» »

Katera dokazila obstajajo poleg šole?

Katera dokazila obstajajo poleg šole?

friderik19 ::

Helo,

ker sem letos failal šolo bom eno leto delal, šolo pa bom dokončal na svojo roko, se pravi bom doma. Neuspeh v šoli me je zelo razočaral hkrati pa v meni ustvaril manjvrednostni kompleks.
Zatorej me zanima, katera dokazila bi lahko opravljal v tem letu, namreč čez eno leto, bi imel rad kaj pokazati poleg kupčka denarja in seveda dokončane šole. V mislih imam kakšen jezikovni tečaj, kjer na koncu dobiš recimo nek certifikat ali pa recimo izpit za motor, tovornjak? Upam, da me razumete, rad bi samo čimbolj produktivno izkoristil leto in opravil nekaj kar bi lahko nekoč napisal v svoj CV, skratka odprt sem za vse predloge.

zavajon ::

Hočeš reči, da si padel letnik, letos pa boš naredil letnik, zaslužil kup denarja in še naredil kakšne certifikate? :D
Manjvrednostnega kompleksa pa res ni opaziti ;)

Sori, ne morem ti dati nasveta, ampak si nisem mogel kaj ...

friderik19 ::

He He

Padel sem "samo" maturo, se pravi imam čas do meseca maja in ta čas bi rad dobro izkoristil.
Zavajon saj lahko napišeš kaj bi ti naredil v takem primeru.

neeno ::

Če se v preteklem letu nisi bil sposoben naučiti za maturo boš pa zdaj poleg dela, certifikatov kot samouk to uspel ? Vpiši se na maturitetni tečaj, žuli klop, uči se in manj fantaziraj po forumih.

overlord_tm ::

C ITju imas cel kup certifikatov. Red hat, microsoft, cisco ... Samo ce si failal maturo, te certifikati so na recimo 100x visjem nivoju kot matura. Lazjega testa od mature, ki bi bil kje priznan ne dobis. Razen ce se vpises na kak lokalni tecaj tujega jezika. Za tiste priznane certifikate nemscine in anglescine, je pomoje se vedno najblizji center za opravlanje Zagreb.

Drekcpekc ::

Učit bi se šel nemščino, španščino v kakšen tečaj. Ravno čas imaš in mogoče bi ti koristili pri bodoči službi.

Ali pa kakšen HTML, izdelovanje internetnih strani, to bo še uporabno znanje.

friderik19 ::

Glede mature bi samo napisal, da mi gre blazno na živce kako jo nekateri plujvate. Splošna matura po mojem mnenju ni ravno mačji kašelj, za njo se naj bi pripravljal 4 leta in če se 4 leta zabušaval moraš pred maturo kar krepko pljunit v roke, da jo opraviš. Poglejte recimo odstotek tistih, ki naredijo maturo kot 21 letnik, odstotek uspešnosti je manj kot 10%.
Ostalim pa hvala za predloge in prosim nadaljujte.

Zgodovina sprememb…

neeno ::

friderik19 je izjavil:

Glede maturo bi samo napisal, da mi gre blazno na živce kako jo nekateri plujvate. Splošna matura po mojem mnenju ni ravno mačji kašelj, za njo se naj bi pripravljal 4 leta in če se 4 leta zabušaval moraš pred maturo kar krepko pljunit v roke, da jo opraviš. Poglejte recimo odstotek tistih, ki naredijo maturo kot 21 letnik, odstotek uspešnosti je manj kot 10%.
Ostalim pa hvala za predloge in prosim nadaljujte.

Pol pa marš za knjige in nehaj stresat neumnosti o delu in certifikatih. Ljudje ki ti pravijo, da je matura preprosta zadeva so verjetno opravljali že težje izpite in lahko zadeve primerjajo. Tvoja edina primerjava zaenkrat je verjetno eksterno preverjanje iz OŠ zato ne fantaziraj.

friderik19 ::

So tudi ljudje, ki pravijo, da je matura lahka, ki so 4 leta z mamico skupaj reševali domače naloge in se igrali spraševanje pred tablo. Za take verjamem, da je matura mačji kašel v primerjavi z nečim, kar morajo opraviti sami v 14 dneh.

neeno ::

So pa ljudje, ki se 4 leta povprečno učijo, in se za maturo začnejo pripravljati 21 dni prej in ne 14 dni prej.

para! ::

Kater predmet si pa failal?
Death before dishonor!

Highlag ::

Mislim, da je za kakšno resno dokazovanje z jeziki eno leto malo. Osnovni tečaj že, samo dobiš res samo osnove. Vendar če te veseli, nekje je treba začet.
Never trust a computer you can't throw out a window

friderik19 ::

para! je izjavil:

Kater predmet si pa failal?

zgodovino

para! ::

Hah, potem maš pa zdaj res ogromno časa :>
Death before dishonor!

Daren ::

Je pa res, da zgodovina ni tak predmet kot naprimer zgodovina, ki zahteva le, da se usedeš za knjigo in se zadeve naučiš na pamet.

para! ::

Hm, Daren? :)
Death before dishonor!

DOOM_er ::

friderik19 je izjavil:

Glede mature bi samo napisal, da mi gre blazno na živce kako jo nekateri plujvate. Splošna matura po mojem mnenju ni ravno mačji kašelj, za njo se naj bi pripravljal 4 leta in če se 4 leta zabušaval moraš pred maturo kar krepko pljunit v roke, da jo opraviš. Poglejte recimo odstotek tistih, ki naredijo maturo kot 21 letnik, odstotek uspešnosti je manj kot 10%.
Ostalim pa hvala za predloge in prosim nadaljujte.



dejstvo je da je matura sedaj na mnogo nižjem nivoju kot pa 10 let nazaj. Sam sem maturo naredil s 13 točkami ( vem ultra malo ) vendar glede na vloženo, učil sem se 1 dan pred testom iz posameznih predmetov nekje 4 ure, in je šlo skozi bp. Je pa res da sem prebral obe knjigi za eseja po 3x vsako in sem očitno zelo dobro odpisal esej pri slovenščini glede na to da slovnice nisem znal in da sem na ustnem dobu 8 točk. Maturo se da čisto lepo naredili če redno hodiš v šolo in na vsake toliko časa nardiš kkšno vajo. Je res da naj bi se pripravljal 4 leta nanjo, ampak roko na srce, pripravljaš se nanjo šele zadnje leto ko imaš dejansko za izbirne predmete priprave in ko se začne ponavljanje za nazaj. Je pa fletno da skozi celo srednjo šolo vsaj malo zmrdaš rit in spraviš kej skupaj. Če pa failaš zgodovino na maturo in sedaj razmišljaš jaj dobu bi kkšn certifikat naredil to in ono, ti povem kaj boš naredil. Nič ker se ti preprosto ne bo dalo in boš užival pol leta ker boš imel denar in za take hece kot so certifikati in podobne zadeve pač ne bo ali časa ali pa zanimanja. Če ti uspe lahko samo požrem svoje besede in rečem kapo dol s spoštovanjem.
Robots will steal your job. But that's OK

Daren ::

Sarkazzzem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izobraževanje naprej

Oddelek: Loža
113033 (2571) xmetallic
»

Hitra izobrazba

Oddelek: Šola
265888 (4165) bajsibajsi
»

Ali je maturo potrebno opraviti

Oddelek: Šola
338013 (6871) Phantomeye
»

Višja raven matematike na maturi

Oddelek: Šola
249186 (8319) Pro_moted
»

Vrnitev v šolo

Oddelek: Šola
286346 (5342) para!

Več podobnih tem