» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
43 / 51
»»

AlienRR ::

Kar me je privlači pri V10 je odstranljiva baterija pa SD kartica! Še OK ceno ima. Ko bi le obstajala kompakt verzija. :'(

Thunder wave je izjavil:

AlienRR je izjavil:

Xperia Z3 Compact mi razpada

Razpada na kak način? Pardon, ne znam si predstavljati, da razpada, razen da kak flap odleti.

Flap je odletel in guma na flapu, 75% ekrana se je odlepilo(na prejšnjem je touch crknil) - dejansko se da ekran dvignit toliko, da se iz strani vidi notranjost, zgornji zvočnik je začel crkovat po 4 mescih; včasih igra včasih ne, nek kontakt je problem(enako na prejšnjem) in oba zvočnika sta tišja, ekran ima fleke kjer je svetlejši od pikslov okoli.

Thunder wave ::

Zanimivo. Kako pa handlaš s telefonom? Sploh si ne znam predstavljati, da pri normalni uporabi pride do česa takega. Sestra ima ravno ta model, star 2 leti pa je kot nov, edino flap je bil enkrat zamenjan.

PrimozR ::

Sonyjeve Xperie so močno znane po težavah s kvaliteto izdelave, po odlepljenih šipah, napihnjenih notranjostih telefonov zaradi temperature pri obratovanju, itd.

scipascapa ::

PrimozR ::

Okej, tole pa zgleda zelo kul za nezahtevne kupce!

AlienRR ::

Guma na flapu je spustila (ne vem zakaj, ker ju nisem pogosto odpiral) in se je flap odprl v žepu, ko sem telefon ven potegnil se je zataknil za rob žepa in je odletel. Malo hecno glede na to, da nisem sile uporabil. Na obeh novih Z3c sta zvočnika začela crkovati spontano. V obeh primerih je zgornji odpovedoval, spodnji pa čez mesce postal tišji. Zakaj se je ekran odlepil nimam pojma, predvidevam, da zaradi temperature. Na začetku se je ekran samo malo navzven premaknil, čez čas je se počasi prah noter nabiral in je lepilo vedno manj držalo. Do tega je prišlo samo pri drugem, na prvem je crknila plast za dotik. Da telefon ni bil zlorabljen govori tudi dejstvo, da pri uveljavljanju garancije nisem imel nobenih problemov. Z izjemo teh težav je telefon top. Glede na to, da so vsi prejšnji telefoni preživeli moje rokovanje je možno, da sem naletel na slaba primerka.

PrimozR ::

Ti in cel internet. Torej prav veliko dobrih primerkov ni bilo izdelanih ;)

konspirator ::

Dobri poceni telefoni
Poznavalce smo vprašali, kateri mobilni telefon se splača kupiti, če ste zanj pripravljeni odšteti le dvesto evrov.
http://www.zurnal24.si/dobri-poceni-tel...
--

Rok29 ::

Pozdravljeni,

zanimajo me mnenja in izkušnje z LG G4 in LG G5. Ima kdo kakšne težave z eni ali drugim.

Hvala

AlienRR ::

Kolega ima G4, z njim je zadovoljen sicer ga nisem preveč spraševal o njem. Koliko sem uspel videti je ekran top, kamera pa tudi.

PrimozR je izjavil:

Ti in cel internet. Torej prav veliko dobrih primerkov ni bilo izdelanih ;)

Internet je kar poln podobnih težav s tem modelom, samo tisti zadovoljni se ponavadi ne oglasijo na forumih. Tako, da je to bolj relativno. Zanimivo bi bilo videti pravo Sonyjevo statistiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienRR ()

PrimozR ::

Ma, že količina glasnih po internetu je dober znak, da je s telefonom nekaj narobe. Navsezadnje, tisti, ki težav nimajo, se ne oglašajo, prav tako pa se ne oglašajo vsi, ki težave imajo. Jaz za Nexus 5X recimo vem za še vsaj en primerek bootloopa poleg vseh, ki so se oglašali tukaj na forumu.

d4vid ::

Iscem telefon s dobro baterijo. Trenutno imam note 4, sicer vrhunski telefon, a kaj ko baterija drzi komaj cel dal zelo lahke uporabe (podatki ves cas vklopljeni, ostalo vse izklopljeno, telefon 90% v zepu).

Aja cena: recimo 200€. V postev pridejo rabljeni in novi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Dimnik ::

Note 4, misliš samsunga ali xiaomija?

SumTingWong ::

Najbrz Samsung. Menjaj baterijo in uporabljaj naprej. Sploh pri SNote4 je to super, ker se odpre in menja.

d4vid ::

Samsung.

Raje bi menjal komplet telefon kot samo baterijo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Jin ::

Jaz sem nedavno nazaj kupil novo baterijo za note 3. Poleg tega sem še rootal in inštaliral custom rom. Imam med 5 in 8 ur uporabe zaslona! Tko da ti priporočam, da narediš isto, saj novi telefoni niso nič boljši od tvojega Note 4! Jaz imam sedaj note 3, ki ima software od Note 7. Priporočam.

Imam pa tudi jaz vprašanje. Včerja se mi je razbil ekran od Note 3. Ne mislim vlagat v popravilo.

Nexus 6p ali Axon 7? Kaj pravite? Rabljen Nexus 6p pride cca 350€, novi Axon 7 brez davka preko amazona pride tudi 350€.

Tinaamalaa ::

Nexus...Axon vecinoma kritizirajo na netu.
So novi telefobi boljsi...ti mogoce ne opazis.

next3steps ::

Lenovo Vibe P2, če hočeš baterijo.

Jin ::

Tinaamalaa je izjavil:

Nexus...Axon vecinoma kritizirajo na netu.
So novi telefobi boljsi...ti mogoce ne opazis.


Vem ja, sam kljub temu se da z njim čist normalno živet. Novi telefoni boljši?

next3steps je izjavil:

Lenovo Vibe P2, če hočeš baterijo.


Hvala. Želel bi imeti prednje zvočnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

Mare3 ::

Kakšen je tale telefon meseca pri Telemachu LG K8 je za kej?
Namenjen bi bil mami za klice, sm, Viber ter Skype nič posebnega, morda kakšen drug predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

Tina7 ::

Izbiram nov službeni telefon, cena je lahko tam do 700 eur v prosti prodaji. Do sedaj sem bila sonyjev uporabnik, precej zadovoljna in nasploh navajena na sonyja. Zato sem v ožji izbor dala xperio XZ, ampak me hkrati mika tudi kaj drugega, ker vem, da se za ta denar dobi marsikaj. Malo sem vrgla oko na huaweie, predvsem nexus 6p in mate 9, ampak se enostavno ne znam odločiti, kaj bi za takšno ceno. Mi lahko kaj svetujete? Hvala

jusv ::

Huawei je res pojačal zadevo v zadnjih letih in je zelo zanesljiv telefon. Sem testiral mate9 in je top. Tukaj imaš še nekaj podatkov: http://www.gsmarena.com/huawei_mate_9-8...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

delfinus ::

Hoj,
frendica ima na izbiro naslednje 4 telefone. Katerega priporocate glede na zmogljivost in splosno zadovoljstvo?

Samsung Galaxy J7 2016
Huawei P9 lite Dual SIM
LG X-Cam
Lenovo Vibe S1

Tinaamalaa ::

Samsunga ali Huaweia :)

PrimozR ::

Tina7 je izjavil:

Izbiram nov službeni telefon, cena je lahko tam do 700 eur v prosti prodaji. Do sedaj sem bila sonyjev uporabnik, precej zadovoljna in nasploh navajena na sonyja. Zato sem v ožji izbor dala xperio XZ, ampak me hkrati mika tudi kaj drugega, ker vem, da se za ta denar dobi marsikaj. Malo sem vrgla oko na huaweie, predvsem nexus 6p in mate 9, ampak se enostavno ne znam odločiti, kaj bi za takšno ceno. Mi lahko kaj svetujete? Hvala

Če pride v poštev nakup v tujini, je za 700 € budgeta po mojem izbira samo ena: https://www.carphonewarehouse.com/googl...
Je precej bližje velikosti Xperii XZ, kot Nexus 6p, izkušnja bo pa še boljša, kot na 6p. Pa itak najboljša v Android svetu.

delfinus ::

Tinaamalaa je izjavil:

Samsunga ali Huaweia :)


Za Huawei se je odlocila. :)

kosta ::

Tina7 je izjavil:

Izbiram nov službeni telefon, cena je lahko tam do 700 eur v prosti prodaji. Do sedaj sem bila sonyjev uporabnik, precej zadovoljna in nasploh navajena na sonyja. Zato sem v ožji izbor dala xperio XZ, ampak me hkrati mika tudi kaj drugega, ker vem, da se za ta denar dobi marsikaj. Malo sem vrgla oko na huaweie, predvsem nexus 6p in mate 9, ampak se enostavno ne znam odločiti, kaj bi za takšno ceno. Mi lahko kaj svetujete? Hvala


Hja, bi kar priporočal da ostaneš na Sonyju, XZ ne razočara.:) Sicer pa sem zagovornik Samsungov, vendar so njihovi flagshipi over budget. Huawei me pa osebno ni prepričal (sestra Y5 II, sošolec P9 Lite,...) in ga ne priporočam.

Dimnik ::

Glede huawei,imam honor8 in ga priporočam, telefon leti ko šus, brez zatikanja, kamera super....

karmiee ::

Ojla.
Da ne odpiram nove teme... izbiram med LG X-Cam/ Samsung Galaxy J5 (2016)/ Huawei Honor 7 Lite/ LG stylus 2/ Samsung Galaxy J7 (2016)/ HTC Desire 825 ter HTC Resire 10 lifestyle.. katerega bi mi priporočali?
Aja, pa če še morda kar tukaj vprašam. Če imam do konca naročnine še prb.3 mesece, so mi rekli, da bi kazensko morala plačati okoli 40€, če prekinem naročnino. Kaj pa če grem drugam in oni potem urejajo prekinitev naročnine? Je verjetno isto?

Hvala za pomoč vsem :)

PrimozR ::

Seveda je, ker si verjetno z aneksom vzel telefon, ki ga pač moraš odplačati. Potrpi še te tri mesece in potem pobegni.

karmiee ::

Če bom še čakala, bom potem tudi ostala tu. Zdaj sem na Telemachu, tv mam na Telekomu in majo zj akcijo -50%, če še nekoga pripeljem in če grem sama na Telekom, do konca meseca. Tak da se morm zdaj odločit...

SumTingWong ::

Greš potem na Telekom. Odplačaš 40 € za mobitel, okoli 12€ za preklic naročniškega razmerja in 5€ za prenos mobilne številke. Boš pa toliko manj na Telekomu plačevala, da se ti bo splačalo (predvidevam).

Dimnik ::

Hmmm nevem, malo prekalkuliraj...jaz bi kupil telefon v prosti prodaji ali malo rabljenega in ostal brez vezave..na koncu ko sešteješ obroke za telefon, ga itak preplačaš pa še vezavo imaš...
Če lahko vprašam, kateri paket pa imaš?

Invictus ::

Microsoft 950 XL je v tujini pod 300 EUR.

https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_...

Brez vezave...

Samo v info...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

karmiee ::

Mingl drzen.
Hja, nimam tolk €, da bi v prosti prodaji, rabljen mi pa ne "diši" nekaj, tako da edino na obroke...

PrimozR ::

Dimnik je izjavil:

Hmmm nevem, malo prekalkuliraj...jaz bi kupil telefon v prosti prodaji ali malo rabljenega in ostal brez vezave..na koncu ko sešteješ obroke za telefon, ga itak preplačaš pa še vezavo imaš...
Če lahko vprašam, kateri paket pa imaš?

To je res, enako sem razmišljal tudi jaz, ko sem plačeval (in še plačujem) nekje 18 EUR na mesec za Nexus 5X, drugi so ga pa 2 meseca kasneje kupovali za 300 EUR odklenjenega. No, po 11 mesecih je fasal bootloop, dobil sem novo matično in 24 mesecev garancije nanjo. Kolega je kupil ravno eno leto starega z UK Play Store in dva tedna kasneje fasal bootloop. Pod nosom se je obrisal za denar, ki ga je dal za telefon.

Vseeno so določene prednosti, če kupiš pri operaterju, predvsem 2 leti garancije. Je pa seveda odvisno od telefona do telefona, če je ta garancija potrebna :)

FYI: telefon bi komot skeširal. Ampak zakaj bi, če ti dajo brezobrestni kredit. Če bi prekinil naročnino bi doplačeval v vsakem primeru (ker je vseeno zraven še nekaj malega (res malega) subvencije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dimnik ::

Ma nemoj..... Kupiš pri nas, saj eni prodajajo ganc nove od operaterjev...ali pa star teden ali dva...

Samo primer...en kolega ima s7 edge in plačuje z naročnino okrog 45e na mesec, drugi je sedaj vzel p9 na mesec okrog 36e....seveda pri najdražjem operaterju, katerega sem sam tudi dolga leta podpiral,
Jaz mam brez vezave 4e...na mesec plačam trojček plus naročnino za dva telefona 41e.....sem pa kupil honor8 mesec dni star z garancijo od telemacha....ceneje kot če bi se vezal za dve leti...računica

Aja, hčerki sem pa vzel redmi note3 za 170e, pa mi povej kaj dobim na vezavo pri nas..pa ne mi naštevat opcije z najdražjo naročnino, tudi ona ima 4e na mesec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

PrimozR ::

No, zadaj je še catch, da hočem Nexusa. Oz. zdaj bi hotel Pixla. Alternativa je žal samo iPhone. Cel kup drugih telefonov pade na softwareskem delu, če ne drugje pa na updejtih.

Sicer pa tudi jaz plačujem najdražjega operaterja. Verjetno neumno, če bi se res ukvarjal, bi verjetno našel cenejši način brez večjih minusov, ampak ne vem, koliko ljudi je prodajalo praktično nov moder Nexus 5X z 2 leti garancije. Pravzaprav razen svojega in sestrinega še nisem videl modrega Nexusa v živo (modrega sem čakal do konca decembra, sicer bi verjetno belega oz. črnega vzel že v novembru).

Telemach prav tako niti približno ni opcija (pa čeprav imamo doma trojčka), ker na šihtu deluje še slabše, kot Telekom (ki je že tako znotraj stavbe obupen). Funkcionira le Simobil, ker imamo sredi podjetja bazno postajo (in pri Simobilu službene telefone). Telekom pravi, da je na tistem območju bazna postaja povsem OK. Zanimivo je, da praktično takoj za ovinkom oz. na parkirišču fabrke ujamem poln signal LTE :)

Pod črto, če iščeš telefon, potem je opcij ogromno. Problem je, če si težak in imaš specifične zahteve glede telefona. Potem pač požreš kaj več, magari višjo ceno. Jaz sem dobil, kar sem hotel, moti me le, da Telekom letno draži pakete.

111111111111 ::

Kaj pravite na GM 5 Plus Android One

Kje ga dobim najceneje?
V sloveniji sem ga našel:
https://www.smartson.si/izdelek_gm_5plu...

SlimDeluxe ::

A, B ali C? :) Baje imajo 5x probleme z mikrofonom?

Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

kosta ::

A5, ne boš razočaran. Je le Samsung.:)

Dimnik ::

Huawei p9....

SumTingWong ::

Med temi definitvno P9. Pa tudi A5 ni slab. Ima pa P9 boljši fotoaparat in močnejši je. Preveri pa kakšen ti je kej vmesnik (UI) na Huawei.

PrimozR ::

Pri 2 letih garancije (če je na paketu), izmed teh treh jaz ne vzamem drugega kot Nexusa.

Za težave z mikrofonom ne vem, sem pa po 11 mesecih fasal bootloop. Pod garancijo sem dobil novo matično in nanjo 24 mesecev nove garancije. Torej imam na matično pod črto skoraj 3 leta garancije.

Edini minus je 2 GB RAMa, kar se opazi, če preklapljaš med težkimi aplikacijami (Instagram z nalovdanega kar nekaj newsfeeda, Chrome z nekaj 10 tabi, kak FB Messenger, v podobnem primeru mi je v ozadju ubilo Soundcloud, ker ga je OS pač očitno vrgel iz RAMa). Pa pogosto, ko imam kak dolg session na Instagramu, skok 'domov' pomeni reload kompletnega homescreena. Čeprav je Mavrik govoril, da te stvari niso povezane s samo 2 GB RAMa v telefonu.

To je največji minus. Plusi pa jasno nadgradnje, čist vmesnik, gladko delovanje, dober fotič, nasploh dober telefon. Če picajzlam, želel bi si le, da bi bil ~5" ali manj. Pa jasno 3 oz. 4 GB RAMa.

Oktan ::

Zdravo,
z vezavo za 24 mesecev pri telekomu se odloča med:
LG K8 (2017) 70,80€ in LG K10 (2017) 118,80€
uporabnik je ne preveč zahteven, se zaveda kakšen rang telefona kupuje.
Ubistvu me zanima če se mu splača stegnit za 48€ za K10.
Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53 vs Octa-core 1.5 GHz Cortex-A53
Adreno 308 vs Mali-T860MP2
1.5GB RAM vs 2GB RAM
2500 mAh vs 2800 mAh
Ekran je pa pri k10 malo večji tako da je posledično malo manjši PPI.
Glede na to da bo telefon uporabljal vsaj 2 leti, normalna uporaba, ali je ta 8jedrni proc k10 bistvena razlika v uporabi?

hvala in lp

smacker ::

Odvisno kaj pomeni "ne preveč" zahteven uporabnik. Za klice in smse bo quad core z 1.5gb rama polna kapa in je škoda doplačat 70% cene.

Dosan ::

V tem cenovnem rangu poglej še Sony Xperia XA (~118€).

d4vid ::

Zivjo,

Iphone SE ali iPhone 7 32GB?
Odlocam se med tema dvema. Kar se cene tice bi raje SE, drugace pa 7ko ker sem le vajen malo vecjih telefonov. Vglavnem se splaca dat vec za novejso 7ko ali je SE kul?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bela120 ::

Oče kupije nov pametni telefon zelo rad bi imel še standardni model sim kartice ne micro sim.Kaj sploh še obstaja?

TOP ::

V čem je fora da če imeti standarno sim,ne razumem obrežeš jo in vtakneš v GSM.
««
43 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419806 (13081) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235764 (32522) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716672 (13025) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725597 (22219) zadetek

Več podobnih tem