» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
250 / 319
»»

Samael ::

Meni dela (desktop).
Samael != Samuel

gregc1 ::

meni tudi dela. desktop :)

VIP58 ::

Poišči Sofirn Official Store-products-fast local shipping...
Too much of everything is just enough.

daki1 ::

Pozdravljeni
Kakšno je mnenje o tej svetilki
EUR 15,77 46%OFF | Convoy S21B Flashlight Luminus SST40 Led Inside S2 Plus 21700 Version Torch Flash Light Portable Linterna Camping Hiking Latarka
https://a.aliexpress.com/_mKtInh3
In kaktere baterije? Za ostale svetilke uporabljam 18650, ali bi bila ok za to svetilko ali raje 21700 in katero.
Katero barvo svetlobe izbrati in
Size: 4 modes ali 12 groups? Bolj naravna in uporabna bo verjetno 5000K

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

RockyS ::

matobeli je izjavil:

polnilno vezje me zanima kako izgleda. sam pomojem je ohišje skupaj speto z plastičnimi zatiči, vsaj na xtarovem nisem videl nobenih vijakov.

aja če se kdo ukvarja z li-ion/li-po battery packi sem na BG našel en USB C "potovalni" polnilec od ISDT, 60W max. Pomojem prvi ki uporablja izključno USB C PD
https://banggood.app.link/hzzl4kpXOcb


Ja, brez da kaj polomim ne gre odpreti. Vsaj po občutku sodeč. Sem poskusil s tisto plastiko za telefone odpirat pa mi ni uspelo.

Samael ::

daki1 je izjavil:

Pozdravljeni
Kakšno je mnenje o tej svetilki
EUR 15,77 46%OFF | Convoy S21B Flashlight Luminus SST40 Led Inside S2 Plus 21700 Version Torch Flash Light Portable Linterna Camping Hiking Latarka
https://a.aliexpress.com/_mKtInh3
In kaktere baterije? Za ostale svetilke uporabljam 18650, ali bi bila ok za to svetilko ali raje 21700 in katero.
Katero barvo svetlobe izbrati in
Size: 4 modes ali 12 groups? Bolj naravna in uporabna bo verjetno 5000K

Hvala.


Lučka je ok in vredna 16ih eur.

Temperatura barve 5000k.

4 modes je simple - 4 stopnje (moonlight, low, middle, high). 12 groups - precej več opcij, preko različnih kombinacij klikov možnosti nastavljanja različnih lestvic stopenj, vklopiti/izklopiti memory mode itd. ampak ni to za vsakogar - kolikor se pač človeku da ukvarjati s tem.

18650 paše (mogoče jo je potrebno s čim obložiti da se ne premakne ali pa je plastični adapter že priložen), vendar je 21700 primernejša - izkoristi večjo kapaciteto, če že dimenzija lučke to dopušča.
Od 21700 baterij, ki so trenutno na zalogi na nkon.nl sta najprimernejši in cenovno dostopni izbiri Samsung INR21700-50E in Samsung INR21700-40T. Če boš kupoval samo za to lučko izberi prvo (zaradi kapacitete), če meniš, da bi znal v prihodnosti kupiti še kakšno 21700 lučko, ne pa tudi investirati v novo baterijo, kupi drugo (večja amperaža - futureproof).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

daki1 je izjavil:

Pozdravljeni
Kakšno je mnenje o tej svetilki
EUR 15,77 46%OFF | Convoy S21B


Vse kot je že Samael zapisal. Za baterije je najbolje da vzameš obe, glede na trenutno poštnino (8.67) iz Nkon, je bolje da jih vzameš še več. Povprašaj kolege če kaj rabijo. Convoyke imajo običajno priložen adapter 18650-21700, zaradi kapacitete je bolje 21700. Če ne boš nabavljal 21700 baterij imaš še Convoy S2+ z isto ledico za manj denarja.
Too much of everything is just enough.

RockyS ::

Če si iz Maribora bi jaz vzel kako 18650 in 18350.

So 3600mAh zmeraj največje na nkon ali so kdaj imeli večje kapacitete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

VIP58 ::

18650 so največ 3600mAh, sicer na aliju dobiš miljavžnt mAh, tiste je bolje pustit na miru.
Too much of everything is just enough.

daki1 ::

Hvala za odgovore . S2+ imam dve in en C8, pa zenflare F1, skilhunt in sofirn sta pa celki. Nisem še čisto not padel. Ali je ta S21B dosti močnejši snop. Daljši?

Moram najti rešitev za baterije nabavjt? tu pri nas so nore cene.

RockyS sem iz Koroške.

daki1 ::

Hvala za odgovore . S2+ imam dve in en C8, pa zenflare F1, skilhunt in sofirn sta pa celki. Nisem še čisto not padel. Ali je ta S21B dosti močnejši snop. Daljši?

Moram najti rešitev za baterije nabavit? tu pri nas so nore cene.

Samael kaj pridobim z eno ali drugo baterijo, se sam ne spoznam toliko in bi bil vesel razlage. Pa pomoje bi ka 4 modes model izbral ali raje 12. Ali je za navadnega uporabnika bolje 4 modes?

RockyS sem iz Koroške.

GupeM ::

Z INR21700-50E boš dobil nekoliko večjo kapaciteto, kar pomeni, da ti bo lučka dlje časa svetila, vendar da največ 10 A od sebe.
Z INR21700-40T boš dobil nekoliko manjšo kapaciteto, kar pomeni, da ti bo lučka svetila nekoliko manj časa, vendar ta baterija da od sebe mislim da 30 A.

Glede na to, da ima SST40 ledico, dosti več kot 10 A zadeva ne bo potegnila. Sam sem sprobal obe ti dve bateriji v Astrolux EC01, ki ima tudi SST40 ledico, pa imam občutek, da s 30 A baterijo sveti nekoliko bolj in se tudi hitreje ogreje. Vendar že z 10 A baterijo sveti več kot dovolj.

Če pa boš v prihodnosti kupil lučko, ki ima kakšno drugačno ledico, ki vleče recimo 15 A, ali celo lučko, ki ima več ledic, takrat pa ti bo prišla prav 30 A baterija, drugače bo ledica svetila z zmanjšano močjo.

Če boš naročal na nkon.nl, tudi jaz priporočam da vzameš obe verziji, saj so cene nizke, poštnina pa visoka. Še bolje, če vzameš več baterij, da se ti strošek poštnine čim bolj porazdeli. Lahko celo najdeš koga ki bi rabil, pa naročiš za več ljudi v kompletu.

GupeM ::

Sorry za dvojni post:
Kot vidim ima ta tvoja lučka max output 6000 mA, torej bi za to lučko bila boljša izbira INR21700-50E, saj da dovolj toka od sebe in ima večjo kapaciteto kot INR21700-40T.

daki1 ::

GupeM je izjavil:

Sorry za dvojni post:
Kot vidim ima ta tvoja lučka max output 6000 mA, torej bi za to lučko bila boljša izbira INR21700-50E, saj da dovolj toka od sebe in ima večjo kapaciteto kot INR21700-40T.

Super. Hvala za razlago.
Grem v akcijo za svetilko. Baterije pa tudi, saj za prvo silo lahko 18650 uporabim. Mogoče pa bojo kake "akcije" za poštnino z NKON pa naročim.

firbec ::

Tole se mi zdi v redu cena
https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...

gregor ::

za XHP50.2 ledico je cca. 35 usd (potnina vključena) dobra cena
ne vem, če je že kdaj bila ceneje kot 32 usd (brez poštnine), kolikor se spomnim, še ni bila ceneje...
LP

Samael ::

Kako bi si razložili tole (za Enusic™ 7800mAh Cordless Air Compressor Pump) z Banggooda iz kitajskega skladišča (ni kakšne CZ ali UK opcije).

Jan 08, 2021 16:30 Delivered.
Jan 08, 2021 09:53 Out for delivery.
Jan 08, 2021 04:57 At parcel delivery centre.
Jan 07, 2021 18:11 In transit.
Jan 06, 2021 12:48 In transit.
Jan 02, 2021 19:58 Order information has been transmitted to DPD.
Jan 03, 2021 10:15 Package has been sterilized and shipped out.
Jan 02, 2021 12:55 Our warehouse has started packing your items.
Jan 02, 2021 12:54 Order submit.

In ja, danes sem res prejel.
Samael != Samuel

hunter01 ::

Jaz bi rekel, da tudi ko pise CN warehouse prihaja iz Evrope, ce je kaj zaloge ze tukaj. Ko sem narocil EC01 je prav tako prisla v prehitrem casu, da bi iz Kitajske pa se veseli december je bil, na posiljki je pa seveda Luksemburg. Moje mnenje je, da je to posledica boljse organizacije na racun obveznega DDVja v EU od letos 1.1. naprej ne glede na znesek.

Samael ::

Jaz sem tudi na to pomislil. Druga opcija je, da tole "Order information has been transmitted to DPD" pomeni, da so predali ekspress pošti (čeprav sem plačal normalno, poceni, airmail poštnino), čeprav po mojih izkušnjah DPD ni nekaj preklemansko hitra in niti približno na ravni kakšne DHL express. Verjetno imaš kar prav.
Samael != Samuel

daki1 ::

hunter01 je izjavil:

Moje mnenje je, da je to posledica boljse organizacije na racun obveznega DDVja v EU od letos 1.1. naprej ne glede na znesek.

A niso to prestavili na junij 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

hunter01 ::

Drugo kar mi je sedaj padlo na pamet je, da so tako veliki ratali, da imajo lasten dnevni avion na relaciji CN - EU/US in niso vec odvisni od poste in do neke mere dobro avtomatiko pakiranja oz vsaj nalaganja na transport. Mogoce pa ker prakticno ni letalskega potniškega prometa, ostaja prostor za transportne polete :)

GupeM ::

Kaj pa vem... Cargo letalski promet se načeloma ne izplača. Predrago glede na omejitev mase na letalu. To se načeloma uporablja za zadeve, kjer je hitrost potovanja pomembna. Recimo žive živali, hitro pokvarljiva roba, ... Seveda grejo tudi druge stvari na letalo, vendar ne za 3 eur poštnine.

Mogoče so pa trenutno res nižje cene za cargo, ker potniški skoraj ne letijo. Na potniških je pogosto tudi pošta. Zdaj pa mogoče na cargo letih spustijo cene, da vsaj te napolnijo in ne letijo na pol prazni.

mare85slo ::

VIP58 je izjavil:

lubej1 je izjavil:

izgleda čudno ;), v čem se npr razlikuje od EC01
je še precej bolj flood?
LP


Res izgleda čudno 8-O
Razlika je v velikosti baterij, leča, bolj nerodna :8)
"Range: XHP50.2: 521 Meters, SST40: 616 Meters" tole ni nič flood


So Kitajci nekak poštudiral, da je throw mal iz mode? Tale lampa zna bit zanimiva, sam je trenutno predraga (44 € brez ladjarnine).

Tsunamii ::

Kako je zdaj glede carine.. ? Je zdaj od 1€ naprej ? Se mi potem ne splača več narociti recimo 2x po 20€ ampak skupaj za 40€ .. ? Vprašam ..ker nisem na tekočem. Hvala.

Groot ::

Tsunamii je izjavil:

Kako je zdaj glede carine.. ? Je zdaj od 1€ naprej ? Se mi potem ne splača več narociti recimo 2x po 20€ ampak skupaj za 40€ .. ? Vprašam ..ker nisem na tekočem. Hvala.


Preberi še kakšno stran pa boš hitro ugotovil ;)

mare85slo ::

Tsunamii je izjavil:

Kako je zdaj glede carine.. ? Je zdaj od 1€ naprej ? Se mi potem ne splača več narociti recimo 2x po 20€ ampak skupaj za 40€ .. ? Vprašam ..ker nisem na tekočem. Hvala.


V prihajajočih dneh izvem, če EU Priority Line preko BG deluje. Danes so lampe pristale v LJ-Murglah.

Moja boljša polovica je vse stvari, prispele iz UK dobila brez carinskih postopkov, je pa res, da je naročila še v decembru. Baje da bodo pričeli strogo gledat šele od 1.2.2021 dalje (dogovor med EU in UK). Za preostale države sveta pa velja 1.3.2021. Virov za to trditev nimam, sem slišal od druge osebe.

Samael ::

Kar se UK tiče, sem ravno včeraj dobil sledeči odgovor:

Spoštovani,

glede na usmeritve, ki smo jih prejeli od FURS, se za pošiljke, ki so bile v ZK predane v distribucijo pred 1. 1. 2021, ne izvajajo carinske formalnosti tudi v primeru, če te prispejo v Slovenijo po 1. 1. 2021.

S prijaznim pozdravom,

Boštjan [snipped]
Divizija pisma
direktor


Čakam pa še na odgovor, kako je s carinskim postopkom v primeru, da se je sam nakup s plačilom zgodil v času, ko je bil UK del skupnega prostora, odposlano je bilo pa par dni pozneje, v tem novem letu.
Tu nisem povsem prepričan, če gre skozi brez dajatev, me pa vsekakor zanima, kaj imata okoli tega za povedati FURS ali carinska pošta.
Samael != Samuel

impre ::

mare85slo je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Kako je zdaj glede carine.. ? Je zdaj od 1€ naprej ? Se mi potem ne splača več narociti recimo 2x po 20€ ampak skupaj za 40€ .. ? Vprašam ..ker nisem na tekočem. Hvala.


V prihajajočih dneh izvem, če EU Priority Line preko BG deluje. Danes so lampe pristale v LJ-Murglah.

Moja boljša polovica je vse stvari, prispele iz UK dobila brez carinskih postopkov, je pa res, da je naročila še v decembru. Baje da bodo pričeli strogo gledat šele od 1.2.2021 dalje (dogovor med EU in UK). Za preostale države sveta pa velja 1.3.2021. Virov za to trditev nimam, sem slišal od druge osebe.

To pomeni, da bo za vse kar gre preko EU Priority Line carina???
Če ja, potem sem se ravno danes zaj... ker sem naročil nekaj za 155€...

VIP58 ::

EU priority ne gre preko anglije.
Too much of everything is just enough.

Tsunamii ::

Groot je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Kako je zdaj glede carine.. ? Je zdaj od 1€ naprej ? Se mi potem ne splača več narociti recimo 2x po 20€ ampak skupaj za 40€ .. ? Vprašam ..ker nisem na tekočem. Hvala.


Preberi še kakšno stran pa boš hitro ugotovil ;)



Hvala za odgovor.

mare85slo ::

impre je izjavil:

mare85slo je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Kako je zdaj glede carine.. ? Je zdaj od 1€ naprej ? Se mi potem ne splača več narociti recimo 2x po 20€ ampak skupaj za 40€ .. ? Vprašam ..ker nisem na tekočem. Hvala.


V prihajajočih dneh izvem, če EU Priority Line preko BG deluje. Danes so lampe pristale v LJ-Murglah.

Moja boljša polovica je vse stvari, prispele iz UK dobila brez carinskih postopkov, je pa res, da je naročila še v decembru. Baje da bodo pričeli strogo gledat šele od 1.2.2021 dalje (dogovor med EU in UK). Za preostale države sveta pa velja 1.3.2021. Virov za to trditev nimam, sem slišal od druge osebe.

To pomeni, da bo za vse kar gre preko EU Priority Line carina???
Če ja, potem sem se ravno danes zaj... ker sem naročil nekaj za 155€...


EU Priority line sem izbral preko Banggood spletne strani. Kako je od drugod pa ne vem. Se bo verjetno potrebno sprijaznit s carinami :/

msms ::

Čez dva dni Astrolux EC01 za 21€.

https://www.aliexpress.com/item/4000090...

Samael ::

@Messiah, prejel? :)

Moja ReyLight Brass Pineapple Mini Nichia 219B je prišla danes in sem izredno zadovoljen iz dveh razlogov. Prvi je, da je lažja, kot sem mislil. Medeninste znajo biti glede na velikost preklemansko težke, mejijo na neuporabnost. Ta sicer ima neko maso ampak nič pretiranega. Lepo sede v roko.
Drugi razlog je pa .... ja, je Nichia 219B!!! :)
Če sem iskren, sem pričakoval kakšno drugo ledico, ampak primerjava oblike/velikosti ledice, pa barvne temperature z BLF-348 (mislim da je pleg Pineapple mojo edino lučko z Nichia 219B ledico) in pa rahlo svetlo-rožnat venec mi pravi, da je to to. Slike niso pro, narejene s crappy MI A3 šaomijem in pa seveda lučki nista enaki, da bi z iste razdalje dale enak snop, ampak ja...



(na levi BLF-348, desni Pineapple)


(od blizu 219B - rahlo rožnata tinta)
Samael != Samuel

mare85slo ::

Evo, danes so prispeli vsi trije naročeni svetlometi. Vse iz Luxemburga, EU Priority line deluje. Vse 3 v enmu paketu preko Banggood-a (združene pošijke torej).

Čas od naročila do prispetja natanko 14 dni.

Zdej pa sam še Nkon.nl paketek, pa bo :)

VIP58 ::

Nedavno sem pisal o težavi z Astrolux A02 AAA/10440 lučko.
Nima zaščite pred preizpranjenjem. Pri poizkusu je li-ion 10440 izpraznilo na 1.5v, pa ni bilo še konec, ampak sem prekinil.
Seveda mi ni dalo miru, kaj se dogaja pri ostalih lučkah ki lahko uporabljajo nimh in li-ion baterije. Imam še Lumintop TOOL AA 2.0 in Sofirn SP10S. V obe sem dal 14500 bateriji izpranjeni na 3,2V, jih prižgal na mid in pustil. Po nekem času (nisem meril) sta obe šli v stepdown in na koncu ugasnili pri 2.8V.

Do tu vse lepo in prav, lučki lahko potem spet prižgeš in delata na mid nekaj sekund, potem gre na low, potem ugasneta. Lahko pa to ponavljaš kar nekaj časa, ko se mi je zdelo že preveč, sem izmeril napetost na baterijah, spet 1.5V:|

Torej nauk, lučki imata varovanje, ampak ko ugasneta je konec. Uporaba izpraznjene baterje je nevarna, čimprej mora na polnilec.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Ja, ampak saj deluje prav in kot je namenjeno (by design), ane.
Če bi človek želel da takoj preseka in nič več ne dela, bi moral imeti protected baterijo, medtem ko zaščita v NiMH/LiIon lučki opravi (svetilnost se zmanjšuje, dokler ne ugasne) kar pač lahko.
Tisti del populacije, ki bi vztrajno še naprej silil lučko da sveti, čeprav ugaša, k sreči tudi to litijevih 14500 ne pridej v Mercatorju :)
Samael != Samuel

mare85slo ::

Verjetno ravno zato niso take svetilke primerne za povprečnega uporabnika.

Kako je pa kaj taka uporaba razširjena med profiji? Policija, gasilci, ...? Vse na NiMH/Alkaline?

Sicer nisem še Googlal, pa vseeno: obstaja kak primer, ko je recimo "razneslo" svetilko nekomu v rokah, ker je Li-ion baterija naredila svoje?

Samael ::

Ne več. Pri nas v zavodu so do še pred kakšnega leta, dveh nazaj uporabljali orjaške brljivke Streamlight stinger, zdaj pa imajo tudi za nas tu pregrešno drage (pač, ko ne kupuješ s kitajske :P) lučke na litijevo baterijo z integriranim polnilcem.

Baterije tipa Samsung, LG, sanyo/panasonic ... načeloma ne bi smelo raznesti v roki, tudi v primeru črnega scenarija. Imajo vgrajene varnostne mehanizme, ker se v primeru ventanja anoda pretrga in prepreči najhujše. Baterija tako sicer ni več uporabna, eksplodira pa ne. No, naj nebi :)
Problematične so pa kitajske baterije tipa UltraFire ipd, brez vgrajenih kakršnih koli varnostnih mehanizmov.

Že dolgo nisem tega prilimal, pa da vsake toliko časa obnovimo :)

Samael je izjavil:

Vse baterije so prvotno izdelane brez dodanega PCB boarda (to se smatra v tem primeru kot zaščita), vendar ne drži, da (vsaj kakovostnejše baterije tipa panasonic/sanyo, samsung, LG ..) nimajo vgrajene prav nobene zaščite.

PCB board ne doda bateriji proizvajalec temveč tretja stran (večinoma kitajci vendar ne nujno - keeppower in enerpower znamki napr. dodajo PCB običajno nemci) pozneje z namenom, da v primeru prenapetosti, preizpraznjenosti, kratkega stika .. prekine delovanje. Takšna baterija je običajno manj zmogljiva (nekako do 6A), kot baterije brez dodane PCB zaščite.

Kako se to odraža v svetilkah?
Večinoma uporabljamo nezaščitene baterije, ker so lažje dostopne, cenejše, zmogljivejše. Večina svetilk, ki jih uporabljamo imajo tovrstno zaščito vgrajene že same, ne pa prav vse. v teh redkih primerih je vseeno smiselno uporabiti zaščiteno baterijo.
Pri nezaščitenih baterijah je pomembno, da se uporabljajo kakovostne znamke, z že vgrajenimi raznoraznimi mehanizmi zaščite, ter izogiba kakšne sumljive, poceni kitajske (a la ultrafire, trustfire...) četudi zaradi cene in privlačnega dizajna delujejo zanimive.

Še tole:

Samael je izjavil:

Protection in PCB nista povsem ista stvar in kakovostenjše unprotected (panasonic, LG, sony, samsung..) baterije v bistvu imajo vgrajeno zaščito, ki v primeru uhajanja, prekomerne vročine ali kratkega stika namesto eksplozije disconnecta pozitivni kontakt permanentno.
To pomeni, da za razliko raznih Ultrafire in podobnih chinese el cheapo baterij, ki v enakih okoliščinah eksplodirajo, kakovostnejša baterija brez PCBja (torej baterija, ki ji pravimo, da je unprotected, čeprav to povsem ne drži) pretrga anodo in onemogoči sama sebe permanentno.



Samael je izjavil:

Evo, precej jasen članek na to temo, ki zadevo pojasni bolje, kot jo v lastnem razumevanju jaz sam:

PTC (Pressure, Temperature, Current) Switch.
- Built-in to almost all 18650's
- Inhibits high current surges
- Protects against high-pressure, over temperature
- Resets and does not permanently disable the battery when triggered. However it's best not to trip them often as it irreversibly increases their electrical resistance by up to a factor of two and makes them more likely to have catastrophic failure.
- May not work when module included multi-cell series and/or parallel configurations


CID (Current Interrupt Device)
- Built-in to almost all 18650's
- Not visible by just looking at your battery
- Collocated (placed side by side) with the PTC
- Is a pressure valve, which will disable the cell permanently of pressure in the cell is too high. (For example, if you battery over-charges and reaches over 145psi.)
- Works by releasing the connection of the positive terminal, rendering the plus pole useless.
- Does not always reset, does not always open completely when needed
- May not work when module included multi-cell series and/or parallel configurations


PCB - Circuit boards with specialized wire traces
- Highly recommended for older lithium ion batteries.
- Not necessary in newer, safer chemistries like INR
- Mainly used in flash-lights, NOT in vaporizers or other high-drain applications
- Limits amp discharge to 6A or lower
- Protects against, over-charge, over-discharge, short-circuiting, and potentially other things.


https://batterybro.com/blogs/18650-whol...
Samael != Samuel

Tsunamii ::

mare85slo je izjavil:

Evo, danes so prispeli vsi trije naročeni svetlometi. Vse iz Luxemburga, EU Priority line deluje. Vse 3 v enmu paketu preko Banggood-a (združene pošijke torej).

Čas od naročila do prispetja natanko 14 dni.

Zdej pa sam še Nkon.nl paketek, pa bo :)


Gledam da bi narocil..sam pisovka je draga postnina..da narocim 2 al 3 baterije. Verjetno kaksnega skupinskega narocila tukaj ni.. pa se to ce nismo iz istega mesta je spet postnina.

BaTeMaN ::

Priporočate kako naglavno za okrog 20 EUR? Al raje kr vzamem tkako decatlon za 12 eur...?
Želena je odpornost na vlago (dež/sneg).
less then zero

RockyS ::

Če se ti mudi potem poglej v iglusport za petzl oziroma blackdiamond. So super.

Če se pa ti ne, pa gledaj sofirn sp40 ali nitecore nu35.

Pri sofirn sp40 je zraven tudi krajša cevka, če slučajno misliš da je prevelika.


Imel imalent čelko in več ne grem nazaj na te petzl variante. Enostavno so te kitajske dosti bolj uporabne, da ne rabim met dveh ali več lučk.

Aja, če boš jo uporabljal za tek, potem so petzl/blackdiamond najboljša izbira, ker imajo dobre trakove in lučka ne skače med tekom. Seveda tudi na račun manjše teže.

BaTeMaN ::

Hvala za hiter odgovor.
"Imel imalent čelko"
Kaj si mislil s tem?
less then zero

Shkorc ::

Sofirn sp40 izgleda zelo zanimivo. Mogoče kdo ve, kje se jo trenutno dobi ugodno?

Hvala!

koyotee ::

Naročil baterije, na nkon 25.11. s ta poceni opicjo(by truck) in še do danes nisem dobil. Bodo poslali še enkrat.
:D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

BaTeMaN je izjavil:

Hvala za hiter odgovor.
"Imel imalent čelko"
Kaj si mislil s tem?

Imalent je znamka. Mislim pa da je to rečeno bolj na splošno, ko debatiramo o relativno kakovostnih kitajskih lučkah na litijeve baterije tu napram temu, kar kupiš v naših trgovinah.
Ko enkrat človek "poskusi" lučko, ki da od sebe recimo 1000lm, ima dober UI pri nastavljanju stopenj itd ... se težko "vrne" na te klasične plastic fantastic AA lučke iz naših športnih trgovin :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

;-) ::



Tole lučko z oznako XML-T6 imam že nevem, pomoje 10 let (realno več kot 5 sigurno), zdi se mi celo večnost, zabijal sem tudi žeblje z njo :) Moti me edino, da po sprehodu po mrzlem začne jenjat in to fejst, kaj moram gledati pri nakupu nove da temu nebo tako, da bi jo mraz tako zelo zavrl.

mare85slo ::

Tsunamii je izjavil:

mare85slo je izjavil:

Evo, danes so prispeli vsi trije naročeni svetlometi. Vse iz Luxemburga, EU Priority line deluje. Vse 3 v enmu paketu preko Banggood-a (združene pošijke torej).

Čas od naročila do prispetja natanko 14 dni.

Zdej pa sam še Nkon.nl paketek, pa bo :)


Gledam da bi narocil..sam pisovka je draga postnina..da narocim 2 al 3 baterije. Verjetno kaksnega skupinskega narocila tukaj ni.. pa se to ce nismo iz istega mesta je spet postnina.


Verjetno se da kak nakup nardit skupinsko. Ko sem jaz konec decembra spraševal, sicer ni bilo odziva, pa nič narobe s tem, očitno so imeli vsi vse na zalogi :D

Sem potem rajši naročil sam, ker sem malce preračunaval artikle in poštnino pri Ebatt in/ali Delko, pa je Nkon daleč najcenejši z boljšo izbiro. Ker sestavljam tudi bug-out-bag sedaj doma (potresi v bližini so malce pospešili že tako dolgo načrtovanje tega :D) sem potem vzel še Lithium primary v AA in AAA obliki za back-up. Tako da potem se ti splača Nkon, če vzameš kaj več. Za samo eno Li-ion baterijo se mi pa zdi da je Ebatt dovolj ok, odvisno seveda od potreb. Efestovo 26650 sem tako vzel pri nas, ker bi me iz Nkona prišla takrat 2 € dražje, drugega pa nisem potreboval.

Trenutno je paketek baterij v Avstriji, čakajo tam že od včeraj. Počas pa bo :)

mare85slo ::

Sem pa danes malo potestiral Astrolux A02, ki je prišla v paketu za sodelavca in je dejansko ok. Knof na vrhu ni tako težko stisnt, mogoče pa da bo čez čas postal "mehak". Nivoji svetilnosti in UI je simpl in ok za tako lučko. Je pa malce večja kot druge AAA.

LuIK ::

Živjo,
do sedaj smo svetilke na baterije AA ali AAA (pač odvisno) kupovali večinoma kar spotoma, tj. v Merkurjih/OBIjih/BAUbau... Ker zadeve tam niti niso več poceni, se imam namen poslužit kitajskih nakupov.

Glede na debato v tej temi, ki gre že v precejšnje podrobnosti, me vseeno zanima par "basic" stvari:
- svetilke, o katerih je debata v tej temi, se od prej omenjenih razlikujejo po kateri bistveni značilnosti: času trajanja med posamičnimi polnjenji baterij, snopu svetlobe (domet, širina, ...)?
- glede na precej poglobljene debate v tej temi, za kam vi dejansko te svetilke uporabljate - ste lovci, nočni tekači na Kredarico (da se znam orientirat malo vsaj)? O kakšni namenski rabi je govora?
- svetilke s katerimi baterijami naj gledam in kaj je prednost enih ali drugih: AA/AAA oziroma 18650 in podobne litijeve?
- glede na to, da nimam polnilca za litijeve baterije, naj kupim polnilec posebaj ali lučko s priključnim kablom (ala mobitel)?

tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LuIK ()

gregor ::

LuIK je izjavil:

Živjo,
do sedaj smo svetilke na baterije AA ali AAA (pač odvisno) kupovali večinoma kar spotoma, tj. v Merkurjih/OBIjih/BAUbau... Ker zadeve tam niti niso več poceni, se imam namen poslužit kitajskih nakupov.

Glede na debato v tej temi, ki gre že v precejšnje podrobnosti, me vseeno zanima par "basic" stvari:
- svetilke, o katerih je debata v tej temi, se od prej omenjenih razlikujejo po kateri bistveni značilnosti: času trajanja med posamičnimi polnjenji baterij, snopu svetlobe (domet, širina, ...)? v vsem kar si naštel in še kaj drugega
- glede na precej poglobljene debate v tej temi, za kam vi dejansko te svetilke uporabljate - ste lovci, nočni tekači na Kredarico (da se znam orientirat malo vsaj)? O kakšni namenski rabi je govora? povsod kje je tema :), v glavnem nočni večerni sprehodi v naravi z psom ali brez...
- svetilke s katerimi baterijami naj gledam in kaj je prednost enih ali drugih: AA/AAA oziroma 18650 in podobne litijeve? ko boš enkrat svetil z li-ion lučko ti bo vse jasno, v glavnem 18650, 26650 in sedaj v zadnjm času največ 21700
- glede na to, da nimam polnilca za litijeve baterije, naj kupim polnilec posebaj ali lučko s priključnim kablom (ala mobitel)?, ne rabiš polnilca, ker imajo lučke že vgrajeno možnost polnjenja baterij

tnx


še namig, poglej astrolux FT03 za dolg snop in EC01 za širok snop
dobilo se jih je za zelo dobre cene, kakšno je sedaj stanje pa ne vem

seveda je na voljo še malo morje drugih lučk, preberi zadnjih 15 strani in bo več jasno

LP

edit, ta ti bo lažje ;), te linke vsake toliko časa objavim:

Convoy S2+ desert tan
https://imgur.com/a/zvHpd

Convoy S2+ red
https://imgur.com/a/HV8lt

Emisar D4
https://imgur.com/a/2hZd5

BLF Q8
https://imgur.com/a/gSrkT

BLF Q8 holster - FLYYE INDUSTRIES
https://imgur.com/a/WY6pj

Zanflare F1
https://imgur.com/a/pp4cG

Convoy BD06
https://imgur.com/a/e3hkU

Nitecore TIP SS Tropical
https://imgur.com/a/PX9Br

Convoy C8
https://imgur.com/a/gcD7S

Convoy C8 holster, Convoy S2+ holster
https://imgur.com/a/g2md8

Nitecore EC4S
https://imgur.com/a/wgOM5

Convoy C8 silver
https://imgur.com/a/xIyiy

Astrolux K1
https://imgur.com/a/JDYrR

Nitecore TINI
https://imgur.com/a/o47op

BLF GT
https://imgur.com/a/LJWHM

BLF GT (SHORT TUBE)
https://imgur.com/a/dC4Un8U

WUBEN T046R
https://imgur.com/a/Q3svxDj

Emisar D1S
https://imgur.com/a/JstwT

Gregor's Flashlights - 12.4.18
https://imgur.com/a/39fwe

Wuben E05
https://imgur.com/a/CpcTQUS

FIREFLIES ROT66
https://imgur.com/a/PA4PmED

Convoy C8+ (C8)
https://imgur.com/a/fZcU9Dg

Lumnitop Tool AA
https://imgur.com/a/5S1V51n

Convoy L6
https://imgur.com/a/APPCj3i

Lumnitop EDC05
https://imgur.com/a/0CgLtyk

Astrolux FT03
https://imgur.com/a/9sq3DVH

FW3A
https://imgur.com/a/mclGdzg

Emisar D4V2
https://imgur.com/a/LVKWRZK

ASTROLUX EC01
https://imgur.com/a/9tRV4ys

Astrolux FT03 XHP50.2 green, ss
https://imgur.com/a/v8Lz0vO

Noctigon K1
https://imgur.com/a/P5mb8cH

BLF D80V2 (Wildtrail)
https://imgur.com/a/AU1rXeZ

Noctigon KR4 4xE21A
https://imgur.com/a/xMp1fwc

Astrolux FT03 MINI
https://imgur.com/a/bjybvbX

Astrolux EC01 TRI-COLOR
https://imgur.com/a/e90FKco

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()
««
250 / 319
»»