» »

17inch laptop za CAD 3d aplikacije

17inch laptop za CAD 3d aplikacije

jurer ::

Pozdravljeni,
ker vem, da je kdo od vas tukaj bolj na tekočem vas sprasujem naslednje:
kateri 17 inch laptop kupiti,da bodo 3d modelirni programi (PRoE, catia, Solid Works in acad) solidno delovali.

Ali bi bila sledeča grafa primerna?
ati mobility radeon 5470

če ne kater rang grafe bi pa bil primeren?
gledam nekaj takega
http://www.mimovrste.com/artikel/275028...

Ali je še res, da se v CAD 3d aplikacijah bolje obnese NVidia?

lp

klinker ::

Leks ::

Poglej si tudi kakšnega ASUSa, npr N71JV-TY068

janezek67 ::

Za te programe so najboljši laptopi s Quadro grafičnimi karticami, npr serije HP elite.

Tam se to še kako pozna. Ker si po pisanju očitno bodoči študent arhitekture, ti priporočam, da z nakupom počakaš do pričetka predavanj. Izkušnje kolegov ti bodo povedale največ.

Bones ::

Raje kot grafična kartica naj te skrbi velikost zaslona. Po višini imaš na razpolago 900 pixlov, od tega odštej višino start menija, status bar, command prompt in ribbon. Ostane ti zelo malo manevrskega prostora (po višini). Imho raje kupi manjši prenosnik in dokupi še 24" monitor.

amigo_no1 ::

Vidim problem v tem, da bo imel prenosnik zelo verjetno samo VGA priključek za monitor, kar pomeni da bo slika neprimerno slabša na 24"+ monitorju, kot če bi ga priklopil na DVI.

Če računalnika ne misliš kaj preveč prestavljati, raje kupi navadno "kišto" ter 24 ali večji monitor (glej da ima DVI priklop).

jurer ::

ali bo HP Pavilion dv7-3170EM 2,13 GHz z dvema sata diskoma s o 5400 obrati hitrejši kot pa modeli z diski s po 7 200 obratov?
Nisem več študent..sem ze nekaj časa nazaj diplomiral pa rabim ne preveč drag računalnik da bom lahko solidno laufal soliworks, catia in proE. Včasih imam nalogo tudi kaj 3d zmodelirat. Mora biti prenosnik, ker stalno potujem.
Elitebook od HPja so precej dragi. Od izkušenih pa sem ze slisal da so boljše navadne grafične kartice večinoma ze dovolj dobre za resno delo v 3d cad programih.

Zanima me kakšnega ranga so te kartice v laptopih za od 700-900E?

lp

dmk ::

za ta denar že dobiš dovolj zmogljiv računalnik za srednjezahtevno modeliranje. Brez skrbi, ni treba kupovat mašine za 2000eur. Kolega ima acerja za 600 eur z integrirano grafično kartico, pa je že kar nekaj zmodeliral na njem in tudi zrenderiral
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

klinker ::

jurer je izjavil:

ali bo HP Pavilion dv7-3170EM 2,13 GHz z dvema sata diskoma s o 5400 obrati hitrejši kot pa modeli z diski s po 7 200 obratov?
Nisem več študent..sem ze nekaj časa nazaj diplomiral pa rabim ne preveč drag računalnik da bom lahko solidno laufal soliworks, catia in proE. Včasih imam nalogo tudi kaj 3d zmodelirat. Mora biti prenosnik, ker stalno potujem.
Elitebook od HPja so precej dragi. Od izkušenih pa sem ze slisal da so boljše navadne grafične kartice večinoma ze dovolj dobre za resno delo v 3d cad programih.

Zanima me kakšnega ranga so te kartice v laptopih za od 700-900E?

lp


Ce sta diska v raidu je hitrejse. Samo nikjer nic ne pise o raidu, pa zanimivo da na tem linku pise da sta 2x 7200rpm. Pa kode sta pri obeh WC152EA. Jst bi poklical v trgovino ter se informiral o tem :)
Ce ne meni se zdi ta kar precej dober p/p, pa se baterijo ima 8 celicno ne pa 6 kot vecina.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dilema v prenosniku Asus N71Jv

Oddelek: Strojna oprema
151245 (866) hojnikb
»

intel core 2 duo ALI intec core i3 ->kateri je boljši

Oddelek: Kaj kupiti
232558 (2118) marqin64
»

Kateri prenosni računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
82905 (2712) eales
»

racunalnik za autocad

Oddelek: Kaj kupiti
234878 (3749) dmk
»

Ocena PCja

Oddelek: Strojna oprema
17997 (685) IvoJan

Več podobnih tem