» »

Router kot access point - povezava

Router kot access point - povezava

arozma ::

Ker mi je prejšni router crknil sem kupil dva Belkin F5D8236-4 (nažalost nisem imel možnosti preveriiti in se pozanimati kater router je najbolj primeren. Saj bi potem kupil Linksys WRT54GL) Eden je naštiman na access point za razširitev signala. Problem je pa ta, da se ne morem povezati na access point. Vedno mi napiše limited or no connectivity. Na enem računalniku se lahko povežem za kakšne pol minute tako, da lahko pridem do nastavitev od AP. Potem pa se napiše limited... in tudi nastavitev ne morem spreminjati dokler se še enkrat ne povežem za tiste pol minute. Tukaj - povsem na dnu (http://forum.portforward.com/YaBB.cgi?n... nekaj piše glede "port forwarding". Samo kere porte pa nič ne piše.

Že dva dni se matram in iščem po googlu. Sedaj ne vem ali noben nima takih težav ali pa jest ne znam poiskat.
  • spremenil: arozma ()

amigo_no1 ::

Bi rad naredil WDS (ker si kupil 2 Belkina) ?

Če hočeš da drugi Belkin (ki je priklopljen na prvega) dela samo kot AP (dostopna točka), potem ga priklopiš preko kabla v LAN port (in ne wan).

in pod nastavitvami Belkina št 2 (WAN / Internet -> Type disabled).
za "Default Gateway" vpišeš lan IP prvega Belkina. [Omenjene nastavitve niso vzeTt z Belkin routerja, so samo za v pomoč, kaj moraš najti/nastaviti.]

Router IP Address (en prost lan ip 192.168 .x.y)
Subnet Mask 255.255.255.0
Static DNS (dns-a tvojega ispja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

arozma ::

Nočem jest met kabla. Jest hočem met wireless. Routerja bi se mogla med sabo povezat brezžično. In pa belkin ima možnost da klikneš "use as an access point". Ko je router nastavljen na access point lahko spreminjaš samo nastavitve za wireless. Spreminjam lahko samo channel in SSID, geslo, ip. Kje in pa kako bi spremenil default gateway pa tudi ne vem.

c00L3r ::

Access point pomeni, da je je priklopljen na kabel in samo vzpostavi povezavo z brezžičnimi napravami. V tem primeru moraš access point s kablom povezati z routerjem.

To kar bi ti rad pa je način repeater. Ta pa se brezžično poveže na brezžični router ali drugi access point in hkrati omogoča povezavo drugim napravam. Torej poveča domet.

amigo_no1 ::

arozma ::

Torej to pomeni, da jest sploh ne rabim access point?
Bom jutri probal narediti po teh navodilih. Upam, da bo delalo ker drugače bom vse skupaj skozi okno vrgel.

Samo pri meni ni nikjer wireless mode in pa wds. Brez tega pa verjetno ne bo šlo?

c00L3r ::

amigo_no1 je izjavil:

Torej WDS.

http://www.polarcloud.com/tomatofaq#how...

Ne nujno WDS. WDS se včasih ne zna povezat med različnimi znamkami router-ev. Nekateri router-ji ga niti nimajo v privzetem firmware-u.

hotlips ::

Ti moreš drugi router nastavit, da ti deluje v načinu "repeater". Zdej ni pa nujno, da tvoj router to podpira. Je pa repeater funkcija ubistvu variacija WDS-a tko, da glede da maš ti dva identična routerja bi se skor mogl vspostavt (ni pa 100%).

edit:

Sem našel nekaj, tko da se očitno neki narest (aka wireless bridging).
http://en-us-support.belkin.com/app/ans...

poglej še tole, ni glih za isti model je pa belkin:
http://cache-www.belkin.com/support/dl/...

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

Spajky ::

tale Belkin ima IMHO tako katastrofalen firmware, da, se bi jih obeh rešil ter res nabavil kake druge. Sem pred enimi deset dnevi tudi jest dobil živčni zlom z enim takim. Čim sem dal na AP mode, se nikakor nisem mogel več priklopit nanj za iNet ali še druge nastavitve.

Končalo se je po dosti resetiranju na defolt fabriške nastavitve tako, da sem ga pustil, da je sam nastavil vse nastavitve, pa sem pol samo wifi zaščito, kanal in ime mreže spremenil, sejval konfiguracijo in "pobegnil" stran.

Jest tudi za starega dobrega Linksys-a z alternativnim firmware-jem navijam. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

arozma ::

Spajky je izjavil:

se bi jih obeh rešil ter res nabavil kake druge.

In to bom tudi naredil.

Hvala vsem za pomoč.

Naabo ::

Doma imamo 3, sicer starejše, belkine povezane v WDS. Na vsakem (ne glede na to ali je v router ali AP mode-u) je potrebno vključiti wireless bridging, ter vpisati MAC naslove druge naprave, s katero se povezuje. Channel in security naj bosta nastavljena identično.

arozma ::

Naabo je izjavil:

Doma imamo 3, sicer starejše, belkine povezane v WDS. Na vsakem (ne glede na to ali je v router ali AP mode-u) je potrebno vključiti wireless bridging, ter vpisati MAC naslove druge naprave, s katero se povezuje. Channel in security naj bosta nastavljena identično.

Problem je ta da teh nastavitev sploh ni. Sicer sem pa že uredil.

Naabo ::

Naabo je izjavil:

Doma imamo 3, sicer starejše, belkine povezane v WDS. Na vsakem (ne glede na to ali je v router ali AP mode-u) je potrebno vključiti wireless bridging, ter vpisati MAC naslove druge naprave, s katero se povezuje. Channel in security naj bosta nastavljena identično.


No še isti dan so obstoječo "infrastukturo" zamenjali novi Buffalo Nfiniti routerji, kjer se jasno WDS malce drugače nastavi, ampak tudi ni neka znanost (nastavitev router on/off; izbira master/slave; enake nastavitve wlana).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302501 (1921) Cifix63
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202264 (1858) cordoba
»

Povezovanje dveh routerjev preko wlan

Oddelek: Omrežja in internet
273823 (3275) Pyr0Beast
»

Wireless - še en nateg?

Oddelek: Strojna oprema
193003 (2103) Tear_DR0P
»

Povezava med dvema ruterjema wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
111402 (1308) pviran3

Več podobnih tem