» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
282 / 318
»»

Fairplay ::

Predlaga kdo kakšno 18650 lučko za kolo, ki jo je možno naročiti iz EU?
Nekaj v stilu Convoy S2. Pa max 20€.
Obstaja kaj takega?

perci ::

Najboljs kar vzet convoy in en simpl nosilcek iz ebaya.

rejven ::

Js sm vzel Astrolux BL03. Lustna zadeva, flod je hud, lepa neutralna barva, spot je preveč hladna za moj okus, ampak skupaj je kul.
Problem raznih convoyk ipd je vsaj zame v nosilcu, mi je fajn, da ni "konjski" ko ne rabim.

Fairplay ::

Hvala.
Pa je katero izmed teh dveh za dobiti v EU? Nebi rad čakal 2 meseca na lučko.

Opkow ::

Klik
Tole sem kupil mesec nazaj, potovala je 3 tedne. 20 € s poštnino vred. Pazi da pri načinu pošiljanja izbereš EU priority Line.

Za nosilec, pa ne vem kateri bi bil ok. Upam, da ti bo kdo drug predlagal. :)

Samael ::

Tale reč mi je kar zanimiva. V osnovi je "enaka" kot LUMINTOP EDC18, ki je verjetno ena boljših, če ne najboljša lučka tega formata, kar jih imam, vendar z bolj preprostim UI-jem (EDC18 ima Anduril), kar bi znalo biti po svoje tudi ok in lučko približalo tudi širši populaciji.
Vizuelno, kot je videti, je edina razlika v sponki, sicer gre pa za enak (ali podoben?) body. Kar kul ledice na voljo (Nichia 219C 4000K XPG3 6500K XPL HI 6500K), sam bi se odločil za triple Nichia, glede na to, da gre za floody stil lučke.



Na BG s finovo kodo FIN9053 26.99USD, seveda pa sta tu še DDV in poštnina.
Samael != Samuel

Fairplay ::

Opkow je izjavil:

Klik
Tole sem kupil mesec nazaj, potovala je 3 tedne. 20 € s poštnino vred. Pazi da pri načinu pošiljanja izbereš EU priority Line.

Za nosilec, pa ne vem kateri bi bil ok. Upam, da ti bo kdo drug predlagal. :)


Sem naročil to lučko s te povezave. Upam da prispe prej kot v enem mesecu.
Hvala

issak ::

Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

_marc_ ::

Katero LED ˝žarnica˝ je boljša, oziroma pri kateri je boljše razmerje svetilnost / poraba baterije, T6, L2, V6 ali kaj drugega?

Samael ::

Kje si pa našel te oznake? Če ni ravno kaj novega (zadnje leto ne spremljam novosti na tem področju), bi rekel, da tu ne gre za imena ledic, ampak zgolj delne oznake ali barvo/tinto ledic.
Ampak če imaš v mislih kaj od tega https://www.aliexpress.com/item/3269381... (kitajske imitacije oznak CREE-jevih ledic) kar lepo pozabi. Oz. tule ti bo vsakdo rekel, da vrži v smeti :)
Vse tri so fake oz. imitirajo podobne oznake drugih ledic in imajo na specifikaciji lažno prikazano cca 20 do 25x več lumnov, kot jih dajo od sebe v resnici. T6 za katero piše 6000 lumnov, da od sebe (če se prav spomnim) cca 280 lumnov max.


Sicer pa ni ledice, ki bi bila idealna v vseh pogojih, okoliščinah.
Toliko raznoraznih faktorjev je, da je praktično nemogoče rečti, katera je najboljša. Potrebuješ lučko, ki sveti v daljavo ali potrebuješ lučko, ki razpršeno napolni večji del okolice. Potrebuješ lučko, ki bo v idealnih pogojih prijetna za oko, ali potrebuješ lučko, ki ne bo najprijetnejše barvne tinte, se bo pa bolje izkazala v megli. Itd.
Potem pa so še različne dimenzije lučk, različni dizajni lučk, itd. Močna ledica, ki se bo super obnesla v veliki lučki s konkretno toplotno izolacijo bo mogoče že na 30% svetilnosti močno pregrela ožjo valjasto lučko. Itd ... Skratka, vse je odvisno od posameznikovih želja in potreb, pa tudi samega tipa lučke.
Samael != Samuel

_marc_ ::

Točno te oznake sem imel v mislih. Se pravi, da karkoli od tega vzamem, je isto s***e.

koyotee ::

Samael je izjavil:

Kje si pa našel te oznake? Če ni ravno kaj novega (zadnje leto ne spremljam novosti na tem področju), bi rekel, da tu ne gre za imena ledic, ampak zgolj delne oznake ali barvo/tinto ledic.

Ne, gre za oznake ledic. https://cree-led.com/products/xlamp-leds
Tinte so 3c, 4c, 3d, etc...



Ampak če imaš v mislih kaj od tega https://www.aliexpress.com/item/3269381... (kitajske imitacije oznak CREE-jevih ledic) kar lepo pozabi. Oz. tule ti bo vsakdo rekel, da vrži v smeti :)
Vse tri so fake oz. imitirajo podobne oznake drugih ledic in imajo na specifikaciji lažno prikazano cca 20 do 25x več lumnov, kot jih dajo od sebe v resnici. T6 za katero piše 6000 lumnov, da od sebe (če se prav spomnim) cca 280 lumnov max.

Ne, T6 da od sebe pri 3.2A 1000 lumnov, ob primernem hlajenju pa lahko še malo več iztisneš iz nje.


Sicer pa ni ledice, ki bi bila idealna v vseh pogojih, okoliščinah.
Toliko raznoraznih faktorjev je, da je praktično nemogoče rečti, katera je najboljša. Potrebuješ lučko, ki sveti v daljavo ali potrebuješ lučko, ki razpršeno napolni večji del okolice. Potrebuješ lučko, ki bo v idealnih pogojih prijetna za oko, ali potrebuješ lučko, ki ne bo najprijetnejše barvne tinte, se bo pa bolje izkazala v megli. Itd.
Potem pa so še različne dimenzije lučk, različni dizajni lučk, itd. Močna ledica, ki se bo super obnesla v veliki lučki s konkretno toplotno izolacijo bo mogoče že na 30% svetilnosti močno pregrela ožjo valjasto lučko. Itd ... Skratka, vse je odvisno od posameznikovih želja in potreb, pa tudi samega tipa lučke.


https://budgetlightforum.com/node/80088
Budgetlightforum in candlepowerforums bosta odgovorila na vsa tvoja vprašanja.

P.s. dajmo malo manj na pamet in uporabite google, če niste ziher ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

discounts ::

1. STREAMLIGHT - 88040 ProTac Professional Flashlight is the best overall.
2. NITECORE P12 Tactical Waterproof Flashlight, RUNNER UP
3. OLIGHT Warrior X Pro 2100 Lumens Tactical Flashlight is the best tactical flashlight.
4. Energizer HC-550 LED Flashlight, 550 High Lumens, is the best hands-free option.
https://www.discountscode.co.uk/cover-up
https://www.discountscode.co.uk/cover-up

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Samael ::

@koyotee falil si. Jaz sem tudi prvo pomislil, da gre za tinto ampak ne, gre za dejanske oznake kitajskih generic ledic :)

Tole je bil pravi odgovor:
Ampak če imaš v mislih kaj od tega https://www.aliexpress.com/item/3269381... (kitajske imitacije oznak CREE-jevih ledic) kar lepo pozabi. Oz. tule ti bo vsakdo rekel, da vrži v smeti :)
Vse tri so fake oz. imitirajo podobne oznake drugih ledic in imajo na specifikaciji lažno prikazano cca 20 do 25x več lumnov, kot jih dajo od sebe v resnici. T6 za katero piše 6000 lumnov, da od sebe (če se prav spomnim) cca 280 lumnov max.


_marc_ je izjavil:

Točno te oznake sem imel v mislih. Se pravi, da karkoli od tega vzamem, je isto s***e.

Več ali manj da. Ampak ne vzemi nič od tega, ni vredno.

koyotee je izjavil:

Ne, T6 da od sebe pri 3.2A 1000 lumnov, ob primernem hlajenju pa lahko še malo več iztisneš iz nje.

Ne, pa ne. Poglej raje link, ki si ga citiral :) Ti pišeš za CREE XM-L T6 LED. Te generične lučke nimajo CREE-jeve ledice, ampak kitajsko XML T6, ki ne gre niti slučajno preko 280lm. Ta ledica je v tistih generičnih jajc lučkah s kockastim fokusom. Tudi L2 ni XML2 ampak pač fake "L2-8000 Lumens", katere lumne deliš z nekako 30, da dobiš realno svetilnost.

Evo:



Tule imaš po pet komadov in več po $1.40 - $1.69 / na kos.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Aja, video zgoraj, da ne bom koga zavedel, ni primer informativnega reviewa, le primer za kateri tip ledice se gre.
Tip v samem videu se ne zaveda, da ima v rokah el cheapo šrot od lučke in da tista prehvaljena super svetloba (ki je sicer povsem uporabna) ne dosega niti 20% deklariranega.
Samael != Samuel

mn ::

Ampak ali so res to tako slabe lučke. So primerne zato, da jih razstreseš po avtu in hiši in jo imaš pri vedno roki ko jo rabiš?

Samael ::

Vsaka lučka, s katero si lahko posvetiš, ko jo potrebuješ je boljše kot nič.

Ampak ... a bi res dal za lučko, ki je vredna recimo 1,5 eur ali manj celih 15 EUR in več? To je en velik nateg.
Lahko sicer rečeš, da zraven dobiš še polnilec in baterijo, ampak te modre "ultrafire" baterije, z ravno tako lažno navedeno kapaciteto so sila nevarne. Ne želiš si imeti tega doma. Tudi če kupiš takšno lučko, je priložena 18650 baterija prva stvar, ki jo preventivno zavržeš.

Samael je izjavil:

Tale tvoja modra baterija me sumljivo spominja na Ultrafire, ki sem jo nenadejano dobil v eni od lučk, testiral kapaciteto, notranji upor ... in nato zavrgel na zbirno mesto v bližnji trgovini.
Baterija je bila tako od oka pol lažja od običajnih 18650 baterij s cca 20% kapacitete, kot je bilo navedeno. In ja, če je to to ... je nek dejavnik tveganja. Na netu je polno zgodbic, posnetkov, slik ... nesrečnih pripetljajev s to baterijo oz. z Ultrafire in podobnimi kitajskimi "izdelki" na splošno. Te litijeve baterije nimajo niti osnovnih varnostnih mehanizmov, ki bi se v primeru ventanja itd ... onemogočile.





Za nekih 10 - 15 eur dobiš že "real deal" lučko. Recimo kaj v smislu Convoy S2+. Ali pa kaj Sofirn znamke se je tudi običajno našlo v tem cenovnem razredu.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

*Je pa res, da tako dobrih dealov, kot smo jih bili deležni do pred letom, dvema s kitajske ni več in marsikatera lučka za katero smo dali včasih 10EUR danes ne pride pod 20EUR.
(pozabil pripisati)
Samael != Samuel

koyotee ::

Dobro jaz sem govoril za original cree ledice.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GupeM ::

mn je izjavil:

Ampak ali so res to tako slabe lučke. So primerne zato, da jih razstreseš po avtu in hiši in jo imaš pri vedno roki ko jo rabiš?

Te lučke so uporabne samo če si dobil promocijske. Torej od kakšnega podjetja za novo leto za "koledar". Da bi jih kupil sam se ne splača. Razen, če jih dobiš po 2 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Samael ::

Astrolux FT03 XHP50.2 + HLY 26650 5000mAh baterija s trenutnim popustom US$42.80 oz. s kodo BGd12720 $42,99 + Free shipping

Zakaj omenjam? Ker je po dolgem času končno spet sorazmeroma sprejemljiva cena za to super lučko ker:

- zraven dobiš 26650 baterijo, ki je menda povsem uporabna
- ker pošljejo s češke (izberi CZ) brez pošnine, kar je te dni redkost
- ledica je XHP50.2, torej tista malce dražja, s katero je (brez baterije) tudi v nekih boljših časih ta lučka stala cca $36USD (+ pošnina iz EU)
Samael != Samuel

perci ::

Je pa res, da imam že dve :)

Samael ::

Jaz tudi (vsaj dve, nisem povsem 100% :P). V obeh verzijah. Osebno skorajda malce preferiram "šibkejšo" (ampak nikakor ne šibko) SST40 nad XHP50.2, čeprav v končni fazi ni tako zelo pomembno.

Je pa zdaj, ko so se te reči tako podražile to idealna priložnost za tiste, ki bi si želeli imeti res zmogljivo kakovostno lučko brez dokupovanja baterij in polnilca (se polni preko integriranega 2A USB C polnilca). Ta lučka je real deal in v CZ najbrž praznijo skladišče - s kitajske se jo za to ceno ne dobi :)
Samael != Samuel

FireSnake ::

Samael je izjavil:

Astrolux FT03 XHP50.2 + HLY 26650 5000mAh baterija s trenutnim popustom US$42.80 oz. s kodo BGd12720 $42,99 + Free shipping

Zakaj omenjam? Ker je po dolgem času končno spet sorazmeroma sprejemljiva cena za to super lučko ker:

- zraven dobiš 26650 baterijo, ki je menda povsem uporabna
- ker pošljejo s češke (izberi CZ) brez pošnine, kar je te dni redkost
- ledica je XHP50.2, torej tista malce dražja, s katero je (brez baterije) tudi v nekih boljših časih ta lučka stala cca $36USD (+ pošnina iz EU)


Kako me matra tale... ker je še nimam. Pa je res raketa.
Po drugi strani imam pa za 500EUR robe že doma :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gregor ::

Stara dobra convojka :), sedaj še boljša zaradi odlične ledice:D:

https://zeroair.org/2022/05/27/convoy-s...

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Here's the whole point of this whole review. This copy of the Convoy S2+ has a Nichia 519a emitter. That emitter is all the rage lately, and if you continue reading I think you'll see why. But the summary is that it has great output with great CCT and great CRI - it's just a great emitter.
....
That means that the Nichia 519a is "nearly perfect" - in fact, it's practically as perfect as we can get in a flashlight. Now translate that into CRI - the CRI is above 96 in every output level. At the lower levels (when not being driven very hard) the CRI is hitting 98!
....
The point of all this is that the emitter is just fantastic.


Od 20 do 25 USD.

Verjetno pa na to ceno pride še DDV itd.?



LP

barakus ::

Če ibereš AliExpress Standard Shipping načeloma ne bi smelo biti nobenih dodatnih stroškov

Okapi ::

FireSnake je izjavil:

Samael je izjavil:

Astrolux FT03 XHP50.2 + HLY 26650 5000mAh baterija s trenutnim popustom US$42.80 oz. s kodo BGd12720 $42,99 + Free shipping

Zakaj omenjam? Ker je po dolgem času končno spet sorazmeroma sprejemljiva cena za to super lučko ker:

- zraven dobiš 26650 baterijo, ki je menda povsem uporabna
- ker pošljejo s češke (izberi CZ) brez pošnine, kar je te dni redkost
- ledica je XHP50.2, torej tista malce dražja, s katero je (brez baterije) tudi v nekih boljših časih ta lučka stala cca $36USD (+ pošnina iz EU)


Kako me matra tale... ker je še nimam. Pa je res raketa.
Po drugi strani imam pa za 500EUR robe že doma :P



Danes prispela iz Češke. Še ena stvar več, ki je v resnici ne rabim.
Sicer pa kar v redu lučka, en tak mali L6, za tiste, ki lučke ne rabijo za samoobrambo.;)
Mimogrede, L6 je takrat, ko sem ga nabavil, stal 40 evrov, torej en evro cenejši od FT03 (ampak brez baterij).

Zimonem ::

Ma čar te svetilke je, da je napram večini ostalih poceni brljivk res precej zdržljiva. Sicer malo nerodna ampak ok... Tri leta že dela, kljub izkoriščanju. Drugo je bolj ali manj razpadlo ali se pregrelo.

Slobost , jah pozabil sem že večino kombinacij pritiskov. Pa jo je treba potem resetirat.

GupeM ::

Tudi jaz sem jo naročil 27. 5., pa je včeraj prišla. Dobro sveti, je pa večja kot sem mislil. Bom še videl kako uporabna mi bo.

Samael ::

Ja, ni tako mala, čeprav po drugi strani pa v njej vidimo manjšo, kompaktnejšo zamenjavo za ravno tako priljubljeno Convoy L6, ki pa je res orjaška, tako da imamo FT03 radi :)
Sam sem dal svojo L6 že davno stran, brez da bi jo nadomestil, ker ob manjši pa ravno tako konkretni FT03 za to nimam razloga. Je pa res, da tudi FT03 ni ravno za sprehajati psa okoli bloka :)
Samael != Samuel

perci ::

L6 je kul, ker nima stepdowna in jo imaš lahko kot resno SAR luč.

matobeli ::

Pa namest solzilca tudi :)
L6 je pravi dostojen naslednik Maglite 2D, tud sama Maglite 2D ni bila prav draga (za razliko od policijske) in do L6 ni bilo neke moderne svetilke v tem formatu ki bi bila v tem cenovnem razredu.

Že to, kako lepo paše v roko je vredno da jo maš, sploh za dnar za katerega se je prodajala pred ddv ureditvijo.

Scaramouche3 ::

Je kdo kupoval preko EU svetilko za na bajk? Ker mene so na aliexpress naplahtali...

koyotee ::

Scaramouche3 je izjavil:

Je kdo kupoval preko EU svetilko za na bajk? Ker mene so na aliexpress naplahtali...


Probaj z rusijo, tam te mogoce ne bodo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

barakus ::

Iščem naglavno svetilko na 18650, da ima USB-C polnjenje integrirano in flood snop. Ali komu pade kaj na pamet? Ima sofirn kaj takega?

radmansdorf ::

Potrebujem lučko za na ključe, pogoj je usb-c.
Trenutno imam Nitecore TIKI GITD, ampak me moti navaden usb, ker praktično nikjer več ne uporabljam tega kabla. Ideje?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Olight i1R 2 Pro zgleda kar fletna, cena je tudi še prebavljiva.
https://eu.nkon.nl/olight-i1r-2-pro.html

gregor ::

Če je kdo spregledal...:)

Tukaj sta kar ugodni ceni za EA01 in FT03 - ta je iz EU.

https://budgetlightforum.com/comment/18...

Nisem pa preverjal, če kode delujejo.

FT03 je bila najcenje okrog 30 USD, to je bilo že dolgo nazaj.
Če cena 35 USD drži, je kar dobra cena. Gre pa tukaj za SST40 ledico, ne za XHP50.
Torej malo bolj ozek snop in manj se greje...

https://1lumen.com/review/astrolux-ft03/

Astrolux FT03
https://imgur.com/a/9sq3DVH

Astrolux FT03 XHP50.2 green, ss
https://imgur.com/a/v8Lz0vO



LP

barakus ::

FT03 koda deluje, hvala. Ali ima kdo kako 26650 za FT03 za prodat, ali če bo naročal, bi se pridružil naročilu :-)?

VladarP ::

barakus je izjavil:

Iščem naglavno svetilko na 18650, da ima USB-C polnjenje integrirano in flood snop. Ali komu pade kaj na pamet? Ima sofirn kaj takega?



Jaz imam tole, če vijačim ponoči okoli garaže sploh pozimi ko hitro pade mrak. Maš več funkcij svetenja in pa strobo. Mislim, da za manj denarja bolj kvalitetne svetilke ni.

https://a.aliexpress.com/_mLfsDxY


Za ročno svetilko pa uporabljam OLIGHT M2R WARRIOR, je praktično vedno z menoj kot EDC, ni pa poceni.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

nekopoiapk ::

Saat ini, semua orang adalah penggila anime, dan untuk orang-orang ini, jika Anda ingin menonton anime hentai maka download nekopoi apk dan nikmati layanan anime tanpa henti di ponsel Anda.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Shkorc ()

Samael ::

nekopoiapk je izjavil:

Saat ini, semua orang adalah penggila anime, dan untuk orang-orang ini, jika Anda ingin menonton anime hentai maka download nekopoi apk dan nikmati layanan anime tanpa henti di ponsel Anda.

No dajte že poklikati "izbriši objavo" da se rešimo tega spama, no :) Sem mislil, da bo šlo v prvih minutah, pa zdaj visi tu že nekaj dni. Se vidi, kako je postal trg lučkarjem neprijazen :)
Samael != Samuel

Okapi ::

Mogoče pa kdo gleda hentai anime.;)

Vaseer ::

Vem da časi niso najbolj prijazni, mogoče se pa kaj najde.

Je kakšna lučka, ki ustreza sledečim kriterijem:
- 18650 ali 14500/AA format
- flood
- ima rdečo ledico za ponoči
- ima moonlight oz. firefly mode --> 1 lm ali manj

Rabim nekaj za nočno sprehajanje po stanovanju, da ne prižigam luči in slepim sebe in ostalih.
Trenutno uporabljam Wuben TO46R ki je super, pogrešam pa rdečo ledico in/ali firefly mode. Najnižja opcija je 7 lm, kar je za ponoči čisto preveč 8-)

GupeM ::

Časi trenutno res niso lučkarjem prijazni. Se zjutraj zbudim... Dan. Zvečer grem spat... Dan. Kdaj hudiča bo pa tema, da bomo spet imeli izgovore??? :D

Okapi ::

Vaseer je izjavil:

Vem da časi niso najbolj prijazni, mogoče se pa kaj najde.

Je kakšna lučka, ki ustreza sledečim kriterijem:
- 18650 ali 14500/AA format
- flood
- ima rdečo ledico za ponoči
- ima moonlight oz. firefly mode --> 1 lm ali manj

Rabim nekaj za nočno sprehajanje po stanovanju, da ne prižigam luči in slepim sebe in ostalih.
Trenutno uporabljam Wuben TO46R ki je super, pogrešam pa rdečo ledico in/ali firefly mode. Najnižja opcija je 7 lm, kar je za ponoči čisto preveč 8-)

Jaz imam Wuben H1, čelka, ima vse to.

Samael ::

Sprehajanje s čelko po stanovanju ... saj se da, nič ne rečem ... ampak on ne živi sam, pa najbrž si želi, da bi tako tudi ostalo :))
Samael != Samuel

hunter01 ::

Samael je izjavil:

nekopoiapk je izjavil:

Saat ini, semua orang adalah penggila anime, dan untuk orang-orang ini, jika Anda ingin menonton anime hentai maka

No dajte že poklikati "izbriši objavo" da se rešimo tega spama, no :) Sem mislil, da bo šlo v prvih minutah, pa zdaj visi tu že nekaj dni. Se vidi, kako je postal trg lučkarjem neprijazen :)


Ma problem je, da čez čas izgine ta izbriši in ne moremo, če nismo pravi čas videli :/

Samael ::

ahaa, nisem vedel :)

@Vaseer
Jaz sem zadnje obdobje precej ven iz tega, kaj je te dni na voljo na trgu, ampak mogoče bi v poštev prišla tudi mini Nitecore Tiki LE ali pa kaj v tem smislu, ki ima(jo) tudi rdečo ledico. Saj za po stanovanju ponoči ni treba da je zadeva ne vem kako velika.

Samael != Samuel

Okapi ::

Samael je izjavil:

Sprehajanje s čelko po stanovanju ... saj se da, nič ne rečem ... ampak on ne živi sam, pa najbrž si želi, da bi tako tudi ostalo :))

Aja, ker v roki jo je pa nemogoče držati, ne?;((
««
282 / 318
»»