» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
276 / 318
»»

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

Novica dneva!

Convoy L6
XHP70.2

https://budgetlightforum.com/comment/18...

55,00 USD + poštnina.
15,00 USD nižja od cene izpred 3 dni.

Ceneje bo težko šlo.

Pohitite, vprašanje kako dolgo bo veljala koda.


Ker sem zaspal sem komaj zdaj opazil in skoda, da ni vec povezave oz popusta :(

gregor ::

lahko na BLF prosiš, da ti znova uredi kodo
ali pa malo počakaš in vprašaš, vprašamo v sredini decembra, ko bo še boljša cena, recimo 50 USD :D;)

LP

Shkorc ::

Itak je BG nima na zalogi.

Pri naročilu piše predviden datum odpreme 6.12. - upam, da se ne zavleče.

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

lahko na BLF prosiš, da ti znova uredi kodo
ali pa malo počakaš in vprašaš, vprašamo v sredini decembra, ko bo še boljša cena, recimo 50 USD :D;)

LP


Deal ! Počakam sredi decembra! Res jo akhmm nucam! Ker sem jo ta 'poceni' čase pozabil kupit ! 8-)

chort ::

vilonja je izjavil:

Iščem naglavno svetilko, fajn je da ima vsaj 800 lumnov svetilnosti, ker bo uporabljena tudi za smučanje v temi.
...
Imate še kakšen boljši predlog poleg teh dveh lučk?

Jaz sem si za isti namen (general use čelka na akumulator, z občasnim mučanjem in kolesarjenjem) pred dvemi tedni kupil Petzl Swift RL, za 85EUR pri ActionMama, ampak vidim da jih ni več na zalogi po tej ceni.
Prvi vtisi so zelo dobri, Reactive Lighting mi je zanimiv ker se lučka precej dobro trudi ohranjat enakomeren nivo osvetljenosti, ki jo meri vgrajena fotocelica. S tem špara baterijo, hkrati te pa ne zaslepi ko pogledaš v kaj blizu sebe. Na voljo so trije nivoji svetilnosti v RL načinu (max 900 lm), in trije fiksni nivoji 10-200-550 lm. Baterija je izmenjiva ampak namenska Petzlova 2350 mAh z integriranim micro-USB polnilcem (lahko bi bil USB-C... jebiga) ki jo napolni v cca 6h (cela večnost).
Upam, da se ne bo po nekaj letih premetavanja po nahrbtnikih začela razpadat kot njene predhodnice (Petzl Tikke raznih izvedenk in letnic), čeprav resnici na ljubo vse še vedno delajo in so polno funkcionalne, samo kak kos plastike jim fali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

koyotee ::

Plastika in 900lumnov, does not compute. Poleg tega, nestandardna 2350mah baterija v 2021, IPX-4? Nikoli mi ni bil všeč petzl, in očitno mi bo z vsako novo izdano svetilko še manj!
Čelade ki jih delajo so pa super :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

vilonja ::

Verjetno bom kar tole vzel:
https://www.aliexpress.com/item/3282436...

Ima 18650 baterijo, stepless dimming ter 2 xml2 ledici.
Kaj bi vi vzeli, cold white ali yellow light? Tukaj sicer dobis zraven se baterijo, sam se vseeno bi rajsi baterijo, ki ni noname. Kje bi lahko dobil dodatne baterije?

matobeli ::

Dej rajš vzami kakšno L svetilko od malo bolj znanih (kitajskih) proizvajalcev, za 15eur več, da nav lih klump.
nkon.nl ima baterije, če rabiš sam kakšen komad pa tud pri nas.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

vilonja ::

Pri tej mi ni všeč nastavitve svetlosti, ki grejo od 5-90-450-1200 lumnov. Ta preskok med 90 in 450 se mi zdi prevelik.

Kaj pa sofirn d25s? Izgleda ista kot zgornja, ki sem jo linkal, verjetno je samo rebrand.
https://www.aliexpress.com/item/4000719...

Ta d25s pa gre od 70-120-300-600-1200, pa še za 2cm je krajša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Samael ::

Ah, to je samo miselnost, da mora biti nekako sorazmerno razporejeno. 90lm je povsem, res povsem dovolj za neko normalno uporabo ob hoji. Če so drugi ljudje v bližini pa sploh. To je v okviru običajne in pogosto max svetilnosti lučk na AA/AAA baterije. Brez težav vidiš pred seboj tistih 20 metrov poti.
V primeru, da gre za zahteven teren, večje kamenje, skalovje, si na kolesu, itd ... daš pač na 450lm. To je pa to. Ko si navajen na lučko so lahko vmesni kliki itd. prej nadležni, kot pa zares uporabni.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Master_Yoda ::

matobeli je izjavil:

In, mamo v MB kakšnega lučkarja, ki si je upal dat na glavo kar so pripravili? :))


OK par mesecev zamude, ampak ja lucka je na 3 AAA baterije, nima nikjer nobene oznake modela / firme in Logo z MO Maribor napisom. Je kar svetla ter ima 3 stopnje: max, malo manj, ter blinkanje.

Na listku ki je bil zraven pise samo
Outdoor COB Headlamp
Light type: Brightness 150 lumens

Ter sliko kako morejo biti baterije orientirane spodaj.
Za dzabe se ne bom pritozeval hehe.

Edit: Sem nasel tale je.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Tipična generična jajca. Ledica ima grozno svetlobo. Uporabna bolj ali manj samo podnevi :D

Samael ::

No, no ... poskušaj iti kdaj poleti sredi noči v Dixy-ja :P Vsaka luč, ki jo imaš s seboj je boljša kot brez.
Pač, zadeva sveti. Ni za nas, ki smo bolj zahtevne sorte, ampak kot je rekel, podarjenemu konju se ne gleda v zobe :)
Samael != Samuel

GupeM ::

Samael je izjavil:

No, no ... poskušaj iti kdaj poleti sredi noči v Dixy-ja :P Vsaka luč, ki jo imaš s seboj je boljša kot brez.
Pač, zadeva sveti. Ni za nas, ki smo bolj zahtevne sorte, ampak kot je rekel, podarjenemu konju se ne gleda v zobe :)

Glede na to, da imamo že vsi telefone s flashom, je takšna lučka res neuporabna. In bi bilo bolje, da jih ne bi dajali. Ker ni nič drugega, kot neuporabne smeti. Če ne takoj, pa crkne čez pol leta.

perci ::

Kaj pa če ti telefon pade v dixyja? Dobesedno sranje.

GupeM ::

perci je izjavil:

Kaj pa če ti telefon pade v dixyja? Dobesedno sranje.

Kaj pa če ta zastonjska lučka crkne ravno takrat, ko bi jo najbolj nujno rabil?

There is always kaj pa če.

Problem teh lučk je ta masovna proizvodnja smeti. Ker so precej neuporabne, samo ležijo nekje, dokler ne končajo v smeteh. Po možnosti skupaj z 10 let staro razlito baterijo.

Podobno je s poceni promocijskimi kuliji in poceni promocijskimi USB ključki. Saj če res nimaš drugega, pride tudi ta prav za silo. Ampak ponavadi tudi tega nimaš, ker se valja nekje v eni škatli skupaj z 10 drugimi.

Okapi ::

Še en, ki serje s polno ritjo, in se hvali, kako lahko je to početi.:D

Za nekoga, ki nima veliko denarja, je takšna lučka (in promocijski kuli, USB ključek...) povsem uporabna. Če se tebi zdi "smet", pač niti ne vzameš, ali pa podariš nekomu, ki se bo zadeve razveselil.

Ko grem na kakšno bolj eksotično potovanje, vedno vzamem s seboj nekaj takih zadev, da jih lahko tam podarim. Pa tudi pri nas vedno najdem koga, ki se razveseli promocijske kape, majice, torbe...

GupeM ::

Teh ničvrednih stvari je povsod kolikor hočeš. Ne gre za sranje s polno ritjo. Greš na sejem, lahko dobiš promocijskega materiala kolikor hočeš. Za novo leto povsod talajo neke kulije, vžigalnike, odpirače za steklenice, takšne lučke kot je ta zgoraj, USB ključke ... Te stvari se prej ali slej znajdejo v smeteh, skoraj neuporabljene.

Lastnik enega bara v centru Ljubljane za novo leto daje steklenice dokaj dobrega vina. Sva enkrat govorila, je rekel da se mu brezveze zdi dajat tiste zadeve za 25 centov. Kot da bi imel stranko za norca. Če že daš, daj ornk. Seveda pa steklenice vina ne dobi vsak, ampak samo dokaj redne stranke.

In če bi imel tako polno rit vsega, potem ne bi iskal popustov za te lučke. Bi pač poiskal neko drago ledlenser ali kaj podobnega in kupil.

hunter01 ::

vilonja je izjavil:

Pri tej mi ni všeč nastavitve svetlosti, ki grejo od 5-90-450-1200 lumnov. Ta preskok med 90 in 450 se mi zdi prevelik.

Kaj pa sofirn d25s? Izgleda ista kot zgornja, ki sem jo linkal, verjetno je samo rebrand.
https://www.aliexpress.com/item/4000719...

Ta d25s pa gre od 70-120-300-600-1200, pa še za 2cm je krajša.



To lučko jaz že cca 2 leti povsod po hribih nosim in sem zelo zadovoljen. Minus je, da je trak samo okrog glave, ni še čez sredino, vendar ko je npr na čeladi mi je OK, tudi na glavi je OK, mogoče manj primerna za kakšen tek/skakanje.

Osebno jo preferiram ravno zato, ker ni L oblika ampak so ledice na sredini. Všeč mi je še, da je gumb v stilu on/off na navaden pritisk, ni potrebno dlje držati kot na večini čelk, ampak to so že podrobnosti.

Ni pa nikjer na lučki, nobenega Sofirn znaka ali napisa. Verjamem, da boš zadovoljen z njo

Samael ::

Okapi je izjavil:

Ko grem na kakšno bolj eksotično potovanje, vedno vzamem s seboj nekaj takih zadev, da jih lahko tam podarim. Pa tudi pri nas vedno najdem koga, ki se razveseli promocijske kape, majice, torbe...

Jaz imam tudi, ko grem recimo šotoriti na kakšen festival kot je MetalDays (ki traja cel teden) ob kakšni solidni s seboj tudi en kup el cheapo lučk, ki si jih razporedim po žepih, nahrbtniku, torbi ...
Skoraj vedno namreč kakšno izgubim, oziroma ponikne in je ne najdem, pa da se ubijem. Pa kakšna se napr. skotali pod blazino in se prikaže zadnji dan, ko pospravljam. Pa kakšno si kdo sposodi in ne najde več poti nazaj - pa se prav dosti ne obremenjujem. Itd.

Pa niti ni zdaj, da ne bi znal paziti na svoje reči. Le ob tistem tempu, kjer ne gre za enkratno načrtovano uporabo lučke, ampaj jih dejansko vsak dan vlačiš naokoli po različnih žepih in uporabljaš ob raznih priložnostih, pa tudi v šotoru po nekaj dneh rata kaos :D enostavno nekatere stvari poniknejo, jih vzame megla ... in takrat je vse, ma bilo kaj, kar generira svetlobo pa ni preveliko/pretežko da ne bi mogel nositi v kratkih hlačah, dost ok, da med drevjem prideš do tistega dixy-ja ...
Samael != Samuel

perci ::

Sovražim dixyje :D

gregc1 ::

perci je izjavil:

Sovražim dixyje :D

najtežje je takrat ko te tišči na tavelko. prideš do dixija in je poven :)

Samael ::

Ja, samo res :) Sploh poleti, ko se pajsajo na soncu in postanejo mini savna.
Zdaj, roko na srce, zgoraj omenjeni festival ima te reči precej na nivoju (kakor je pač v danih okoliščinah lahko), ampak ko si napr. na kakšem češke (dobeseno češkem a la Brutal Assault) pa ubibože ... :) Ja, dixy-ji sucks!
Samael != Samuel

Shkorc ::

Shkorc je izjavil:

Itak je BG nima na zalogi.

Pri naročilu piše predviden datum odpreme 6.12. - upam, da se ne zavleče.


Itak, sedaj je že prestavljen datum na 20.12.

FireSnake ::

Ker je sorodna tema in imam lučk doma že en kup :)) :
kaj pa laserski "kazalnik" za predavanja?

Da bi se dalo polniti bi bilo najboljše.
Pa, da ne bi bil prevelik (velikost pisala, ali manjše).

Ima kdo kakšno idejo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

koyotee ::

Kitajc 5mw.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

msms ::

Za dopolnit zbirko, pa tudi se mi zdi kar vredu nakup. Edino ne piše če ima več načinov delovanja.

https://www.lidl.si/p/dodatki-za-zimske...

VIP58 ::

FireSnake je izjavil:

Ker je sorodna tema in imam lučk doma že en kup :)) :
kaj pa laserski "kazalnik" za predavanja?

Da bi se dalo polniti bi bilo najboljše.
Pa, da ne bi bil prevelik (velikost pisala, ali manjše).

Ima kdo kakšno idejo?


Probaj tukaj

ali tukaj
Too much of everything is just enough.

FireSnake ::

@VIP58: hvala.
Bom pa pogledal še pri nas.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

lubej1 ::

Ali ste morda že nabavili oz. razmišljate o nabavi LEP svetilk?
So kar drage. Kakšno je vaše mnenje o teh lučkah?

LP

matobeli ::

Mnenje je da bomo zihr kakšno kupili ko bodo cene primernejše ;)

gregor ::

Predrago...:'(

----------------------

nov test:

Skilhunt H300 Headlamp Review
https://zeroair.org/2021/12/07/skilhunt...

Samael ::

Meni se zdi LEP svetilka tako zelo nepraktična, da je tudi za ceno navadnih LED svetilk ne bi kupil oz. bi mogoče kakšno za hec, uporabljal pa prav gotovo ne.
Kakšna je lahko sploh pametna uporabnost LEP svetilk, ki svetijo koncentrirano točkovno brez vsakršnega razliva svetlobe? Pogojno mogoče mouth za na puško ali pa za signaliziranje iz daljave (ampak saj to tudi z LED lučko narediš), kaj drugega se pa ne domislim.
Če ne gre za kakšno posebno specializirano namensko uporabo, bo LED svetilka v vsakem primeru in brez izjeme uporabnejša kot LEP in karkoli drugega ni niti za razmišljat.

Plus je mogoče, da dobiš pri LEP lučki thrower z manjšim form faktorjem, kot ga imajo običajne LED throwerke, ampak še vseeno, če ne veš zakaj točno bi jo imel, dosti omejujoče. No, vseeno se bo pa našel kdo, ki bo šel na $200 lučko limat $2 difuzor in si domišljal, kako fino je, ker dobi malce spilla :P
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

LEP je idealna za popestrit megleno novembersko noč ;)

Kej drugega se pa ne spomnem. Ampak jo bom pa imel, po možnosti v rgb.

umetnic ::

Sofirn D25L Headlamp LH351D sem pravkar hotel narociti, pa vidim da posiljajo samo iz CN.

Iscem naglavno alternativo, tja do max 35-40eur, dobavljivo iz EU, (Amazon.de ipd..) da bo pravocasno pod bozicnim drevesckom. :)
Uporaba pa predvsem na podstresju in okoli hise. S cim ste trenutno zadovoljni?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

robba22 ::

Pozdravljeni. Pravkar sem naročil naslednji svetilki: Astrolux® EC03 3x SST40 5000K in Astrolux® FT02S 4* XHP50.2 6500K 11000LM. Za EC03 sem našel navodila in tam piše, da je priporočljivo, da je baterija 20 A ali več. Za drugo svetilko pa nisem na internetu našel nobenih pametnih podatkov o Li-ion baterijah. Sedaj me zanima če bi za obe svetilki kupil tele baterije: LG ICR18650-HE2 2500mAh - 20A ali Samsung INR18650-25R 2500mAh - 20A - WHITE WRAP. Pri teh baterijah se mi zdi cena še OK, če pa greš z amperi gor gre pa tudi cena v višave. Ali morajo biti baterije button top ali so lahko flat top?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robba22 ()

Samael ::

Niti razmišljaj ne o 2500mAh bateriji za takšni lučki, razen če ju boš imel bolj za okras. V bistvu sploh ne razmišljaj o 18650 bateriji in kupi raje dve kakovostni 21700 bateriji (za drugo lučko je sicer idealnejša 26650). Pa ne kupuj no name zadev! High drain litijeve baterije niso hec.
Kakorkoli se ti že cena zdi visoka, ju boš imel vsaj tam enih +7 ali več... let, tako da tistih 20 eur al kolikor boš dal za dve bateriji vključno s poštnino v bistvu ne bi smelo biti tako grozno.
Flat top so primernejše (razen, če greš res na 18650 - bi znala biti prekratka, čeprav malo verjetno).

V bistvu, kot gledam na nkonu, so se nekatere baterije spet pocenile. Tole Samsung INR21700-40T, pa si zmagal:

https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/... EUR5.45
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

robba22 ::

Hvala za odgovor. Sem gledal 26650 velikost pa ni nič prav kaj pametnega tam.

Samael ::

Ja, 26650 odhajajo v pozabo. 21700 je odgovor.
Samael != Samuel

OSA ::

Proda kdo kakšno čelno lučko mogoče, kakšno Convoy ali kaj podobnega? Nitecore in Fenix so mi predrage.
lp OSA

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

lahko na BLF prosiš, da ti znova uredi kodo
ali pa malo počakaš in vprašaš, vprašamo v sredini decembra, ko bo še boljša cena, recimo 50 USD :D;)

LP


Alora..bomo kaj skupaj naročili oz dobili se kaksen dober popust? Se frenda mika CONVOY L6 .. kaj baterije na NKOnu vzamemo ? KAtere priporočate za to velko čudo ? Ter polnilec bo ok kaksen Lii verzija? Ne sledim več tako redno. No frend bi vzel L6, baterije in polnilec.
Tnx.

matobeli ::

V L6 grejo tud 21700, sam en distančnik je treba dobit pa en tanek magnetek med bateriji.

Tsunamii ::

matobeli je izjavil:

V L6 grejo tud 21700, sam en distančnik je treba dobit pa en tanek magnetek med bateriji.

Koliko 26650 Mah/A je dobro imet za L6 ? Gledam za kaksno akcijsko L& sam ni še nikjer..tako da..resno, če bo kdo kaj zrihtal bom vesel :D NAročili za frenda pa kar LiitoKala lii-500S za 30EUR.

Zdaj kje bi se kupilo distancik in te magnetke, če se gre na recimo 21700 baterije za L6 , ker te 26550 nimajo kaj prida v ponudbi in kakor pravi Samuel gredo v pozabo ?

Plus katere so ze strani za akcije..banggood in ostali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

VIP58 ::

Za L6 uporabiš par enercig
Po fotografijah sodeč imajo rahlo dvignjen plus pol (Keeppower imajo zanesljivo, ampak na žalost ni zaloge), tako da ne rabiš magnetov niti distančnika, ki je mimogrede na aliju par 7€.
Za akcije pa poglej tule prvo in zadnjo stran, če ni, pa vprašaj.
Too much of everything is just enough.

matobeli ::

Distančnik je komot DIY, za mojo se mi še ni dal delat ker imam dva para 26600.
Verjetno bi kakšna PVC tuba ali celo 3D print šla lepo not.

Baterije vzameš ene take ki jih pol lahko ponucaš v kakšni drugi svetilki in niso predrage. Jaz mam zalogo Molicel 4000mAh P42 ker jih rabim še za druge zadeve.
Minmalno more omogočat 5A, za kakšno single cell svetilko pa fajn da 15A, tko da LG INR21700-M50LT 4890mAh - 14.4A, bi bla top. Ampak je nimajo na nkon.nl

Magnetek pa 2mm debel in ene 8 premer, al kolk je že širok +pol na 21700. Alpa pociniš mal, res ne rabi veliko.

gregor ::

Dobra cena za FT03 z SFT40 ledico:

https://budgetlightforum.com/comment/18...

Kdor išče lučko z daljšim dometom, je to vsekakor dobra opcija.

EA02 pa za še večji domet.

-------

Vprašam za L6 - za 50 USD.;)

FireSnake ::

Samael je izjavil:

Ja, 26650 odhajajo v pozabo. 21700 je odgovor.


Zakaj pa to?
Kakšen tehničen razlog?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Cepimose ::

FireSnake je izjavil:

Samael je izjavil:

Ja, 26650 odhajajo v pozabo. 21700 je odgovor.


Zakaj pa to?
Kakšen tehničen razlog?


Ja, malo uporabljan format.

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

Dobra cena za FT03 z SFT40 ledico:

https://budgetlightforum.com/comment/18...

Kdor išče lučko z daljšim dometom, je to vsekakor dobra opcija.

EA02 pa za še večji domet.

-------

Vprašam za L6 - za 50 USD.;)


Kaksna je razlika med SFT40 IN SST40 ledico ?
««
276 / 318
»»