» »

Chrome 6 je tu

Chrome 6 je tu

Chrome 6.0 prikazuje Wikipedijino stran

Ars Technica - Točno dve leti po izidu prve različice Googlovega spletnega brskalnika, ki je pošteno razburkal brskalniški trg, je pred nami že šesta inačica. Google je v novi verziji pospešil izvajanje JavaScripta, izpilil uporabniški vmesnik, možnosti sinhronizacije in funkcijo samodejnega dokončanja vpisanega besedila.

Razvijalci so napovedali, da bodo odslej intenzivneje izdajali nove stabilne različice, ki naj bi izhajale vsakih šest tednov. Še vedno naj bi prednost v razvoja imela hitrost brskalnika; sedaj se bodo osredotočili na vgradnjo strojnega pospeševanja. Kmalu naj bi tudi predstavili razvijalski predogled Chrome Web Stora, da ga bodo lahko pisci aplikacij že začeli preizkušati.

Prenos nove različice je že mogoč z uradne strani ali s klikom na gumb Posodobi v starejši verziji Chroma.

174 komentarjev

«
1
2 3 4

Bor H ::

Prvi vtis: končno so združili options in settings, ki nista bila lih najbolj elegantno popredalčkana, pa prejšnja barva mi je bila bolj všeč

Relanium ::

A obstaja Chromium za windows?
Ni nobene uradne strani z downloadom, tistim download stranem pa ne zaupam preveč

Lion29 ::

malo chekiram... pismo in vedno bolj studiram kaj me se zadrzuje na FF? navada I guess.... saj veste... tisto o zelezni srajci
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Wasted ::

Relanium je izjavil:

A obstaja Chromium za windows?
Ni nobene uradne strani z downloadom, tistim download stranem pa ne zaupam preveč


http://www.google.com/chrome 8-)
When I'm done there will be nothing left of you...

Modiano ::

Odlično! Brisanje zgodovine je izboljšano. pa še nekaj novih funkcij..

Spalatum ::

Edino če grem na slo-tech s https se pojavi mrtvaška glava :'(

Pesimist ::

jaz sem na cromu ze odkar je izsel in nevidim vuroka zakaj bi sploh ff se instalo. simplisticen izgled in hitri start me najbolj prepricata. Sicer lahko za firefox tudi preload instaliras, samo izgled sevedno trpi grozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

KTr1sk ::

Mene samo nekaj moti, tam kjer je zvezdica pogrešam puščico da lako izbiram "http://www.bolha.com" oz. kar sem gledal nedavno..ali lahko to kje spremenim?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Modiano ::

KTr1sk je izjavil:

Mene samo nekaj moti, tam kjer je zvezdica pogrešam puščico da lako izbiram "http://www.bolha.com" oz. kar sem gledal nedavno..ali lahko to kje spremenim?


To sem uporabljal nekaj časa, poglej pod razširitve.

subby ::

tale njihov UI me še vedno ne mika in dokler ga resno ne izboljšajo, mu ne dam priložnosti

joebanana ::

Bor H je izjavil:

Prvi vtis: končno so združili options in settings, ki nista bila lih najbolj elegantno popredalčkana, pa prejšnja barva mi je bila bolj všeč


Jst sm mel enak vtis. Po enem dnevu uporabe razlike v barvi sploh več ne opazim

Zgodovina sprememb…

System ::

Wasted, Chromium in Chrome ni ista stvar.

joebanana ::

subby je izjavil:

tale njihov UI me še vedno ne mika in dokler ga resno ne izboljšajo, mu ne dam priložnosti


Men je ravno UI ena izmed najboljših stvari Chroma... Zgleda da je to stvar okusa. Čeprav opažam tendenco, da tudi drugi brskalniki hitro prehajajo na simplističen izgled, ki ga je sprožil chrome.

matija14 ::

RSS je že podprt?

Pesimist ::

joebanana je izjavil:

subby je izjavil:

tale njihov UI me še vedno ne mika in dokler ga resno ne izboljšajo, mu ne dam priložnosti


Men je ravno UI ena izmed najboljših stvari Chroma... Zgleda da je to stvar okusa. Čeprav opažam tendenco, da tudi drugi brskalniki hitro prehajajo na simplističen izgled, ki ga je sprožil chrome.


prehajajo, samo doben chromu do kolen ne pride. Vecina jih sevedno ma kao dual okvir okrog tabsov in tisti windows X. To ta tabsi segnejo cisto do vrha brez okvira je spica. Zadni firefox nekaj probava ampak to ni to. FF je zastarel in slow.

xp sp3 so pa ze konkretno slow na tem kompu. sp1 ali brez bi pa verjetno delalo kot vista na kvadu. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lion29 ::

opazno razliko med FF in crhomom vidm recimo na strani ajaxian.com ... sploh ko povecam (ctrl kolescek ali ctrl +) stran (zoom in)... potem (vsaj na moje core 2 duo) na FF dela scrolanje oz. premikanje po strani neznosno pocasi....opera dela malo bolje... chrome pa nima nikakrsnih tezav... pa to ni edina taka stran...

komaj cakam strojno pospesevanje

hm... zanimiavo, da IE8 dela tudi dokaj sprejemljivo na ajxian.com...sam pa da zoomiram page tolko, rabi 20s re-renderinga... kataastrofa
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Lawler_ ::

FF je počasen :)

jlpktnst ::

Ma ja, chrome je hiter, samo je rahlo preveč light zame :) Zaenkrat zadovoljen z opero, hitrost skoraj tako dobra, pa 10x več funkcij.

Pa za moj stil brskanja se še najbolj obnese od tega kar sem testiral.

Lion29 ::

pismo me full moti da ni tistih puscic za history pr back&forward gumbkih! tistega na desni sploh nisem uporabljal
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lawler_ ::

V Ubuntu-ju je bil zame FF res počasen, Chromium pa šiba kot pes. Že v winsih se pozna razlika med FF in Chromium, tak da sm zdaj kr ostal na Chromium-u :) Vmesnika sm se pa hitr navadu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

Spalatum ::

matija14 je izjavil:

RSS je že podprt?


Če misliš na tisto RSS ikono, ki se nahaja v Firefox-u potem ja, to je na voljo kot extension https://chrome.google.com/extensions/de...

Če pa misliš na to, da lahko RSS spremljaš kar v browserju brez drugih namiznih aplikacij potem so na voljo drufi extensioni.
Poglej tukaj https://chrome.google.com/extensions/se...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spalatum ()

Relanium ::

Lawler_ je izjavil:

V Ubuntu-ju je bil zame FF res počasen, Chromium pa šiba kot pes. Že v winsih se pozna razlika med FF in Chromium, tak da sm zdaj kr ostal na Chromium-u :) Vmesnika sm se pa hitr navadu.

Chromium je res hiter na Ubuntuju ja.
Zato pa sprašujem če je tud za Windows, pa mi nekdo predlaga Chroma

RedDrake ::

Lion29 je izjavil:

pismo me full moti da ni tistih puscic za history pr back&forward gumbkih! tistega na desni sploh nisem uporabljal

Tisci na gumb za nazaj, in se odpre seznam zadnjih strani, na koncu je pa se zgodovina.
Za tistih par primerov na mesec ko jaz to rabim vec kot zadosca.
In ja, Chrome in nova Opera tako brutalno povozita lisico da je ze kar zalostno gledati ;)
Sploh na GNU/linux sistemih je lisica polzja da je groza.

Modiano ::

Je možno imet v crome-u dvojno vrstico s favourites?

Lawler_ ::

Relanium je izjavil:

Lawler_ je izjavil:

V Ubuntu-ju je bil zame FF res počasen, Chromium pa šiba kot pes. Že v winsih se pozna razlika med FF in Chromium, tak da sm zdaj kr ostal na Chromium-u :) Vmesnika sm se pa hitr navadu.

Chromium je res hiter na Ubuntuju ja.
Zato pa sprašujem če je tud za Windows, pa mi nekdo predlaga Chroma


http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-S...
Pa nič ni za inštalirat, samo odzipaš folder in si ga daš kamor ti paše, pa še shortcut si narediš na namizje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

Tr0n ::

Minimalen GUI in hitrost FTW.

Skoraj ne vem, ce se sploh lahko kaj bolj minimalisticen GUI izdelajo. :)

BCSman ::

Kaj potem se da onemogočiti beleženje zgodovine ali ne?

Tr0n ::

Ce si incognito potem se ti tak nic ne belezi. :)

Lion29 ::

BSCman: ja, ctrl+shift+n se ti odpre incognito widow in se ne belezi nic!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Perotnik ::

Meni pa nekako dizajn ne dopade ... predvsem zaradi odsotnosti File, Edit, View etc. V FF imam to vrstico združeno z najuporabnejšimi bookmarki, kar zavzame manj prostora kot Chromov "minimalistični" design.

Tr0n ::

Perotnik je izjavil:

Meni pa nekako dizajn ne dopade ... predvsem zaradi odsotnosti File, Edit, View etc. V FF imam to vrstico združeno z najuporabnejšimi bookmarki, kar zavzame manj prostora kot Chromov "minimalistični" design.

Tu pa imas vse zdruzeno v eni sami vrstici in dostopas preko ene ikone. :)

Lion29 ::

Perotnik je izjavil:

Meni pa nekako dizajn ne dopade ... predvsem zaradi odsotnosti File, Edit, View etc. V FF imam to vrstico združeno z najuporabnejšimi bookmarki, kar zavzame manj prostora kot Chromov "minimalistični" design.


stvar navade... ugotavljam, da se zelo hitro navadi na ikonco na desni... in tako prisparas se cel kup pixlov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BCSman ::

in zakaj enostavno ne naredijo funckije za onemogočit zgodovino, kot v firefoxu, ne pa da moraš v nekih t.i. incognitih brskat.

w00tnes ::

Lion29 je izjavil:

opazno razliko med FF in crhomom vidm recimo na strani ajaxian.com ... sploh ko povecam (ctrl kolescek ali ctrl +) stran (zoom in)... potem (vsaj na moje core 2 duo) na FF dela scrolanje oz. premikanje po strani neznosno pocasi....opera dela malo bolje... chrome pa nima nikakrsnih tezav... pa to ni edina taka stran...

komaj cakam strojno pospesevanje

hm... zanimiavo, da IE8 dela tudi dokaj sprejemljivo na ajxian.com...sam pa da zoomiram page tolko, rabi 20s re-renderinga... kataastrofa


Malo offt. samo... meni tista stran v operi (2.70, linux, C2D E6400) dela čisto tekoče, tako skrolanje gor in dol kot tudi zoom+-...

Sicer osebno uporabljam chromiuma za določene googlove storitve, kjer opera odpove (google docs, se mi baraba vsuje ko odprem kak večji dokument) in je zanimiv brskalnik... edino kar me jezi je, da ponekod prepove razširitve, kar pomeni da mi potem ne delujejo miškine geste (newtab stran, extensions stran, pa vsakič ko kakšne strani ne odpre/se le ta vsuje) + na youtube uporabniških kanalih pri predvajanju pošteno trokira, če se premikam po playlisti -.-

(pozna kdo rešitev, da se extensioni dovolijo na vseh straneh?)

yohnzy ::

mi na dev verziji mamo že neki cajta verzijo 7.0.503.0 dev :P hahaha aja Chrome pa itq raztura še posebi k si totalno navajen na tako hitrost in če greš sam mal na firefoxa al pa IE takoj opazš razliko :D plus minimalističen izgled :) NEPRECENLJIVO!
www.v-gen.org

emsi ::

A obstaja kakšen extension za chrome, kot je ta za ff https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... ?
=

Lion29 ::

mislim, da je cas, da presedlam na chrome-a

po 2h browsanju me je dokoncno preprical.... bomo vidli, kako se bo obnesel ob razvoju... developers tool zglddajo zadosti dobra zamenjava za firebug...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bor H ::

marko: Mislm da tole že po defaultu to dela

Tr0n ::

Lion29 je izjavil:

mislim, da je cas, da presedlam na chrome-a

po 2h browsanju me je dokoncno preprical.... bomo vidli, kako se bo obnesel ob razvoju... developers tool zglddajo zadosti dobra zamenjava za firebug...

Welcome to the real browser world. We have jackets. :)

Pesimist ::

emsi je izjavil:

A obstaja kakšen extension za chrome, kot je ta za ff https://addons.mozilla.org/en-US/firefo... ?


oznacis link, right click in go to. Zaj edino nevem ce tvoj extension avtomaticno prepozna link kot link brez da naroko selektas text.

skika ::

Za Mac-a je tud nova verzija?

PARTyZAN ::

So porihtali extension API, da je možen true adblock? Se že da uporabljat več-vrstični tab bar?

Verjetno ne. Zato ostajam na počasni ampak še vedno prilagodljivi lisički.

Also protip za windows/linux FF userje: view -> toolbars -> menu bar. Menu bar je zdaj dostopen z levim altom. Evo ti "lightweight" UI brez enega extensiona :P

Hardstyle ::

Ima Chrome "magic wand"?
Kako se naredi, da ko zapreš zadnji(ali edini) tab, da se odpre nov tab-speed dial ne pa da se chrome zapre?

Uporabljam opero ampak bom sedaj dal priložnost chrome-u

Gregor P ::

Očitno se tale Chrome posodablja avtomatično brez vprašanja ker kot kaže že imam nameščeno 6. različico (6.0.472.53 beta), pa vem oz. vsaj mislim da vem, da sem nazadnje sam nameščal neko testno petico:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

Gregor_P:

in v cem je zdaj problem? meni se zdi taka takrika najboljsa, da zadevo avtomatkso nalozi... ce pa mas posebej izklopljeno, pa pol ne....

ker drugace bi ogromno folka ostajalo zadi, tako kot ie6...

meni se zdi taka taktika najboljsa
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Sem samo omenil, ker so pač tudi ljudje, ki mislijo da ga/jo morajo sedaj posebej nameščati, čeprav ima brskalnik to nameščeno privzeto (vsaj mislim) ... nobene potrebe po paniki in problemih na moji strani:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pesimist ::

problem je pac v tem, da kot vsi programi, tudi chrome postaja pozresnejsi. na worku ko mam taki komp da komaj youtube se pozene odkar je youtube tudi upgrejdal na 16:9 formate mogoce ne zelis auto upgrejda. :)

sicer upam da bo komp prej crkno predno bo chrome to heavy za njega. :D

KTr1sk ::

Modiano je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Mene samo nekaj moti, tam kjer je zvezdica pogrešam puščico da lako izbiram "http://www.bolha.com" oz. kar sem gledal nedavno..ali lahko to kje spremenim?


To sem uporabljal nekaj časa, poglej pod razširitve.


Super da obstaja rešitev...a veš približno kako se imenuje ta razšeritev?
https://chrome.google.com/extensions/li...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Hardstyle ::

Hardstyle je izjavil:

Ima Chrome "magic wand"?
Kako se naredi, da ko zapreš zadnji(ali edini) tab, da se odpre nov tab-speed dial ne pa da se chrome zapre?

Uporabljam opero ampak bom sedaj dal priložnost chrome-u



Kvazi rešitev, da se po zadnjem zaprtem tabu ne zapre cel chrome je to, da speed dial tab označiš kot "pin tab" tako, da je v bistvu zmeraj odprt.

"magic wand" podobne rešitve pa nisem našel.

Nočem začenjati flamewara ampak ravno to me pri vseh browserjih moti da moraš porabit pol dneva, da dobiš vse neke "osnovne" funkcionalnosti medtem ko ima opera že vse ob prvi namestitvi.
Bom pa se potrudil in probal poiskat vse te dodatke, da nebo kdo rekel da sem pristranski.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7422608 (19746) Icematxyz
»

Zakaj Firefox ni resen brskalnik ...

Oddelek: Programska oprema
101777 (1651) enadvatri
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835446 (28112) subby
»

Firefox 3.6 in 4.0 zamujata

Oddelek: Novice / Brskalniki
214553 (3500) mtosev
»

Opera 9.5 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
518649 (6045) mchaber

Več podobnih tem