» »

Nakup digitalca

Nakup digitalca

dex22 ::

Kupujem nov digitalen fotoaparat.Ker trenutno nisem na tekočem me zanima kaj se mi najbolj izplača kupit.Pripravljen sem odšteti od 40 - 70.000 SIT brez dodatne oprem(kartice, torbice, itd.).Fotoaparat bom uporabljal za družinsko rabo in mi je pomembno da je enostaven ter majhen.Da ga lahko nosim v žepu.Kakšen namig? Pa zanima me če obstaja kakšna stran za primerjavo vseh najnovejših digitalcev.Mogoče tudi kakšna slovenska stran.Thanks že v naprej.
  • spremenil: dex22 ()

sportaš ::

Evo, idealna zadeva zate! :D Klik
Na tej strani si lohka zmeri primerjaš cene. Jst zmeri tle čekiram, ker maš sve na enem mestu.
Sem ti že naredil filter od 50 do 70k SIT, pa samo tiste s 4 ali 5 mio točk so notr; pa še izklopu sem ti tiste bolj "leve" proizvajalce. Zdaj pa maš poc eni razvrščene, pa si malo poglej.

ČE je za družinsko rabo, potem imaš 5mio pik več kot dovolj. Pixli ti namreč povejo, koliko še lahko sliko povečaš, da je še vedno "Čista". Teh 5mio bo dovolj tudi za A4 slike dat razvit.
Potem optičen zoom imajo ponavadi 3x. Digitalnega ne glej, ker se da to isto na PCju nardit.
Mislim da ma drugače en Panasonic celo 6x optični zoom (poišči po strani)
ČE bi rad pa izredno tanko zadevo, pa pride v poštev kak SONY DCS T5, T7 , ali pa kak Canon Ixus, tudi Nikoni so eni tanki.

Meamoto ::

Teh 5mio bo dovolj tudi za A4 slike dat razvit.

Khm, že 3mp je zadosti za A4, iz 5mp lahko prideš do kakšnih 60x40cm z čisto sliko, medtem ko kakšnih 6 (z interpolacijo) ali pa 8mp zadostuje tudi že za slike velikosti 90x60cm ali pa še malček več.

Seveda pa to ne drži za el-cheapo digitalce tipa Trust in podobno, ampak to so že druge zgodbe...

dex22 ::

V bistvu sem se ogrel za tegale Olympusa.Sam me mal mot to ker ma xD kartice in pride 1 giga kartica ful dražje kot pa SD.Drugače se mi pa zdi dober fotoaprat za to ceno.Kaj mislite? Pa zanima me če dela dobre fotografije tale Olympus?

http://www.fotomarket.net/katalog/produ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dex22 ()

dex22 ::

Zanima me tudi primerjava tega olympusa mju 600 digital z canon ixus 50 al pa ixus 60?

sportaš ::

Evo tle maš Ixus 50 , tukile pa MJU 600. Cena je u bistvu ista, karakteristike si preglej na strani. Mju 600 ma edin 1mpix več, sam to pr teb ne šteje vloge. Težka bo tle izbira. Po moje še najbolš če gledaš na obliko kter ti je všeč :D

dex22 ::

S tem da dobim Olympus mju 600 za 53.000 SIT.Sam mal me moti to da olympus podpira samo xD kartice, ki pa so veliko dražje od ostalih.Pa še moti me ker pri filmčkih ni zvoka.Zdej se mal nagibam že k mju 700.Sam iščem najcenejšega ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dex22 ()

sportaš ::

Evo, tukaj maš cene, pa kup pr tistmu k je najcenej. Maš pa še 2 kompleta z 1GB in s 512MB kartico.

AndrewSmith ::

Kupi Canon.
Kolega ma se starega
z 2megapiksli in dela
dosti lepse in bolj jasne
slike od mju600 katerega
ima kolegica.
Baje majo Canon zakon stabilizator,
zato tako jasne slike.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

sportaš ::

mal je treba tud znat slikat, lohka so zato različne slike. Vsak fotič ma namreč svoje avtomatske osvetlitvene čase in pol lohk pride do zamegljene slike če kdo ne zastop čist te tehnike.

AndrewSmith ::

Ma kolega se ukvarja z fotografijo
in je on slikal,ker je za drago kupoval
fotic in je njej ta MJU bil blazno vsec.
Ko ga je sprobal je reku ni sans.
Je kupu pol tega... klik...in je zelo zadovoljen z njim.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

sportaš ::

itak, sej nism reku da neb znal. to sem na splošno reku v čem je velikrat problem.
drgač je pa canon itak super, jst mam Canon S2 in tle ni vprapšanj kva je najbolš ;)

Jan987 ::

jest sm tud z s1 super zadovoljen tko da CANON!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni fotoaparat Canon Powershot A1100

Oddelek: Zvok in slika
112492 (2434) jcb
»

kateri digitalni fotoaparat za cc. 200 €

Oddelek: Kaj kupiti
52068 (1928) Popaj
»

Zelo poceni fotoaparati

Oddelek: Kaj kupiti
122664 (2006) odklop
»

Ne vem kerga digitalca bi ?

Oddelek: Kaj kupiti
151571 (1409) zombies

Več podobnih tem