» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
218 / 318
»»

firbec ::

gregor, najprej jo prekuhaj na 95%, da ne boš kontaminiral sebe, pa bohendaj tepiha

hunter01 ::

Ni potrebno razkuževat, so jo na carini že do dobra pretipali. Če je bilo kaj gor so že oni to dobili :)

gregor ::

Imam pripravljena razkužila.
Jo bom temeljito pošprical. :))

Scaramouche ::

gregor je izjavil:

Imam pripravljena razkužila.
Jo bom temeljito pošprical. :))


Da bo sigurno!

b4d ::

Sej vem da se hecate, ampak toliko je neke panike, da bo vam kdo se verjel:

https://medicalsciences.stackexchange.c...
b4d.sablun.org

kumer ::

... in noč je postala še bolj temna, lučke iz kitajske so očitno zaradi virusa potisnjene na stranski tir
nobenih pametnih akcij, kod...
še edina pametna koda, se mi zdi, da je za ft03, ki je omenjena na prejšnji strani

če veste že za kakšno drugo ugodno lučko, prosim napišite tukaj

LP

Samael ::

Scaramouche je izjavil:

gregor je izjavil:

Imam pripravljena razkužila.
Jo bom temeljito pošprical. :))


Da bo sigurno!


To je pa ja dovolj, ce jo na turbo vklopi in pusti da pade na max... Tko je to s temi nasimi lučkami.

gregor ::

zanimivo, ta je bilo ravokar objavljeno:

[Stainless Steel Ring] Astrolux(R) FT03 SST40-W 2400lm 875m Type-C Rechargeable LED
https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...

cena je kar ugodna:

$ 35.99
code: BG03S
+ $ 3,92 za dostavo brez carine :)

za 5000k in 5700k sta na voljo zelena in plava
za 6500k pa zelena



Astrolux FT03 XHP50.2 green, ss slike:
https://imgur.com/a/v8Lz0vO
zelo všečna lučka

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

@matobeli, kaj meniš pa o tem: BlitzWolf(R) BW-LT9 Touch Switch Color Night Light 4000K Color Temperature 85 Lumens 240° Lighting Angle Lamp US$7.55

Mogoče je edino problem battery life.
Izgleda, da brez da bi bila vklopljena pri 600mAh bateriji sveti zgolj 4 ure in sicer pri tem svetlobna počasi pada. Cca 15 minut zdrži na max, nato gre 2 uri proti middle in še dve uri proti minimumu. Nekaj ostalih detajlov mi je pa kar všeč. Vklučno s ceno in imenom proizvajalca :P
Če bi bila baterija kaj zmogljivejša, bi bila tole skoraj solidna kamping lučka - razen če jo imaš na powerbanku (potem zdrži precej dolgo, ker žre zelo malo baterije).

bmwwww ::

Vi stroka, ce bi dal v Convoy c8 drugo diodo, kaksna bi bila razlika. Npr. Xhp35 al pa osramovo kw cslnm.. ?

matobeli ::

Samael, luštna lučka, nimam pa nič dodatnega za pokomentirat, ker si že vse napisal, edin magnet bi lahk mela.

Men je po nekaj orenk padcih odpovedala še tadruga T1 in sem spet na tržišču za kamping luči, ki služijo čez leto tudi kot nočne lučke.

Bi skorej vzel tole BW za nočno lučko, ampak res ni za kampirat. Preveč enih gedžetov je pa tud sranje, stalno nekaj filat pa pospravljat...

Samael ::

Ne vem, če ima smisel, pa tudi dvomim, da driver v C8 spravi skozi 12V, ki ga želi XHP 35 HI ledica.
Saj imaš C8 tudi v XPL HI verziji, ki je običajno samo ene 3 USD dražja od običajne XML2 lučke. Ni ravno, da boš z XHP 35 HI napram XPL HI v tej lučki nekaj strašno profitiral.

Tule je sicer nekaj podobnega z xhp35 Hi ledico: KDLITKER C8.2 CREE XHP35 HI 2000 LUMENS 5-MODE LED FLASHLIGHT - BLACK ( 1X18650 ) Throw je najbrž precej podoben, kot ga da C8 XPL HI, le outpout je večji, ampak to itak pade - ta lučka je tako ali tako že s xhp hi in xml2 na limitu.

Osramovo poznam pa premalo, da bi lahko tu kaj pametoval, ampak vseeno dvomim, da lahko iz te male lučka na reguliranem 7135 driverju iztisneš kaj več, kot ga da XLP HI ledica.

Samael ::

matobeli je izjavil:

sem spet na tržišču za kamping luči, ki služijo čez leto tudi kot nočne lučke.

Se mi zdi, da vas je tu že več omenilo kvarjenje T1 lučk. Meni je žal, da takrat nisem kupil vsaj ene tistih high CRI/red Nitecore LA30 camping lučk za takratnih 19USD, ki sva jih primerjala s T1.
Še dandanes za ta namen uporabljam zgolj cheapass $2 ebay "žarnico" na 3 x AAA baterije.

matobeli ::

Imam ravno T1 na kirurški mizi, ker sem ponovno pogledal ponudbo in so mone najbolše šanse da popravim T1.

Ni problem toliko v dizajnu kot v slabi izvedbi, notr ima namreč sračje gnezdo bolj ali manj slabo pricinjenih kablčkov, za povrh vsega pa kup spojev pcb-pcb ki radi počijo ob padcu ipd.

Škoda ker sem zabrisal stran taprvo bi mogoče znal popravit. Ali pa je šel driver in ne bi imel šans.

No, če se komu valja doma pokvarjena mu jo z veseljem odkupim in poiskusim srečo z popravilom.

Men je žal da nisem vzel ene 4 T1, za unih jebenih 15eur skupaj z niti ne zanič baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matobeli ::

Če koga zanima presenetljiva notranjost lučke za 15eur.
http://imgur.com/a/sIzI6tY

RockyS ::

Koliko je sedaj davek in carina na uvoz teh "gadgetov" do 22€ oz. 50€, po spominu imam da se je s tem letom nekaj spremenilo? Lp

perci ::

Spreminja se s 1.1.2021, ko ne bo več "de minimis" izjeme do 22EUR in se bo DDV obračunaval tudi za nižje zneske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gregor ::

včeraj sem dobil:):






žal še nisem imel časa, da bi zadevo preizkusil v praksi
upam, da bo danes to mogoče :D

LP

kumer ::

manjka tepih :))

nov test:

Lumintop BLF GT90 flashlight review: Luminus SBT90.2 LED 7,000 LUMENS
https://1lumen.com/18650-reviews/lumint...

gregor ::

tepih za K1 bo sledil, ko bo kaj več časa...:)

BLF GT
https://imgur.com/a/LJWHM

BLF GT (SHORT TUBE)
https://imgur.com/a/dC4Un8U

hunter01 ::

11€ poštne storitve?!! So normalni? Obračun storitev glede na vrednost?! Človek ne more verjet. Postali so ko notarji, ki provizijo zaračunavajo na podlagi višine pogodbe.

Fairplay ::

matobeli je izjavil:

Imam ravno T1 na kirurški mizi, ker sem ponovno pogledal ponudbo in so mone najbolše šanse da popravim T1.


Pa ti ji je že uspelo razstaviti? Kako?
Moja sveti kakšno minuto, potem pa ugasne. Tipka za vklop in nastavitev jakosti ne deluje več.

perci ::

hunter01 je izjavil:

11€ poštne storitve?!! So normalni? Obračun storitev glede na vrednost?! Človek ne more verjet. Postali so ko notarji, ki provizijo zaračunavajo na podlagi višine pogodbe.

Poslji si naslednjič preko DHL, da primerjamo. So cene se višje.

koyotee ::

perci je izjavil:

hunter01 je izjavil:

11€ poštne storitve?!! So normalni? Obračun storitev glede na vrednost?! Človek ne more verjet. Postali so ko notarji, ki provizijo zaračunavajo na podlagi višine pogodbe.

Poslji si naslednjič preko DHL, da primerjamo. So cene se višje.


2x blf gt preko DHL, paket okoli 2kg, nikoli nič ekstra plačal :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

O, glejte @koyotee je nazaj! :)

gregor ::

:D

ker je bila poštnina vkljujčena v ceno cca 100 usd, če se prav spomnim

še vedno moja najdražja lučka do sedaj :)

YuriY ::

Po navdušenju nad Astrolux EC01 se mi poraja vprašanje:

Ali se da dobiti tudi kakšne primerljivo kvalitetno delovno lučko? Pogoj je, da je zadeva trpežna, ima magnet, pa polnjenje na USB-C seveda. Kakšen predlog/ideja? Pa cenovno recimo ne več kot 50/60 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YuriY ()

gregor ::

YuriY ::

Ne, tole je neprimerno za mojo dejavnost (mehankarija).

Nekaj v tem smislu: https://www.banggood.com/COB-FrontSide-...

Zanimajo me izkušnje (če ima kdo kaj podobnega). Na žalost pa vidim da imajo vse take svetilke še star micro USB priklop ... :(

3dpt ::

Kaj pa Wurkkos FC11.
Jaz sem nad njo navdušen.

http://s.aliexpress.com/zYzQNJfu

YuriY ::

Če je ta predlog namenjen meni, potem žal ne bo v redu (čeprav verjamem, da je lučka sicer super).

Iščem zadevo iz umetne mase (kovina odpade), predvsem pa mora biti delovna zadeva, torej široka, razpršena svetloba.

Samael ::

Ja, povsem po tvoji zamišljeni specifikaciji najbrž ne boš našel :) Je pa tole, recimo nekajkrat ceneje od tistega, kar iščeš, pa še vedno vsaj do neke mere solidno (in ja, je micro usb vhod - ampak vsaj je, če ne uporabljaš namenskega polnilca).

Samael je izjavil:

matobeli je izjavil:

Sycroft je izjavil:

mi lahko kdo priporoči kakšno "avto" lučko? najbrž nek flood da v havbo pogledaš, če zmanjka vode,olja, menjava žarnic ipd zdaj, ko je zima pa da ima morda še kakšen magnet (bonus feature)?


jaz mam za avto eno blazno poceni (7usd), mali reflektor style lučko. 2x 18650, micro usb, PB funkcija, ni hudo svetla, ene 5000K, je pa precej flood.


Verjetno si mislil elcheapo COB (Chips on Board) lučko?
Ker je na BG ta moment spet za 6.99USD (tu pa tam se cena za kaksne 3.00USD dvigne :P).


Edit. novi link - tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

3dpt ::

YuriY je izjavil:

Če je ta predlog namenjen meni, potem žal ne bo v redu (čeprav verjamem, da je lučka sicer super).

Iščem zadevo iz umetne mase (kovina odpade), predvsem pa mora biti delovna zadeva, torej široka, razpršena svetloba.


Tole pa prava reč zate...samo cena in lokacije ne bo ok. Išči nekaj v tej smeri, da lahko zapneš na pokrov motorja.

https://www.amazon.com/NextLED-Detachab...

matobeli ::

Samael:
Tem lučkam sem našel nekaj resnih napak ki so bolj ali manj težavne za odpravit:

-fedri so švoh, ob uporabi unprotected baterij se ob padcu lučka izklopi ker se feder tolk skrči da prekine napetost. Izkazalo se je za zoprno za delo na avtu.
-kar visoka poraba ob izklopljeni svetilki, to ni problem če se svetilko redno uporablja, je pa problem če je to "emergency" svetilka ki bo mesece v avtu brez uporabe.
-magnet bi res prišel prav, torej 20c fix z random magnetom iz ebaya

Ima pa veliko drugih funkcij ki so precej privlačne, sploh pri tej ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

YuriY ::

3dpt je izjavil:


Tole pa prava reč zate...samo cena in lokacije ne bo ok. Išči nekaj v tej smeri, da lahko zapneš na pokrov motorja.

https://www.amazon.com/NextLED-Detachab...


Ne, tako že imam: https://www.amazon.co.uk/dp/B0742HPHFY/...

Iščem ROČNO svetilko.

Samael je izjavil:

Ja, povsem po tvoji zamišljeni specifikaciji najbrž ne boš našel :) Je pa tole, recimo nekajkrat ceneje od tistega, kar iščeš, pa še vedno vsaj do neke mere solidno (in ja, je micro usb vhod - ampak vsaj je, če ne uporabljaš namenskega polnilca).


Luči po "moji specifikaciji" je na trgu kar nekaj, vsaj od priznanih znamk. Iščem zadeve v tem smislu: https://www.philips.co.uk/p-m-au/automo...

Zanima pa me, če delajo tudi Kitajci kaj pametnega na tem področju. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YuriY ()

3dpt ::

Evo, tukaj imas za dokaj smešen denar. Prav velik izgubit ne mores, tudi ce se izkaže da ni prav vrhunska.

http://s.aliexpress.com/J3QvyIJB

Okapi ::

Saj zna guglati in iskati, zanima ga, če kdo ima izkušnje s kakšno tako.

3dpt ::

Okapi je izjavil:

Saj zna guglati in iskati, zanima ga, če kdo ima izkušnje s kakšno tako.


Ne morem da nebi komentiral...NI spraseval ce ima kdo izkušnje! Spraseval je za kako idejo oz. predlog. Obljubim, ne bom več guglal za druge.

matobeli ::

Glede tiste ki sprašuješ moraš pazit da vzameš "taveliko", ker sta dve dimenziji. Mala ima bistveno nižjo kapaciteto.

Kvalitetne so vse bolj ali manj enako, nekaj brand za 50eur bo šele bistveno bolje.

Jaz bi vzel nekaj takega: https://a.aliexpress.com/_rRn6qK

2x izmenjliva 18650, ščipalka, dve poziciji magneta, kljuka, večja svetilnost, regulacija svetilnosti z 3 pozicijskim stikalom: high-low-off

Okapi ::

3dpt je izjavil:

Okapi je izjavil:

Saj zna guglati in iskati, zanima ga, če kdo ima izkušnje s kakšno tako.


Ne morem da nebi komentiral...NI spraseval ce ima kdo izkušnje! Spraseval je za kako idejo oz. predlog. Obljubim, ne bom več guglal za druge.


Zanimajo me izkušnje (če ima kdo kaj podobnega).

3dpt ::

Ce gledas njegov prvotni post ki je nacel to temo...bos videl kaj je pisal. Tvoje besede so vzete iz konteksta...ampak ok, nima veze. Držimo se teme in najbolj da vsak zase gugla, ker to ja vsi znamo.

mare85slo ::

perci je izjavil:

Spreminja se s 1.1.2021, ko ne bo več "de minimis" izjeme do 22EUR in se bo DDV obračunaval tudi za nižje zneske.


Uh, to pa bo udarec za kitajce. Razen če ne bodo začeli z odpiranjem EU skladišč, kjer bodo prejeto robo prepakirali v "shipped from DE/UK/CZ/...".

Ta sprememba je bila drugače mišljena že za 2020, pa še dobro da so jo premaknili.

Kot vem je to na ravni EU dosežen dogovor, lahko pa da se tudi to spremeni, počakajmo :)

Okapi ::

Saj to AFAIK že sedaj na veliko počnejo. Ti pri Kitajcu kupiš lučko za 30 evrov. Kitajec to lučko proda drugemu Kitajcu ("skladiščniku") v EU in na carini zanjo prijavi vrednost 10 evrov, povsem legalno, z uradnim računom, in plača DDV. Carinik ne ve, da si ti za to lučko že plačal 30 evrov. Skladiščnik potem to lučko pošlje tebi. Kar se carine tiče, je vse OK. Kar se davkarije tiče, pa verjetno ne, ker ta "skladiščnik" lučke ni uradno prodal tebi, ampak ti jo je v bistvu podaril.

V bistvu bi na to mahinacijo lahko gledali tudi tako, kot da so te Kitajci "prevarali". Ti si enemu Kitajci plačal 30 evrov, dobil si pa lučko za 10 evrov + DDV od drugega Kitajca.

Davkarija pa na tako prevaro gleda tako, kot če nekaj kupiš, po računu plačaš 10 evrov + DDV, v gotovini pa, brez računa, daš prodajalcu še 18 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BuDi79 ::

mare85slo je izjavil:

Uh, to pa bo udarec za kitajce. Razen če ne bodo začeli z odpiranjem EU skladišč, kjer bodo prejeto robo prepakirali v "shipped from DE/UK/CZ/...".
80% stvari, ki jih dobim z Aliexpresa so že poslane iz EU, brez rumenih nalepk da ni plačana carina in podobne navlake, ki smo je bili vajeni prejšnja leta.

(pa 95% stvari poslanih iz UK je poslanih s špansko in nemško pošto... z naslovom za vračilo v ES in DE, pa 2/3 stvari iz US ... second hand knjige iz ameriškega amazona sem dobil celo poslane iz Distriesta Koper)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

hunter01 ::

Meni se največji problem tukaj zdi, da je sistem obračunavanja poštne/carinske storitve popolnoma nesorazmeren. Nimam problema, da na artikel plačam DDV. Ampak da mi v večji vrednosti od artikla storitev nabijejo je pa deal breaker... Tako da bodo morali tako kot je Okapi rekel, uvoz opraviti masovno ze Kitajci in iz EU pošiljati vse, drugače bo prometa 3/4 manj kot sedaj.

gregor ::

vse bodo morali imeti "EU priority line", torej brez carine
drugače lahko kar zaprejo trgovine

koyotee ::

Ima kdo astrolux hl01 in lahko potrdi da sprejme tudi baterije z zaščito?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aar2rk ::

Jaz sem ravnokar dobil Astrolux HL01, samo še sploh nisem probal, baterije z zaščito pa nimam. Zaenkrat sem samo škatlo odprl. Prvi vtis je, da ja velika. Sem mislil, da bo primerljiva s Skilhunt H03, ampak je pošteno večja. 18350 baterije tudi (še) nimam. Izdelava zgleda dobra. Pride v lepi škatli, ki pa je niso dodatno zavili, tako da je malo potolčena po vogalih.
Aja, pa primerno zgornjim pogovorom se je zataknila na carini, enkrat za spremembo niso ponujali EU priority line. Sicer je prišla kao s Švedske Standard paket z vsebino vredno 10$, ampak se carniki niso pustili, tako da sem doplačal skupaj 19,xx €
Toliko za zdaj.

3dpt ::

Aar2rk je izjavil:

Jaz sem ravnokar dobil Astrolux HL01, samo še sploh nisem probal, baterije z zaščito pa nimam. Zaenkrat sem samo škatlo odprl. Prvi vtis je, da ja velika. Sem mislil, da bo primerljiva s Skilhunt H03, ampak je pošteno večja. 18350 baterije tudi (še) nimam. Izdelava zgleda dobra. Pride v lepi škatli, ki pa je niso dodatno zavili, tako da je malo potolčena po vogalih.
Aja, pa primerno zgornjim pogovorom se je zataknila na carini, enkrat za spremembo niso ponujali EU priority line. Sicer je prišla kao s Švedske Standard paket z vsebino vredno 10$, ampak se carniki niso pustili, tako da sem doplačal skupaj 19,xx €
Toliko za zdaj.


Nič kaj fajn.
Pol te je tale lučka kar veliko prišla na koncu. Upam, da si jo vsaj ugodno kupil s kakim kuponom.

Aar2rk ::

Popusta je bilo ravno nekaj več kot je bilo potem carine... 47,70€ sem plačal za dve + 19,51€ državi.
Tako to je, ko naročiš lučko samo ker vidiš link s super popustom in imaš ravno krizo nenaročenih novih lučk :O
««
218 / 318
»»