» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
307 / 321
»»

Okapi ::

Ales je izjavil:

Prispelo je še naročilo iz Wurkkosa!

Moji trije Wurkkosi (WK03) z magnetnimi stikali so tudi danes prišli. Sicer čisto nič posebnega, ampak za 13 evrov z baterijo vred je to zelo primerno darilo za nekoga, ki še vedno uporablja lučko iz Hoferja.

Sicer so bili legendarni Zanflare F1 pred leti še malo primernejši, zaradi lepše škatlice, ampak tudi tile Wurkkosi so za ta namen zelo v redu.

gregor ::

Zanflare F1 je podobna FC11 lučka:

https://www.wurkkos.com/products/wurkko...

https://www.wurkkos.com/products/fc11-r...

Ta druga (LH351D 90 CRI) je celo na voljo v različnih barvah...



Ko bo kakšna boljša akcija, se jo bo morda dobilo za 15 USD. :D

Okapi ::

WK03 je v resnic bolj podobna Zanflare F1 (po obliki, in po ceni). Poleg tega je še močnejša od FC11, vsaj po tovarniških podatkih (1800 proti 1300 lumnov na turbo, 800 proti 700 na high). Razen da pri FC11 lahko vzameš tudi tako, ki ni črna, ne vidim prav nobene prednosti. OK, mogoče ima boljši CRI, ampak tistim, ki so namenjene te lučke za darila, to dol visi.

matobeli ::

Sam nobena ni dual switch al se dobi tudi tailcap z switchem?

Okapi ::

Nima, ampak ne vem, a je to za običajno rabo kakšna posebna dodatna prednost.

matobeli ::

Ne rabiš znat napol pritisnit knofa in vedet za memory mode in skupine... Fino za nepoznavalce.

wcpapir ::

Excavator je izjavil:

Lani nabavil WK03, na žalost letos "na pol" umrla - turbo mode ne deluje, tudi svetilka se ugasne sama po cca 15-20sek. Je imel kdo podobne težave? Upam, da je življenska doba baterije več kot 1 leto?

Uporabniki tukaj vrjetno niso imeli težav ker so fanatiki s 10kom + lučkami, ki jim svetijo 1 ali 2 minuti, ko jo prejmejo, da malo posvetijo zdrka** malo na opis, da je res tako superiorno vse potem pa gre na polico in čaka novo naročilo, potem pa cikel ponovi.

Tako da če rabiš kaj zanesljivega bo vrjetno težko.

Se motim? Sveti kdo ure in ure? Je šel kdo na Kilimandzaro z WK svetilko?

49106 ::

Zadnjic sem gledal yt predstavitev in Q&A sofirna, kjer so povedali, da gledajo predvsem na ceno (sicer trpi prodaja).

Verjeno vojska in policija ne uporablja ravno zamanj surefire in streamlight.



P.S. Nkon ima na zalogi flat Sanyo NCR18650GA

gregor ::

Okapi je izjavil:

WK03 je v resnic bolj podobna Zanflare F1 (po obliki, in po ceni). Poleg tega je še močnejša od FC11, vsaj po tovarniških podatkih (1800 proti 1300 lumnov na turbo, 800 proti 700 na high). Razen da pri FC11 lahko vzameš tudi tako, ki ni črna, ne vidim prav nobene prednosti. OK, mogoče ima boljši CRI, ampak tistim, ki so namenjene te lučke za darila, to dol visi.


Gledal sem predvsem dolžino.
Morda se motim, nisem gledal podatkov, ampak FC11 izgleda daljša kot WK03.

ZF F1 je precej dolga.

Ales ::

Tsunamii je izjavil:

Ales je izjavil:

Prispelo je še naročilo iz Wurkkosa! V paketu so torej Wurkkos WK40, Wurkkos HD50, srebrna Wurkkos WK04 (darilo ob nakupu) ter nekaj malenkosti. ...


Top .. povej kako se ti zdi Wurkkos HD50 .. ce ni pretezka.. ta me malo mika..naglavnih pri naši hiši nikoli preveč .. zmer kaksno zgubimo na kaksnem pikniku..morju..hribih ..lool ...

Imam le eno naglavno lučko, to, tako da specifičnih lastnosti ne morem direktno primerjati s kako drugo te vrste.

Wurkkosovi paščki in gumijast nosilec se mi niso zdeli slabi, niso pa nek presežek. Po testih sodeč sem pričakoval, da bo kvaliteta slabša. Vse skupaj sem si hitro nastavil in tudi z vpenjanjem svetilke ni bilo težav.

Stikali sta solidni, ravno prav taktilni. Uporabniški vmesnik je razmeroma preprost in uporaben tudi ko je lučka na glavi.

Če je teža tisto poglavitno kar te skrbi, morda kako obstoječo lažjo lučko še dodatno obteži in poskusi, kak je občutek...

Sicer pa s težo niso pretiravali, prazna Wurkkos HD50 ima okroglih 100g. Seveda pa zajetna 21700 baterija doda še kakih 70-75g, tako da skupaj nanese na 170-175g.

Pri kratkem testu sem čutil težo, a se mi lučka na glavi ni zdela pretežka. Nošenje ni bilo neudobno. Ni pa ravno bilo, da bi pozabil, da jo imam na buči.

Morda napišem še kaj, ko dam čez kak malo daljši sprehod z njo. Da bo vsaj kako uro v uporabi na terenu.

Okapi ::

gregor je izjavil:

Okapi je izjavil:

WK03 je v resnic bolj podobna Zanflare F1 (po obliki, in po ceni). Poleg tega je še močnejša od FC11, vsaj po tovarniških podatkih (1800 proti 1300 lumnov na turbo, 800 proti 700 na high). Razen da pri FC11 lahko vzameš tudi tako, ki ni črna, ne vidim prav nobene prednosti. OK, mogoče ima boljši CRI, ampak tistim, ki so namenjene te lučke za darila, to dol visi.


Gledal sem predvsem dolžino.
Morda se motim, nisem gledal podatkov, ampak FC11 izgleda daljša kot WK03.

ZF F1 je precej dolga.
Res je, ampak dolžina za moje pojme ni ravno nek pomemben dejavnik. Kvečjemu je krajša lučka bolj priročna, sploh ker dela na enake baterije.

GupeM ::

Meni ima F1 predvsem lepšo svetlobo kot Wk03. Bolj rumeno. Ampak to je stvar okusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Okapi ::

Pri WK03 lahko izbiraš med 5000 in 6000 K, pri F1 si pa prav tako lahko najmanj med dvema možnostima lahko izbiral.

Scaramouche3 ::

gregor je izjavil:

To TS22 imam v košarici in čakam na 11.11. ko bo 25 USD. :))

Kje jo boš kupil? Link?

GupeM ::

Okapi je izjavil:

Pri WK03 lahko izbiraš med 5000 in 6000 K, pri F1 si pa prav tako lahko najmanj med dvema možnostima lahko izbiral.

Vem. Sem izbral 5000, pa je precej bolj bela kot F1.

gregor ::

Scaramouche3 je izjavil:

gregor je izjavil:

To TS22 imam v košarici in čakam na 11.11. ko bo 25 USD. :))

Kje jo boš kupil? Link?


Vsi kuppujemo Wurkkos lučke na njihovi spletni strani:

https://www.wurkkos.com/

TS22 :)
https://www.wurkkos.com/products/powerf...

Dobava v SLO brez carine, DDV. Torej nobenih dodatnih stroškov.
Sicer pa malo poglej tej temi navzgor, na prejšnje strani in ti bo vse jasno... ;)

LP

knap ::

Lepo jutro želim vsem "lučkarjem".

80+ lučk :))



Vir: Reddit

Samael ::

Koliko jih pa prepoznate? :)

Jaz mislim, da jih 12 (pa za ene tri ali štiri ugibam), lastim si pa 7 različnih (ok, tri na sliki so Lumintop Tool AA) oz. 8 če je tista skrajno desno v spodnji sredini (slabo se vidi) Haikelite MT01 Trekker.
Je pa povsem "ljubiteljska" (BLF advertised) zbirka. Ne vidiš notri niti kakšnih Nitecore ali Klarusk, kaj šele kaj bolj poznanega. Uklonil se je samo pri Olightu (kdo bi mu zameril... :)

Najbolj seksi mi je pa tista temno modra/petrol predvidevam da tudi Olightova (Olight Warrior mini maybe?) na sredini - matr je lepa. Za drugo desno od nje domnevam ga gre za enih par stotakov drago Reylight Titanium (ugibam po dizajnu), tretja pa vsem dobro poznana Convoy S2+.
Samael != Samuel

Miki N ::

knap je izjavil:

Lepo jutro želim vsem "lučkarjem".

80+ lučk :))



Vir: Reddit


Lol, ta je še svečo zraven dodal. Jebi ga, +1 lučka!

Scaramouche3 ::

Ali lahko kdo lahko pove katera lučka je dobra za sprehod, ki nima dolg ampak zelo širok snop, sploh ko moram hodit po temi, mora biti majhna!

49106 ::

Če denar ni ovira, bi ti predlagal sc65c HI, ampak nimam pojma, kje jo lahko nabaviš.

Najprej povej, koliko si pripravljen zapraviti in kaj je zate majhna svetilka? Je to CR123 ali 18650, 21700?

Jaz sem skoraj na rit padel, ko sem videl, da je lahko 21700 svetilka (sc700fd) tako majhna. Tudi tista, ki jo je gregor omenil (wurkkos ts22), je zanimiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Ti greš pa tudi v ekstreme :) Si predstavljaš, da daš za prvo lučko za sprehode na predlog 90 eur, pri čemer solidno vsestransko lučko dobiš že za 15 eur? Pri svetovanju je vedno okej ohraniti neko ravnovesje med zbirateljskimi apetiti ter splošno uporabo :)

Sam sem mislil predlagati kaj v smislu Wurkkos WK03, ki najbrž v vsakem pogledu zadovolji njegove potrebe (ima solidno relativno flood ledico, type c polnjenje, majhna itd...pa vseeno glede svetilnosti žepna "raketa") za 1/6 cene predloga zgoraj :)
Mislim, ni zdaj kar koli posebnega, po drugi strani pa povsem utalitarna, primerna za neko splošno uporabo. Pa tudi če se kam založi, pokvari, karkoli ... ne bo bolela denarnica, komot naroči dve al nekaj.
Samael != Samuel

Scaramouche3 ::

Samael je izjavil:

Ti greš pa tudi v ekstreme :) Si predstavljaš, da daš za prvo lučko za sprehode na predlog 90 eur, pri čemer solidno vsestransko lučko dobiš že za 15 eur? Pri svetovanju je vedno okej ohraniti neko ravnovesje med zbirateljskimi apetiti ter splošno uporabo :)

Sam sem mislil predlagati kaj v smislu Wurkkos WK03, ki najbrž v vsakem pogledu zadovolji njegove potrebe (ima solidno relativno flood ledico, type c polnjenje, majhna itd...pa vseeno glede svetilnosti žepna "raketa") za 1/6 cene predloga zgoraj :)
Mislim, ni zdaj kar koli posebnega, po drugi strani pa povsem utalitarna, primerna za neko splošno uporabo. Pa tudi če se kam založi, pokvari, karkoli ... ne bo bolela denarnica, komot naroči dve al nekaj.


https://wurkkos.com/products/wk03?Varia...
Kaj je razlika med barvami? color temperature:
6000-6500K
5000-5300K
?

49106 ::




Samael je izjavil:

Ti greš pa tudi v ekstreme :) Si predstavljaš, da daš za prvo lučko za sprehode na predlog 90 eur, pri čemer solidno vsestransko lučko dobiš že za 15 eur? Pri svetovanju je vedno okej ohraniti neko ravnovesje med zbirateljskimi apetiti ter splošno uporabo :)

Sam sem mislil predlagati kaj v smislu Wurkkos WK03, ki najbrž v vsakem pogledu zadovolji njegove potrebe (ima solidno relativno flood ledico, type c polnjenje, majhna itd...pa vseeno glede svetilnosti žepna "raketa") za 1/6 cene predloga zgoraj :)
Mislim, ni zdaj kar koli posebnega, po drugi strani pa povsem utalitarna, primerna za neko splošno uporabo. Pa tudi če se kam založi, pokvari, karkoli ... ne bo bolela denarnica, komot naroči dve al nekaj.



Mal sem ga hecal, ker ni navedel cenovni razred :) Tudi če bi jo nameraval, bi se moral zares namatrati, pa tudi polnilec in baterijo bi moral dokupiti. Jaz sem jo pri nkon.nl zamudil, tako da bom moral uporabiti myus.com ali pa prositi kolega.

Zadnje čase se mi po žepu največ valja Sofirn SC32 HCRI, predvsem iz razlogov, ki si jih omenil, včasih tudi v istem žepu s ključi ali drobižem (medtem ko "moram" imeti za dražje poseben žep ali holster). Lučka je sicer malenkost težja in se že na high greje bolj, kot bi želel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Scaramouche3 ::

Med temi je zelo malo razlike, je 6000-6500 res bolj modra?
Nimam usb c polnjenja, polne tudi na normalnega,samo počasnejše?

aerof ::

Scaramouche3 je izjavil:

Med temi je zelo malo razlike, je 6000-6500 res bolj modra?
Nimam usb c polnjenja, polne tudi na normalnega,samo počasnejše?

5000K je malo bolj rumena, za večino bolj prijetna. Usb-c je konektor, kabel dobiš zraven, usb polnilnik pa menda imaš, sicer pa vtakni v comp :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aerof ()

Samael ::

Scaramouche3 je izjavil:

Med temi je zelo malo razlike, je 6000-6500 res bolj modra?

Ja, ta je že kar konkretno na hladno beli strani.

Če nimaš jasnih preferenc oz. nisi ziher, vzemi 5000-5300K, ki je dokaj nevtralna, ne izstopa ne v eno ne v drugo smer. Mogoče ne bo dala tako močnega wow efekta kot 6000-6500K na videz močnejši beli snop, bo pa očem prijaznejša.

Hladna svetloba se boljše obnese v penetraciji megle (@matobeli, tko zveni ustrezneje, a? :p) in pa pri lučkah, kjer si želiš preko zgoščenega ožjega snopa domet (throw). Običajno je tudi sama svetilnost, merjena v lumnih, nekoliko večja, kot pri enakih ledicah toplejše temperature.
Topla svetloba je očem prijaznejša, zaznava objektov v okolici je hitrejša in je primernejša na krajše razdalje, pri bolj razpršeni svetlobi (flood). In pa vsaj v teoriji najbrž nekoliko manj privlači insekte.
Samael != Samuel

Okapi ::

To o prijaznosti svetlobe je bolj tako, odvisno od posameznika. Meni recimo se opoldanska sončna svetloba (6000 K) zdi prijaznejša za gledanje, in primernejša za osvetljevanje stvari ponoči.

Mimogrede, je hecno, da rečemo topla svetloba, čeprav ima nižjo barvno temperaturo od hladne.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GupeM ::

Ja saj, če nekaj delaš, je bolj bela svetloba boljša. Za sprehod je pa meni bolj všeč, če je bolj rumena. Avtomobilske luči so tudi bolj bele, kot so bile včasih. Se bolje vidi stvari. Ampak za sprehod mi ni treba videti vseh detajlov. Pa tudi okolico manj vznemirjaš z bolj rumenkasto svetlobo.

49106 ::

Kako to mislš bolj prijazna? Bolj prijazna očem? Če ja, potem se s tem nikakor ne morem strinjati. Bele luči slepijo bolj kot rumene.

Bela svetloba je bolj prijazna kvečjemu podnevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

koyotee ::

GupeM je izjavil:

Ja saj, če nekaj delaš, je bolj bela svetloba boljša. Za sprehod je pa meni bolj všeč, če je bolj rumena. Avtomobilske luči so tudi bolj bele, kot so bile včasih. Se bolje vidi stvari. Ampak za sprehod mi ni treba videti vseh detajlov. Pa tudi okolico manj vznemirjaš z bolj rumenkasto svetlobo.


Drugače več detajlov in bolj realne barve vidiš s toplo belo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GupeM ::

Kakorkoli, v proizvodnji, v šolah, bolnišnicah, pisarnah... Povsod so bele luči, ki naj bi bile čim bolj podobne sončni svetlobi. Je precej lažje delat, kot pa pod rumeno lučjo. Enostavno bolje vidiš.

Medtem ko na sprehodu mi bolj ustreza rumenkasta luč.

49106 ::

V omenjenih stavbah večina zaposlenih dela podnevi. Kolikor vem, je CRI pri isti diodi višji, če je barva topla.

Ales ::

Nichia 519a 5000K je po moje dober kompromis, svetloba ni čisto hladna bela, ni pa tudi ne toplo rumenkaste barve, pa zelo visok CRI dosega.

Po testih sodeč dejansko oddaja od 4500K do 4850K, CRI pa je med 95 in 99, oboje je odvisno od moči oddajanja (vir).

Če v živo primerjam svetlobo Acebeam E75 in Wurkkos WK40, je razlika očitna.

Prva ima seveda omenjene Nichia emiterje, slednja ima pa za belo svetlobo dokaj pogosto uporabljen Luminus SST20 6000-6500K, s klasično nizkim CRI, tam okoli 70. Podrobne meritve so tu.

Edit: "kompromis" morda narobe zveni. Kar se CRI in barve svetlobe tiče, ima ta emiter ravno prave lastnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

49106 ::

A je kdo naročil oz podprl Loop SK03?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Scaramouche3 ::

Koliko se tukaj plača davek ?
https://www.sofirnlight.com/collections...

49106 ::

Subtotal:
$32.99

Shipping:
FREE
Sales Tax:
+ $3.96

Total:
USD$36.95


Ne boš imel stroškov carinjenja, če si to mislil. (Pojma nimam zakaj je na računu samo 12% davek, sem pa prejšnji mesec 2x naročil iz Sofirna in ni bilo carinskega postopka, pa tudi drugi Evropejci pravijo, da ni carinskega postopka)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

mat xxl ::

Veliki petek, kao in ja kitajci obljubljajo nemogoče, sam sem pa ljubitelj killer lučk, takih, ko sosedje mislijo, da so vesoljci prišli, k njim na obisk.....


Torej, kaj mislite ?

https://www.wish.com/c/636cab2813b61e94...

Ales ::

mat xxl je izjavil:

Veliki petek, kao in ja kitajci obljubljajo nemogoče, sam sem pa ljubitelj killer lučk, takih, ko sosedje mislijo, da so vesoljci prišli, k njim na obisk.....


Torej, kaj mislite ?

https://www.wish.com/c/636cab2813b61e94...

Da bi tole bilo stran vrženih 36 EUR (za P90).

Gre namreč za poceni kitajski crap. Nič od tega, kar si predstavljaš, tole NE zmore. Niti dejanskih podatkov o zmogljivostih ali lastnostih emiterjev niso objavili, tole bo komaj delalo dlje kot minuto in to niti približno tako močno, kot piše.

Išči dalje.

No, če *res* želiš strašiti sosede in priložnostne divje živalce, poglej nekaj od tega:

Acebeam Terminator M1
Acebeam X75
Imalent SR32

...pa še druge so. Proti tvoji imajo to pomembno razliko, da dejansko delujejo in to v okvirih objavljenih specifikacij.

Če nočeš dati več kot 30-40 EUR, za ta denar kupi kaj na papirju slabotnejšega, kar dejansko deluje... Raje si reči, da daš do 40 EUR in kupi najmočnejšo dejansko lučko, kar za ta denar obstaja. Tole zgoraj to ni.

mat xxl ::

Vsekakor verjamem, tudi cene so konkretne , samo, kot zanimivost si poglej ocene onih z mojega linka, ne moreš verjeti ali so pa vsi neumni.....

49106 ::

Nisi pa pomislil, da gre verjetno za lažne ocene? :))


Tudi če niso, je potrebno ocene tistih, ki prvič držijo svetilko v roki, jemati z rezervo.

Naroči in poročaj kako se obnese

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

mat xxl ::

Verjetno res, po chipu nekje 2020-2021, ja dobre lučke za drobiž pač ni......

Okapi ::

Kaj je zate "dobra lučka"?

koyotee ::

mat xxl je izjavil:

Veliki petek, kao in ja kitajci obljubljajo nemogoče, sam sem pa ljubitelj killer lučk, takih, ko sosedje mislijo, da so vesoljci prišli, k njim na obisk.....


Torej, kaj mislite ?

https://www.wish.com/c/636cab2813b61e94...


Kaj mislimo o tem? Da drugič preden sploh postaš kaj takega, uporabiš zdravo pamet :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

ta wish lučka izgleda kot vrhunska lučka, priporočam nakup :));)

-------

veliko bolje bo sigurno npr. Wurkkos TS30S Pro ali TS32:

https://wurkkos.com/products/ts30s-pro?...
https://wurkkos.com/products/wurkkos-ts...

se pa splača malo počakati, verjetno bodo 11.11. boljše cene, kot so sedaj...

ali pa poglej tukaj, sigurno najdeš kaj pametnega:

https://zeroair.org/
https://1lumen.com/review/
https://flashlightreviews.ca/
https://tgreviews.com/
https://timmcmahon.com.au/
https://liquidretro.net/

itd

LP

lubej1 ::

nova Convoy lučka:

https://budgetlightforum.com/t/convoy-l...




12*519A sample , 54A FET driver inside,
At room temperature of 25 degrees Celsius, the maximum surface temperature of the flashlight rises to 75 degrees Celsius

:D

škoda, da ima FET driver...

49106 ::

Ja, resj je škoda. Lučk s FET in linearnim driverjem ne pogledam več.


Imate že kaj nagledanega za 11.11?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Pa tako radi imejo nekateri FET driver (ki mu težko rečeš, da je sploh driver, ker ne regulira ničesar, zgolj prepušča pa če je sistemu všeč ali ne), ker zakaj bi se omejevali in lučki ne bi privoščili max kot lahko potegne ... :)
Samael != Samuel

Samael ::

Po drugi strani, pa saj linearni pri lučkah z manjšim outputom tja do 800lm - 1000lm ni nekaj problematičen, al kaj?

Recimo najdemo ga v pred leti precej popularnih Convoy S2+, kjer si imel fajno izbiro med paralelno povezanimi (sam driver ne da dosti od sebe, 350mAh če se prav spomnim, zato se jih paralelno poveže več) 3 X AMC7135 pa vse tja do 8 x AMC7135. Slednja se je lahko sicer na tistih deklariranih 1000lm že fajn kurila, zato je pa 6 x AMC7135 z max pri kaj vem... nekih 800lm nekako sweetspot.
Samael != Samuel

49106 ::

Raje vidim konstanten output tudi pri skoraj prazni bateriji, kot pa wow efekt, ki ne traja tako dolgo. No, prej sem se malo zlagal.... Če mi je svetilka všeč, bom kupil ne glede na to (čeprav bi raje imel buck+boost).

Tista Loop SK03 me še vedno matra. Zgleda bom moral naročiti na Indiegogo, če se za to odločim, seveda.



(Verjetno se odpravljaš v službo, in ne gre tudi pri tebi za prekrokano noč? :)) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()
««
307 / 321
»»