» »

google apps webmail

google apps webmail

tkonko ::

Pozdravljeni

Prosim za pomoč nekoga bi ima izkušnje z googlovim webmail clientom za domene (webmail.mojadomena.com).

Sedaj sem preselil celotno spletno stran ter tut emaile na drugi server, amapak neznam sedaj povezat te email ponovno z googlovim webmailom. Ne gre se mi seveda tut več prijavit v webmail.mojadomena.com, ker sem forwardiral vse skup na drugi server.
Na tem novem serverju sem ustvaril posamezne maile... naredil sem tut dns CNAME na gostovanju (webmail.born2dance.org. CNAME ghs.google.com)... MXe pa sem tut poskusil spremenit, pa ni pomagalo, zato sem jih spremenil začasno nazaj na mojo domeno saj drugače ne delujejo niti na serverju.

Kolko sem bral po netu, bi me moralo spustiti v prijavo na googlov webmail že s samo preusmeritvijo CNAME?

Zdaj mogoče je narobe tut s samo mojo prijavo, saj se na serverju prijavljam na emaile z uporabniškim imenom: email+mojadomena.com ... pri tem google webmailu pa znaka "+" ne dovoli, vendar nisem našel spremembe usernama :S

Upam da nisem preveč komplicirano napisal. če me pa kdo ni povsem razumel, pa ima izkušnje s podobnim problemom, pa prosim da me kontaktira na pvt.

Hvala

Gandalfar ::

Nic ni jasno. Ali migriras podatke na google ali iz googla appsov?

Si verifial domeno?

tkonko ::

na google. domena je že bla verifirana, le da je blo to na drugem serverju. sedaj pa smo maile preselil na drug hosting. tako da ne moram niti dostopat do tega google appsa.

Zdaj pa nevem kako ponovno verifirat, če ne morem v apps. da bi ponovno ustvaril pa tut nevem zbrisat apps od googla :S

mogoče sem res slabo napisal... spletna stran+maili je že prej delovalo v povezavi z google apps webmailom. sedaj pa sem vse skup preselil na drug hosting, iz tega povezat na webmail je problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tkonko ()

Gost ::

tkonko, če še ne veš, uporabljaš Google Apps, ki je dosegljiv na naslovu:
https://www.google.com/a/born2dance.org

Za začetek preberi malo navodila in piši razločneje in jasneje na forumu, kaj hočeš:
http://www.google.com/support/a/?hl=en

tkonko ::

gost,vem da kerem naslovu uporabljam google apps, hvala da si ugotovil :) nisi pa prav nič pomagal. Tut v navodilih, ki sem jih prebral, ni opisanega mojega problema.
lp

Gandalfar ::

Daj za zacetek MX-e nastavi pravilno, da ti bo posta sploh letela na Google.

Gost ::

tkonko je izjavil:

gost,vem da kerem naslovu uporabljam google apps, hvala da si ugotovil :) nisi pa prav nič pomagal. Tut v navodilih, ki sem jih prebral, ni opisanega mojega problema.
lp


In kaj je pravzaprav potem sploh tvoj problem? Je res samo to, da ti pošto ne meče v inboxe google appsa? Nastavitev MX-ov si uredil?

P.S: samo sumim, ampak se mi zdi, da helpa, ki sem ti ga serviral na zgornjem odgovoru, niti odprl nisi.

http://www.google.com/support/a/bin/ans...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

tkonko ::

v google apps se niti prijaviti ne morem. Prej je bil mail server pri drugem ponudniku, sedaj pa smo preselili to. Nevem pa kako se prijavit v google apps sploh? Prej je meu to drug admin... bi mogo še kak splošni dostop do google appsa?
MXe sem uredil.

Gandalfar ::

Prijava v Google Apps Admin je neodivsna od tega ali ti MX-i in maili pravilno delajo. Preveri, ce imas prave admin pravice.

tkonko ::

Gandalfar hvala za ta namig, nisem vedel da je neodvisna prijava. Sem sedaj uspel resetirat admina, ker zgleda da nisem dobil prave podatke za admina, tako da čakam sedaj na reset, potem pa bo ;)

Hvala za trud

gslo ::

da ne bom odpiral nove teme, bom hijackal tole:

a je komu v google apps uspelo nastaviti teme (themes) ? googlam in vidim, da je bilo že omogočeno nekoč, pa ne vem a so umaknili ali kaj - jaz ne morem priti do te nastavitve, pa ni važno kakšne settingse označim. imam english (us) language, ki naj bi podpiral najnovejše zadeve od googla, imam omogočeno da mi pokažejo beta appse, ipd. ampak brez sreče. na kaj bi moral biti še pozoren?

Gandalfar ::

> ok when you enable them it will take 24 hrs before they will show. up.

gslo ::

če se ne motim sem mel že prej vse enejblan, pa sem zdej poskušal z disejblanem in brisanjem cookijev in podobnega sranja. sem enejblal nazaj pa da vidm kaj bo čez 24h.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzpostavitev Google Apps in domene .si

Oddelek: Omrežja in internet
102645 (2350) NoName
»

Prehod na Google apps

Oddelek: Omrežja in internet
202458 (1798) bastadu
»

SMTP server za lastno-domenski email

Oddelek: Pomoč in nasveti
61115 (1049) c0dehunter
»

Google apps

Oddelek: Omrežja in internet
71923 (1256) ZatolE
»

Fake mail server

Oddelek: Programska oprema
151668 (1166) t3hn0

Več podobnih tem