» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
40 / 51
»»

Ahim ::

čuhalev je izjavil:

Da, v ta izbor pade 640. Sem pa videl tudi, da za ta denar ne dobim telefona z zmogljivostjo izped treh let, zato sem pripravljen dati 150. Tu sem našel Samsung J5. Kakšen je ta telefon?


Cca. 100 evrov (trenutno jo ima ena trgovina znizano na 92.54 evrov, ne bom jim delal reklame, hitro jo lahko najdes sam) je bolj teritorij Lumie 550.

Za razliko od prejsnjih modelov 5xx ima koncno dostojno locljivost ekrana oziroma gostoto pikslov (1280x720 pri 4.7" diagonale), podpira LTE, ima tudi 1 GB RAMa tako da je pravzaprav nekje vmes med starimi 5xx in 6xx.

loveJDM ::

Ni vredu 535 oz je 640boljsa...glede na to da je prb ista cena

neo5468 ::

Kaj menite o P9? Nimam izkušenj z Huawei.

fraising ::

Kaj se bolj splača. Lumia 735 ali Xiaomi Redmi2?

loveJDM ::

https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...
https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...


Boljša primerjava...od teh dveh pa je lumia boljša pomoje,ker 2gb rama je malo na androidu

fraising ::

Lumia 735 je isto kot 640 glede na specifikacije, razen ekrana in fotoaparata?

loveJDM ::

ja,samo 640ka je novejši fon po ceni pa ni razlike zato pač 640,čeprav je meni 735 lepša vizualno

bela120 ::

Samsung galaxy note 3 ali s5 oba gledam rabljena to se na ebayu gibljejo cene nekje do 150 eur kar je moj maximalen budžet.Kateri je boljši

Kebo ::

S5 ima boljši proc, note pa baterijo pa večji ekran, jaz bi zaradi velikosti vzel s5.

mailer ::

Za 150€ dobiš že nov, sicer kitajski telefon različnih proizvajalcev. Če hočeš pa bolj EU varianto pa Moto G3.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Kebo ::

Sam sta oba bistveno boljša telefona od moto g, kitajci majo pa velikokrat zjeban software.

mailer ::

Ali Android telefoni delujejo, če v njih ni sim kartice? Zanima me samo za wifi brskanje po internetu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

St235 ::

normalno

mailer ::

Super, nisem vedel. Bom imel Nokio za telefonirat in Oukitel namesto tablice, mogoče kasneje preselim sim tudi v njega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Bye ::

Mailer, ne delujejo vsi. Meni kamera na galaxyju ni funkcionirala, dokler nisem vstavil SIM kartice.

mailer ::

Zanima me samo za wifi in mogoče navigacijo, ostalo (zaenkrat) ni pomembno.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

čuhalev ::

Kakšne so kaj Motorole? Npr. Moto G 3rd.

abazuu ::

Imam eno vprašanje... Če kupujem telefon prek bolhe. Včasih si videl, če je bila baterija še zapakirana in je to pomenilo, da telefon še ni bil uporabljen. Kako pa to lahko preverim pri tanovih Samsungih v katerih je baterija vstavljena že od začetka in se je ne da ven? se lahko preveri ali je bil telefon že uporabljen ali ne?

čuhalev ::

Če je bila baterija zapakirana, to še ne pomeni, da telefon ni bil rabljen.

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

pri Simobilu nameravam vzeti telefon (ORTOTRIPSTER+) tam do 15€.

Zahteve za telefon:
- ne večji od 5,5" (to je res že zgornja meja - rajše vidim da je manjši)
- dobro baterijo
- kar se da dober fotoaparat
- in pa seveda čim bolj tekoče delovanje (čim manj navlake)

Do sedaj sem gledal naslednje 4 telefone:
- Samsung Galaxy J7 (2016) - 8€/mesec
- Huawei P9 - 15€/mesec
- iPhone SE 16GB - 15€/mesec
- Samsung Galaxy S6 32GB - 17€/mesec

Katerega od teh bi mi priporočali oz. če mogoče priporočate katerega, ki ni iz tega seznama? :)

lp
Denis

klinker ::

Sam bi izbral P9 med temi. Sem se pa sam odlocu za Nexus 5X raje zaradi SW podpore, cakam na zalogo tu v KP, ceprav je na papirju malo slabsi in ni tako fenci design kot P9.
iPhone ce bi bil vsaj 32GB, 16GB je pa premalo. Huawei ima tudi boljsi SW od Samsunga, vsaj P8 od moje dela super.

JamesTheKing ::

klinker je izjavil:

Sam bi izbral P9 med temi. Sem se pa sam odlocu za Nexus 5X raje zaradi SW podpore, cakam na zalogo tu v KP, ceprav je na papirju malo slabsi in ni tako fenci design kot P9.
iPhone ce bi bil vsaj 32GB, 16GB je pa premalo. Huawei ima tudi boljsi SW od Samsunga, vsaj P8 od moje dela super.


Do zdaj sem imel nexus 5 in je delal res tekoče, tako da z nexusi imam res pozitivne izkušnje (edino - fotoaparat in baterija). 16gb pa meni ne predstavlja problema, mi čisto zadostuje :)
hvala za nasvete

ramiz?! ::

Aja, da še sem vprašam :) Se splača menjat galaxy s6 32gb za iphone 6?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

PrimozR ::

JamesTheKing je izjavil:

klinker je izjavil:

Sam bi izbral P9 med temi. Sem se pa sam odlocu za Nexus 5X raje zaradi SW podpore, cakam na zalogo tu v KP, ceprav je na papirju malo slabsi in ni tako fenci design kot P9.
iPhone ce bi bil vsaj 32GB, 16GB je pa premalo. Huawei ima tudi boljsi SW od Samsunga, vsaj P8 od moje dela super.


Do zdaj sem imel nexus 5 in je delal res tekoče, tako da z nexusi imam res pozitivne izkušnje (edino - fotoaparat in baterija). 16gb pa meni ne predstavlja problema, mi čisto zadostuje :)
hvala za nasvete

Fotoaparat na 5X je povsem konkurenčen drugim najboljšim telefonom, baterija bi bila lahko še vedno boljša.

bela120 ::

Sem vzela s5 še par trapastih vprašanj:Polnjenje ne čisto prazne baterije čez noč verjetno ni najbolj ok.Silikonski tanki ovitki +kaljeno steklo je to ok zaščita ali ne.Podstavek za brezžično polnjenje original ali kopija lahko z kopijo naredim kakšno škodo

klinker ::

Polnos kadar hoces. Danasnje baterije niso tako obcutljive na to. Jst sem vedno dal zvecer filat, tudi ce sem imel se 40-50% in nisem se imel tezav z baterijami.
Ovitek in steklo je ok ja.
Vsekakor vzami preverjeno kopijo, ze zaradi kvalitete izdelave, da ne bo kak pozar v bajti.

PrimozR ::

Meni ni umrla še nobena baterija v zadnjih treh telefonih, pa so vsi ves čas, ko sem doma, priklopljeni. Popoldne, ponoči, vedno, v stanju pripravljenosti. Nexus 4 tudi ves čas na Deal Extreme Qi polnilcu.

maslo12 ::

zdravo.
Potrebujem Dual SIM telefon, pri Telekomu, cca 200-300EUR, paket.
Ena kartica bo Telemach (privat), druga kot povedano - Telekom (služba).
Imam nekaj vprašanj o Dual SIMih:
- ali lahko ugasnem samo eno SIMko, npr. službeno, ko sem na dopustu?
- ali baterija zdrži manj zaradi 2 signalov?
- izbira klicanja - ali lahko prednastavim, kateri kontakti se kličejo iz katere SIMke? NPr. privatni gugl akount bi iz Telemacha (privat), cifre shranjene na službeni SIM pa iz službene (Telekom).
- ali je možna zapora prenosa podatkov samo na eni SIMki...
- ali so Telekomovi telefoni zaklenjeni samo na Telekom? Ali bo delovala Telemach SIMka?

Torej, po brskanju po Telekomovi strani, pridejo v poštev le ti, spodaj našteti. Osebno mi največ pomeni dobra baterija in hitro delovanje GSMa.
Torej, seznam:
    Cat S40
    HTC Desire 626G dual sim
    Asus Zenfone 2 Laser


Navijam za CATa. Vaše mnenje in hvala za odgovore...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maslo12 ()

Deenis15 ::

Pozdravljeni,

prišel je čas za zamenjavo telefona. Telefon bom vzel preko naročnine pri Simobilu ali Telemachu.
Zahteve za telefon:
- dober fotoaparat
- čim boljša baterija
- in najbolj pomembno...tekoče delovanje

Zaenkrat imam nagledane naslednje telefone:
- Nexus 5X
- Huawei P9
- Iphone SE
- Sony Z5 compact

Katerega od tega izbrati oz. če v tem razredu obstaja kakšen boljši telefon?

Hvala

Deenis15 ::

Aja pa obstaja mše možnost LG G3, ampak je to že kar star telefon, zato ga sprva nisem napisal.

Kebo ::

Deenis15 je izjavil:

Pozdravljeni,

prišel je čas za zamenjavo telefona. Telefon bom vzel preko naročnine pri Simobilu ali Telemachu.
Zahteve za telefon:
- dober fotoaparat
- čim boljša baterija
- in najbolj pomembno...tekoče delovanje

Zaenkrat imam nagledane naslednje telefone:
- Nexus 5X
- Huawei P9
- Iphone SE
- Sony Z5 compact

Katerega od tega izbrati oz. če v tem razredu obstaja kakšen boljši telefon?

Hvala

Vsi so dobri telefoni, vzemi Iphona, če ti ni premajhen in ti zadošča 16gb (64gb je predrag, za moje pojem) in se ti ne da ukvarjat s problemi na telefonu, velik minus samo 1 leto garancije. Nexus je v prosti prodaji pod 300€, včasih tudi pod 250€ in je najcenejši od naštetih, baterija je verjetno najslabša med naštetimi. Sony je zelo soliden majhen telefon ampak predrag. Sam bi verjetno izbral Huaweija P9, saj je verjetno najboljši v vseh pogledih od teh edino Huawei zna bit počasen s posodobitvami.

JamesTheKing ::

Aja da ne boste čudno gledali...brat je ostal prijavljen na svojem Slo-Tech računu in sem nevede pisal iz njegova računa.

loveJDM ::

maslo12 je izjavil:

zdravo.
Potrebujem Dual SIM telefon, pri Telekomu, cca 200-300EUR, paket.
Ena kartica bo Telemach (privat), druga kot povedano - Telekom (služba).
Imam nekaj vprašanj o Dual SIMih:
- ali lahko ugasnem samo eno SIMko, npr. službeno, ko sem na dopustu?
DA
- ali baterija zdrži manj zaradi 2 signalov?
Ni posebej opazno če imaš dve
- izbira klicanja - ali lahko prednastavim, kateri kontakti se kličejo iz katere SIMke? NPr. privatni gugl akount bi iz Telemacha (privat), cifre shranjene na službeni SIM pa iz službene (Telekom).
Gre verjetno ja,vsaj na lumii imaš dva menija za klicanje in si pač nastaviš kateri ti naj kaj prikazuje
- ali je možna zapora prenosa podatkov samo na eni SIMki...
Možno je samo preko ene imet prenos podatkov(lahko preklapljaš na kateri)
- ali so Telekomovi telefoni zaklenjeni samo na Telekom? Ali bo delovala Telemach SIMka?



Odgovoril sem to kar gre na lumii 640 dual sim,za android ne vem,sklepam pa da ne more bit kaj drugače,pojdi probat :)

PrimozR ::

James kaj pa navaden iPhone (torej 6S oz. morda 6)? GLede na napisano bi jaz jemal 5X (sem ga, ker sem zaprisežen Androidu) oz. iPhona, če te iOS ne moti. Če te ne, je iPhone verjetno optimalna izbira (če ga ne sesuješ, ga boš brez težav imel 4 leta, npr. v primeru 6S).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

power12 ::

Pozdravljeni,

kupujem novi mobi, in sicer bolj low budget ...

Izbiram med Huawei y6 Pro in Samsung s5 mini

Katerega mi bolj priporočate ?

miraldi ::

Prišel čas za zamenjavo telefona(Galaxy s4).

Trenutno sta mi najbolj zanimiva nova Galaxy A3(2016) & Galaxy A5(2016).
Kakšno mnenje o teh dveh telefonih, je to približno ranga Galxy s4? Še najbolj me zanima kok je dobra kamera.

Razen procesorja in malo več rama kakšna bistvena razlika med A3&A5?

Nekako mi je A5 prevelik cegu(za prstni odtis mi je vseeno).

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Izaso ::

Bolj kot ta dva priporočam J3, če nameravaš ostat na samsungu: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

hmm23 ::

Pri telefonih, kjer piše primary & secondary camera, kaj je s tem mišljeno?

npr:
http://www.gsmarena.com/lg_spirit-7052....

modelno1 ::

Primary = zadaj, secondary = spredaj.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

miraldi ::

Izaso je izjavil:

Bolj kot ta dva priporočam J3, če nameravaš ostat na samsungu: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...



J3 al si mislu J7? Ker J3 je res bolj bogi. Vbistvu gledam za paket TRIPSTER+ tam nekje do 10eur/mesec. A3(2016) J7(2016). Za ostale telefone nevem. Kšni Huawei se mi zdi, da so krš, LG že od nekdaj na slabem glasu, HTC nevem nič. :))
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Thunder wave ::

Za tak denar je Xperia M5 ena izmed boljših izbir.

PowerofPeopl ::

miraldi je izjavil:

Izaso je izjavil:

Bolj kot ta dva priporočam J3, če nameravaš ostat na samsungu: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...



J3 al si mislu J7? Ker J3 je res bolj bogi. Vbistvu gledam za paket TRIPSTER+ tam nekje do 10eur/mesec. A3(2016) J7(2016). Za ostale telefone nevem. Kšni Huawei se mi zdi, da so krš, LG že od nekdaj na slabem glasu, HTC nevem nič. :))


zakaj pa bi huawei bili krš? :)
najbrž gledaš p9 lite, baje je dober :D

hmm23 ::

Kateri android smartphone za do 100€ priporočate? Da lahko odpira PDF, internet, kamera, MP3, MP4, WMA, MicroSD.

miraldi ::

Thunder wave je izjavil:

Za tak denar je Xperia M5 ena izmed boljših izbir.



Tole Xperio M5 sem pa res čisto spregledal. Zgleda best buy :-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

klinker ::

miraldi je izjavil:

Izaso je izjavil:

Bolj kot ta dva priporočam J3, če nameravaš ostat na samsungu: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...



J3 al si mislu J7? Ker J3 je res bolj bogi. Vbistvu gledam za paket TRIPSTER+ tam nekje do 10eur/mesec. A3(2016) J7(2016). Za ostale telefone nevem. Kšni Huawei se mi zdi, da so krš, LG že od nekdaj na slabem glasu, HTC nevem nič. :))


Imam raje tako LG kot Huawei napram Samsungu, htc je srot UI, Sony je pa srot v vsem. LG mi je bil se najboljsa alternativa Nexusu. Sploh pa Samsung servis v SLO je kot ne bi imel garancije.
Za 14EUR/mesec imas Nexus 5X, za 15EUR/mesec pa P9, za mislim da 7EUR/mesec P9 lite.

hmm23 je izjavil:

Kateri android smartphone za do 100€ priporočate? Da lahko odpira PDF, internet, kamera, MP3, MP4, WMA, MicroSD.


Windows phone bo za to ceno in rabo ok. Nov android raje ne kupuj za ta denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hmm23 ::

Zaradi lažje inštalacije morebitnih dodatnih aplikacij raje ne bi Windows phone, zakaj ne android?

klinker ::

Ker bo podhranjen pa SW bo tudi bogi.
Za kakega 50ka vec si poglej kaj od Xiaomija raje na aliexpress. Jst sem moji kupu za 140€ + 20€ DHL Redmi 3 pro. 3gb rama, 32gb spomina, presenetljivo dobra kamera, fingerprint in 4100mA baterija.
Model Redmi 3 z 2gb rama, 16gb spomina in brez fingerprinta je okoli 120€+20€ DHL.
Imas rudi druge, to sem dal kot primer. Fon imam doma in dela res super, MIUI pa ima boljso podporo od vseh brandanih LGjev, Samsungov, itd. Sam imam Nexus 5X in sem presenecen nad tem Redmi 3. Za navaden Redmi 3 imas tudi CM, ce ti MIUI ne odgovarja, za Pro verzijo bi pa naj prisu, ker s trenutno ne dela fingerprint.
Pri nas se edino kaj rabljenega dobis za ta kes, pa da ni lih srot.
WP nov v SLO je zal edina ok opcija, si sicer malo omejen, ampak to kar si opisal zmore bp boljse od novega Androida v tem cenovnem rangu.

hmm23 ::

Trenutno je v Sparu v akciji XPLORE XP7550 ZA 99€. Je ta OK za ta denar?

jizzer ::

Si kdo lasti HTC 10? Potrebujem kaki feedback iz prve roke :)
Še bolj pomembno vprašanje, če se splača dat več za HTC 10 napram 5X ?
6P bi takoj vzel ampak je prevelik, ne za nosit ampak se steklo še hitreje zlomi.

hmm23 ::

hmm23 je izjavil:

Trenutno je v Sparu v akciji XPLORE XP7550 ZA 99€. Je ta OK za ta denar?


Ali pa recimo Gigabyte GSmart CLASSIC PRO? Kateri je bolši za isto ceno?
««
40 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419899 (13174) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022696 (11544) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235910 (32668) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716715 (13068) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725667 (22289) zadetek

Več podobnih tem