» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
42 / 51
»»

JamesTheKing ::

Drugače obstaja tudi možnost Iphone 6 (ne 6s), se ga da dobiti tudi pod 300EUR. Ali je še vseeno Note 4 boljši?

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

V bateriji ne, v kameri ja.

Stipex ::

iPhone 6 = kompaktno, kvalitetno večnamensko orodje primerno za marsikoga, predvsem če ti je zanesljivost top prioriteta

Note 4 = mini pisarna v žepu, primerno za poweruserja, ki rabi čimvečji screen to body ratio

PrimozR ::

SumTingWong je izjavil:

Ne bi rekel, da ima Nexus 5X boljši fotoaparat. OPju je pomemben fotoaparat in baterija. Tukaj zmaga Note 4. To, da Note 4 ne bo dobil 7.0 je pač jeba, ampak je že MM super. Kasneje lahko naloži Custom ROM z Nougat, ki bo skoraj 100% prišel.

Res ne?

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...
Nexus je bistveno bolj oster, manj pikslom navkljub.

Ne uletavat s custom ROM-i, tega še marsikateri hardcore zealot ne počne. Jaz sem recimo to ukinil z Android 5.0 na Nexus 4 (prej sem imel le-tega preflešanega od novega, še prej HTC Desire zelo dolgo), ker se mi absolutno ne da ukvarjati s shady nestabilnimi ROMi in muhami, se lepo zanašam na uradne updejte. S tem da so neuradni ROM-i na Nexusih nekaj najlažjega, priklopiš na PC, fastbootneš, rečeš 'unlock', preneseš drug recovery, job done. Pri marsikaterem drugem telefonu je treba uporabljati orodja za odklep, zaprošati za kode za odklep, ki prekinejo garancijo, itd.

Stipex ::

Custom ROMi so brezveze, to slej ko prej ugotoviš ko naletiš na kako mino. Podobno kot razne noname Linux distribucije na laptopih, ki delajo dobro samo na Windowsih in OSXu :)

... Da ne govorim o proprietary modulih v original Samsung firmwarih, ki izboljšajo postprocesiranje fotografij, varčevanje z baterijo etc. Npr moj stari Galaxy S2 i9000 je delal precej slabše fotke na AOSP romih, kot pa z stock Samsung firmwarom.

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Mene pa zanima koliko je (po vašem mnenju) neka realna cena za iphone 6? Kolega je namreč rekel, da jih bo morda nekaj dobil, ker jih bodo nekje dali iz prodaje (dobil naj bi razstavne eksponate) in ne vem koliko je največja spodobna cena. Glede na to, da je telefon izšel (davnega) leta 2014 se mi zdi 300€ neka max cena (za 64gb model, za 16 še nekoliko nižje). Čeprav je tudi to morda veliko glede na to, da za nekaj € več dobim novega nexusa 5x, ki verjetno ni nič slabši kot iphone 6. So tej iphoni res tako dobri, da tako dobro držijo ceno? Pa še eno vprašanje: je 16gb verzija sploh uporabna? meni se zdi to občutno premalo..lahko morda kdo, ki ima 16gb verzijo iphona pove, če ima kakšne težave s tem?

Hvala.

Lp,

Lonsarg ::

Rabljeni iPhone držijo ceno iz preprostega razloga. Obstaja veliko ljudi, ki niti nimajo/ne dajo denarja za high end telefon, ampak hočejo iPhone. Torej raje preplačajo starejši flagship, kot da bi kupili novejši medimum range telefon (ker Apple ne dela medium range zadev).

Recimo nekdo, ki hoče nujno Samsunga, pa ne da 500EUR, mu ni nujno rabljeni starejši flagship kupit, ampak ima na izbiro tudi novejše medium-range Samsunge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SumTingWong ::

Ne vem koliko je kaj dobro kupovati razstavne eksponate.

Heavy ::

iPhone je Golf med telefoni. V malih oglasih ga en prodaja nedelujočega (padel v wc) za 80€.

Raje nabavi nov android telefon. 16GB je uporabno, v kakor ne furaš veliko muzike na telefonu (ni SD card slota). Po vrhu vsega demo telefoni pridejo z demo programsko opremo, katera resetira telefon na tovarniške nastavitve 1x dnevno, nekateri pridejo brez GSM modula. Splača se preverit, da se ne potem joka kako je telefon neuporaben.
#TeamFelix

Domobrancek ::

Hvala za odgovore. Seveda bom telefon pred nakupom preveril, če vse deluje in če ni ponarejen itd.. Niti nisem prepričan, če bodo to dejansko razstavni eksponati. Morda sem ga narobe razumel. Nakup telefona mi trenutno niti ni prioriteta, ker še imam kitajca (zopo speed 7), ki ima še 1 leto garancije. Me je pa premamila ponudba, ker razstavljen telefon bi moral biti verjetno kot nov (omenjal pa je ceno, ki je bila pod 300€ kar mi nekako ugaja). Pa tudi trenutni telefon me ne zadovljuje ravno. Deluje sicer kar solidno vendar ima nekoliko slabši ekran in tudi njihov update (android 6.0) je prava katastrofa. Malo pa je tudi to, da sem se androida že malo "najedel" in da vsak, ki kupi iphona hvali to "reč" kot, da je iz drugega sveta pa me malo mika, da bi preizkusil, če res tako dobro deluje. Morda bi si ga kupil tudi, če kolega ne bo moral dobiti (ker seveda ni siguren, da bo lahko dobil telefon, ker se baje zaposleni kar precej grebejo za njih). Nakup rabljenega pa se mi zdi nekakšen riziko.

J-ronimo ::

HTC ONE M7 je pred kratkim umru. Iščem ustrezno zamenjavo za cca. 100€, lahko rabljeno, vendar z garancijo. Trenutno gledam LG G3, vendar mi je nekam velik (5,5"). Kakšen predlog?

PrihajaNodi ::

J-ronimo je izjavil:

HTC ONE M7 je pred kratkim umru. Iščem ustrezno zamenjavo za cca. 100€, lahko rabljeno, vendar z garancijo. Trenutno gledam LG G3, vendar mi je nekam velik (5,5"). Kakšen predlog?


Lumia 650

J-ronimo ::

Hvala za predlog, vendar bi raje ostal na androidu. V oči mi je padel še nov LG G4S/BEAT.

konspirator ::

Lumia 650 ima slaboten čipset (Snapdragon 212).

PrihajaNodi ::

konspirator je izjavil:

Lumia 650 ima slaboten čipset (Snapdragon 212).



Ne seri, ni to Android. Kamere so na Androidih top, navigacija MS maps enako, zdej če ga imaš pa za Fb in nevem kakšne aplikacije potem pa jasno Android. WP je za tiste, ki želijo pametni telefon brez smeti.

klinker ::

WP je za tiste ki hocejo polizdelek :))

knesz ::

klinker je izjavil:

WP je za tiste ki hocejo polizdelek :))

Razloži to :)

Kebo ::

Za 100€, ok malekost čez je tole super telefon. Wileyfox Swift

PrimozR ::

PrihajaNodi je izjavil:

konspirator je izjavil:

Lumia 650 ima slaboten čipset (Snapdragon 212).



Ne seri, ni to Android. Kamere so na Androidih top, navigacija MS maps enako, zdej če ga imaš pa za Fb in nevem kakšne aplikacije potem pa jasno Android. WP je za tiste, ki želijo pametni telefon brez smeti.

Čak, govoriš čez Android, potem pa rečeš, da imajo Android telefoni top kamere? (Kar sicer ni res, le svetle izjeme imajo top kamere, ampak ti so tudi edini smiselni Android telefoni za nakup (Nexus, Pixel).)

Que?

SumTingWong ::

Mislil je pohvaliti Lumie. Kar načeloma drži, imajo dobre slike. Ampak višji rang, ne te za 100€.

PrihajaNodi ::

Drzi, zmotil sem se. Android ima cel kup aplikacij vse ostalo mi smrdi. Lumije pa imajo top kamere + navigacijo.

Zgodovina sprememb…

Cunami80 ::

Hmm... Huawei P9 za 399EUR to se pa splača.

www.bigbang.si/novice/locitvena-svetova...

scipascapa ::

http://www.panteh.si/asus-zenfone-3-max...

ga ima kdo?

220EUR - 10% mercator radostni kupon 21.11

ali raje HUAWEI HONOR 7 LITE?

https://www.bigbang.si/pametni-gsm-tele...

Zgodovina sprememb…

theStranger ::

Imam vprašanje, ki ravno ne spada v temo vendar vseeno; koliko je smiselno menjati lcd zaslon na Galaxy S5(2 leti star pred parimi meseci je potekla garancija)? Iz simobila se bom verjetno prestavil na boba ampak bob ima slabo ponudbo telefonov. Kaj v rangu s5 se še splača vzeti?

bela120 ::

Moj samsung galaxy s5 je crknil dokončno.Kupujem nekaj kar ima zraven pisalo in močno odstranjivo baterijo verjetno je to lahko samo samsung galaxy note 4 ali se motim ?

SumTingWong ::

Samo Samsung Note 4 je tole bolj ja. V kolikor se boš šel tudi Custom ROM zadevo, vzemi snapdragon verzijo. V kolikor ne, je vseeno. Je pa res zelo lep in močan telefon.

bela120 ::

Kaj pa fotke kakšne velike razlike v kakovosti verjetno ni?Pa svetlost ali se meni samo zdu, da so slike na belih telefonih lepše ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bela120 ()

SumTingWong ::

Fotke so povprecne. Vsaj napram Samsung S6. Je pa video zadeva fenomenalna.

Ni razlike v barvi :D

Matej_K ::

Brat mora iz spodnjega seznama izbrati sllužbeni telefon. Ožja izbira je med
Huawei P9 LITE DUAL SIM
LENOVO K5 Note
Samsung Galaxy J5 2016
LG G4
HTC Desire 10 Lifestyle

Najmanj doplačila ob za Huawei P9 LITE DUAL SIM, tako da se nagibava k temu, bo ok?
Tudi zaslon (5,2) je najbolj po željah, 5,5 bi znal biti prevelik.
... .. .

PrimozR ::

A ima možnost prenesti osebno številko na firmo? :)

Ganon ::

P9 Lite je super telefon.

klinker ::

Jst bi G4 izbral.

Matej_K ::

PrimozR je izjavil:

A ima možnost prenesti osebno številko na firmo? :)

Ima ja, samo še nismo pogruntali kaj je bolje...
... .. .

PrimozR ::

Jaz bi v tem primeru prenesel številko in uporabljal obstoječ telefon oz. pač doplačal več za nekaj spodobnega. Obenem se še znebiš dveh aparatov.

tikitoki ::

konspirator je izjavil:

Lumia 650 ima slaboten čipset (Snapdragon 212).


Po testih naj nebi veliko zaostajala za Lumia 640. Mogoce kdo ve iz izkusenj, ce je zadovoljiva za browsing, wifi point, mogoce se kaksen videchat. Bolj nezahtevne stvari?

bela120 ::

Kje naj najdem lepo ohranjen Bel samsung galaxy note 4 lahko tudi iz tuje spletne strani ebay ali kaj takega?

Gregex ::

Matej_K je izjavil:

Brat mora iz spodnjega seznama izbrati sllužbeni telefon. Ožja izbira je med
Huawei P9 LITE DUAL SIM
LENOVO K5 Note
Samsung Galaxy J5 2016
LG G4
HTC Desire 10 Lifestyle

Najmanj doplačila ob za Huawei P9 LITE DUAL SIM, tako da se nagibava k temu, bo ok?
Tudi zaslon (5,2) je najbolj po željah, 5,5 bi znal biti prevelik.


Imam od sobote P9 LITE in ga lahko samo priporočim. Za ta denar verjetno težko dobiš boljši phone. Po 3 dneh uporabe supr zadovoljen.

opeter ::

Ali kdo ve, kdaj se bo pri nas dalo dobit Nokio 150?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

l0g1t3ch ::

Kateri midrange telefon, kot zamenjavo za HTC one M7 ?

Velikost trenutnega mi je idealna in na kaj bistveno večejega ne bi šel, najraje ostanem na manj kot 5".
Pomembno mi je da vsaj enako ali bolje lovi wifi (en samsung in en LG imta pol slabši signal na istih mestih).
2GB ali več rama, ker imam redno 10 ali celo 20 zavihov v brskalniku na telefonu ...

Cena nekje 300 do 400EUR.

Buddah ::

Rabljen HTC 10?:) ni midrange sicer...

l0g1t3ch ::

Kupoval bom novega.
Midrange pa zato, ker mislim/upam da je današnji midrange dovolj zmogljiv oz. bolj zmogljiv kot 3 (skoraj 4) leta star flagship aparat.

PrimozR ::

Je. Ampak so aplikacije toliko bolj zahtevne ;)

l0g1t3ch ::

No ampak te iste aplikacije poganja trenutni HTC zadovoljivo. Torej nek novi telefon v 300 do 400€ ranga pričakujem/upam da je hitrejši.

Flagshipi so ratal tako dragi, da nevem če bi še dal tolk za telefon. Čeprav trenutni mi drži že malenkost več kot 3,5 let, kar niti ni slabo.

AlienRR ::

Xperia Z3 Compact mi razpada, zato iščem nek telefon, ki bi bil podoben oz. boljši po specifikacijah.
Sicer Z3c zadosti mojim željam po softwareu in performanceu, ampak build quality je v p*di. Podobni problemi se ponavljajo že pri drugem, vsako leto pa se mi ne da hodit po garancijo.

Načeloma bi telefon vzel pri Mobitelu, razen, če se kak biser najde v drugi trgovini. Super bi bilo, če uspemo najti 3-5 modelov, ki bi jih šel pogledati v trgovino.

Budget je tam do 350€. Sicer s ceno bi se podrobneje ukvarjal, ko bi vedel katere telefone iskati in po kaki ceni mi jih prodajo glede na moj paket.

PrimozR ::

Če se želiš držati vseh specifikacij, vključno z velikostjo, in ostati na Androidu, je pomojem še najbližji približek Googlov Pixel. Stane pa 700 €, seveda ga ni na voljo pri Mobitelu. Sicer pa 'temna stran', Applov iPhone 6, 6S oz. 7. Druga opcija je, da greš na večji telefon. Če si pripravljen tvegati ter ga najdeš še kje, morda poglej Nexus 5X. Načeloma imajo probleme z bootloaderjem, kar pomeni, da moraš menjati matično (jaz sem jo moral menjati po ~11 mesecih), je relativno velik, ampak performance je pa dober.

To je to, kar poznam trga. Komentarji glede velikosti se nanašajo na dejstvo, da imaš zdaj Compact verzijo Xperie.

kosta ::

Kakšno mnenje o Nokii 6? Po specifikacijah se nekako kosa z mojim S6 Edge s tem da ima celo več RAMa, Nokia pa pravi da gre za middle-class phone in da flagship pride jeseni (trenutno vem le, da bo imel 6GB RAMa). Ima kdo informacijo, kdaj tale 6ka pride v SLO?

AlienRR ::

Google Pixel je lušen, samo izven dosega moje denarnice. Apple odpade zaradi OSa. Želim si bolj kompaktnih mer, vendar, če je to edina negativna točka bi preživel. Finta je, da me veliki telefoni ovirajo pri delu.

Xperia X Compact, se mi zdi zanimiv, samo me skrbi, da se bo podobno končalo kot z zdajšnjim sonyjem. Potem vidim, da imajo v ponudbi tudi Galaxy A5, ampak izgleda, da nikoli ne bo videl kaj več ko android 5.1, enako LG V10.

kosta ::

V10 je precej hud telefon, velik + (vsaj pri meni) je, da ima odstranljivo baterijo in pa režo za SD kartico, česar samsung očitno več ne zna vgraditi. Sicer pa pou urce za kompom in maš naložen novejši android, če ga že mobitel noče izdati.>:D

PrimozR ::

To je vedno bil in vedno bo mit. Niti Nexusi pri custom ROM-ih nimajo le-teh tako hitro, kot original. Kasnejše izdaje, ko podpore ni več, so pa pogosto hroščate, ker ni novih driverjev. Pa govorimo o najbolj odprtih telefonih na trgu. Drugje je zgolj slabše.

Thunder wave ::

AlienRR je izjavil:

Xperia Z3 Compact mi razpada

Razpada na kak način? Pardon, ne znam si predstavljati, da razpada, razen da kak flap odleti.
««
42 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419917 (13192) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022707 (11555) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235937 (32695) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716731 (13084) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725685 (22307) zadetek

Več podobnih tem