistemsko knjizico, ampak PNG lepo vas prosim.


VariCAD for Linux

There is a native Linux version. VariCAD works well on a wide range of distributions (both 32 and 64-bit) - Ubuntu, Kubuntu, openSUSE and Fedora are recommended. The current version is v. 2010 3.00.


Občutek pa imam da Brane2 uporablja kaj bolj "custom" in "bleeding edge"?

Ali pa se motim?

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Saj je rekel da je za inštalacijo an Gentoo moral odpakirati .deb.

Icematxyz ::

No potem pa "udrihanje" po GNU/Linux s tega vidika nima smisla. Dokler ne bo proizvajalec navedel med priporočenimi distribucijami za neko verzijo programa še Gentoo.

Brane2 ::

Isotropic je izjavil:


no evo, potem pa pljuvate po windows. podoben temu je sicer dll hell, ampak v zadnjih edicijah (od 2000 naprej, v visti pa se veliko bolj, saj shranjuje pravilne verzije dll za vsak program posebej, na racun diskspaca pac) ni bilo kaksnih posebnih problemov s tem.

edit pa to se ne za kaksno kljucno sistemsko knjizico, ampak PNG lepo vas prosim.



1. libpng je naredil nekompatibilno spremembo iz 1.2 na 1.4. Ne vem več kaj je bilo, vem pa, da je bilo opozorilce okrog tega.

2. Gentoo je distro za uporabnike, katerim je sporočilo o tem, da program ne štarta, ker linker ne najde knjižnice minoren zajeb, ne pa show-stopper

3. Jaz sem takrat namenoma odblokiral 1.4 in upgradal, nato pa se zezal z notranjimi odvosnostmi.

4. ne vidim smisla za tvojo kritiko. Library versioning dela tako kot dela tudi zato, ker pričakuje, da se bo lastnik programa znašel z danimi orodji, ki so ustrezna. Zdaj če se lastnik programa odloči, da tega na bo uporabil, ampak bo izdal program za točno določeno verzijo Ubuntu,RH,SUse ali Debian, potem ni "kriv" sistem...

5. Ne vidim, zakaj tega ( vsak program s privatnimi izvedenkami javnih knjižnic ) ne bi mogel izpeljati že sedaj z obstoječim sistemom.
Gentoo se v to doslej ni spuščal, ker ob njegovi filozofiji ni bilo vredno, ni pa razloga, da ne bi to storil kdo drug. Sploh ob spremembah, ki tozadevno prihajajo, čeprav iz drugega vzroka, je tole videti mačji kašelj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Isotropic ::

aha ok potem je bilo moje bashanje malo prehitro :)
samo zakaj nima gentoo vecih verzij libraryev, 1.2 in 1.4? ala directx (ce imas 10, lahko lavfas vse za nazaj afaik).

Brane2 ::

Ne vem točno več, kaj je bilo z libpng. Vem le, da v tej infrastrukturi ne moreta biti oba skupaj.

verjetno zaradi mehanizma versioninga, kjer update glavne verzije pomeni nekompatibilne spremembe, minor verzija pa downwards-združljivi prehod.

Znotraj meja tega mehanizma ni problema. jaz imam recimo glib hkrati v verzijah 1.2.10 in 2.24.2, gtk+ pa v verzijah 1.2.10 in 2.20.1

Ne vem več zakaj je libpng takrat kršil to ureditev...
On the journey of life, I chose the psycho path.

RedZo ::

Pohvalna novica. Sploh pa je zanimivo kaj se dogaja z Linuxom na področju mobilnih telefonov.

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Meni je linkal nekdo eno novico na phoronixu portalu. Za phoronix sem enkrat ze rekel, da bi se morali imenovati Moronix, ker drugega zgleda, da niso.

NE! To sem jaz rekel!
Evo: http://www.google.com/search?q=moronix+...

(hmm, razen mene je to rekel še RedDrake in verjetno še drugi :P)


:))) Jaz sem to nekje drugje rekel, ce se ne motim na ircu, se pa ne spomnim vec za katero novico je slo, blo je pa spet neki blazno overhyped.

MrStein ::

Brane2 je izjavil:


Znotraj meja tega mehanizma ni problema. jaz imam recimo glib hkrati v verzijah 1.2.10 in 2.24.2, gtk+ pa v verzijah 1.2.10 in 2.20.1

Ne vem več zakaj je libpng takrat kršil to ureditev...

To še ni nič.

Včasih spremenijo kodo, številko verzije pa ohranijo.

Pol pa se z njimi meniš:
- do you have the latest version, x.y.z ?
- yes, that is the version I have...

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Kje se je pa to zgodil?

poweroff ::

Ja, URL PLS. Če ne je to navadno "nabijanje".
sudo poweroff

Brane2 ::

Verjetno misli na Sun-ovo Javo.

Ampak ta nima veze s sistemom dinamičnih knjižnic AFAIK.

Pa mogoče je bil kje kdaj kak zajeb, da je kdo vnesel bistveno spremembo, ni pa bumpal verzije knjižnice, ampak česa takega se ne spomnim.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mavrik ::

Kje se je pa to zgodil?


FFMpeg recimo ma pogosto take izpade. Ko spreminjajo interne strukture brez da bi bumpnili eksterno verzijo. Nas je že precej denarja stalo zaradi njihove nesposobnosti držati stabilen API in nesposobnosti backportanja kritičnih popravkov.
The truth is rarely pure and never simple.

Brane2 ::

Ja, na tele sem pozabu. Imajo filzofijo "our way or f**k off". :8)

No ja, bomo že poskrbeli za to.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

Kako ze?:)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dwg v pdf, format A0

Oddelek: Pomoč in nasveti
9870 (757) matejmesar
»

Izšel DraftSight CAD program za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
227533 (6133) gruntfürmich
»

alternativa autocadu-legalna verzija

Oddelek: Programska oprema
71684 (1551) opeter
»

Izšel še en CAD program za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
64254 (3723) MrStein

Več podobnih tem