» »

Denarnicam prijazen Symbian^3

Denarnicam prijazen Symbian^3

C6-01 na levi, C7 na desni

vir: engadget
engadget - Specifikacije Nokie N8 so znane že lep čas, kakor je znano tudi, da bo mobilnik zaradi visokih zmogljivosti nosil prav tako visoko ceno. Pravkar predstavljena Nokia E7 le-to še nekoliko dvigne, a brez skrbi. Na Nokia World 2010 je bilo mogoče opaziti še dva mobilna telefona s Symbian^3, ki bosta nekoliko ugodnejša. Gre za mobilna telefona C6-01 in C7, katerih cena bo pred obdavčitvijo znašala 260 oz. 335 €. Nokia C6-01 je pravzaprav že druga v svoji generaciji, saj je bila spomladi predstavljena različica C6-00, ki uporablja še Symbian S60 5. izdaje ter ima pod zaslonom s pomočjo drsnika dosegljivo QWERTY tipkovnico. C6-01 in C7 se zanašata zgolj na upravljanje prek na dotik občutljivega zaslona, ki je pri obeh tipa AMOLED. Pri C6-01 gre za 3,2-palčnega, medtem ko ima C7 nekoliko večjega s 3,5 palci. Slednja bo imela še več vgrajenega pomnilnika za shrambo datotek kot C6-01, a imata oba mobilnika enak fotoaparat z 8 milijoni točk ter zmožnostjo snemanja videoposnetkov v ločljivosti 720p.

C6-01 in C7 se razlikujeta še po zunanjosti oz. kakovosti izdelave. C7 bo verjetno nekoliko trpežnejša zahvaljujoč ohišju iz nerjavečega jekla, medtem ko so pri Nokii v primeru C6-01 stavili na umetne mase. Obenem je C7 še nekoliko tanjša od cenejše sestrice, kar je poleg nerjavečega ohišja še posebej všeč vodji mobilne divizije Nokie, Anssiju Vanjokiju. Vprašanje je, kako dolgo bo lahko prisegal na Nokio C7, saj je najavil svojo odpoved, ki se bo dokončno uresničila čez šest mesecev.

26 komentarjev

filip007 ::

Sem absolutno za plastiko je lažja pa tud, če pade po tleh ni take krize, Nokia ima vrhunska ohišja.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Bor H ::

Mogoče bi bilo pametno napisat da gre za Clear Black display, če se pri iPhonu vedno piše da je Retina...

Mi je pa C7 zelo všeč, pomoje bo kar soliden naslednik 5800 (tudi cenovno). Bi si ga umislil pa me je žal Nokia s podporo za 5800 razočarala, prav tako ne zaupam trenutno firmi, katere telefon sem moral formatirat na 2 meseca.

Bor H ::

[edit - brisan del, ki se nanaša na brisan post]

Še to, če sem pravilno razumel bodo vsi S^3 telefoni imeli prednaložene Angry Birds, končno kak soliden špil ne pa skos neki Bounce pa kvazi dirkačine..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

js osebno ::

C6-01 ni narejen iz umetne mase, ampak iz neke reciklirane mase..

filip007 ::

Narobe, C6 ima pleh, C7 je pa s plastike.

http://www.engadget.com/2010/09/14/noki...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

js osebno ::

C7 je iz stainless steel-a(tm)
PIPI, hvala za hint :P

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

Še to, če sem pravilno razumel bodo vsi S^3 telefoni imeli prednaložene Angry Birds, končno kak soliden špil ne pa skos neki Bounce pa kvazi dirkačine..

Je res, mogoče nekoliko irelevantno pa še, da angry birds prihaja tudi na Android :)

js osebno je izjavil:

C7 je stainless stell(tm)

Steel*. Nerjaveče jeklo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

nekikr ::

Če recikliraš plastiko in narediš novo plastiko je to še vedno umetna masa (razen če to recikliranje pomeni, da nafutraš ovco s staro plastiko, ona potem naredi volno, ti jo ostrižeš in si narediš volneno ohišje) ;)


Sicer pa 260 oz. 335EUR pred DDV niti ni tako denarnicam prijazno. To je segment boljših pametnih telefonov kjer se uporabniki velikokrat vprašajo: kaj pa dobim, če dam še 50EUR ali 100EUR zraven...

PrimozR ::

js osebno je izjavil:

C6-01 ni narejen iz umetne mase, ampak iz neke reciklirane mase..

Očitno gre za reciklirano kovino... Tole bo treba še malo raziskat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

js osebno ::

nekikr in PIPI, ni plastična masa. Engadget pravi, da je "Recycled metal". Plastika?

filip007 ::

131g C6-01 in 130g za C7 pretežek GSM za v žep nažalost.

Pri Simobil imajo C6 samo to ni to.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

gruntfürmich ::

nisem toliko v telefonih, vendar me zanima, za kaj se uporabljajo 'pametni' telefoni?
katere se tiste funkcije, ki jih ločijo od navadnih telefonov?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Načeloma je to že kar operacijski sistem, je najlažje. TOrej iPhone, Android, Symbian, webOS, Bada, Blackberry, itd.
Načeloma kar ima propietary OS (Sony Ericsson, Nokia S40), ni pametni telefon. SLednji ne omogočajo namestitev aplikacij (oz. je to omejeno na javo), nimajo tko zmogljivih browserjev, nimajo vedno koledarjev in njihovih povezovanj s spletom, itd.

Ampak ta druga meja funkcionalnosti se seveda iz dneva v dan prestavlja, tako da je najlažji kriterij kar OS.

m47hingi ::

"Bi si ga umislil pa me je žal Nokia s podporo za 5800 razočarala"

Kje pa te je podpora za 5800 razočarala, samo zanima me glede na to da je dobila 5 novih firmwarov in ima na koncu že skoraj vso funkcionalnost kot 3 x dražja n97.

Bor H ::

To da se redno sesuva browser in niso niti mal popravl, to da je Xpress music in smo čakali ko blesavi da smo dobil tist widget za na zaslon, da na OVIju cel kup aplikacij/iger ni za 5800 so pa za N97 (in ne, ne rabijo kompasa), widgete imajo skoraj vsi ostali s60v5 telefon

sej marsikej od tega je dodajanje funkcionalnosti ampak nekako, če ima cela generacija isti CPU in RAM bi lahko malenkost poenotl zadeve in jih dodajal sproti, ne more bit tak problem "portat" na druge HWje, sploh če je ratal modderjem. Najbolj me pa res boli sesuvanje, browser se usuje brez razloga, včasih kakega programa ne moreš zapret nikakor, trikrat mi je sesul spominsko kartico in sm jo mogu formatirat..

gruntfürmich ::

PrimozR je izjavil:

Načeloma je to že kar operacijski sistem, je najlažje. TOrej iPhone, Android, Symbian, webOS, Bada, Blackberry, itd.
Načeloma kar ima propietary OS (Sony Ericsson, Nokia S40), ni pametni telefon. SLednji ne omogočajo namestitev aplikacij (oz. je to omejeno na javo), nimajo tko zmogljivih browserjev, nimajo vedno koledarjev in njihovih povezovanj s spletom, itd.

Ampak ta druga meja funkcionalnosti se seveda iz dneva v dan prestavlja, tako da je najlažji kriterij kar OS.

torej browser, email, razni mali programi (kateri?) so dodatek pametnega telefona?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Bor H ::

Ubistvu bi še najbližje bilo to, da lahko počne skor vse kot PC.

ozbolt ::

Bor H je izjavil:

To da se redno sesuva browser in niso niti mal popravl, .... Najbolj me pa res boli sesuvanje, browser se usuje brez razloga,...


Resno ne uporabljaš Opere Mini ali Opere Mobile ali pa vsaj Skyfire. Ker vgrajeni browser moje (bivše) 5800 je porazen v primerjavi s konkurenco.

Bor H ::

Seveda uporabljam Opero Mini (in Mobile, odvisno od situacije), Skyfire je počaaasn in od nekaj mesecev nazaj nepodprt v sloveniji, je pa tudi Opera Mobile precej sesuvajoč skupek kode. Moram pa občasno uporabit vgrajen browser, tako zaradi flasha kot zaradi kakšnih čudnih strani, ki jih opera ne prikaže pravilno.

Keyser Soze ::

Zgleda obetavno. Se je Nokia končno zbudila?

Samo še S^3 morajo mal nafilat s steroidi za dober štart. Da vsaj dohiti konkurente.
OM, F, G!

Sokrates ::

In od Kdaj je PC "Smart Phone" oziroma kaj dela "pametni telefon" da ima ime pametni telefon in seveda se ne razlikuje od navadnega telefon. Če se me naj vsaj eden prepriča!
.
Baracuda

nekikr ::

Pojdi na internetse in si poglej kakšno stvar. Tam imajo ogromno tega...

smash ::

ok moj telefon je pameten ... namreč dostikrat me zanima kje v bližini je odprta trgovina, lekarna

naložil sem si aplikacijo "Odpiralni časi", s katero telefon "pametuje", kje in kam moram, da še pridem pravočasno :)

moj telefon JE pameten

opeter ::

Če bi bil tvoj telefon pameten, ti sploh ne bi rabil hodit v lekarno. Zakaj? Ker bi te ozdravil (transplantacija, atomizacija, teleportacija ipd. že vgrajeno).

Tako pa vse skupaj ostaja na primitivnem nivoju. /s
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Lonsarg ::

"pamten telefon" po mojem ni več pravi izraz. 5 let nazaj in še bolj nazaj si res imel pametne telefone in navadne. Zdaj pa so skoraj vsi pametni po tisti stari definiciji in predlagam da se uporablja bolj pravilen izraz namesto "pameten telefon" in sicer "telefon z konkretnim OSom" :) Ok mal čudno opisno rečeno, ampak bi blo pa bolj primerno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

root987 ::

opeter je izjavil:

Če bi bil tvoj telefon pameten, ti sploh ne bi rabil hodit v lekarno. Zakaj? Ker bi te ozdravil (transplantacija, atomizacija, teleportacija ipd. že vgrajeno).

Tako pa vse skupaj ostaja na primitivnem nivoju. /s

Pa singularnost je itak vedno samo še dve leti do uresničitve mokrih sanj...

Sej bi blo lepo in kul, ampak moramo pač živeti v okviru realnih okvirjev...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549433 (7374) krneki0001
»

Symbian Anna na voljo za prenos

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
388431 (5551) neptun319
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294595 (3356) rzidar1
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
5944 (670) theStranger
»

Denarnicam prijazen Symbian^3

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
268306 (6831) root987

Več podobnih tem