» »

Chrome 6 je tu

1
2
3 4

BCSman ::

Huh šele zdaj sem opazil, da v google računu->spletna zgodovina, se hranijo vse obiskane strani do sedaj vključno s časom, še informacije s firefoxa je pobralo, kjer imam onemogočeno zgodovino. A sem edini, ki ga motijo takšna beleženja informacij?

trnvpeti ::

chrome full pozira ram
in ko so se extension instalirani, huh
pa se procesov ko solate
pa v win7, das parkrat v stand by, pol kuri skoraj ves ram na masini
recimo, pri firefoxu ni tega

Tr0n ::

trnvpeti je izjavil:

chrome full pozira ram
in ko so se extension instalirani, huh
pa se procesov ko solate
pa v win7, das parkrat v stand by, pol kuri skoraj ves ram na masini
recimo, pri firefoxu ni tega

Lol, ravno obratno je.

SLO_Matej ::

emsi je izjavil:

A obstaja kakšen extension za chrome, kot je ta za ff https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... ?

https://chrome.google.com/extensions/se...

trnvpeti ::

na zalost ni obratno

HunterMan ::

emsi je izjavil:

A obstaja kakšen extension za chrome, kot je ta za ff https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... ?
Ga ne potrebuješ, deluje že po default-u.

slika

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

peglezn ::

men pa prijava na slo tech ne deluje pr chromu na drugem PCju
vtipkam up.ime pa geslo pa klukco pri zapomni si me in ko kliknem prijava se ne zgodi nič (stran se refresha, up ime geslo pa kulkca tm pa zgine)

Ma kdo idejo kako to odpravit?

Hardstyle ::

Torej za zdaj sem moral namestit
- speed dial
- trash can
- gmail checker (odgovorit (reply) na maile ne moreš)

? še vedno iščem "magic wand" podoben extension. Recimo da nisi prijavljen na ST ampak browser ima vseeno login podatke, klikneš na ikono in že si prijavljen... nimam rad, da so podatki že vnaprej vpisani ko prideš na stran pol pa še samo klikneš login.

System ::

Chromium ga poje.

Srachko ::

Zakon :) Me je presenetil čas posodobitve. Kljub moji počasni liniji je blo vse skup hitro mimo.
I can see clearly now, the brain has gone...

PrimozR ::

Pesimist je izjavil:

joebanana je izjavil:

subby je izjavil:

tale njihov UI me še vedno ne mika in dokler ga resno ne izboljšajo, mu ne dam priložnosti


Men je ravno UI ena izmed najboljših stvari Chroma... Zgleda da je to stvar okusa. Čeprav opažam tendenco, da tudi drugi brskalniki hitro prehajajo na simplističen izgled, ki ga je sprožil chrome.


prehajajo, samo doben chromu do kolen ne pride. Vecina jih sevedno ma kao dual okvir okrog tabsov in tisti windows X. To ta tabsi segnejo cisto do vrha brez okvira je spica. Zadni firefox nekaj probava ampak to ni to. FF je zastarel in slow.

xp sp3 so pa ze konkretno slow na tem kompu. sp1 ali brez bi pa verjetno delalo kot vista na kvadu. :P

Največji fail FFja in tabov je, da se flash video resetira, če tab preneseš iz enega v drugo okno :)

Predvidevam da to v Chrome deluje zaradi Sandboxa in ločenih tabov?

Lion29 je izjavil:

pismo me full moti da ni tistih puscic za history pr back&forward gumbkih! tistega na desni sploh nisem uporabljal

Long left click oz. right click. Se pokaže Balloon tooltip na hover over ;)

Pesimist je izjavil:

emsi je izjavil:

A obstaja kakšen extension za chrome, kot je ta za ff https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... ?


oznacis link, right click in go to. Zaj edino nevem ce tvoj extension avtomaticno prepozna link kot link brez da naroko selektas text.

Even better! https://chrome.google.com/extensions/de...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

uio ::

emsi je izjavil:

A obstaja kakšen extension za chrome, kot je ta za ff https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... ?

lahko gestures uporabis pa saom označis in navzgor povlečeš

PrimozR ::

Tr0n je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

chrome full pozira ram
in ko so se extension instalirani, huh
pa se procesov ko solate
pa v win7, das parkrat v stand by, pol kuri skoraj ves ram na masini
recimo, pri firefoxu ni tega

Lol, ravno obratno je.

Nope, Chrome požre več od FFja.

uio ::

UUUUUUU SSL podpora končno :D

Sergio ::

Kje pa ti živiš? :)

Chrome podpira SSL že od samega začetka. Najbrž si mislil client certificate store, to pa podpira že več kot 1 leto.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jeronimo ::

Ali ima Crome že podporo da se tudi gesla sinhronizirajo z accountom kot zaznamki? Oz. ali se jih lahko prenese v datoteko kot pri FF?

Nekaj so obljubljali da se bodo gesla sinhronizirala z mailom.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

SLO_Matej ::

Jeronimo je izjavil:

Ali ima Crome že podporo da se tudi gesla sinhronizirajo z accountom kot zaznamki? Oz. ali se jih lahko prenese v datoteko kot pri FF?

Nekaj so obljubljali da se bodo gesla sinhronizirala z mailom.

Google Chrome - sinhronizacija

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jeronimo ::

Super!

To sem čakal. :)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

hojnikb ::

Bi se dal Chorma z kakim dodatkom prepričat da bi zgledu približn tak ko ff (menijska verstica na vrh, pol adress bar pa pol tabi) sej je kul ta mini izgled, sam nekterim je star načim bol všeč.

Sicer pa je tazadn nighty build velik hitrejši in bol odzivn od tazadnga nighty builda firefoxa na moji atom mašinci.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tr0n ::

Heh, prav cudni ste eni.

Meni se gre zato, da je cimmanj smetenja pa nekih pluginov, torej cisti core browsing, ostali pa bi meli ne vem kaj vse instalirano.

PrimozR ::

Na srečo ostali nismo ti.

hojnikb navadi se, nov look podpira tudi FF :)

Zanimivo kako mi je tab bar nad adress barom šel v Operi na živce, tukaj mi je pa kul ker je na vrhu :)

bond007 ::

Meni je v prejšnih verzijah štekal full screen video, v tej pa so zgleda porihtali, certifikati tudi lepo delajo, pa še bistveno hitrejši je od FF. Rama mogoče res malo več požre, ampak ne gre čez vse meje tako kot FF, ko ga po zaprtju tabov ne zna sprostiti...

hojnikb ::

PrimozR je izjavil:

Na srečo ostali nismo ti.

hojnikb navadi se, nov look podpira tudi FF :)

Zanimivo kako mi je tab bar nad adress barom šel v Operi na živce, tukaj mi je pa kul ker je na vrhu :)

Hja, sam Firefox ti še vedno da na izbiro tastar menu bar.Vsaj v teh nighty buildih.
Firefox mi zaenkrat čist odgovarja, tist delček sekunde več pa tud lahko počakam.Sicer pa obstajajo tud eni optimizirani buildi firefoxa (SSE2, PGO in ostali tweaki) ko nardijo firefox mal bol odzivn pa hitrejš browser.
#brezpodpisa

RoSeR ::

Instalirajte si ext., ki ti bo dal Chromu izgled FF :), pa boste srečni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RoSeR ()

Icematxyz ::

Chrome spletni brskalnik je najlažje opisati kako? Težko delo za konkurenco. Za to razumem zakaj tako "zlahka" osvaja tržišče.

Ob koncu dneva pa naj zmaga brskalnik, ki najbolje podpira odprte standarde in deluje na vseh napravah in OS ki jih uporabljam.

Če je več takšnih brskalnikov na voljo (in trenutno jih je) še toliko bolje. Če so morda zraven vsega še iz kategorije imenovane FOSS še eden dodaten plus.

Vse ostalo, ki ne izpolnjuje teh kriterijev. Pa naj gre na polico zgodovine. Kot nekaj kaj ne ustreza minimumu sprejemljivega!

xyxyxyxy ::

Icematxyz je izjavil:

Za to razumem zakaj tako "zlahka" osvaja tržišče.


Ker za njim stoji Google, ja. ;) Opera ga nese praktično v vsem.

Okapi ::

A ima Chrome že kaj podobnega TabGroups Managerju? Da pospraviš tabe po skupine, oziroma imaš tabe znotraj tabov? Za vse, ki imamo radi odprtih 20+ tabov, najbolj uporaben dodatek v FF.

O.

techfreak :) ::

xyxyxyxy je izjavil:

Opera ga nese praktično v vsem.

Razen v hitrosti nalaganja strani.

SLO_Matej ::

Okapi je izjavil:

A ima Chrome že kaj podobnega TabGroups Managerju? Da pospraviš tabe po skupine, oziroma imaš tabe znotraj tabov? Za vse, ki imamo radi odprtih 20+ tabov, najbolj uporaben dodatek v FF.

O.

Kaj takega mogoče: https://chrome.google.com/extensions/de...?

Lion29 ::

a kdo ve kako vidim ajax requeste v developers tools? tako kot to vidim v conzoli od firebuga?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

sem nasu (enable XMLHTTPRequest logging)... ampak pismo...
full je manj uporabno anreto kot firebug, kje z lahkoto vidis vse headerje poslane in prejete rezultate :S
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

V Google Chrome namesto Adblock, ki dela-nedela, uporabljam ekstenzijo Personalized Web, kjer sem dodal le nekaj pravil, ki mi efektivno počistita vse reklame, in sicer:
Tags: iframe,embed,script,img,div
Attribute: src,href,class,id
Value: /
RegExp: [^/]*^ads[^/]* -> 1. pravilo
RegExp: [^/]*oglas[^/]* -> 2. pravilo

Upam, da komu pride prav.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Hardstyle ::

Tr0n je izjavil:

Heh, prav cudni ste eni.

Meni se gre zato, da je cimmanj smetenja pa nekih pluginov, torej cisti core browsing, ostali pa bi meli ne vem kaj vse instalirano.


Eni delamo na tem da je core-browsing čim hitrejši in da si le tega olajšamo. Chrome pa tega brez pluginov ne nudi, za razliko od opere.

Tr0n ::

HeMan ::

A ni RAM v mašini zato da se porabi? V tem pogledu je browser, ki ga več izkoristi boljši, dokler ne odžira RAMa drugim programom, ki ga tudi potrebujejo. Ali se motim? Jaz osebno imam vedno kaj prostega RAMa v winsih, tako da me ne moti če browser porabi 90% vsega.

Tr0n ::

Dodatna RAM poraba je pac sandbox overhead za vsak proces. Mene to ne moti. Imas vec prednosti, kot pa slabosti.

mangaldar ::

Lion29 je izjavil:

sem nasu (enable XMLHTTPRequest logging)... ampak pismo...
full je manj uporabno anreto kot firebug, kje z lahkoto vidis vse headerje poslane in prejete rezultate :S

Klikni na Resources ikono, potem pa XHR.

BigWhale ::

Sergio je izjavil:

Kje pa ti živiš? :)

Chrome podpira SSL že od samega začetka. Najbrž si mislil client certificate store, to pa podpira že več kot 1 leto.

\
Ne pa ne.

http://code.google.com/p/chromium/wiki/...

To je bedn support.

nodrim ::

A je že kdo našel kak extension za Chrome, ki omogoča več vrstic bookmarkov? Pri tem mislim na tak način, da imaš npr. bookmarke urejene po mapah in lahko za vsako mapo določiš, da je prikazana v svoji vrstici bookmarkov pod address barom.

Tako si lahko potem preklapljam "privat" bookmarke in "delovne" bookmarke npr. .. ala domači mode in službeni mode ... FF je tak extension prej imel, pred kakšne pol leta ga je pa razvijalec nehal updejtat in v novih verzijah ne dela več.

SLO_Matej ::

nodrim je izjavil:

A je že kdo našel kak extension za Chrome, ki omogoča več vrstic bookmarkov? Pri tem mislim na tak način, da imaš npr. bookmarke urejene po mapah in lahko za vsako mapo določiš, da je prikazana v svoji vrstici bookmarkov pod address barom.

Tako si lahko potem preklapljam "privat" bookmarke in "delovne" bookmarke npr. .. ala domači mode in službeni mode ... FF je tak extension prej imel, pred kakšne pol leta ga je pa razvijalec nehal updejtat in v novih verzijah ne dela več.

Poskusi s temle: https://chrome.google.com/extensions/de.... Sicer pa si naredi v eni vrstici mape za službene, domače ... zaznamke.

korenje3 ::

meni se pa zdi, da chrome 6 deluje počasneje kod predhodne različice. Sam zagon programa je tudi počasnejši. Verjetno porabi več rama?

trnvpeti ::

po teh testnih, je chrome hitrejsi samo pri sinteticnih testih
pri nalaganju je ff hitrejsi
pa pol manj rama pokuri

roCkY ::

Zadevca je kar luštna in v svojem bistvu logično narejena. Po vsaki nadgradnji jo kak dan uporabljam.
A navada je železna srajca. Ostajam pri FF tudi na relativno počasnem nettopu in starem prenosniku. Navadil sem se na nabor všečnih mi dodatkov in zaenkrat nisem našel prednosti zaradi katere bi prešaltal.
Je pa vsekakor konkretna "brca v rit" razvijalcem FF. Prej so malo prehievali IE sedaj pa je "fronta" odprta.
Upam, da bo razvoj dolga leta špilal vzporedno in bosta oba izdelka ponujala logične in napredne rešitve... kaj bo naredil pa M$? Spet kak zaprt standard ali se bo odprl? Bo Google vgradil tehnologije, ki bodo avtorske in nedostopne ostalim???

Lion29 ::

jaz bom (sem) za vse browsanje presaltal na chrome, razvijal bom pa se vedno na FF, torej 60% mojega browser casa.... zal sem ugotovil, da mi developers tools ne dela kot bi si zelel
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lawler_ ::

Hardstyle je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Heh, prav cudni ste eni.

Meni se gre zato, da je cimmanj smetenja pa nekih pluginov, torej cisti core browsing, ostali pa bi meli ne vem kaj vse instalirano.


Eni delamo na tem da je core-browsing čim hitrejši in da si le tega olajšamo. Chrome pa tega brez pluginov ne nudi, za razliko od opere.


Vsak ima svoje navade in potrebe, hvala bogu da je čim več browserjev na izbiro.

Lawler_ ::

trnvpeti je izjavil:

po teh testnih, je chrome hitrejsi samo pri sinteticnih testih
pri nalaganju je ff hitrejsi
pa pol manj rama pokuri


Misliš pri nalagnju kot prvi zagon? Pri meni ko prvič zaženem, se Chrome naloži neprimerno hitreje kot pa Firefox. Chromium na Ubuntuju se mi zažene v sekundi, FF pa kr nekaj časa melje.

Lion29 ::

meni se tudi chrome na w7 nalozi precej hjitreje kot FF, je pa res, da imam na FF ene par pluginiv :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lawler_ ::

Jast nimam nobenih pluginov za FF, pa je še zmeraj počasen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

matejdro ::

Meni chrome zaradi neznanega razloga na w7 deluje veliko počasneje od FF, prav tako strani velikokrat zmrznejo ali pa se kar sesujejo. Bo chrome moral počakati na format, da bo uporaben :)

Sicer pa je FF4 veliko hitrejši od prejnšjih različic in je meni dovolj hiter. Prav tako pa podpira anti-aliasing za text preko GPU-ja, tako da tudi tekst izgleda nekoliko lepše.

Tr0n je izjavil:

A hitrost bi rad? Ni problema. Chrome wins! :)


Od marca se je že marsikaj spremenilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Tr0n ::

matejdro je izjavil:

Od marca se je že marsikaj spremenilo.

Drzi. Chrome 7 je se hitrejsi. ;)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7422600 (19738) Icematxyz
»

Zakaj Firefox ni resen brskalnik ...

Oddelek: Programska oprema
101777 (1651) enadvatri
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835436 (28102) subby
»

Firefox 3.6 in 4.0 zamujata

Oddelek: Novice / Brskalniki
214552 (3499) mtosev
»

Opera 9.5 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
518649 (6045) mchaber

Več podobnih tem