» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
315 / 324
»»

Okapi ::

Ful si pameten. Menda je vsakomur jasno, da take lučke niso namenjene za "veliko večino namenov".

Vprašanje je samo, kateri so tisti nameni, kjer bi rabil tako lučko (za 700+ evrov). Recimo, zanimivo bi bilo vedeti, a to lučko dejansko kupi kdo, ki lučk ne zbira, ampak tak prenosni žaromet uporablja pri svojem poslu.

matobeli ::

Kot prenosen searchlight bi kar bila, alpa za na jago mogoče, pa še to ne več.

Okapi ::

matobeli je izjavil:

Kot prenosen searchlight bi kar bila, alpa za na jago mogoče, pa še to ne več.

Mogoče. Jaz ne poznam tovrstne opreme, zato nimam pojma, kaj uporabljajo profesionalci, ko rabijo čim lažjo luč za čim več svetlobe. Tudi nimam nobene predstave, kako močna je dejansko ta "lučka".

Recimo, kako je v primerjavi z žarometom, ki je na policijskem helikopterju, za iskanje na tleh?

Okapi ::

Malce sumljivo se mi recimo zdi, kar se profi rabe tiče, da Imalent uporablja lumne kot enoto za svetlost. Kolikor vem, praktično vsi proizvajalci profi-opreme uporabljajo candele (ker uporabnike zanima, koliko dejansko luč osvetli tisto, kar bi radi videli).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

knap ::

dvomim da policija, reševalci itd uporabljajo lučke (znamke) o katerih mi tukaj govorimo

to mi je npr. vrgel google:

https://www.pelican.com/us/en/professio...

itd.

Okapi ::

knap je izjavil:

dvomim da policija, reševalci itd uporabljajo lučke (znamke) o katerih mi tukaj govorimo

to mi je npr. vrgel google:

https://www.pelican.com/us/en/professio...

itd.

To v resnici ne pove prav dosti. Policija, vojska... kupuje opremo na javnih razpisih. Na javne razpise se prijavljajo firme, ki izpolnjujejo določene posebne zahteve (recimo glede servisa, usposabljanja in podobno) in ni nujno, da je sama oprema dejansko boljša od tega, kar uporabljamo ljubitelji. Oziroma še več - ljubitelji pogosto uporabljamo boljšo (in dražjo) opremo.

Hipotetičen primer - civilna zaščita naredi razpis za nakup čelk. Nanj se prijavi Petzl, ker ima pri nas servis, ampak Nitecore (ena od znamk, o katerih govorimo tule) ima verjetno boljše čelke, ampak ne izpolnjuje vseh razpisnih pogojev.

FireSnake ::

gregor je izjavil:

o tako dragih lučkah tukaj ne govorimo :))

če se ne motim, gre za nov model, december 2023

nimam nič proti, če se javiš, da jo testiraš ;)


Mogoče mi v prihodnosti vtrga in jo vzamem.

Drugače je pa tale zanimiva:
https://www.imalentstore.com/products/i...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Opkow ::

Eden od razlogov, zakaj kupujemo svetilke ... :]
Klik

hariscorale ::

Sofirn sc33 ima auto lock. Najbrž je to problem. Zadnje verzije naj bi imele možnost izklopa lock-a.
4 clicki izklopijo auto lock.
JE pa problem še vedno če fizično odklopiš baterijo, ker nima memorija za auto lock, zato imaš vsakič spet
auto lock vklopljen.

PS. sem jest tudi naročil 16.nov pa se je zadnega novembra zataknila nekje, tako da očitno je ne bom dobil.

Samael ::

Verjetno vseeno boš. To se na splošno rado zgodi z novemberskimi naročili.
Samael != Samuel

bciciban ::

Ni ravno ročna je pa prenosna in za zunaj :)

Torej za kak večerni sprehod bi kupil naglavno svetilko pa me zanima kolk lumnov naj gledam in kako kapaciteto baterije, da bo vsaj približno OK.
Gledam na mimovrste razne modele za okoli 20€, to je verjetno čist OK za občasno rabo?

Recimo nekaj takega
https://www.mimovrste.com/celne-svetilk...
https://www.mimovrste.com/celne-svetilk...

Hm?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

49106 ::

Ima kdo kakšen predleg za dobro namizno svetilko, z visokim CRI (95+)? Cenovno recimo tam nekje do Benq Wit r-reading lamp.

matobeli ::

Mogoče kar nekaj na e27 in vzameš eno dobro žarnico?

Sicer so zadnje čase kar problemi z cri95+, včas si jih povsod dobil, zdej pa kvečjem 90 dajejo, eni pa še vedno 80...

49106 ::

Tak je bil prvotni načrt, a nisem upel najti dobre e27 žarnice. Nekaj malega sicer ima Ikea (90 CRI), Philips in Osram 95+ so (vsaj pri nas) nedobavljive, drugega pa niti ne poznam. Tudi omenjena Benq pride v poštev, če cena ni zares absurdno nad MSRP.

gregor ::

čudo od lučke, LEP in še ZOOM:

https://zeroair.org/2024/01/11/acebeam-...



pa še precej poceni je :))

hunter01 ::

Ampak je cena z eno baterijo :)

Je pa res LEPa, ni kaj. Kako ZOOM deluje? Druga ledica not?

Okapi ::

Kolikor vem, deluje optično, pač z neko razpršilno lečo, oziroma podobno kot vsaka lučka z "zumom". Problem je, da je LEP sam po sebi svetlobno slab, v primerjavi z LED, in je njegova praktično edina prednost, da ga je mogoče bolj ozko usmerit. Pri razpršenem delovanju je slabši od najbolj navadne lučke z LED.

Recimo ta iz prejšnjega linka ima samo 800 lumnov.

https://slo-tech.com/forum/t425393/p805...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

hunter01 ::

Po slikici na gumbu sodeč, zgleda kot da je na gumb flood/throw. Nisem celega opisa bral iz linka.

Scaramouche3 ::

gregor je izjavil:

čudo od lučke, LEP in še ZOOM:

https://zeroair.org/2024/01/11/acebeam-...



pa še precej poceni je :))


Ima funkcijo, mene zanima kako visoko bi kako letalo lahko opazilo SOS!

Okapi ::

Vsako letalo ali helikopter, ki bi te iskalo, bi videlo. Potniška letala na 10 km pa ne.

Scaramouche3 ::

Okapi je izjavil:

Vsako letalo ali helikopter, ki bi te iskalo, bi videlo. Potniška letala na 10 km pa ne.

Samo vprašanje časa je ko bo neka zgrajena,ki bo laserski snop ponesla tja gor, pomoje že lahko samo bi bila pretežka za prenos po gorah..

matobeli ::

Pa v jasnem vremenu se dogaja bistveno manj nesreč v gorah kot v slabem. Tako da so druga pomagala bolj priročna pri reševanju.

Okapi ::

Scaramouche3 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Vsako letalo ali helikopter, ki bi te iskalo, bi videlo. Potniška letala na 10 km pa ne.

Samo vprašanje časa je ko bo neka zgrajena,ki bo laserski snop ponesla tja gor, pomoje že lahko samo bi bila pretežka za prenos po gorah..

Laser, tudi razmeroma majhen žepni, na 10 km ni problem videti, problem je z njim zadeti pilotov oko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Scaramouche3 ::

Okapi je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Vsako letalo ali helikopter, ki bi te iskalo, bi videlo. Potniška letala na 10 km pa ne.

Samo vprašanje časa je ko bo neka zgrajena,ki bo laserski snop ponesla tja gor, pomoje že lahko samo bi bila pretežka za prenos po gorah..

Laser, tudi razmeroma majhen žepni, na 10 km ni problem videti, problem je z njim zadeti pilotov oko.


Če je nad tabo ni možno,moraš ga dobit ko leti proti tebi vsaj pod kakim 45% naklonom ali manj...

Scaramouche3 ::

Lej kaj je ta model naredu na domu!

GupeM ::

Okapi je izjavil:


Laser, tudi razmeroma majhen žepni, na 10 km ni problem videti, problem je z njim zadeti pilotov oko.

Saj to veste, da je to prepovedano povedano, ane? Upam.

Scaramouche3 ::

GupeM je izjavil:

Okapi je izjavil:


Laser, tudi razmeroma majhen žepni, na 10 km ni problem videti, problem je z njim zadeti pilotov oko.

Saj to veste, da je to prepovedano povedano, ane? Upam.

Tukaj govorimo o tem kako bi ti lahko to rešilo življenje, če bi bil nekje preveč oddaljen od civilizacije...

GupeM ::

Še vedno prepovedano.

Ales ::

Scaramouche3 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Okapi je izjavil:


Laser, tudi razmeroma majhen žepni, na 10 km ni problem videti, problem je z njim zadeti pilotov oko.

Saj to veste, da je to prepovedano povedano, ane? Upam.

Tukaj govorimo o tem kako bi ti lahko to rešilo življenje, če bi bil nekje preveč oddaljen od civilizacije...

Za take potrebe je precej bolj smiseln radijski oz. satelitski oddajnik, kot pa vidni signali.

Če pa se že gremo vidne signale, pa je vprašanje, ali želimo tako ozek snop, kot je laserski. Zato je Okapi rekel, da je z laserjem problem zadeti pilotovo (oz. opazevalčevo) oko, če je ta v letalu. In seveda ga tudi ne želiš oslepiti, sicer ne bodo poslali nikogar pote... >:D

Scaramouche3 ::

Ales je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Okapi je izjavil:


Laser, tudi razmeroma majhen žepni, na 10 km ni problem videti, problem je z njim zadeti pilotov oko.

Saj to veste, da je to prepovedano povedano, ane? Upam.

Tukaj govorimo o tem kako bi ti lahko to rešilo življenje, če bi bil nekje preveč oddaljen od civilizacije...

Za take potrebe je precej bolj smiseln radijski oz. satelitski oddajnik, kot pa vidni signali.

Če pa se že gremo vidne signale, pa je vprašanje, ali želimo tako ozek snop, kot je laserski. Zato je Okapi rekel, da je z laserjem problem zadeti pilotovo (oz. opazevalčevo) oko, če je ta v letalu. In seveda ga tudi ne želiš oslepiti, sicer ne bodo poslali nikogar pote... >:D


Vsak snop se razširi, tako da ni več tako močan!

GupeM je izjavil:

Še vedno prepovedano.

Mislim da če te bo nekdo opazil na Antarktiki, ko rabiš pomoč, je težko reči,da ti bodo po reševalni akciji sodili za luč!

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Za take potrebe je precej bolj smiseln radijski oz. satelitski oddajnik, kot pa vidni signali.

Osvetlj... eh, pardon, odebeljeno, če si morda spregledal. :D

GupeM ::

Scaramouche3 je izjavil:


Mislim da če te bo nekdo opazil na Antarktiki, ko rabiš pomoč, je težko reči,da ti bodo po reševalni akciji sodili za luč!

Mislim, da če zaradi zaslepljenega pilota pride do letalske nesreče, ti bojo še kako sodili za luč. Še posebej, če pride do smrtnih žrtev. Zadeva ni prepovedana kar tako, zaradi lepšega. Prepovedana je zato, ker je nevarna.

Nekaj več na to temo: https://www.laserpointersafety.com/lase...

Sicer lahko rečemo, da lahko tudi streljaš na letalo, važno, da te opazijo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Uf, sem decembra preveč naročeval, se je treba malo umiriti.

Danes je prišlo:
- WK03 (9 komadov)
- naglavna HD50 (zelo navdušen, ko sem jo pogledal)
- dve oni zastonjski Wurkkos (ker sem dobil 2 baterije za darilo in pošljejo še oni šrot zraven)

Na poti je še:
- FT03S (povpraševanje je tako, da še niti poslana ni)
- Wurkkos TS32

Tako, da bodi dovolj zaenkrat :)


TS 32 je prišla.
Samo to bom rekel: mi je žal, da nisem že prej kupil.

Kombinacija na blizu in na daleč je naravnost odlična zamisel.

Zdaj, ko bo delovna bi lahko vse drugo upokojil:
- BLF Q8
- Sofrin SP36
- Wuben TO46R (ok, tale je res priročna)
- Eagle eye X6
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samael ::

FireSnake je izjavil:

Zdaj, ko bo delovna bi lahko vse drugo upokojil:
- BLF Q8
- Sofrin SP36
- Wuben TO46R (ok, tale je res priročna)
- Eagle eye X6


Ne boš, ker se ti za vsako zadevo ne bo dalo na plano vlačiti ali boh ne daj naokoli prenašati (z baterijami) tričetr-kilsko lučko :P
Samael != Samuel

FireSnake ::

To je res, tamale so zelo priročne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samael ::

Jaz tudi sicer opažam, da če recimo moram posvetiti v drobovje neke aparature in podobno, da raje v roke primem neko manjšo lučko, kot pa kaj večjega, kjer bi nazaj od blizu butnilo neprijetnih 2000 al nekaj lumnov.

Saj imam ziher par lučk, ki jih štartaš na minimumu ampak sanje se mi ne katera točno bi to bila, na kateri stopnji sem jo pustil ali pa katera kombinacija gumbov je zanesljivo bližnjica, tako da imam naokoli vedno pripravljene za uporabo res v glavnem manjše lučke, ta velke pa v škatlah.
Samael != Samuel

mihi666 ::

Jaz imam verjetno okoli 50 lučk uporabljam samo najmanjše. Za vse večje mi je žal da sem jih kdaj kupil. Če jo dam v žep in me moti je prevelika.

Okapi ::

50 lučk je zbirateljska številka (ali številka nekoga, ki išče idealne lučke za različne priložnosti in tistih, ki se ne izkažejo za idelane, ne prodaja/podarja). Ampak na pamet rečeno enih 10 različnih lučk pa prav pride, za različne namene (če si jih hočeš toliko privoščit, seveda).

1) Ena mini lučka za na ključe. Na ključih imam Astrolux, bi moral pobrskati, kateri model.
2) Ena malo večja za v žep, ko veš, da tista mini ne bo dovolj, kaj večjega pa nočeš jemati s seboj. To lahko razumemo tudi kot rezervo, če tista na ključih odpove. Pri meni Lumintop Tool AA 2.0.
3) Ena večja čelka. Pri meni je to trenutno Wuben H1.
4) Ena mala čelka, ko potuješ s čim manjšo težo. Pri meni je to Nitecore NU25 UL.
5) Ena univerzalna (L) čelka, ko hočeš imeti s seboj ena samo lučko, ki je lahko tudi čelka. Pri meni Wurkkos HD15R.
6) Ena manjša "taktična", za na teren, ko veš, da #2 ne bo dovolj, večje pa nočeš jemati s seboj.
7) ena večja "taktična", ko si lahko privoščiš s seboj vzeti nekaj večjega od #6. Astrolux EC01.
8) Ena velika "žarometna", recimo za na barko. Jaz imam v ta namen L6.
9) Ena manjša "žarometna", ko je #6 prevelika/pretežka. Trenutno je to pri meni Astrolux FT05.
10) Ena velika lanterna (jaz v ta namen recimo uporabljam Q8 z razpršilcem)
11) Ena mala lanterna, recimo za v šotor, ali za na piknik, ko je #10 prevelike/pretežka. Jaz v ta namen uporabljam lučko, ki je vgrajena v pumpo za blazine (Flaxtail).
12) Potapljaška.

Evo, 12 sem jih naštel;) Če sedaj prištejemo še lučke, ki jih imaš stalno na različnih krajih, da ti ni treba vedno pazit, da vzameš pravo lučko s seboj, si hitro na 20. Kar je več, je pa zbirateljsvo.;)

Samael ::

Jah, meni recimo čelka (pač ne nosim jih, četudi bi bilo to kdaj povsem priročno :P) ali pa potapljaška ne prideta v poštev, najdem pa kakšne druge povsem obskurne opcije, recimo:

- vsaj ena se mi bo na tedenskem festivalu zvalila pod blazino in jo bom našel glih zadnji dan ko bom podiral šotor
- druga bo ... no, nikoli je ne bom več našel. Blackhole.
- tretjo si bo nekdo sposodil in ne bo našla več poti nazaj - ali pa mu/ji bo padla v dixy (recimo)
- ene dve imam v službi. Kadar grem tisti zadnji kilometer po hribu peš je v zimskem letnem času med drevesi temno kot v rogu. Pa če se zamudim dlje, jo pozabim, imam tam podobno kot dežnik vsaj nekaj na lagerju.
- za na nosilec na kolesu
- za na nosilec na kolesu
- za na nosilec na kolesu
- za na ... no lani mi začuda niso maznili nobene. Mislim prav vedno se je pa tudi ne spomnim sneti...
- ponavadi imam kakšno manjšo v vsakem priročnem nahrbtniku
- itd ...
Samael != Samuel

Okapi ::

Čelke ne nosiš, ampak kaj pa, če boš en dan ugotovil, da bi jo pa bilo dobro imeti. Recimo, da te nekdo povabi na izlet v kakšno kraško jamo. Za take primere imaš eno v predalu - nikoli ne veš, kdaj ti bo prav prišla.

Enako velja za potapljaško. Nikoli ne veš, kdaj boš šel na Biševu pogledati Modro špiljo.;)

Kolesarsko sem pa res pozabil dati na seznam.

49106 ::

Okapi je izjavil:



Enako velja za potapljaško. Nikoli ne veš, kdaj boš šel na Biševu pogledati Modro špiljo.;)



Kolikor sem seznanjen, ni dovoljeno niti plavanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Okapi je izjavil:

Čelke ne nosiš, ampak kaj pa, če boš en dan ugotovil, da bi jo pa bilo dobro imeti. Recimo, da te nekdo povabi na izlet v kakšno kraško jamo. Za take primere imaš eno v predalu - nikoli ne veš, kdaj ti bo prav prišla.


Saj ene dve po mojem še imam. No, vsaj zdi se mi - imam v spominu, da sem nekaj razdajal. Samo po mojem bi deloval res hecno z njo. Ene stvari pač niso za vse :)



Tole, pa čelka, ane :P
/jk
Samael != Samuel

Okapi ::

Ne seznam lučk sem pozabil dati še UV. Ta tudi večkrat prav pride.

Samael ::

Kje imaš pa ročno z rdečo zgoraj?!!
Ok, čelko že... ampak ročno? A?
Samael != Samuel

Okapi ::

Wurkkos HD15R je "hibrid", oblika L, se pravi je čelka in ročna lučka.

Samael ::

Ok, naj ti bo :P
Samael != Samuel

Okapi ::

Pa od klasičnih "valjastih" imam Sofirn IF23, ki ima tudi stransko rdečo luč, oziroma celo RGB.



Ta je ena taka zelo univerzalna lučka, ki bi jo lahko tudi dal na seznam, kot "univerzalko", ko ne veš točno, kaj vse boš rabil, s sabo pa hočeš vzeti samo eno lučko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Kot poseben namen bi bila pa uporabna za "svetlobno barvanje" - bom enkrat ob priliki naredil kakšno fotko z njo.

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Čelke ne nosiš, ampak kaj pa, če boš en dan ugotovil, da bi jo pa bilo dobro imeti. Recimo, da te nekdo povabi na izlet v kakšno kraško jamo. Za take primere imaš eno v predalu - nikoli ne veš, kdaj ti bo prav prišla.

Enako velja za potapljaško. Nikoli ne veš, kdaj boš šel na Biševu pogledati Modro špiljo.;)

Kolesarsko sem pa res pozabil dati na seznam.


Čelke so meni bile grde kot konjska smrt.
Dokler nisem kupil ene (mislim, da je Wuben). In uvidel kako zelo je to uporabno.

Zdaj sem pa vzel HD50, da je polnjenje preko USB type C.

Nepogrešljiva pri šraufanju računalnika.

Aja: moja boljša polovica vedno vzame v roko tamale lučke.

Edit: ena flood mala je vedno v avtu.
Nikoli nima čisto polne baterije.
Je v vratih. Mislite, da bi lahko šlo kaj narobe pri polni bateriji poleti, ko se avto zagreje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

matobeli ::

Če maš dobro baterijo in če na svetilko v vratih ne sveti direktno sonce bi moralo biti popolnoma OK. jaz se sicer izogibam temu da puščam te zadeve v avtu... ampak eno polnilno pa vseeno imam, zadaj pri gumi, skupaj z ostalo emergency šaro.

Zagorijo v 99.9 primerih itak samo "extremefire"

Najbolš bi blo imet v avtu nekaj iz lidla/hofra na 2xAA alkalne.
««
315 / 324
»»