» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
220 / 319
»»

Sycroft ::

Tudi jaz sem dobil prejsnji teden Nitecore Tiki. Moram rečt, da sem prijetno presenečen kako dobro sveti in koliko "fičerjev" ima. Sem rabil it na net pogledat:) long pres, double press, triple press, ni da ni.

nanoleet ::

Kje dobit Lumintop Tool AA z Nichia 219C?
Vpičil sem se v Titanium verzijo, ampak v skrajni sili bo tudi Alu v redu :)

gregor ::

AE, BG, GB, FT... :)

nanoleet ::

Te sem najprej preveril, povsod samo XP-L HD :(

mat xxl ::

Sycroft je izjavil:

Tudi jaz sem dobil prejsnji teden Nitecore Tiki. Moram rečt, da sem prijetno presenečen kako dobro sveti in koliko "fičerjev" ima. Sem rabil it na net pogledat:) long pres, double press, triple press, ni da ni.


Ja tudi jaz sem jo dobil, sem pozabil tudi na ime in to, je kak link do teh "fičerjev" , ker za tako malo lampico pa posveti na max. , da se kar ustrašiš, sem pogledal v njo in bil skoraj slep .........

b4d ::

nanoleet je izjavil:

Kje dobit Lumintop Tool AA z Nichia 219C?
Vpičil sem se v Titanium verzijo, ampak v skrajni sili bo tudi Alu v redu :)


Ze kak mesec jih ni nikjer. Titanove se nisem videl Nichia, mislim da se ne obstaja. Pa ce mislis kaj menjavat pazi, pill iz alu ne gre v ti, ker so drugacni navoji. Opcija je se ta varianta ki imas vse sam za sestavit, tam dobis obe LED ze gor na pillu pa izbiras. Ampak je cena za tri navadne.
b4d.sablun.org

Sycroft ::

mat xxl je izjavil:

Sycroft je izjavil:

Tudi jaz sem dobil prejsnji teden Nitecore Tiki. Moram rečt, da sem prijetno presenečen kako dobro sveti in koliko "fičerjev" ima. Sem rabil it na net pogledat:) long pres, double press, triple press, ni da ni.


Ja tudi jaz sem jo dobil, sem pozabil tudi na ime in to, je kak link do teh "fičerjev" , ker za tako malo lampico pa posveti na max. , da se kar ustrašiš, sem pogledal v njo in bil skoraj slep .........



tukaj je vse: https://flashlight.nitecore.com/product...

3dpt ::

S tole malo nitecore tiki le ste me cisto zapalil. Samo cakam zalogo in kako akcijo, kot ste jo imeli takrat. Ce se ne motim je bila cena okol 16$?

gregor ::

Vesoljc je izjavil:

gregor je izjavil:

daš izdelek v košarico, greš na naslednje okno, kjer vneseš kupon in ti napiše koliko je cena nižja


na raznih s2+ ne prime, pravi da so promo?


To drži. Na promo, flash sale... izdelke kode ne primejo.

Poglej kakšno drugo verzijo te lučke.
Včasih so promo cene celo nižje kot cene z pomočjo kod.

Lp

RockyS ::

Je normalno, da je status naročila na nkon.nl ze dva dni processing?

Samael ::

Ja.
Na mimovrste je tudi po teden, dva kdaj :)

gregor ::

RockyS je izjavil:

Je normalno, da je status naročila na nkon.nl ze dva dni processing?


Je normalno. Lahko pa jih vprašaš kdaj bodo poslali in se bo morda status hitro spremenil.
LP

hunter01 ::

Od Sofirn Official Store na Aliexpressu sem dobil sporočilo:

Dear friend, I am very sorry, your parcel was returned for security check, and we will re-deliver the goods for you. This is the parcel tracking number xxxxxxxxxx. I am very sorry for the inconvenience caused to you.


Naročil sem pa (brez baterije/chargerja):
https://www.aliexpress.com/item/3300279...

Že imel kdo takšen primer?

matobeli ::

Ja, nekaj podobnega sem dobil, ni bilo sploh nič elektronskega. Sem počakal in po nekaj mesecih od naročila res dobil tisto zadevšno.

Scaramouche ::

Tukaj reklamirajo nosilec za kolo v opisu produkta pa nikjer zraven

RockyS ::

gregor je izjavil:

RockyS je izjavil:

Je normalno, da je status naročila na nkon.nl ze dva dni processing?


Je normalno. Lahko pa jih vprašaš kdaj bodo poslali in se bo morda status hitro spremenil.
LP


Hvala za nasvet, paket že čaka da ga gls pobere.

Samael ::

Danes prispela Lumintop Tool AA2.0 Titanium. Definitivni izstopa :)





hunter01 ::

Sploh na zadnji sliki res izstopa :)
Drugače je pa res lepa, tudi pakirana je lepo! Mislim, da bo tale več časa na polici razstavljena od ostalih treh?

Edit: doma imam belo, oz jo žena uporablja in je meni osebno neprijetna na dotik - taka hrapava od barve? Sta siva in črna tudi hrapavi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

gregor ::

Zelo všečna. :)

Samael ::

Pravzaprav mislim, da je ne bom šparal. Kizer Velox 2 z ročajem iz titanija mi je en ljubših EDC pipcev in se lučka lepo poda zraven.
Me pa mika še Klarus Mi7 Titanium lučka (čeprav običajno črno imam) ampak se kar ne morem odločiti. Cena seveda ne upraviči nakupa :p

hunter01 je izjavil:

Edit: doma imam belo, oz jo žena uporablja in je meni osebno neprijetna na dotik - taka hrapava od barve? Sta siva in črna tudi hrapavi?

Ja, bela ima res takšen "keramičen" občutek.
Meni ni moteče, jo pa sumim (mogoče se motim), da površina ni anodizirana ampak zgolj prebarvana. Pri grafitni, predvsem pa črni tega občutka ni.

bmwwww ::

Pa sem jo dobil :D Lumintop gt mini :D 2 slikci za primerjavo s Klarus xt12gt. Snop za 1x kar sem na hitro pogledal, kar lep in dolg.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

Samael ::

Zanimivo, nisem si mislil, da je GT mini toliko krajša, glede na to, da že xt12gt ni prav velika. Nekoliko razlike je na račun integriranega polnilcav Klarusovi, ampak vseeno. Luštn mini thrower.

bmwwww ::

Ja tudi sam sem ostal pozitivno presenečen, je manjša, od Klaruske, glavo pa ima večjo, sicer pa spet ni omembe vredno. Eto prav kar nadomestila pokvarjeno xt12gt :D Sicer me še pa Manker u22 II z osram ledico mika 8-)

RockyS ::

Tudi jaz sem dobil lučko qh14, baterije in polnilec. Zaenkrat kaže zelo dobro, prvi test v kadi je preživela.
Kvaliteta izdelave je tudi na nivoju, dosti bolje od plastik fantastik lučk, ki jih prodajajo v podobnem rangu. Vse je bilo lično zapakirano, zraven je priloženo stojalo/držalo, trije dodatni o-ringi (tesnila), ter celo mazivo!
18650 baterije in polnilec iz nkon.nl so prišle v 5ih dneh od naročila, hvala za vaš nasvet glede teženja supportu na nkon.nl !

Bom zvečer dodal par slik.

RockyS ::

Sem pa šele zdaj ugotovil, da je polnilec res velik in da ne gre v noben kovček :(

Če ima kdo manjšega, kot je XTAR X4, sem ga pripravljen menjat z doplačilom, če pa je vaš cenejši pa je menjava brez vaših stroškov.

Samael ::

Mogoče bi se s kom lažje zmenil, če bi omenil s kje si, pa kaj točno potrebuješ.

Namreč XTAR X4 dimenzije ne odstopajo kaj bistveno od dimenzij ostalih 4-slot polnilcev. Res je kakšen centimeter širši kot nekateri ostali, ki jih imamo, po drugi strani pa nekoliko krajši. Če potrebuješ res konkretno manjšega, je opcija kakšen 2-slot polnilec, vendar to za tvojo lučko, ki potrebuje štiri baterije ni najbolj optimalno, ker boš moral polniti po dve in dve bateriji, kar pomeni več dela in časa. Primerjave:

XTAR X4
Dolžina: 140mm
Širina: 118mm
Debelina: 38mm

LiitoKala Lii-500
Dolžina: 162mm
Širina: 96mm
Debelina: 36mm

Opus BT-C3100
Dolžina: 144mm
Širina: 98mm
Debelina: 50mm

Nitecore D4
Dolžina: 143mm
Širina: 99mm
Debelina: 36mm

Zanflare C4
Dolžina: 180mm
Širina: 100mm
Debelina: 40mm

gregor ::

Da obudim temo. :D

Noctigon K1


















Veliko več slik (natančno 47 :)) pa je na voljo tukaj:

https://imgur.com/a/P5mb8cH

lubej1 ::

Lepe slike in lučka!

perci ::

Stekam fetiš na lučke, ne stekam pa fetisa na ovitke :).

No in? Nič nisi komentiral rezultatov. Kakšna je v primerjavi s ft03?

hunter01 ::

perci je izjavil:

Stekam fetiš na lučke, ne stekam pa fetisa na ovitke :).


Tudi moji ovitki (če ga lučka slučajno ima priloženega) ostanejo v škatli. Niti enega ovitka nimam v uporabi. Tako, da se pridružujem začudenju =)

Ampak lučka pa top zgleda!!
Tudi mene pa zanima primerjava s FT03!

Samael ::

Jaz tudi še nikoli nisem dal lučko v etui. So mi povsem odveč :)
Z večjih lučk (18650 in dalje) običajno poberem tudi sponko, pri malih (14500) pustim.
Na najmanjše (1 x AAA/14500) dam običajno vrvico (lanyard), ker jih je tako lažje in hitreje najti/potegniti iz žepa ali predalčka nahrbtnika.

gregor ::

Torbica je bila zraven v paketu, ne da se naročiti samo K1 brez torbice.
Tudi jaz jih redkokdaj uporabljam.

Lučka je odlična, sveti zeloooo delač, nisem meril v metrih ker je to zelo težko oz nemogoče izmeriti. Naj bi svetila 1,5 km.

Primerjava z FT03 SST40.
Glede oblike. Je lažja, cca 10 dkg, se čuti v roki.
Gumb za vklop je večji. Reflektor je bolj globok in večji, ledica je zelo majhna.

Glede snopa svetlobe. Je bolj ozek in zelo bel. Točka na zidu... je manjša in bolj ostro definirana kot pri FT03 SST40.
Osvetli tudi bližnjo okolico, seveda pa manj kot pa FT03 SST40.
Vsekakor sveti dlje kot pa FT03 SST40.

LP

xgeorgex ::

Oj... Je tole dober nakup, al se počaka kkšna akcija?

[US$35.99 30% OFF]Astrolux FT03 SST40-W 875m USB-C Rechargeable Flashlight + HLY 26650 5000mAh 3C Power Battery Flashlight from Lights & Lighting on banggood.com https://banggood.app.link/qruUFeL1n4

Gregor5816 ::

Dobra cena, če nameravaš tudi baterijo kupit.

gregor ::

Sedaj so vse FT03 v promotional sale (PROMO) zato tudi kode, ki so bile oz še obstajajo ne primejo.
Morda se bolj splača kupit samo lučko in kakšno boljšo baterijo (nkon.nl). Ne vem če je ta vredu. Google ne pokaže testa za to baterijo.

LP

taddeo ::

Danes dobil 4x18650 Sony vtc6 za Acebeam k75...mislil sem, da ima celica 30A discarge rate ampak gledam teste in ima le okoli 15A.

Acebeam navaja, da mora imet ena celica 18650 vsaj 10A, da deluje turbo.Zanima me sledeče, če nabavim
njihove Acebeam 18650 20A (priporocilo ponekod priložene za k75) ali pa Sony murata vtc5a, ki bi naj bila boljša od vtc6..se doseže večji output???

lol gledam IR celice na skyrc3000 in prikazuje za dve 280 miliohm internal resistance v originalu naj bi bilo 12.8 miliohms..če pa so to original vtc6 iz nkon pa nimam pojma:-)

gregor ::

poglej teste koliko dejansko vleče ta lučka
če npr vleče 12A, potem imaš vredu baterije, če pa vleče 25A v turbo, potem pa lahko nabaviš kakšne boljše celice
kakšna bo razlika v svetinost, pa ne vem

LP

Samael ::

Saj so ti že pri Acebeamu povedali :)
Če je 10A dovolj da doseže turbo, imaš pri 15A še nekaj rezerve, gotovo pa v tem primeru 20A ne naredi razlike.
Turbo je sam po sebi itak kratkotrajno/regulirano delovanje lučke na robu zmogljivosti.

taddeo ::

Hvala za info!

Ja vsaj 10A+ kaj je več npr.20A na celico pa me res zanima če je opazna večja svetilnost.
Luminus sbt90.2 gen 2 vleče do 45A (nekje zasledil) moje 4x15A =60A pa so verjetno dovolj.. ehhh za enkrat še nebom nabavljal drugih 18650.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

koyotee ::

taddeo je izjavil:

Hvala za info!

Ja vsaj 10A+ kaj je več npr.20A na celico pa me res zanima če je opazna večja svetilnost.
Luminus sbt90.2 gen 2 vleče do 45A (nekje zasledil) moje 4x15A =60A pa so verjetno dovolj.. ehhh za enkrat še nebom nabavljal drugih 18650.


Večje svetilnosti ne pričakuj, edino kar je malo manj pade voltaža, če zmorejo večji tok, torej voltage sag po angleško.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

to sem našel, malo čuden izgled strani...

https://1lumen.com/18650-reviews/acebea...



turbo je samo 2 min



slike povedo vse, google je najboljši prijatelj :D

LP

edit, še dva testa:

https://zeroair.org/2019/12/04/acebeam-...
https://www.candlepowerforums.com/vb/sh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

taddeo ::

Sem tudi pregledal vsega vraga...hmm 9A na turbo zgornja slika zanimivo.Verjetno na eco
mode

k75 driver;

LED current measured with fluke 376FC
Low .5A 2.5v
Mid .8A
Mid 2.7A
High 5.9A
Turbo 28.7A 3.5v

http://budgetlightforum.com/node/69825

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

xgeorgex ::

Kupil Astrolux(R) FT03 SST40... Ktero baterijo priporočate zanjo?

VIP58 ::

Idealna je 26650 10A ali več, 18650 10A so tudi v redu za silo.
Izogibaj se 20700 in 21700, ker so predolge, nekatere FT03 ne delajo z njimi.
Too much of everything is just enough.

bmwwww ::

Lumintop gt mini. 330metrov brez problema (kar sem po google maps zmeril)

kumer ::

xgeorgex je izjavil:

Kupil Astrolux(R) FT03 SST40... Ktero baterijo priporočate zanjo?


na to vprašanje je prijazen @Samael odgovoril že 10x ali več, če pogledaš nekaj zadnjih strani boš sigurno našel odgovor

če pa uporabiš google iskalnik pa npr dobiš tole:

https://slo-tech.com/forum/t425393/p655...

lubej1 ::

off topic

ali morda veste koliko časa novi virus lahko preživi npr na paketu, ki ga pošljejo iz kitajske
recimo, da ima zaposleni na BG, GB... virus, ali na pošti...
na poti so paketi običajno cca. 3 tedne
ali lahko dobim kužen paket?

hvala

LP

perci ::

Ne.

Killermode ::

https://www.nijz.si/
Ali je varno prejeti pismo ali paket s kateregakoli območja, kjer so poročali o okužbah z novim koronavirusom?

Da, varno je. Ljudje, ki prejemajo pakete s Kitajske ne tvegajo, da bi se okužili z novim koronavirusom SARS-CoV-2. Koronavirusi ne preživijo dolgo na predmetih, kot so pisma ali paketi.

Aar2rk ::

za pakete s kitajske se strinjam da NE, ampak, teoretično, če ga dobiš iz Milana, pride naslednji dan, gor je pa nekdo kihnil, ti primeš, si pomencaš oči... v slo-tech temi o virusu je bil podatek, da zdrži na površinah do 5 dni.

v glavnem, nima veze z lučkami in brez panike prosim... samo paketov pa vseeno ni treba lizat ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()
««
220 / 319
»»