» »

RIM predstavil BlackBerry Torch 9800

RIM predstavil BlackBerry Torch 9800

Torch 9800

Heise - Kanadski RIM je včeraj v New Yorku predstavil novega blackberryja, ki bo nosil ime Torch 9800. Gre za prvega predstavnika nove generacije, ki tudi uporablja nov operacijski sistem BlackBerry OS 6, medtem ko drugo ime Torch prihaja od prevzetega podjetja Torch Mobile, ki je pisalo brskalnike za mobilne telefone. Mobilni telefon bo imel tako na dotik občutljiv zaslon kakor tudi tipkovnico.

Druge specifikacije ne ponujajo kakšnega bistvenega kakovostnega preskoka napram prejšnji generaciji. Zaslon bo meril 480 x 360 pik oziroma 3,2 palca, vgrajena bo kamera s petimi megapiskli, 4 GB notranjega pomnilnika in podporo za 32 GB z razširitveno kartico (priložena bo sicer štirigigabajtna) in baterija s kapaciteto 1,3 Ah. Starejši modeli imajo nekoliko večjo, in sicer 1,5 Ah.

BlackBerry Torch 9800 bo prvi telefon, ki bo imel naložen BlackBerry OS 6, ne bo pa edini s podporo zanj. Novi sistem bo moč naložiti tudi na Bold 9700, Pearl-3G in Bold 9650. In kaj prinaša nova programska oprema? Polepšavo uporabniškega vmesnika, sinhronizacijo z iTunes in Windows Media Playerjem prek WLAN-a, aplikacijo Social Feeds za integracijo podatkov iz RSS feediv, Twitterja, Facebooka in MySpacea z dostopom do Instant Messengerja iz RIM-a, AOL, Google, Microsoft in Yahoo.

Torch 9800 prispe na ameriški trg 12. avgusta. Kdaj bo na voljo tudi drugod, RIM ni znal povedati.

7 komentarjev

smash ::

a to so ga s strani slikal zato, da nebi zgledu preširok?

Icematxyz ::

Solidna zadeva.

ZaLoMaT ::

Končno nekaj svežega mesa od RIMa.

Gandalfar ::

mocno me mika, da bi sel iz androida na tole in ne na iphone. Samo ceno bi si zelel pod 600 evrov.

ZaLoMaT ::

LapD ::

480x360 display ... you gotta be kidding me
web&motion designer

MKrmec ::

Gandalfar je izjavil:

mocno me mika, da bi sel iz androida na tole in ne na iphone. Samo ceno bi si zelel pod 600 evrov.

Kaj mas za en Android telefon? Ker jest bi se rajs ubil preden bi zamenju mojga Nexusa za ker kol drug telefon. Drgac pa zgleda fino tale BB... sam android gor prosm :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RIM bo morda ostal brez izdelovalca Blackberryjev

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
119982 (2265) tonylee5566
»

BlackBerry 10 izšel, nova telefona, RIM ni več RIM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
5518698 (14207) bluefish
»

RIM z izgubo in brez fokusa

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3317245 (15445) Pier
»

BBX bo BlackBerry 10

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
136044 (4644) Key Quest
»

RIM polaga vse upe v nov mobilni OS - BBX

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
136716 (5576) Bananovec

Več podobnih tem