» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
306 / 321
»»

Samael ::

@Dri3r, pri FT03 XHP50 4300lm turbo mode ni ekstrem. Lučka je relativno velika, masivna in turbo mode ni desekratnik ali dvajsetkratnik HIGH stopnje, kot tista novejša "race for lumens" mini lučka zgoraj, ki sem jo dal za primer.
Se pa kljub temu najbrž motiš. Stepdown je verjetno bil, kot je tudi velika verjetnost, da pri bolj postopnem stepdownu tega nisi opazil. Tudi če je človek pri miru, in strmi proti snopu svetlobe, postopen padec s 4000 lumnov na 1500 lumnov očem ni tako zelo očiten, kot bi človek mislil.



@Okapi, kako nočem? Komu pa odgovarjam, če ne tebi. Samo ker si se ti to izmislil, ne razumeš, ali pa ne dobiš odgovora s katerim se strinjaš, še ne pomeni da ga ni. A bi ti kaj pomagalo, če še enkrat citiram kaj sem ti odgovoril in odebelim ključne dele?
Najbolj hecno je pa da si v zadnjem postu tudi sam deloma napisal to, kar ti jaz že veš čas razlagam - le z drugimi besedami.

"Jaz ne trdim, da je 12600 lumnov uporabnih, jaz sprašujem, ali ta možnost pomeni, da je lučka zaradi tega pri 1000 lumnih slabša, kot bi bila, če bi ji softversko omejili moč."


Verjetno je bolj kot ne isti drek in posledično ni nobenega uporabnega razloga, da so jo navili na 12600 lumnov momentalnega turba razen komercilanega. Ker ljudje padajo na velike cifre.

"Ker po moji logiki je takša lučka vseeno boljša, pri 1000 lumnih, kot je pri 1000 lumnih lučka, ki je ni mogoče za hip naviti na 10.000 lumnov. Ker imajo boljše hlajenje, bolj vzdržljivo elektroniko - sicer bi pri 10.000 lumnih takoj "pregorele"."


Tako pa naredijo pri 10.000 takoj kaj točno že? Po hitrem postopku počepnejo na maks. Isto, kot pri 2.000 lumnih. Spet isti drek. (no, mogoče pri 2.000 lumnih turba počepne pod 1000 lumnov celo malce počasneje).

Pa še enkrat ponavljam, ker vem da prezreš dele, ki ti ne dajo potrdtive, ki jo iščeš: Nimam nobenih težav, če je lučka dejansko narejena za 5000lm, pa ima turbo mogoče 8000lm (kar je sicer še vedno velik razpon). To samo po sebi ne razumem kot race for lumens. Je pač lučka zmogljivejša.
Problem (pa ajde, problem niti ni prava beseda, zgolj pripombo recimo) imam s tistimi lučkami, ki so še vedno že zaradi fizikalnih omejitev glede na trenutne materiale narejene za 600lm, pa jim nabijejo nevem koliko tisoč lumnov turba - ker zakaj že? Ja, ker se prodaja med zanesenjaki, to je pa bolj kot ne vse.
In pa da, če Astrolux EA04 4*HP50 ne bi bila navita (ker daj prosim poskušaj razumeti, da turbo to je - navito preko meja stabilne uporabe), da ti da za en kratek moment 12600 ampak navita, da ti da za za en kratek moment 2000 lumnov, ne bi bila nič kaj slabša. V obeh primerih turba, ta lučka ni za realno uporabo nad 1000 lumni. Pa še to bo preklemansko vroča (in v resnici padla še kaj nižje).

Pa še nekaj. V sami osnovi nimam nič proti turbu. Moje pisanje je zgolj pripomba, ko je turbo v tekmi za čim več lumni iz komercialnih razlogov navit do absurda brez kakršne koli dodatne/uporabne vrednosti. (če boš igoriral ta del, ti ga bom skopiral ponovno).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Ales ::

Marketing narekuje vse višje svetilnosti, to se mi zdi očitno. Ampak vse dokler je turbo izpeljan na temeljih kolikor toliko solidnega inženiringa, je vse ok.

Če pa bo dirka za lumni pripeljala do tega, da bomo imeli situacije: "Open nitro! Witness me!"

Čemur potem sledi sfižen blisk, eksplozija in: "Mediocre Lučkar! Mediocre!"

...pa ne bo v redu.

Okapi ::

Samael je izjavil:


Pa še nekaj. V sami osnovi nimam nič proti turbu. Moje pisanje je zgolj pripomba, ko je turbo v tekmi za čim več lumni iz komercialnih razlogov navit do absurda brez kakršne koli dodatne/uporabne vrednosti. (če boš igoriral ta del, ti ga bom skopiral ponovno).

Dodatna vrednost je (po moji hipotezi), da to prinese boljše, zanesljivejše delovanje pri nižjih jakostih. Če hočejo lučko naviti na 12.600 lumnov, ne da bi v par sekundah pregorela, morajo čim bolj optimizirati hlajenje, elektroniko, uporabiti najzmogljivejše ledice... In zaradi tega bolje ali zanesljiveje deluje, ko jih uporabljaš pri 1000 lumnih.

Podobno kot recimo ure, ki zdržijo 600 metrov globine. Za praktično vsakogar je to povsem nepotrebna lastnost, ampak ne moreš reči, da so zaradi tega slabše od ur, ki zdržijo samo 100 m globine. Kvečjemu so boljše, ker je večja verjetnost, da bodo dovolj vodotesne za tuširanje tudi po več letih, ko bodo tesnila že malce "ostarela".

Če so zaradi tega nabijanja lumnov lučke dražje, kot bi bilo nujno potrebno (za dobro delovanje pri 100 lumnih), je to sicer slabo, ampak konkratno ta Astroluxova ni zaradi teh "dodatnih in neuporabnih" lumnov videti nič kaj dosti dražja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

Ales je izjavil:

Marketing narekuje vse višje svetilnosti, to se mi zdi očitno. Ampak vse dokler je turbo izpeljan na temeljih kolikor toliko solidnega inženiringa, je vse ok.

Če pa bo dirka za lumni pripeljala do tega, da bomo imeli situacije: "Open nitro! Witness me!"

Čemur potem sledi sfižen blisk, eksplozija in: "Mediocre Lučkar! Mediocre!"

...pa ne bo v redu.

Z obojim se strinjam, ampak jaz izpostavljam nekaj tretjega :) Svetilnost pri 1500lm turbu ali pa 12000lm turbu pri dotičnih (ozkih, malih, tankih, lahkih) lučkah na eno baterijo ostaja bolj kot ne enaka v okviru tam 600 do 1000lumnov. Ni nič višja. Graf pade dol tako zelo momentalno in strmo ter tam ostane, da samo navijanje, da na papirju lepše izgleda nima nobene uporabne vrednosti.

Včasih smo rekli, pa saj turbo ni problem, lahko jo uporabljaš na pol svetilnosti ali pa bo zadevo po dvajsetih sekundah samodejno uredila termoregulacija (to je bil tudi Okapijev prvi post na to temo zgoraj) ampak ta razpon med maxom in turbom (ob upoštevanju, da tudi pri max kickne termoregulacija in gre svetilnost še nižje) postaja za nekaj velikostnih razredov višji kjer si lahko rečeš, saj turbo ni problem, jo bom pa uporabljal na max desetih procentih (ker na več je tako ali tako ne moreš), kakor je tudi za lučko teh dimenzij realno, pa je. Kar sicer ni problem zame pa za Okapija. Ampak marketing je še vedno marketing in s 12600 deklariranimi lumni (ki to niso) to ne kupujejo zgolj entuzijasti, ki poznajo omejitve. Ma še v tej temi je marsikdo, ki vseeno misli, da jo bo pa uporabljal vsaj na 3000 lumnih. Ne bo.
Glej: Astrolux® EA04 4*HP50 12600LM High Lumen Strong EDC Flashlight - a vidiš kje podatek, koliko ima lučka max? Kakšna je dejanska svetilnost lučke? Jaz ga ne. Pa tudi kje drugje mi ni uspelo najti tega podatka. Tam je naveden max output, pri čemer dejanski output ni pol manjši ampak 10x manjši. Ustali se pa še nižje. To dela race za lumne. Ni težava, če je lučka dejansko narejena za 4000, 5000, 6000... lumnov pa ji potem dajo še par tisoč lumnov turbo pribitka, ki bo deloval tistih 10 sekund. Pač da, to je turbo. Tu je pa zgolj tekma, navijanje za provizorične marketinške lumne, ki to niso.
Samael != Samuel

Kalibri ::

To je podobno, kot vzmamemo 150 KM avto, ko vemo, da ga bomo rabili tam do 50 KM, ampak bo vedno predel, se nikoli matral, občasno pa se bo 150 KM pokazalo pri prehitevanjih.

Tako da ja, raje bi imel lučko, bi bi konstantno zmogla 2000 lm, uporabljal pa bi jo pretežno pri 800-1000 lumnihž. Elektronika je verjetno pri 2000 lm na meji in ne bo dolgo.

BTW astrolux z 2000 lm in medium 450 lm, bo sploh delala na 2000 lumnih ali bo tam samo za vzorec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

matobeli ::

Samael, praviš da bi bil svet lepši če bi bili ljudje malo bolj zmerni? :D

Vprašanje kolk so (v tujini) te svetilke sploh poznane izven kroga lučkarjev.
V sloveniji ne kupiš Astroluxa na blef, priporočal pa noben ne bo direct drive svetilke enmu mugglu.

Kalibri, delalo bo na 2klm, ampak kakšne dve sekundi, oziroma, dokler se ne vidi termalne krivulje je še to težko rečt. Kle lahk sam zaupamo kitajcem da ne lažejo preveč...

Samael ::

Kalibri je izjavil:

To je podobno, kot vzmamemo 150 KM avto, ko vemo, da ga bomo rabili tam do 50 KM, ampak bo vedno predel, se nikoli matral, občasno pa se bo 150 KM pokazalo pri prehitevanjih.

Ja, pa niti ne, veš. To velja pri tovrstnih lučkah, kjer je turbo recimo 1500lm. Tu se mogoče turbo za tistih 15 sekund še ustali. Tisti desetkratnik svetilnosti je pa samo klik, paf, bum - ni ga več.

matobeli je izjavil:

.
... priporočal pa noben ne bo direct drive svetilke enmu mugglu.

Tvoja vera v človeštvu je neomajna - pri čemer pa še tu po letih debat verjetno več kot pol sodelujočih ne ve, kaj je direct drive :P (s tem slednjim ne mislim nič slabega, pač tako najbrž je)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

matobeli je izjavil:

Samael, praviš da bi bil svet lepši če bi bili ljudje malo bolj zmerni? :D

Verjetno je dokaj vseeno, kar se lučk tiče. Lahko se pa vseeno ob to obregnemo in debatiramo :P
Samael != Samuel

Okapi ::

matobeli je izjavil:

Vprašanje kolk so (v tujini) te svetilke sploh poznane izven kroga lučkarjev.
V sloveniji ne kupiš Astroluxa na blef, priporočal pa noben ne bo direct drive svetilke enmu mugglu.

Tako nekako, ja. Astrolux kupi, kdor se vsaj malo spozna na lučke, in načeloma ve, kaj bo dobil.

Ker namreč, kdor se na lučke ne spozna, pač ne bo kupil lučke z 12.600 lumnov, ko pa imaš na Amazonu in Aliexpressu polno cenejših lučk za 100.000 lumnov.

Ali pa, če hočeš imeti res dobro, vzameš eno malce dražjo, kot je Astroluxova, ki zmore 300.000 lumnov.

https://www.amazon.com/Flashlight-Recha...



Evo, še ena odlična izbira - ta je celo Amazon's Choice Overall Pick, 400+ bought in past month, torej mora biti preverjeno dobra. 250.000 lumnov za 30 dolarjev. Pa še zum ima. Pa lepo torbico dobiš zraven, in na 3xAAA jo lahko uporabiš v sili.

https://www.amazon.com/Startcool-Flashl...





Mislim, kateri kekec bo ob taki ponudbi vzel Astrolux z bednih 12.600 lumni?>:D

No, takšno "nabijanje" lumnov je pa res problem, ker je čisti nateg, goljufanje nevednih kupcev. Astroluxovo navijanje lučk je pa hardversko "friziranje", namenjeno tistim, ki o lučkah vsaj nekaj malega vedo, in se zavedajo, kaj kupujejo oziroma kaj bodo dobili.

matobeli ::

XHM99.2 LED :))

Ales ::

Samael je izjavil:

Kalibri je izjavil:

To je podobno, kot vzmamemo 150 KM avto, ko vemo, da ga bomo rabili tam do 50 KM, ampak bo vedno predel, se nikoli matral, občasno pa se bo 150 KM pokazalo pri prehitevanjih.

Ja, pa niti ne, veš. To velja pri tovrstnih lučkah, kjer je turbo recimo 1500lm. Tu se mogoče turbo za tistih 15 sekund še ustali. Tisti desetkratnik svetilnosti je pa samo klik, paf, bum - ni ga več.

Ja in ne... Tu je graf (povezava na test) razmeroma stare Imalent MS03 (3x Cree XHP70.2, 21700 baterija), pri kateri oglašujejo 13.000 lm:



Lepo se vidi, kaj se dogaja v prvih 40-50 sekundah, graf gre do minute in pol.

Ta lučka ima v bistvu dva turbo moda, morda bi se celo lahko reklo tri. Le imenujejo jih turbo, high in middle II, vsak pa začne z višjo svetilnostjo in le-to potem prilagodi za daljšo uporabo. Middle II žal ni na grafu, ta začne pri ~ 3.000 lm in potem pade na ~ 2.000 lm.

Namenoma sem za primer vzel razmeroma majhno in cenovno dostopno lučko, pri kateri so se šli doseganje visokih svetilnosti. Seveda pa to ni čisto random šrot...

Če pa bi človek hotel daljše čase visokih svetilnosti, enostavno (še) ne gre brez močnejšega vira energije, večje mase in hlajenja... Z današnjo mainstream tehnologijo pač ne gre.

Recimo Acebeam X75 ali Imalent S32... zmorejo kontinuiranih 15-20.000 lm, turbo pa je navit na 80-100.000 lm. Ampak teže so v kilogramih, pa aktivno hlajenje imajo...

Samael ::

Ales je izjavil:



Lepo se vidi, kaj se dogaja v prvih 40-50 sekundah, graf gre do minute in pol.
Ta lučka ima v bistvu dva turbo moda, morda bi se celo lahko reklo tri. Le imenujejo jih turbo, high in middle II, vsak pa začne z višjo svetilnostjo in le-to potem prilagodi za daljšo uporabo. Middle II žal ni na grafu, ta začne pri ~ 3.000 lm in potem pade na ~ 2.000 lm.
Namenoma sem za primer vzel razmeroma majhno in cenovno dostopno lučko, pri kateri so se šli doseganje visokih svetilnosti. Seveda pa to ni čisto random šrot...


Po mojem si razlagaš graf, ki si ga prilepil, napačno.

Če se ne motim, ta graf prikazuje kaj se dogaja z lučko v prvih 15-ih sekundah (in ne minuti in pol) - kjer je padec iz 13k turbo na 2k high med četrto in šesto sekundo. Torej približno to, kar pravim ves čas. Ta lučka na high še vseeno dosega impresivnih 2k lumnov je pa pri tem preklemansko vroča. Gre na 80 stopinj celzija, potem pa se po takojšnjem stepdownu v nekem času ustali na 54 stopinjah celzija. (mimogrede, kot zanimivost, moja IMALENT DN70, 3800Lm Cree XHP70 je mislim da najhitreje segrevajoča se svetilka, kar jih imam, mislim da, zdajle malce iz glave, na 700lm pade v manj kot desetih sekunah - ima OLED zaslon).

Tale graf, ki pa je v minutah, ti da jasnejšo sliko:

Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Aja, pa ko omenjam high, je tisti rumeni del med prvo in osmo sekundo, ki ga deklarirajo kot high (mja, spet marketing) v resnici še vedno turbo. S high sam mislim tistih 2000 lumnov.

Nakazuje pa ta naveden kao high (rumena črta napram sivi) nekaj drugega - česar sem se tudi dotaknil v komentarjih zgoraj. Da je lahko neki uravnotežen turbo, ki se ne gre tekme za provizorične lumne, celo uporaben, lahko traja dlje. 13k turbo se usede na 2k lumnov v šestih sekundah, 8k turbo pa v osmih sekundah.

Torej, če daš lučki, ki na max sveti 2k lumna nek razumen turbo v višini recimo 3 - 4k lumnov, obstaja verjetnost, da bi ta lučka celo delala nekih 30 sekund na turbu predno pade na 2k. Torej bi bil turbo do neke mere lahko celo uporaben. V tem kontekstu je turbo na naših malce starejših lučkah mogoče celo boljši oz. koristnejši.
To je tisto, kar me tudi nekoliko zmoti. Turbo v tekmi za lumne napihujejo do takšnega absurda, da bo ja še bolj neuporaben, kot bi lahko bil.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Ales ::

Ne, imam kar prav glede grafov...

Na tem (iz drugega testa) bo mogoče jasneje, glej mali graf:



Na malem grafu izrecno omenja "3835 lm at 30s" in črtkano označi, kje je ta točka. Prikazuje torej dogodke od nič do dveh minut.

Približno enako ugotavlja, kot grafi iz prvega testa zgoraj, torej da se glavni padec zgodi tam med dvajseto in štirideseto sekundo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Samael ::

Ales je izjavil:




Lepo se vidi, kaj se dogaja v prvih 40-50 sekundah, graf gre do minute in pol.


Kaj pa so zaene merske enote 0.7, 0.8 in 0.9 v grafu, za katerega praviš, da gre do minute in pol?
Samael != Samuel

Ales ::

Bedasto, a 0.7, 0.8, 0.9 ... minute. Razdeljeno na desete dele minute torej.

Je vsekakor precej šlampasto, da ni jasno označenih enot na grafih. Ne piše ne "lm" in ne "min", kar res ni OK.

Na tam zadnjem grafu iz drugega testa vsaj jasno piše "Time in Minutes", in to očitno velja za veliki in mali graf (na katerem je označeno "3835 lm at 30s"). Na malem grafu so minute spet razdeljene na desete dele in ne na sekunde...

Okapi ::

Samael je izjavil:


Torej, če daš lučki, ki na max sveti 2k lumna nek razumen turbo v višini recimo 3 - 4k lumnov, obstaja verjetnost, da bi ta lučka celo delala nekih 30 sekund na turbu predno pade na 2k. Torej bi bil turbo do neke mere lahko celo uporaben.

V glavnem, ko pravilno prebereš grafikon, vidiš, da so natanko to tudi naredili - do skrajnosti navit turbo, ki dela skoraj 30 sekund, in malo manj navit turbo, ki dela skoraj minuto.

Razvijalci pri Imalentu (in drugih spodobnih lučkarskih firmah) kar dobro vedo, kaj počnejo.

gregor ::

Od zadnjega obiska te teme pa ste se kar konkretno razgovorili :).

Jaz pa se ne ukvarjam z lumni, ampak samo spreminjam noč v dan. :D

Danes je bila v uporabi (sprehod psa) Noctigon DM11.

https://intl-outdoor.com/noctigon-dm11-...

https://1lumen.com/review/noctigon-dm11/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

twom ::

Naglavne svetilke...
ne rabite šrota kupovati...
kibuba.si -> ostalo -> svetilke
da boste 2 EUR prišparal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

49106 ::

Skoraj vseeno je, če lučko kupiš v Hoferju :))




A ste videli, kakšne davščine imajo v Braziliji :))

https://budgetlightforum.com/t/brazil-a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

GupeM ::

Jaz sem ta teden prejel dve Wurkkos WK03, ki sem ju naročil zadnjič, ko so imeli kar lep popust, če si vzel dve.

Fini mali lučki. Res za v žep. Zelo zadovoljen.

Zraven sem dobil pa še tole kot darilo:
https://wurkkos.com/products/free-gift-...

Zadeva precej prevelika za na ključe, je pa verjetno lahko uporabna za v avto ali za v kakšen šotor. Ima magnet, ki bi sicer lahko bil močnejši, ima karabin, ima "kickstand"... Na en kup načinov jo lahko nekam postaviš/montiraš. Pa precej flood osvetlitev. Pa odpirač za steklenice ima :D

Ales ::

gregor je izjavil:

...Danes je bila v uporabi (sprehod psa) Noctigon DM11. ...

Kul, kul! Kateri emiter imaš v lučki?

matobeli ::

A je kdo na tekočem katere E27 LED žarnice se zdaj kupuje? 2700-3000K, cca 12W, CRI90/95

gregor ::

Ales je izjavil:

gregor je izjavil:

...Danes je bila v uporabi (sprehod psa) Noctigon DM11. ...

Kul, kul! Kateri emiter imaš v lučki?


NICHIA B35AM 4500K R9080

https://imgur.com/a/rChJ

POZOR, "knurling" na moji lučki je drugačen..., takšen je bil na začetku prodaje
veliko ljudi se je pritoževalo, zato je očitno bil spremenjen
meni pa se zelo dopade :)



več slik pa na zgornjem linku

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

wcpapir ::

FC13S bo ok za sprehode, pohode, ki trajajo do 4 ure ?

Nekaj bom naročil na wurkkos, more pa stati več kot 20eur ker rabim tisto darilno svetilko. Ali je kaj boljšega namesto FC13S za ta denar (nad20eur)

18650 baterij imam malo morje doma, tako da bi na teh ostal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

koyotee ::

Kupi dve :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

ali pa nabaviš dve FC11 z Nichia ledico:

https://wurkkos.com/products/wurkkos-fc...

:D

wcpapir ::

Nichia ledica pa pomeni kaj ? 1$ je preugodna da pridem do tiste nagradne svetilke.

gregor ::

https://zeroair.org/2022/05/27/convoy-s...

The point of all this is that the emitter is just fantastic.



https://liquidretro.net/tag/nichia-519a...

The DUV of the light is very neutral as you can see. It's the most neural emitter I have seen in a production light this year for sure.



https://zeroair.org/2022/06/02/convoy-s...

But the summary is that it has great output with great CCT and great CRI - it's just a great emitter.


za več podrobnosti pa poglej teste...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Ales ::

Vrži v košarico še kaj takega in poglej, če ti doda nagradno lučko že tam pri 19,xx dolarja, meni jo:

Diffuser for fc11

Ne rečem pa, da moraš prav to lučko kupit! :D

Glede Nichia 519A 5000K, to je kvaliten emiter. Dobro svetlobo ima, po domače povedano...

Tukaj so se pogovarjali konkretno o različicah te lučke: "FC11 with LH351D 4000K or 519a 5000K".

Nekaj na splošno o Nichia 519A 5000K: "The "Daylight" LED - Nichia 519a sm503 5000K R9080".

Ales ::

OK, prišel sem do Acebeam E75.

In jo danes že imel priliko prvič uporabit, za priložnostno raziskovanje podvozja avta v garaži. Naravna barva Nichia 519A 5000K je prišla lepo do izraza! (da ne bo kdo resno vzel ta del...)

V glavnem, takole, lučka je super. Izbral sem teal (modro-zeleno, temno) barvo in v živo mi je enako všeč, kot mi je bila na slikah. Lepo paše v roko, teža daje občutek solidnosti in nasploh lučka pusti vtis kvalitetno izdelane naprave.

Zaenkrat lahko potrdim izkušnje iz mnogoterih testov, dejansko je taka, kot jo opisujejo. Nisem preverjal svetilnosti in ostalih performans, niti ne nameravam, a če to privzamem, da je točno, sam lahko dodam, da je tudi ostalo.

Malo višje gor smo se pogovarjali o navitem turbu pri lučkah, tako da prilagam graf prvih deset minut pri Acebeam E75 z Nichia 519A 5000K:



in še primerjava svetilnosti in časov delovanja med Acebeam E75 z Osram P9 6500K emiterji in Nichia 519A 5000K emiterji:



Cel ta test mi je všeč, ker lepo primerja obe različici Acebeam E75 in gre v podrobnosti. Kogar zanima, priporočam branje.

gregor ::

zdaj moram pa še jaz eno nabvaviti, ko bo cena 60 USD :D

wcpapir ::

Jaz sem naročil FC12 in dobil tisto svetilkico zraven v naročilo, na koncu pa je še delala koda HAPPY25, čeprav piše da moraš naročiti dva izdelka :)

perci ::

Zadnjič sem imel pa priložnost stestirati Olight lučko za pištolo (pod cevjo). Predvsem vgrajeni laser je zelo sexy zadeva.

49106 ::

Verjetno misliš Baldr?

perci ::

Ja, ampak ne vem točno kateri. Zelen laser je imela.

Okapi ::

Sofirn IF23 EDC prispela.
Flashlight of the year;)

GupeM ::

Mnenje?

Okapi ::

Videti je kar uporabna. Za 38 evrov z baterijo vred se mi zdi v redu. Koliko je stranska luč dejansko koristna bo treba še videti. RGB bi znal biti uporaben za "svetlobno barvanje", ali pa vsaj kot rdeča luč.

Bom ponoči malo bolj preizkusil, kako se obnese.

gregor ::

gregor je izjavil:

za nas navadne smrtnike :) bo bolj zanimiva tale lučka, predvsem zato ker je ena izmed redkih Wurkkos lučk, oz nasploh cenejših lučk, ki ima buck driver:
pa še rotacijsko stikalo ima, upam, da sem prav prevedel v slovenščino, prosim popravite me ;)
seveda je mogoče, da gre za napako, bo potrebno počakati na teste...

VIR: FB



https://www.wurkkos.com/products/%E3%80...


Ta lučka nima buck driver-ja.




Nekateri so kupili ravno zaradi tega driverja... :'(

LP

wcpapir ::

Nekdo je omenjal svetilko iz Hoferja. Praktično enaka svetilka je kot prvo moje naročilo iz kitajske, takrat je bil popularen Deal Extreme in sem si naročil svetilko za 3eur. Ta v hoferju je ista-ohišje, le da ima usb c polnenje in drugačno ledico. Sveti pa slabše.

taz ::

Preden objavim okoli, najavim tukaj. Prodam sledeče lučke:
- Wurkkos TS25 (Black, Nichia 519A 5000K)
- Wurkkos TS21 (Gun Gray, SST20 4000K)
- Wurkkos D25S
- Convoy L6 (Xhp70.2 5000K)

Rabljene praktično nič, samo stestirane, Convoy je bila v uporabi cca 1-2h. Vse 4 lahko z ali brez baterij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

Excavator ::

Lani nabavil WK03, na žalost letos "na pol" umrla - turbo mode ne deluje, tudi svetilka se ugasne sama po cca 15-20sek. Je imel kdo podobne težave? Upam, da je življenska doba baterije več kot 1 leto?

49106 ::

Kje lahko kupim flattop NCR18500GA oz primerlivo alternativo? Nkon ima samo button top. A imamo še kakšnega zanesjivega trgovca z baterijami v Evropi? Mislim, da sem nekje videl stran akku+nekaj.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Ales ::

Prispelo je še naročilo iz Wurkkosa! V paketu so torej Wurkkos WK40, Wurkkos HD50, srebrna Wurkkos WK04 (darilo ob nakupu) ter nekaj malenkosti.

O lučkah napišem kaj več jutri... >:D

O dostavi pa, če komu kaj pomaga pri nakupih: Wurkkosova dostavna služba je bila Yanwen, pošiljka je priletela do Budimpešte, pri nas jo je dostavil Express One. Zame ni bilo kakih dodatnih stroškov ali postopkov, vse so uredili špediterji.

Pošiljka je hodila 20 dni, kar je 8 dni dlje, kot nedavna pošiljka od Acebeama (YunExpress, potem DPD). Do Madžarske sta pošiljki prišli približno enako hitro, potem pa je prišlo do razlike. Ne vem, koliko je moja izkušnja reprezentativna, a tako je pač bilo...

Mimogrede, zdajle vidim, da Wurkkos na spletni strani oglašuje 25% popust za Noč čarovnic, če koga kaj zamika...

Tsunamii ::

Ales je izjavil:

Prispelo je še naročilo iz Wurkkosa! V paketu so torej Wurkkos WK40, Wurkkos HD50, srebrna Wurkkos WK04 (darilo ob nakupu) ter nekaj malenkosti.

O lučkah napišem kaj več jutri... >:D

O dostavi pa, če komu kaj pomaga pri nakupih: Wurkkosova dostavna služba je bila Yanwen, pošiljka je priletela do Budimpešte, pri nas jo je dostavil Express One. Zame ni bilo kakih dodatnih stroškov ali postopkov, vse so uredili špediterji.

Pošiljka je hodila 20 dni, kar je 8 dni dlje, kot nedavna pošiljka od Acebeama (YunExpress, potem DPD). Do Madžarske sta pošiljki prišli približno enako hitro, potem pa je prišlo do razlike. Ne vem, koliko je moja izkušnja reprezentativna, a tako je pač bilo...

Mimogrede, zdajle vidim, da Wurkkos na spletni strani oglašuje 25% popust za Noč čarovnic, če koga kaj zamika...


Top .. povej kako se ti zdi Wurkkos HD50 .. ce ni pretezka.. ta me malo mika..naglavnih pri naši hiši nikoli preveč .. zmer kaksno zgubimo na kaksnem pikniku..morju..hribih ..lool


Okapi je izjavil:

Sofirn IF23 EDC prispela.
Flashlight of the year;)



Si stestiral..? Tudi to imam v kosarici..sam preveč lučk v omari..čeprav nekak si govorim, da ta naj bi bila kar uporabna lool

gregor ::

za vse, ki kupujete lučke iz Kitajske, se morda splača počakati na black friday oz. še prej na 11.11., ki je že zelo blizu:

Singles' Day, Double 11, Shopping Festival...

Singles%27 Day @ Wikipedia

Every year on 11.11, Chinese people celebrate this iconic shopping festival which is the biggest of its kind in the world.

Singles' Day is the world's biggest shopping event, with sales estimated at $157 billion USD (1.1 trillion yuan) in 2022.




:D

lubej1 ::

ena bolj zanimivih Wurkkos lučk je sigurno:

Wurkkos New TS22 XHP70.2 Powerful 4500LM 21700 LED Flashlight with Magnet Tail & Reverse Charging USB C Rechargeable
https://www.wurkkos.com/products/powerf...

ima: Boost constant current circuit

https://flashlightreviews.ca/index.php/...
Runtimes:
https://flashlightreviews.ca/index.php/...

One thing these results make very clear: Wurkkos has invested in an excellent quality constant-current boost driver

I really am blown away by the performance above.




The stable runtime is truly impressive; 1,200 lumen for 2 hours in an EDC light makes this a standout, no matter the price!

Phenomenal sustainable output, such a gem of a light.

Beautiful flat runtime! 1200 lumens for 2 hours is wonderful.


itd...




LP

Okapi ::

Tsunamii je izjavil:



Okapi je izjavil:

Sofirn IF23 EDC prispela.
Flashlight of the year;)



Si stestiral..? Tudi to imam v kosarici..sam preveč lučk v omari..čeprav nekak si govorim, da ta naj bi bila kar uporabna lool

Glavna lučka ni nič posebnega, sicer čisto solidna, ampak dobiš enako dobre z 21700 ceneje. Magnet je koristen dodatek, ampak če je površina zelo gladka, zaradi teže lučka zdrsi. Na hladilniku recimo dobro prime, ali na kovinskem okviru vrat, na magnetni tabli za pisanje pa ne.Ampak s tem imajo verjetno tudi druge težje lučke problem. Ena dobra lastnost je nesimetrična oblika ohišja, zaradi česar v temi takoj najdeš gumb za vklop.

Stranska lučka dobro deluje. Malo me je skrbelo, da je bolj kot ne za okras, ampak je v resnici kar močna. S tem, da bo njeno dodano vrednost treba še preverit v praksi. Tako v beli kot v barvni obliki. Uporabniški vmesnik je dovolj preprost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gregor ::

To TS22 imam v košarici in čakam na 11.11. ko bo 25 USD. :))
««
306 / 321
»»