» »

asus wl500g kot repeater?

asus wl500g kot repeater?

perr ::

Živjo,
Starim staršem bi rad usposobil internet, in sicer nekako takole (smo sosedje):
naš amis modem/router ----15m---- wl500g--računalnik.
Finta je, da ima računalnik notri eno slabo kartico asus wl138g, ki niti v isti sobi z routerjem ne dosega polnega signala, imam pa še viška tegale wl500g, pa bi ga uporabil kot repeater, če je možno.
Zanima me če sploh lahko, in kako to nastavim.

lp

ELEKTROLJUB ::

Morda bi bilo še bolje, če bi Asusa uporabil kot clienta in bi ga potem žično povezal z računalnikom od staršev.

Najprej pa bi moral originalen firmware zamenjati z DD-WRT.
LED svetloba je prihodnost...

brodul ::

Jst bi najprej par nasvetov, ki so bolj iz izkušenj kot iz sistemskega znanja.

Probi zamenjat kanal na routerju, ponavadi so tam na kanalu 6, probi vzeti 4 kanal (ter poglej če je kaj spremenilo), potem pa vzemi še en višji kanal od 6 (npr. 9). Tha magic :D .

Windows XP dela zelo slabo (seveda z gonilniki) z wireless karticami (tudi sam sem enkrat imel Asus kartico). Posodobi gonilnike.

Malo se poigraj z antenami (kako so obrjene).

"Polni signal" je čuden izraz, tega večinoma ne dosežeš, paketke se vedno izgublja, vprašanje če je to tako problematično, da te moti pri delu.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

All ::

jest sm meu s tem asusom in bufalotom kr neki težav pr takih povezavah. naveza je sicer bla mifi->router...omrežje.
al je štekal al ni blo povezave...al kr neki.....ni delal ok..(tommato, ddwrt..nima veze)

rešitev mi je bla tole http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

dela k urca.

perr ::

Jah za probat bo mnde. :)
Mi lahko prooosim kdo pove, kje grešim, da ne morem naložit tega dd-wrt? Se držim navodil kot pijanec plota, pa na koncu še vedno žmrka lučka pwr in se ruter ne zažene pravilno. Navodila pa tudi ne vem, ali jih ne najdem, ali so res razdrobljena u p.m. Kar malo me jezi.

edit: en starejši build je potem deloval. Sedaj sezafrkavam s tem, kako ga spraviti v client mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perr ()

ender ::

Da dela kot repeater, moraš imeti na obeh straneh router z enako brezžično mrežno kartico, potem daš pa na oba DD-WRT ali Tomato firmware in na obeh vklopiš WDS.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

perr ::

Zdaj bom dal kar na client. Je še pogoj, da sta enaka ruterja?
Šel sem po navodilih na youtubu in naštimal client bridge, vendar ne dela. :(
Na ruterju klientu, torej temu z dd-wrt, sicer pokaže pod status, da je sprjen z nekim omrežjem, vendar net ne dela. Še kakšna ideja, kaj naj še pogledam?

ender ::

Če je nastavljen kot client, ni treba, da sta enaki kartici/routerja, vendar potem ponavadi deluje samo en računalnik za clientom.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

perr ::

Saj je samo en, pa še ta ne dela. :)

All ::

kr igrej se pa lase si pul..jest sm si jih dost dolg...pa ni stabilne rešitve.

Ted ::

Amisov Thomson podpira WDS - nastavi Asus kot acces point in na Thomsonu poišči SSID Asusa. V grobem je to to :).
Mah...

perr ::

WDS ni šlo prepričati, da bi deloval.
Na koncu, po 3 dneh muk mi je uspelo v isti sobi vspostaviti client bridge. :)
Ko sem zadevo nesel na lokacijo signala seveda ni bilo dovolj, tako da se bom jutri mučil s kurbanjem tega routerja s stričevim omrežjem, ki je na drugi strani, in ki ga ruter lepo vidi. V glavnem, se bo dalo. :)
Hvala vsem za napotke.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router kot dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
173981 (2602) BlaY0
»

DD-WRT repeater bridge

Oddelek: Pomoč in nasveti
51919 (1658) davor92
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156347 (3615) toncek1
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165244 (2757) mile
»

Linksys WRT54GL in e-točka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586782 (5761) ...:TOMI:...

Več podobnih tem