» »

Nokia World: Nokia N9 je pravzaprav E7

Nokia World: Nokia N9 je pravzaprav E7

Nokia E7 v črni barvi

vir: engadget

Nokia E7 ob manjši N8

vir: engadget
engadget - Kar nekajkrat so se pojavile slike neznanega Nokiinega mobilnika, ki bi bil lahko plod parjenja Nokie N97 in N8. Na pogled je namreč nadvse podoben slednji, a, podobno kot N97, pod zaslonom skriva še fizično tipkovnico QWERTY. Prav zaradi oblike se je špekuliralo, da gre za N9, N8-01 oz. podobna imena, a mobilnik pravzaprav sploh ni del Nokiine serije N, namenjene zahtevnejšim uporabnikom s poudarkom tako na multimediji kot povezljivosti. Gre namreč za Nokio E7, ki bo tako del nabora iz poslovne linije E. Glavne lastnosti so dandanes skorajda povsem običajne, AMOLED zaslon ima po diagonali 4 palce, senzor v fotoaparatu pa se ponaša z 8 milijoni točk ter sposobnostjo snemanja videoposnetkov v ločljivosti 720p. Operacijski sistem bo jasno Symbian^3, ki bo javnosti postal na voljo z začetkom prodaje Nokie N8. E7, ki prav tako kot N8 pride z izbiro petih barv (srebrna - naravna barva aluminija, črna, modra, zelena in oranžna), bo pred obdavčitvijo stala 495 €, torej bo zanjo v trgovini treba plačati okrog 600 €. Razpošiljanje mobilnih telefonov in s tem prodaja naj bi se začela še pred koncem leta. Oglejte si še prvo predstavitev v živi sliki.

32 komentarjev

mrTwelveTrees ::

ja sej tak mobilnik bi moral biti v prodaji že včeraj in ne čez par mesecev, ker bo bo na prodajnih policah jih bo (nokio) konkurenca povozila že z boljšim izdelkom

ProGTX ::

Hah, kar presenečenje :D, čeprav to končno pojasni Symbian namesto MeeGo. Kdaj se misli ta kaj prikazati?

simnov ::

Lol Nokia je čist v p... sploh ne zna več mobilnikov delat.

js osebno ::

MeeGo? Jutri naj bi (bojda) pokazali neke stvari.. Ampak brez hardwera - samo slike in po možnosti videe. MeeGo telefon se pa pričakuje do konca tega leta.

opeter ::

A ni MeeGo mrtev? Namesto njega je tisti Moblin ali kak se že imenuje, ne?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

js osebno ::

Ja. Pa kmalu se pričakuje telefone z Linux 3.0, ki je grajen na Androidu.
/s

matejdro ::

Škoda za nokio, da še vedno vstraja na symbianu. Sistem je bil sicer odličen na ne-touch telefonih, ampak na touch telefonih je polomija (deluje počasi, ni finger friendly itd.). Vsaj do zdaj. Upam, da bo Symbian^3 kaj boljši, čeprav ne pričakujem veliko. Naj obdržijo Symbian na ne-touch telefonih in na touche že spravijo gor meegoja ali mobilina ali kako se pač reče temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

PrimozR ::

opeter je izjavil:

A ni MeeGo mrtev? Namesto njega je tisti Moblin ali kak se že imenuje, ne?

Kontra, MeeGo je aktiven, je zdrižitev Nokiinega Maema in Intelovega Moblina ;)

js osebno je izjavil:

Ja. Pa kmalu se pričakuje telefone z Linux 3.0, ki je grajen na Androidu.
/s

Wait, what? Linux 3.0, grajen na Androidu? Misliš Android 3.0? Ta, a.k.a. Gingerbread, prihaja nekje do konca leta. Precej boljših današnjih telefonov bo mogoče nadgraditi, prihajajo pa tudi novosti ja. Ampak IMO bolj v letu 2011.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

js osebno ::

Nisi opazil ,,/s" oznake?
@matejdro Symbian^3 je ubistvu to, kar bi moral biti S^1 že od začetka, menda je večina "napak" odpravljenih..

vidz81 ::

a pa je to res telefon, ki je veljal za N9?
če se primerja te slike z onimi na npr: http://www.mobiiliblogi.com/tag/nokia-n...

r0ker ::

nokia je ostala nekje v letih 2000 - 2004. porazno

hamax ::

nokia je ostala nekje v letih 2000 - 2004. porazno

Kater mobilnik iz 2000-2004 pa je primerljiv z novimi pametnimi nokiami?
In kateri telefon je za 6-10 let boljsi od v novici opisanih nokij?
Pa argumentacijo zraven, prosim.

Bor H ::

Kot sem že nekajkrat napisal: Symbian (touch) ni tako zelo napačen, problem je samo konsistenca in nestabilnost, torej stvari, ki jih "komot" odpravijo. Škoda samo, da je na 680mhz in 256Mb rama, ima pa vsaj grafični čip.

PrimozR ::

js osebno je izjavil:

Nisi opazil ,,/s" oznake?
@matejdro Symbian^3 je ubistvu to, kar bi moral biti S^1 že od začetka, menda je večina "napak" odpravljenih..

Spregledal. Pomeni sarkazem?

js osebno ::

Menda..

@vidz81 to je "samo" napaka neinformiranih ameriških blogov... Tisti ki zadeve vsaj malo poznajo, so takoj vedeli da gre za E7/N8-01...

r0ker ::

izgled, OS. nič se ne razvija pri nokiji. še vedno so telefoni debeli, neinovativni, OS je iz leta 2001 z nekaj bugfixi, uporabnost OSa primerljiva z 3310 itd

hamax ::

še vedno so telefoni debeli

Ni res.

neinovativni

Ni res.

OS je iz leta 2001 z nekaj bugfixi,

Ni res.

uporabnost OSa primerljiva z 3310

Ni res.

itd

Ni res.

js osebno ::

r0ker, izgleda kot da novejše nokie (od tiste iz leta 2001) še nisi imel v rokah.. Symbian ima pa še vedno (če smo že pri tem) miljavžent več funkcij kot bilokateri drugi os (izvzemši wm 6)

IgorM ::

Zelo zanimivo kako grajate nokio, jaz sem pa zamenjal htc-ja z androidom nazaj na nokio. Če bi pa trenutno kupoval telefon, bi bil to hd2 htc, vsaj glede univerzalne uporabe in samega hw.

destroyer2k ::

thejan2009

Razen zastojn pdf viewer.

Bor H ::

Imaš tudi zastonj PDF viewer, nekje na sourceforge se najde, sam trenutno nimam linka, garantiram pa da dobr laufa. In ja, tudi nekatere nokie imajo PDF viewer že notr, ene pač ne.

js osebno ::

@destroyer2k
kaj hočeš povedati? V precejšni večini Nokij, ki jih vidim (in ki imajo naziv "smartphone"), je PDF viewer prednaložen. Sicer pa obstaja "AlternateReader" - brezplačni(se mi zdi da celo odprtokodni) pregledovalnik pdf datotek..

EDIT..

Zgodovina sprememb…

Zorro ::

Pravzaprav, E7 verjetno ni model za katerega se je domnevalo, da je N9. Slednji namreč nima gumba spredaj.

domnevna N9



Nokia E7

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

js osebno ::

no shit. E7 pod imenom N9 je samo 'iznajdba' neinformiranih ameriških blogerjev.. Se mi zdi da sem nekaj o tem že napisal..

wade ::

Meni ma tipkovnico ter njen sistem bolje narejen kot pa desire Z. Oziroma mi je celoten telefon lepši, samo ga ne bi nikoli kupil zaradi software-a.

simnov ::

Meni se te tipkovnice tako brez veze , rajši dajo boljši ekran in je na njemu tipkovnica in lahko toliko tanjši telefon.

dvihtelic ::

cena?

Bor H ::

x800xt: zato maš pa še C7 in C6, vsakomur svoje ane :)

cena:
C6: 260EUR + DDV
C7: 335EUR + DDV
E7: 500EUR + DDV

js osebno ::

C7 bo prišla s približno enako ceno kot je prišla 5800..

EDIT @Bor H typo je bil to... sem mislil C7 pa niti nisem pogledal kaj sem napisal..

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

za 5800 je bila napovedana 340 + davek, tako da se ne bi strinjal

edit: se opravičujem, 340 je bila z davkom, torej ja, bo C6 nekoliko cenejši kot 5800

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

LukaSLO ::

Zelo obetavne nove Nokie + nov Symbian 3. Vsekakor pa so Nokie izredno trpežne, kar je zame še včasih tudi zelo pomembno :).

Elvin ::

Kaj se da kje dobit kak program da bi odkodiral telefon nokia n97 mini , telefon pa je iz Norveške . Lepo bi prosil za odgovor če bi gdo vedel pa link programa ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia N8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
719416 (5565) umexteacher
»

Nokia bell

Oddelek: Mobilne tehnologije
283801 (2802) ;-)
»

HTC Desire vs Nokia N8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10215579 (11114) AvtoR
»

Nokia N8 vs Apple iPhone 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10025430 (23423) MrX
»

Nokia World: Nokia N9 je pravzaprav E7

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
326712 (5349) Elvin

Več podobnih tem