» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
228 / 325
»»

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

@Raptor F16

Nisem pisal zato, da bi te kakorkoli kurcal ali ti jemal veselje, želel sem ti le povedati, da lahko danes za denar, ki si ga plačal za to lučko, dobiš konkretno boljšo, kakovosto lučko, pa še ostane ti mogoče par eurov. Pa, da nam v tej temi ni težko o tem razpravljati, svetovati, pomagati pri nakupu.
Nič zlonamernega ni bilo mišljeno.

Zdaj pa še nekaj drugega :)
Kot nekdo, ki redno vsaj pol oz. še več dopusta preživi med korenani in mahom, kampiranjem, bivakiranjem itd ... hkrati pa je navdušen zbiratelj nožev (lovskih, taktičnih, survival, preklopnih ...) si pa ne morem pomagati, da se ne bi obregnil ob "je pa orodje ki se v PRAKSI obnese bolje kot vsak gensi šmensi nožek za 50+ eur".
To seveda ni res.
V rangu 50 eur dobiš nože katerih obraba rezil bo nekajkrat manjša, kot pri omenjenem nožu, ki bodo konkretno dlje držali ostrino (kar pomeni, da boš za brušenje zapravil konkretno manj časa, življenja), katerega teh (recimo takol na hitro mi na pamet pade odlični Beretta Loveless, pa Marttiini hunter bowie, hkrati pa nekako v ta cenovni razred pade tudi nova SK-5 verzija Cold Steel SRK noža) pa boš imel, če ga ne boš ravno izgubil, kljub pogosti uporabi, mogoče za celo življenje.

Razumem pa "tudi če ga izgubim, grem brez večjih skrbi po novega" argument. Jaz jih sicer preferiram ne izgubiti :) Vsakomur svoje.
Drugače pa tudi jaz za tam nekako med 15 do 20 eur navijam za Mora nože. Res super zadeva za to ceno.


Imamo kakšno 'ložo' za nože ? :D Mene tud mika kaksen noz..ali tri..ter kje se to kupi cenej, če se - kot tele kitajske lampe ?

Raptor F16 ::

Samael je izjavil:

@Raptor F16


V rangu 50 eur dobiš nože katerih obraba rezil bo nekajkrat manjša, kot pri omenjenem nožu, ki bodo konkretno dlje držali ostrino (kar pomeni, da boš za brušenje zapravil konkretno manj časa, življenja), ...


Tukaj je cena čisto zadnji faktor. Lej, ogljikova jekla pa nerjavna jekla primerjat po trdoti ni glih...

Rosfrej pride po trdoti do največ 55 HRC, kaljeno ogljikovo do 65 HRC nekje od oka, če me spomin ne vara. Neke znanosti tukaj ni razen kako dobro nabrusiš rezilo. Če rabiš rosfrej (sploh za na morje) vzameš rosfrej, če nož redno čistiš in je večinoma suh pa rabiš trdoto... no wild guess greš na kaljeno ogljično jeklo.

Boš pa ta "ultra durable" nož kar malo dlje brusil predenboš spet rob popravil tako kot se zagre.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Samael ::

O, ti božja preproščina. Če se dejansko temu posvetiš in ne govoriš nekaj na pamet, je lahko še kako znanost.

Ogromno faktorjev je. Kako dolgo drži nož ostrino, kako čvrsto je jeklo (kar ni enako kot držati ostrino), kako je dovzetno za korozijo, kako lahko/težko ga je brusiti ... in vsak teh faktorjev je odvisen od same uporabe noža. S pipcem pač ne boš sekal vej za bivak, čvrstost tu ni faktor, si pa želiš da dlje drži ostrino ipd.

Pa tudi trdota (ki gre dandanes pri rezilih tudi do 70HRC), ki jo omenjaš, pogosto ni noben faktor. Če boš iskal nož za "težja opravila" ne bo trdota tisti faktor, trda rezila so namreč nagnjena h krušenju, ampak čvrstost, žilavost jekla.

Jaz običajno vem, kaj pri določenem nožu kupujem in kako naj bi se v določenih okoliščinah obnašal, ti pa najbrž ne. "ker pri rostfrei nožu je pomembno samo to da ne rjavi" - a ne. No, pa ni tako. Vedno gre za formulo, ki je skupek nekih kompromisov, kjer se išče optimalno glede na uporabo. Sploh pa danes, ko je na trgu vedno več nožev z jeklom iz tako imenovane "powdered metalurgije" in so večinoma superiorni klasičnim rezilom.

3Cr13MoV napr. je nerjaveče jeklo, ki ga danes najdemo v mnogih poceni (10EUR - 30EUR) nožih, vendar bo prav v vseh pogledih inferiorno napr. napram VG-10, ki je ravno tako nerjaveče jeklo in ga najdemo večinoma v 30 - 50EUR (in več) nožih. Ne bo pa slednjega nič kaj bistveno težje brusiti.

Če noža prav dosti ne uporabljaš je najbrž vseeno katerega kupiš, pri kakšni pogostejši rabi si boš pa vseeno želel nož, ki ga ni potrebno zgolj po rezu petih najlonskih vrvic ali kakšne kartonske škatle ponovno nabrusiti. Pa naj bo to stainless ali pa karbonski.


~ Vsi so enaki, vsi so stainless, za vse sem dal nekako podobno (od 30 do 50EUR) pa že med njimi je razlika kot dan in noč. Malenkost dražja (drugi in četrti) se konkretno boljše obneseda kot prvi in tretji.







Tule je en super vodič skozi različne vrste jekel, ki se uporabljajo v nožih. Žal je nekoliko outated (powder metalurgija je v zadnjih letih precej napredovala) vendar še vseeno en super vir informacij:
http://zknives.com/knives/articles/knif...

@Tsunamii tule smo imeli temo https://slo-tech.com/forum/t712527/49
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kvinta ::

A.C.A.B

Samael ::

SEEKNITE ROXANE A21 - XPL2, 1175 Lm, 21700

"SEEKNITE x ROXANE Brand Collaboration" - tile kitajci so pa čedalje bolj kreativni, kar se imen tiče :)

Anyway, za $19,98 (s kodo BGSM30%) + $2,5 poštnina se mi zdi kar luštna lučka.
Solidna, novejša ledica, 21700 format baterije, USB type-C polnjenje, dodan difuzor, lep dizajn ... pa v solidni oblazinjeni škatli je :)

Samael != Samuel

VIP58 ::

Zadnje čase so nakupi spet ugodni, dolar vztrajno pada. Danes 0.864€ za 1 US$.

Pa še eno opozorilo, pri polnjenju polnilnih baterij iz vrtnih led lučk, se lahko zgodi:

 Lii-500

Lii-500



To je nedavno razneslo pri sorodniku med polnjenjem AAA z 300 mA na Liitokala Lii-500 polnilcu. Nisem prepričan ali je bila NiMh ali NiCd baterija. Na srečo ni bilo nikogar toliko blizu da bi ga poškodovalo, bil je v sosednjem prostoru. Počilo je pa kot petarda.

Jaz pri vrtnih lučkah najprej poberem baterije ven in jih oddam v reciklažo, nadomestim jih z polnilnimi iz hofra/lidla.
Too much of everything is just enough.

firbec ::

Samael je izjavil:

SEEKNITE ROXANE A21 - XPL2, 1175 Lm, 21700

"SEEKNITE x ROXANE Brand Collaboration" - tile kitajci so pa čedalje bolj kreativni, kar se imen tiče :)

Anyway, za $19,98 (s kodo BGSM30%) + $2,5 poštnina se mi zdi kar luštna lučka.
Solidna, novejša ledica, 21700 format baterije, USB type-C polnjenje, dodan difuzor, lep dizajn ... pa v solidni oblazinjeni škatli je :)

Pejt u rt - naročeno :))

Samael ::

@VIP58, jaz tudi, stran, samo stran s tem in zamenjati z baterijo, kjer veš kaj je notri - sploh ce gre za litijeve. Je pa vseeno zanimivo, da bi takole zdelalo NiMH baterijo.

@firbec, glej na to s pozitivne strani. Vsaj ni 4000lm lucka na 4 baterije za 40USD, ki je ne boš nikoli uporabljal :P
Samael != Samuel

Kvinta ::

Naj mi tu nekdo razloži kaj so te 18650 baterije vse enake ? recimo 2000mah vs 2600mah vs 3500mah mislim ista debelina in dolžina rabim za v naglavno luč.
A.C.A.B

matobeli ::

18 premer 650 dolžina (mm). To so tovarniške mere, aftermarket trgovci lahko dodajajo zaščito pred izpraznjenjem oziroma prevelikim praznilnim tokom ko lahko nanese nekaj mm v dolžino in celo kakšne pol mm v premeru.

Samael ::

Kot je povedal matobeli.

Bi pa pomagalo, če bi vedeli za katero lučko gre. Če bi ugibal, bi kupil baterijo, ki je unprotected in flattop (brez bunke na + polu), te so OK za večino tovrstnih lučk, ne pa prav vse.

Tisto drugo (mAh) je pa kapaciteta. Torej je za naglavno luč 3000mAh bolje kot 2000mAh, pri čemer bodi pozoren, da kupiš kvalitetno baterijo (sanyo/panasonic, samsung, sony ali LG) tam do 3500 - 3600 mAh max (predlagam nkon.nl), ne pa sumljivo kitajsko kjer piše 4000mAh (ki v tem formatu sploh ne obstaja), ki ima v resnici 1/3 deklarirane kapacitete, pa še nevarna je.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

@kvinta
Kot je že matobeli napisal, imaš še flattop, buttontop, protected.
Sicer imaš pa za vsako posamezno baterijo v opisu navedeno dimenzijo, primer Nkon.
Pred nakupom preveri, flattop večinoma paše v vsako lučko, če ni posebej navedeno drugače.

edit,
je že Samael vse napisal.
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

Kvinta ::

Samael je izjavil:

Kot je povedal matobeli.

Bi pa pomagalo, če bi vedeli za katero lučko gre. Če bi ugibal, bi kupil baterijo, ki je unprotected in flattop (brez bunke na + polu), te so OK za večino tovrstnih lučk, ne pa prav vse.

Tisto drugo (mAh) je pa kapaciteta. Torej je za naglavno luč 3000mAh bolje kot 2000mAh, pri čemer bodi pozoren, da kupiš kvalitetno baterijo (sanyo/panasonic, samsung, sony ali LG) tam do 3500 - 3600 mAh max (predlagam nkon.nl), ne pa sumljivo kitajsko kjer piše 4000mAh (ki v tem formatu sploh ne obstaja), ki ima v resnici 1/3 deklarirane kapacitete, pa še nevarna je.


Hvala za info gre pa se za to lučko https://www.trofeja.si/artikel/naglavna...

Pravzaprav bi rad mel še eno kvalitetno baterijo za rezervo in pa polnilec ,ker se mi zdi da se to preku usb polni celo večnost.
A.C.A.B

mat xxl ::

firbec je izjavil:

Samael je izjavil:

SEEKNITE ROXANE A21 - XPL2, 1175 Lm, 21700

"SEEKNITE x ROXANE Brand Collaboration" - tile kitajci so pa čedalje bolj kreativni, kar se imen tiče :)

Anyway, za $19,98 (s kodo BGSM30%) + $2,5 poštnina se mi zdi kar luštna lučka.
Solidna, novejša ledica, 21700 format baterije, USB type-C polnjenje, dodan difuzor, lep dizajn ... pa v solidni oblazinjeni škatli je :)

Pejt u rt - naročeno :))



Jaz tudi naročil..... že ene 3 mesece nisem nobene lučke :) .

firbec ::

Samael je izjavil:

@firbec, glej na to s pozitivne strani. Vsaj ni 4000lm lucka na 4 baterije za 40USD, ki je ne boš nikoli uporabljal :P

saj tudi te verjetno ne bom uprabljal, sam qurc, za v zbirko bo :D

b4d ::

Zanima koga Sofirn SP40 5300K? Nova, 20 eur. Prevzem osebni v Ljubljani.
b4d.sablun.org

MisterR ::

Proda kdo kak polnilec za 18650? Iščem 4x18650 ali 2x18650

Samael ::

Če se ti mudi, pa če si kje blizu LJ, lahko vskočim s kakšnim po nabavni ceni (kot sem dal sam), pošiljati se pa po mojem ne izplača ali pač?
Enih 15 jih imam ziher na lagerju :P
Samael != Samuel

MisterR ::

Pošlji na zs kaj imaš, hvala!

Samael ::

Sent :)
Samael != Samuel

Kvinta ::

Kaj to je od baterije lahko tudi odvisno da ,če mam na 100% pol čez 3min pa pade na 70% pol izklopim pa spet vžgem pa spert dela 100% pol spet pade in tak se pol obrača ?
A.C.A.B

Samael ::

Verjetno je slaba baterija, ki se pod napetostjo usede. Saj če gre za tisto 2000mAh baterijo, ki je bila zraven lučke, ki si jo linkal zadnjič, je tako ali tako za stran (ne hecam se). To mora biti ali zelo zelo staro ali pa še bolj verjetno nekaj sumljivega kitajskega, kar si, glede na to da gre za litijevo baterijo, gotovo ne želiš nositi na glavi.

Že stare Panasonic NCR18650B 3400mAh so luč sveta ugledale cca 8 let nazaj in dandanes ni nobenega razloga, da 18650 baterija za lučko ne bi imela vsaj 3000mAh (idealno 3500mAh).
Samael != Samuel

Kvinta ::

Samael je izjavil:

Verjetno je slaba baterija, ki se pod napetostjo usede. Saj če gre za tisto 2000mAh baterijo, ki je bila zraven lučke, ki si jo linkal zadnjič, je tako ali tako za stran (ne hecam se). To mora biti ali zelo zelo staro ali pa še bolj verjetno nekaj sumljivega kitajskega, kar si, glede na to da gre za litijevo baterijo, gotovo ne želiš nositi na glavi.

Že stare Panasonic NCR18650B 3400mAh so luč sveta ugledale cca 8 let nazaj in dandanes ni nobenega razloga, da 18650 baterija za lučko ne bi imela vsaj 3000mAh (idealno 3500mAh).


Hvala za razlago ..... pol kupim nekaj takega z bunkico gori https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...
A.C.A.B

Furbo ::

Gledam 26650 baterije na nkon, a sploh kakšna ugledna firma dela te zadeve?

Naročil sem dve lučki
Astrolux(R) FT03 XHP50.2 4300lm 735m NarsilM v1.3 USB-C Rechargeable 2A 26650 21700 18650 LED Flashlight - 5700K
ker so ravno v neki akciji po 28€ in rabim nekaj solidnega za noter.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Samael ::

Kvinta je izjavil:

Samael je izjavil:

Verjetno je slaba baterija, ki se pod napetostjo usede. Saj če gre za tisto 2000mAh baterijo, ki je bila zraven lučke, ki si jo linkal zadnjič, je tako ali tako za stran (ne hecam se). To mora biti ali zelo zelo staro ali pa še bolj verjetno nekaj sumljivega kitajskega, kar si, glede na to da gre za litijevo baterijo, gotovo ne želiš nositi na glavi.

Že stare Panasonic NCR18650B 3400mAh so luč sveta ugledale cca 8 let nazaj in dandanes ni nobenega razloga, da 18650 baterija za lučko ne bi imela vsaj 3000mAh (idealno 3500mAh).


Hvala za razlago ..... pol kupim nekaj takega z bunkico gori https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...


Poglej prej, kakšno baterijo imaš notri zdajle, z bunkico (buttontop) ali brez (flattop) - da ne kupiš napačne. Z bunkico je malenkost daljša in ne pride v vsako lučko - medtem ko je lahko brez bunkice prekratka, če je lučka dizajnirana za buttontop baterijo.
Drugače pa je sanyo 18650GA ena boljših baterij na trgu. Precej podobna ji je tudi Samsung INR18650-35E, ki zna biti celo nekoliko cenejša.
Samael != Samuel

Samael ::

Furbo je izjavil:

Gledam 26650 baterije na nkon, a sploh kakšna ugledna firma dela te zadeve?

Naročil sem dve lučki
Astrolux(R) FT03 XHP50.2 4300lm 735m NarsilM v1.3 USB-C Rechargeable 2A 26650 21700 18650 LED Flashlight - 5700K
ker so ravno v neki akciji po 28€ in rabim nekaj solidnega za noter.

O tem smo pa že kar precej napisali v tej temi. XHP50.2 preferira high drain baterijo :)
Na nkonu iJoy INR26650 4200mAh - 40A absolutno.
(sicer pa zdajle tudi sicer ni neke solidne izbire).
Samael != Samuel

Kvinta ::

Poglej prej, kakšno baterijo imaš notri zdajle, z bunkico (buttontop) ali brez (flattop) - da ne kupiš napačne. Z bunkico je malenkost daljša in ne pride v vsako lučko - medtem ko je lahko brez bunkice prekratka, če je lučka dizajnirana za buttontop baterijo.


Taka z bunkico je vsaj meni se zdi da je to bunkica dolga pa je 7cm malo manj


A.C.A.B

Samael ::

Ja, je buttontop. Nisem povsem prepričan, ampak tale nesimetrična oblika, kot da bi bil trak pod heatshrinkom in navidezno podaljšan del na spodnjem - polu deluje, kot da bi lahko bila celo protected baterija. Kdo bi vedel ...

Jaz bi se sicer res izogibal te baterije. Sumljivo spominja na generike tipa Ultrafire (pogooglaj kaj v smislu "ultrafire explosion") in res ni vredno tvegati.
Naroči tisto, ki si jo linkal zgoraj pa imej mir v duši :)
Samael != Samuel

Kvinta ::

Bunkico ma samo spet ne tak izrazito kot ta na tem linku
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

Bolj meni zgleda kot ta tu
https://eu.nkon.nl/sanyo-18650ga.html

Vrjetno pa bi delali obe

Sicer pa to zdaj moja žena pusti včasih polnit ko pozabi tud po tri dni pa je baterija hladna se ne greje nič tud ko se jo uporablja se ne greje nič tak da dokler ne dobim te nove jo bom še uporabo parkrat samo ne več na glavi bom jo zalepo na en štil od metle :D
A.C.A.B

Samael ::

Verjetno boš v tem primeru pri prvi na ziher. Sploh če je tista modra 2000mAh baterija res protected (kar pomeni da je še par mm daljša od običajnih) da ne bo stik.
Samael != Samuel

KAVINSKY ::

Verjetno je bilo že omenjeno, ampak search dela pač kot dela.


Kakšna bi bila cenejša alternativa za Olight s2r batton ii?

Samael ::

Prav ta moment, kaj v tem smislu:

Samael je izjavil:

SEEKNITE ROXANE A21 - XPL2, 1175 Lm, 21700

"SEEKNITE x ROXANE Brand Collaboration" - tile kitajci so pa čedalje bolj kreativni, kar se imen tiče :)

Anyway, za $19,98 (s kodo BGSM30%) + $2,5 poštnina se mi zdi kar luštna lučka.
Solidna, novejša ledica, 21700 format baterije, USB type-C polnjenje, dodan difuzor, lep dizajn ... pa v solidni oblazinjeni škatli je :)



Če želiš pa vseeno ostati pri nekoliko manjšem in lažjem 18650 formatu, pa recimo tole:

Wuben C3 OSRAM P9 1200LM (19.99 deal si ravno za par dni zamudil, ampak tudi 22.99USD, še vedno preorder cena, ni neka huda razlika - ampal bodi tu pozoren na processing time)

Manker U11 za 29.99USD tudi ni napačna.

Prvi dve sta mogoče malenkost sodobnejše, pri slednji je pa proizvajalec bolj uveljavljen, dlje prisoten v svetu lučk.
Samael != Samuel

silon42 ::

Razen pri Manker, ne vidim podatka o Color Temperature. Roxane A21 sicer zgleda zanimivo.

Samael ::

Ja, res je.
Če ne piše, jaz ponavadi previdevam, da gre verjetno za hladnejšo temperaturo. Splošna populacija pada na to, manjšina, kamor spadajo tudi lučkarji, pada na toplejše. Zoprno je pa, da tudi tisti na BG supportu ne bo znal povedati kako pa kaj. Mogoče, če obstaja kakšen review, nisem googlal, čeprav je Wuben najbrž tako nova, da je še nihče nima, Roxane pa tudi kaj dosti ne zaostaja.
Samael != Samuel

mare85slo ::

Danes je prispela Emisar D4SV2, v sivi barvi. 49 €, brez dodatnih stroškov :)

Všeč so mi AUX ledice, za proper testiranje pa bo čas danes (če ne bo sekalo iz neba) ali pa v prihodnje. Anduril UI se mi zdi super, bolj razumljiv in razširjen kot Narsil. Toplota barve navkljub 5000K se mi zdi malce bolj zelenkasta, pa vseeno ok.

Emisar D4SV2-zgoraj

Emisar D4SV2-zelena

b4d ::

@mare85slo

Lepo, jaz se vedno cakam dan ko si omislim prvega Emisarja/Noctigona, nekako je to edina znamka, ki je se nisem sprobal.
Kako to da si se odlocil za "S", se pravi 26650 celice?

@Samael

Tale Wuben zgleda super nadomestek za Zanflare F1, ki ga ne morem prebolet, a kaj ko je temperatura tako hladna :(
b4d.sablun.org

KAVINSKY ::

Samael je izjavil:



Kot vidim je mogoče clip obrniti za zatakniti na kapo?

Samael ::

Clip se najbrž da sneti in obrniti, na splošno pa ne, pozabi, da boš tole imel zataknjeno na kapi, z 21700 baterijo je pretežka, prevelika lučka. Tudi Olight s2r batton ii na malenkost manjšo 18650 baterijo bi bila še vedno pretežka (razen če obstaja kakšen nosilec, trak za te reči).

Za kaj takšnega, zatakniti na kapo, bi šlo mogoče kaj v 10440/AAA ali maksimalno 14500/AA formatu (kot je Olight S1A Baton).

Mini lučke se na litijeve 10440 čisto preveč pregrejejo, tako da so ok za posvetiti, prav dolgo svetiti pa ne, razen če daš notri navadno alkalno/NiMH AA baterijo, ki bo ob cca pol manjši svetilnosti delala povsem ok.

Pri 14500/AA so stvari malce drugačne, se da čisto lepo dlje časa svetiti s tašno lučko. Priporočljiv nakup bi bil Sofirn SP10S (predvidoma na aliexpressu) ali Lumintop Tool 2.0 (na aliexpressu, banggoodu ali gearbestu), obedve do max 15USD in niti centa več :P Nima pa nobena teh integriranega polnilca, kar ni nujno minus, samostojni polnilci dandanes niso dragi, kaj v smislu liitokala lii-200 ne bi smelo biti čez 5USD.
Še en plus teh lučke je, da če se ti izprazne litijeva 14500 baterija, boš skoraj vsepovsod našel tudi navadno AA baterijo, pa bo ravno tako delalo, le nekoliko manj bo svetilo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

b4d ::

Samael je izjavil:


Lumintop Tool 2.0.


Vse kar je Samael napisal je res, priporocam pa tole z Nichia LED.
b4d.sablun.org

mare85slo ::

@b4d: Ker že imam tako baterijo za Astrolux FT03, pa glede na to, da bosta redko obe hkrati v uporabi, se ni blo težko odločit za nakup.

Malo me je begala visoka cena, še posebej ker sem računal še domače carinske srtoške, ki jih pa na srečo ni bilo.

firbec ::

Samael, katero ledico Convoy S2+ priporočaš za na kolo, nosilec že imam

Samael ::

Najcenejšo?
To bo najbrž xml2. Če bi raje malenkost več throwa, manj flooda, pa sst20, ampak naj ne bi bila nič dražja od xml2.

Osebno mi je sicer s2+ najljubša v xpl-hi verziji, ampak sama zasnova lučka ni takšne sorte, da bi človek z bistveno profitiral s throw ledico, je pa skoraj ziher enih 50% dražja.
Convoy S2+ SST40 je pa imho v tej lučki overkill oz. se jo kupi samo s predpostavko, da se je ne bo nikoli gnalo več kot na kakšnih 30% - v tem primeru bo podobno, kot bi imel cenejšo xml2 z malenkost boljšim izkoristkom.

Mogoče edino, zgolj misel, v primeru lučke za kolo jaz ne bi vzel najtoplejše ampak nekaj vmesnega proti hladnejši strani (recimo kaj v smislu XML2 T6-3B 5000-5200K) - če kje človek profitira od hladnejše temperature, je to v slabih vremenskih pogojih, megli ... pa še bolj opažen si.

Če boš izbiral število driverjev (ni se ti treba s tem ukvarjati, ampak če bodo že opcije) 7135 x 3 preskoči, 7135 x 4 je super za lavfati na 100% brez da bi kaj dosti premišljeval (kar pa ne pomeni, da ne postane topla), 7135 x 6 driver, če jo boš le tu in tam imel na 100% (jaz bi vzel to) ali pa 7135 x 8 driver, če boš sploh pozabil, da lučka lahko dela tudi na 100% (postane močno vroča v recimo 20ih sekundah).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

xgeorgex ::

Oj,

je tole (30$ s kodo) solidna cena za:



Ledica OK?

Samael ::

Lučka je precej OK, ampak za 30$ še vseeno nekoliko predraga. Za to ceno dobiš dve Sofirn SP10S (predvidoma na aliexpressu) ali dve Lumintop Tool 2.0 (na aliexpressu, banggoodu, fasttechu ali gearbestu), je pa tudi res, da Wuben E05 pride z baterijo, ki ima ugrajeno USB polnjenje, ki tudi niso prav poceni.

Če si jo res želiš, jo kupi, ti bo ok služila, če ne, poglej po cenejših alternativah.
Pri Wuben E05 je plus tudi, da dokler lahko shajaš z eno baterijo in dokler bo delovala (te z vgrajenim polnilcem znajo biti nekoliko delikatne) ne potrebuješ kupovati extra baterije in polnilca.

Osebno bi kupil raje eno dveh omenjenih lučk zgoraj (do max $15), dve button top vapcell 14500 bateriji na aliju (do cca $10) in pa kakšen polnilec tipa liitokala lii 202 (za cca $5), ampak to je zgolj moja preferenca.
Samael != Samuel

xgeorgex ::

Hvala za info. Bom vzel vse tri. Kk pa je z ledicam na omenjenih dveh? Moram bit na kaj pozoren?

b4d ::

SP10S ima samo eno varianto, ta je Samsung in je super.

Pri Lumintop Tool AA pa vzami Nichia.

Wuben ima verjetno najmanj zazeljeno LED od vseh treh, ima pa druge bonboncke, ko so se pred leti poceni prodajale so bile kar hit pri nas :)
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Samael ::

b4d je izjavil:

Pri Lumintop Tool AA pa vzami Nichia.

Kje jo pa dobiš in cena?
Jaz imam 5 različnih (tool, tool 2.0 in titanium) pa na Nichio še nisem nabasal, se mi pa zdijo XP-L za (z izjemo titanijeve, ki mi je vizuelno ena najlepših lučk, seveda) nekih 14USD precej ok deal. Če človeku ni tako zelo pomembna tinta, je pa output pri slednji za nekih 30% skoraj ziher večji.
Malo se poigravam z mislijo, da bi nabavil še novo iz poliranega bakra, ki je tudi precej lepa, ampak na splošno ne maram bakrenih in medeninastih lučk zaradi preklemanske teže, pa tudi sicer imam za to ceno skoraj raje še eno titanijevo na lagerju. Bom premislil :)

@xgeorgex vse tri lučke delajo na navadno AA baterijo, če boš pa za večjo svetilnost nabavil še kakšno litijevo 14500 baterijo, pa naj bo ta buttontop (z bunkico). Sofirn in Lumintop, če se prav spomnim, sicer delata tudi na flattop baterijo, Wuben pa skoraj gotovo ne, pri flattop bateriji ni stika.
Samael != Samuel

Samael ::

xgeorgex je izjavil:

Hvala za info. Bom vzel vse tri. Kk pa je z ledicam na omenjenih dveh? Moram bit na kaj pozoren?

Aja, še nekaj.
Pri Lumintop tool 2.0 kupi tisto, ki ima priložen še dodatni magnetni pokrovček. Mogoče je kakšen usd, maximalno usd pa pol dražja, kot brez, ampak ti zna kdaj prav priti.
Bela in grafitno siva skoraj ziher nimata dodan magnetni pokrovček, pri črni je pa opcijsko (glej v opisu).

Škoda, da je na banggoodu zdaj še poštnina, sicer bi te s kodo BGXUO prišla okoli 15USD, tako je pa neke 3USD dražja. Mogoče je kje na aliju za podobno ceno brez poštnine.
Samael != Samuel

b4d ::

Nisem spremljal ponudbe, vidim da jih trenutno nikjer ni :( Samo ce vzames tisti DIY oz. kakor ga oni imenujejo homemade kit, kjer lahko lucko sam sestavis, v tem paketu imas obe LED. Skoda da niti sive v tej varianti ni na zalogi, samo ta barva mi manjka (od normalnih alu seveda).

Skoda, z veseljem bi se kaksno vzel, upam da jih spet zacnejo stancat :)
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

b4d ::

Pravkar dobil Convoy S2+ oranzno Cree 7135*8 T6-4C 4200-4500K.

Zanimivo koliko lepsi tint ima tale napram SST20, slednja izgleda prav zeleno. Dejansko sem presenecen, ni slabo, v osnovi sem sicer svetilko vzel zgolj zaradi oranznega hosta, ampak bo tudi drobovje uporabno.

Ima pa nadlezen piskajoc zvok na low in med... Ce je vodoravno. Na high se izgubi, prav tako ni slisen, ce svetilko obracam... Moram probat malo zasraufat vse skupaj.

Zdaj pa cakat kaksno akcijo za Nichia S2+ :D
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()
««
228 / 325
»»