» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
39 / 51
»»

jnovak ::

afaik je tudi v DE samo 8 GB Xperia M4. Zgleda je 16 GB za US market (oz. vsaj non-EU).

WaterBoy ::

Kje bi najceneje dobil LG G4

Hvala

radmannsdorf ::

Izaso ::

Če nisi vezan, ga lahko vzameš tudi pri katerem od operaterjev. Vem, da ima telemach znižane telefone glede na to, kateri paket vzameš. 150 v paketu več in 200 v največ.

WaterBoy ::

radmannsdorf je izjavil:

mogoče http://www.edigital.si/pametni-telefoni...


Pa je tle varno kupovati? Zelo poceni

menjalnik ::

1GB rama.. pojdi stran

BigFoot ::

Sam sem pri edigital.si nabavil router za 70€ (pri mimovrste bi me prišel 75 + PTT). Dobil v parih dneh s hitro pošto. Tako da jaz nimam pripomb.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

WaterBoy ::

Eh sem spregledal da ni lg g4 in da je lg g4 stylus. Normalni g4 realno ceno :)

AnjaC ::

Pozdravljeni!

Kupujem nov telefon in me zanima sledeče:
kateri top 3 telefoni imajo najboljše kamere?

Gledala sem iphone 6s in LG G4, a mi je LG občutno prevelik, zato se zaenkrat nagibam k 6s. Kar želim od telefona je, da bo zadeva delala, brez kakršnihkoli komplikacij. Dovolj imam telefonov, ki so se mi nenehno sesuvali, nič ni delalo, nisem mogla to ali ono.... rada bi le kvaliteten telefon z dobro kamero in s katerim ne bom imela težav.
Ali bi iphone 6s zadostoval tem kriterijem? Pa recimo, da cena ni pomembna in da ne bom preveč heavy user-ka.

Ali bi prišel v poštev še kateri? Pa naj ne bo to sedaj prepir ali apple ali android itd..

Najlepša hvala, Anja

Izaso ::

Anja, pri teh telefonih višjega ranga se ti noben ne bo nenehno sesuval. Predlagam, da preveriš še S6 ali S6 edge. Glede LG G4 pa je tako, da je malo večji, ampak se hitro navadiš. Pojdi v kakšno trgovino, ga primi v roke in ga sprobaj. Zato pa imajo operaterji toliko poslovalnic.

AnjaC ::

Izaso: sem bila v trgovini in probala v rokah telefone. LG mi je bil prevelik oz.preširok in ga tudi težko držim.

PrimozR ::

Potem je S6 dobra opcija (G4 je 5,5" in ima majhne robove, drugi z manjšo diagonalo so fizično lahko enako veliki), ko že gledaš, iPhone 6(S) je relativno majhen in ima odlično kamero. Če te ne moti Applov ekosistem in cena, ne zgrešiš nič.

Kar se tiče S6 Edge, vsi pravijo, da je telefon OK, a da je neudoben zaradi nizkega robu (na račun ukrivljenega zaslona), kjer obenem pogosto nenamerno pritiskaš elemente na zaslonu (toste na robu).

Sicer pa, tukaj imaš seznam boljših fotičov na telefonih. Je pa moja sestra vb podobni situaicji kot trenutna lastnica Nxus 4 (ki ima obušen fotič) navdušena na Nexus 5X.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

terezijslo ::

Pozdravljeni,

na tem url-ju https://www.simobil.si/navadni-gsm-tele..., so gsm telefoni, med katerimi se odločam za nakup.

Telefon bi izbral za očeta, ki ne potrebuje nekega "top shit" telefona, sploh pa ne na touch :)
Najbolj sta mi všeč tale CAT B100 in Samsung Xcover.

A so te cene, ki jih ima Simobil dosti nizke, ali se kje dobi cenejše?
Pa telefon bo bil za darilo, zato mi ne predlagati naj pogledam za rabljene na Bolhi :)

Hvala

modelno1 ::

CAT B100 je 99 eur pri Telekomu, če kupiš preko spleta.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

terezijslo ::

Hvala za sporočeno. Sem vzel na telekomu, ker 50 € pa je že nekaj razlike :)

Mare3 ::

Je že kdo kupoval tukaj: http://www.smartmobi.eu/ prvič vidim stran se jim lahko zaupa? Namen imam kupiti Motorolo Moto g 3.gen

jnovak ::

Mare3 je izjavil:

Je že kdo kupoval tukaj: http://www.smartmobi.eu/ prvič vidim stran se jim lahko zaupa? Namen imam kupiti Motorolo Moto g 3.gen

1. Na spletni strani sploh ne najdem imena firme (me ne moti kot obiskovalca, vendar ne kupujem na takih portalih)
2. Iskanje na koga je domena registrirana (http://whois.domaintools.com/smartmobi.... ne da podatka (Registrant: NOT DISCLOSED)
3. Iskanje po tel št (041 991 665) najde še:
    3a. http://www.mobielit.eu/ - še ena spletna trgovina z enako robo (i guess that's a SEO try in a way)
    3b. http://www.bolha.com/trgovina/najdicene... - prodajalca na bolhi ... no in tu se končno pojavi tisti skrit podatek, katera firma je sploh to: NAJDICENEJE d.o.o.
4. Bizi.si (http://www.bizi.si/NAJDICENEJE-D-O-O/) pravi, da je to cca. leto in pol stara firma, ki ima vse 3 TRR-je zaprte (?!)
5. Še nekaj več nam pove portal Neplačniki (http://www.stop-neplacniki.si/origo-196...
    5a. Posamezni računi zaprti na sledeče dneve: 17.7.2014, 6.3.2015, 15.6.2015
    5b. Naslov podjetja je bil že 2x spremenjen
    5c. Na dan 14.07.201 je bilo spremenjeno ime podjetja
    • staro ime: ORIGO 196, POSLOVNE STORITVE D.O.O.
    • novo ime: NAJDICENEJE, družba za trgovino in storitve d.o.o.
6. Med splošnimi pogoji na strani spletne trgovine piše "Pogodba, ki jo skleneta ponudnik in uporabnik je trajno shranjena pri www.smartMOBI.eu , Dunajska cesta 156 , 1000 Ljubljana" ... in pol se ti heci, ko se boš hotel obrniti na ime podjetja (smo ugotovili, da ga niti ne razkrijejo - zakaj ne, nimam pojma, je pa zame osebno no-go)

Morda se lahko odločiš za plačilo ob prevzemu/dostavi (in se tam vnaprej prepričaš, da res dobiš tisto kar si naročil, predno plačaš). Kako je z garancijo, preveri (če so SLO dobavitelji in velja na njihovih servisih, ali je kaka iz tujine naročena roba in je uveljavljanje garancije lahko tricky).

theStranger ::

Pozdrav, kupujem pametni telefon. Nekaj časa sem imel Samsung galaxy s3 LTE, ki mi ga je nepridiprav odtujil. Ker me policaji po parih mesecih še niso razveselili s klicem, sem se odločil, za novega pametnega prijatelja. Kako je z SG S4? Na bolhi sem našel par ponudb novih z garancijo za 200e? Tukaj prebiram tudi da hvalite lg g2? Naj povem, da nisem zahteven uporabnik, z s3 sem bil vec kot zadovoljen. Pametnega prijatelja uporabljam (poleg osnovnih storitev) navadno še za prebiranje novic, pdf, gps, viber, glasba tu pa tam kašna fotografija tihožitja, pač osnovno. Mislil sem nazaj na s3 ampak mogoče je čas za korak naprej, ne vem, kaj mi vi svetujete?

Hvala za odgovore. LP!

N0t0ri0us ::

karkoli boš kupoval preko bolhe ne pozabi na kupoprodajno pogodbo. :D

Mare3 ::

jnovak je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Je že kdo kupoval tukaj: http://www.smartmobi.eu/ prvič vidim stran se jim lahko zaupa? Namen imam kupiti Motorolo Moto g 3.gen

1. Na spletni strani sploh ne najdem imena firme (me ne moti kot obiskovalca, vendar ne kupujem na takih portalih)
2. Iskanje na koga je domena registrirana (http://whois.domaintools.com/smartmobi.... ne da podatka (Registrant: NOT DISCLOSED)
3. Iskanje po tel št (041 991 665) najde še:
    3a. http://www.mobielit.eu/ - še ena spletna trgovina z enako robo (i guess that's a SEO try in a way)
    3b. http://www.bolha.com/trgovina/najdicene... - prodajalca na bolhi ... no in tu se končno pojavi tisti skrit podatek, katera firma je sploh to: NAJDICENEJE d.o.o.
4. Bizi.si (http://www.bizi.si/NAJDICENEJE-D-O-O/) pravi, da je to cca. leto in pol stara firma, ki ima vse 3 TRR-je zaprte (?!)
5. Še nekaj več nam pove portal Neplačniki (http://www.stop-neplacniki.si/origo-196...
    5a. Posamezni računi zaprti na sledeče dneve: 17.7.2014, 6.3.2015, 15.6.2015
    5b. Naslov podjetja je bil že 2x spremenjen
    5c. Na dan 14.07.201 je bilo spremenjeno ime podjetja
    • staro ime: ORIGO 196, POSLOVNE STORITVE D.O.O.
    • novo ime: NAJDICENEJE, družba za trgovino in storitve d.o.o.
6. Med splošnimi pogoji na strani spletne trgovine piše "Pogodba, ki jo skleneta ponudnik in uporabnik je trajno shranjena pri www.smartMOBI.eu , Dunajska cesta 156 , 1000 Ljubljana" ... in pol se ti heci, ko se boš hotel obrniti na ime podjetja (smo ugotovili, da ga niti ne razkrijejo - zakaj ne, nimam pojma, je pa zame osebno no-go)

Morda se lahko odločiš za plačilo ob prevzemu/dostavi (in se tam vnaprej prepričaš, da res dobiš tisto kar si naročil, predno plačaš). Kako je z garancijo, preveri (če so SLO dobavitelji in velja na njihovih servisih, ali je kaka iz tujine naročena roba in je uveljavljanje garancije lahko tricky).


Hvala za izčrpen odgovor. Bom raje iz anglije oz. Nemčije naročil.

flameir ::

theStranger je izjavil:

Pozdrav, kupujem pametni telefon. Nekaj časa sem imel Samsung galaxy s3 LTE, ki mi ga je nepridiprav odtujil. Ker me policaji po parih mesecih še niso razveselili s klicem, sem se odločil, za novega pametnega prijatelja. Kako je z SG S4? Na bolhi sem našel par ponudb novih z garancijo za 200e? Tukaj prebiram tudi da hvalite lg g2? Naj povem, da nisem zahteven uporabnik, z s3 sem bil vec kot zadovoljen. Pametnega prijatelja uporabljam (poleg osnovnih storitev) navadno še za prebiranje novic, pdf, gps, viber, glasba tu pa tam kašna fotografija tihožitja, pač osnovno. Mislil sem nazaj na s3 ampak mogoče je čas za korak naprej, ne vem, kaj mi vi svetujete?

Hvala za odgovore. LP!


priporočam ti nakup telefona Xiaomi Redmi Note 3 32GB ROM 3GB RAM
Telefon te pride cca 220-230€, nov, proti sgs4 je pa kot clio proti BMWju.

PrimozR ::

flameir je izjavil:

proti sgs4 je pa kot clio proti BMWju.

In kako je to prednost??

flameir ::

PrimozR je izjavil:

flameir je izjavil:

proti sgs4 je pa kot clio proti BMWju.

In kako je to prednost??



Na cilj prideš z obema, razlike opaziš le v tem, kako udobna in hitra je vožnja.

Podobno je z telefoni in aplikacijami, oba ti bosta omogočala iste stvari, razlika bo v hitrosti in številu aplikacij v ozadju, v hitrosti interneta itd. to ti povem iz prve roke, ker sem lastnik SGS4, pa sem imel v testu nekaj dni Xiaomi RN3 in ga gladko prehiti v vseh stvareh. Pa imam na samsungu veliko hitrejši custom ROM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

PrimozR ::

Če je končni rezultat kao enak, bi torej preferiral tisto, kar je boljše na poti do tja. Torej BMW-ja. Po tvoje je to Samsung, čeprav prodajaš nekaj drugega.

Si zdaj opazil težavo v logiki?

fopi ::

Logika je ok. Edino ni dovolj natačno napisal. Torej se je slabše izrazil, ne pa narobe. Ker je možno tolmačenje v obe smeri.

flameir ::

Sedaj sem še enkrat prebral post, ja imaš prav PIPI. SGS4 sem hotel primerjat s cliotom, Redmi Note 3 pa z BMWjem.

PrimozR ::

fopi je izjavil:

Logika je ok. Edino ni dovolj natačno napisal. Torej se je slabše izrazil, ne pa narobe. Ker je možno tolmačenje v obe smeri.

Torej trdiš, da si VSE, kar je napisano, lahko razlagamo po svoje? Če nekje piše, da je nek izdelek najslabši od vseh an svetu, si to po tvoje lahko razlagaš, da je v bistvu najboljši? Tolmačenje je namreč možno v obe smeri.

Matija82 ::

neprekosljiv baterijski način STAMINA in Sonyjevo neverjetno baterijo, ki vam nudita vrhunsko dolgotrajno delovanje baterije do dva dni


Kot lastnika dumbphona, ki drži in drži, me je tale opis Sony Experie Z Compact na BigBangovi strani zelo nasmejal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

matobeli ::

Hja, isto kot lastnike večjih limuzin in enoprostorcev nasmeji oglas za twingota "Majhen, a z ogromno prostora".

Vsaka stvar se meri na svojem področju.

Okapi ::

Matija82 je izjavil:

neprekosljiv baterijski način STAMINA in Sonyjevo neverjetno baterijo, ki vam nudita vrhunsko dolgotrajno delovanje baterije do dva dni


Kot lastnika dumbphona, ki drži in drži, me je tale opis Sony Experie Z Compact na BigBangovi strani zelo nasmejal.
Kot bi rekel en moj prijatelj - se smejiš, ampak se neumno smejiš.;)

Mogoče bi morali zraven napisati, da ima Xperia Z tudi možnost delovanja v "neumnem" načinu (Super Stamina ali nekaj takega). Izključene so vse napredne možnosti (wifi, internet, GPS, BT, visoka ločljivost zaslona ...) in akumulator tako zdrži 1 mesec v pripravljenosti in recimo 2 tedna normalnega telefoniranja in pošiljanja SMSov.

O.

111111111111 ::

Kupil bi smart phone Android. Budget je 70€
Skype mora delati.

Imate morda kak predlog?

ziga1990 ::

^^ ja našpari več denarja.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Jerry000 ::

111111111111 je izjavil:

Kupil bi smart phone Android. Budget je 70€
Skype mora delati.

Imate morda kak predlog?


Najcenejši pa da so specifikacije dobre je OnePlus X...za 70€ težko da boš dobil kaj dobrega...

Miha9888 ::

Evo se tukej
Gledam za telefon do 300€ najvec najraje 250€, lahko iz nemcije...
Mel bi za internet, kamero, cim boljsi ekran klasika ;)
Kaj se zdaj dobi za tak denar lahko tudi kaksen asus oziroma kaj takega ce je vredu za ceno
Hvala :D

Ps. Lahko z vezavo do 20€/mesecno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha9888 ()

loveJDM ::

111111111111 je izjavil:

Kupil bi smart phone Android. Budget je 70€
Skype mora delati.

Imate morda kak predlog?


Lumia kakšna mogoče,sej imaš skype tam tudi...Če pa more bit android pa ne vem.

jusv ::

111111111111 je izjavil:

Kupil bi smart phone Android. Budget je 70€
Skype mora delati.

Imate morda kak predlog?


Lahko pa vzameš tudi na kredo. Direkt pri operaterjih, lahko pa tudi pri banki vzameš kredit (imaš prek neta - HIP) in ga v parih mescih odplačaš. Ene so ful prilagodljive. Ampak odločitev je pa tvoja.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

111111111111 ::

Hvala za vse predloge.

Kreda ne pride v poštev, širjenje budgeta tudi ne, mi je pa zanimiva Lumia, telefonov Lumia ne poznam, zato bi bil vesel kakršnega koli predloga/linka.

EDIT: Aja, budget je 70EUR, da ne boste brskali.

Zgodovina sprememb…

GA_PI ::

Zanimam se za nakup velikega telefona beri (6" +-0,5").

Najbolj mi je v oči padel Huawei Mate 8, ker ima največji zaslon v najmanjšem ohišju.

Cene idealo 599€

Cene aliekspres 470€

Razlika več kot očitna, zanima pa me kakšna je verjetnost za nateg ali kakršnokoli nevšečnost?

Prav tako me zanimajo predlogi za telefone v omejenem velikostnem rangu, cena okoli 500€. Če kdo morda zna namignit kdaj bi Mate 8 prišel k našim operaterjem (pobožne želje), ker trenutno prodajajo Mate 7 za ~450€.

matobeli ::

A si na aliexpressu vračunal davčne dajatve ki jih boš moral poravnati ob uvozu v SLO?

flameir ::

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-M...

tule na aliexpressu ne bo nobenih dajatev, samo tista poštnina, ki pride zraven (cca 20€). super telefon

predlagam, da se ogledaš morda še za Elephone P9000, morda novi Xiaomi MI5, ali pa kak Meizu pro5 in Letv le Max

sicer pa veliko o ugodnih android telefončkih v temi:
Nakup kitajskega mobilnega telefona

N0t0ri0us ::

Ima kdo kak predlog za telefon do 200€

Obvezno slovenski jezik in servis v Sloveniji. Velikost do 5"

jusv ::

Kupi pri katerem mobilnem operaterju, da imaš pošlihtan servis, garancijo in nadomestni telefon. Telemach vem da ima sedaj LG Xscreen v neki akciji. Če se odločiš za 24 mesečno odplačevanje te pride neki čez 180€.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

loveJDM ::

jusv je izjavil:

Kupi pri katerem mobilnem operaterju, da imaš pošlihtan servis, garancijo in nadomestni telefon. Telemach vem da ima sedaj LG Xscreen v neki akciji. Če se odločiš za 24 mesečno odplačevanje te pride neki čez 180€.


Se ceneje dobi kot pri operaterju glede garancije/servisa pa dvomim da je kje lahko slabse kot tam ker itak izkoristijo svoj cas nadomestni telefon pa je tak qrc

N0t0ri0us ::

Telefon ni zame, tisti ko ga bo imel je pa na bobu, tako da nima kaj veliko izbire :)

Težka izbira... oziorma nič kaj pametnega razen kitajcev se ne dobi v tem rangu...

Kaj pa samsung galaxy j3 in j5? na edigital.si?

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

Telefone pod 2gb rama ne glej.

čuhalev ::

Potrebujem nasvet za nakup novega mobilnega telefona brez vezave. 3 leta imam LG HD 4X, a je že tretjič (in nažalost izven garancije) odpovedalo zaznavanje dotikov na zaslonu. Želel bi nekaj podobnega, do 100 evrov.

loveJDM ::

čuhalev je izjavil:

Potrebujem nasvet za nakup novega mobilnega telefona brez vezave. 3 leta imam LG HD 4X, a je že tretjič (in nažalost izven garancije) odpovedalo zaznavanje dotikov na zaslonu. Želel bi nekaj podobnega, do 100 evrov.



Glede na budget lumio...mislim da se 640ka že dobi za tu nekje.

čuhalev ::

Da, v ta izbor pade 640. Sem pa videl tudi, da za ta denar ne dobim telefona z zmogljivostjo izped treh let, zato sem pripravljen dati 150. Tu sem našel Samsung J5. Kakšen je ta telefon?

loveJDM ::

Zakaj pa ti 640ka ne odgovarja?ker ima enako Rama pa kamero?Sem 100% da je hitrejse delovanje kot na androidu do 150

jabba ::

A kdo ve kje se da v Sloveniji dobiti Galaxy S5 Active G870A?
Rock`N` Roll
««
39 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419918 (13193) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022708 (11556) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235943 (32701) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716731 (13084) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725689 (22311) zadetek

Več podobnih tem