» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
203 / 318
»»

Samael ::

XPL HI 4875K :)
(5000K)

Mini lučka s takšno optiko in tremi ledicami ni in ne more biti niti slučajno thrower, vendar z XPL HI upam na vseeno nekoliko več daljave napram ostalim dvem ledicam - čeprav ta domnevna daljava brez primerjave z enako lučko/drugačno ledico ni prav nič očitna.

Si pa predstavljam zakaj po tvojem prvem testu ni bilo wow efekta :) Recimo, ko (v sobi) ob Lumintop EDC18 prižgem še Nitecore EC21, ki ima zgolj cca 500lm, se zaradi koncentiranega hladnega snopa pri zgolj cca450 lumni zdi, kot da je EC21 "močnejša" pa čeprav v resnici seveda ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

b4d ::

Mogoce pa res rabim FW3A s Cree :D

E vidis, tocno ta obcutek. Saj potem med uporabo ugotovis da imas vedno se ogromno rezerve, ampak tako v sobi ni bas neki wow.
b4d.sablun.org

gregor ::

ali ima tudi kdo od vas problem pri dobavi ft03 v zeleni barvi + xhp50 + ss
najprej sem pred cca 1 tednom dobil nazaj denar za 5000k verzijo, v emailu so navedli razlog "address problem"

nato sem naročil 6000-6500k, ki je na zalogi, sedaj pa mi spet piše contact customer
še nisem prejel njihovega emaila...

morda veste kako jim lahko kar sam pišem, seveda gre za banggood

do sedaj nisem imel težav z banggood, ne vem v čem je sedaj problem...

hvala

LP

Samael ::

Klikni na Order details in se spodaj desno po nekem času pojavijo opcije "Repair & Refund & Resending".

Če te opcije še ni (pokaže se po kakšnem mesecu ali nekaj v tem smislu) pojdi na:

https://www.banggood.com/Contact-Us_hi1... in izberi "Order&Tax" in potem izbereš recimo "Order still not shipped" ali kar pač želiš ... in se pojavijo opcije kontakta (mail, facebook, live chat...), recimo tole (če ti odpre direkt link) https://www.banggood.com/Email-Us_66 bo kar ok :)

Kot zadnji korak, si tale post nekam shrani :P

VIP58 ::

Jaz sem dobil FT03 pred dvema dnevoma, sicer črno XHP50/2,cw, naročeno 11.11, EU Priority line.
So mi pa dolžni en polnilec, naročen 02.10, Standard Shipping, Expected delivery date je potekel 23.11, ko sem jih kontaktiral so se zgovarjali naj še počakam... odprl PayPal dispute, tam isto, naj počakam. Čas za escalate imam do 16.12, izdelek je po trackingu še vedno na Hangzhou International Small Package Collection Center, verjrtno od tam ne bo nikoli krenil...
Semi zdi da njihov standard shipping večkrat zataji, tako da se ga kar močno izogibam.

Pa še nečesa se bom v bodoče izogibal, lučk s cw diodo, tale Astrolux FT03 XHP50.2 ki sem jo dobil nazadnje ima res grdo belo barvo, ko sem jo primerjal z FT03 SST40 nw, mislim, bolje da ne bi;((
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Jaz sem dobil ravno danes FT03 XHP50.2, so mi pa par dni nazaj poslali sledeče (prvič, da vidim to od banggooda):

Dear Banggood customer,

We would like to take this opportunity to thank you for shopping with us.

We are sorry to inform you that your order [xxxxxx] would be delayed 7 business days due to customs delay in the peak season and we have sent 600 points to your account as goodwill. The tracking information will be updated in a few days after the order is dispatched.

We hope your understanding and we will deliver your order as soon as possible.

Please note: this email does not supprt reply, should you have any further requests or information, please do not hesitate to click the here to contact us : CONTACT US


V bistvu sploh nisem nekaj posebej dolgo čakal na to lučko, ampak se je kot vsako leto začelo tisto ... 11.11, black friday, božič, decemberska darila itd ... in bo marsikaj tedne nazaj naročeno prišlo do nas šele januarja :) Saj je vsak konec leta (zadnja dva meseca) isto. Kaos, zmeda, zastoji ... ampak večinoma vseeno potem prispe.

gregor ::

Samael je izjavil:

Klikni na Order details in se spodaj desno po nekem Äasu pojavijo opcije "Repair & Refund & Resending".

Äe te opcije ĹĄe ni (pokaĹže se po kakĹĄnem mesecu ali nekaj v tem smislu) pojdi na:

https://www.banggood.com/Contact-Us_hi1... in izberi "Order&Tax" in potem izbereĹĄ recimo "Order still not shipped" ali kar paÄ ĹželiĹĄ ... in se pojavijo opcije kontakta (mail, facebook, live chat...), recimo tole (Äe ti odpre direkt link) https://www.banggood.com/Email-Us_66 bo kar ok :)

Kot zadnji korak, si tale post nekam shrani :P


Hvala, mi odpre oba linka.
Lp

Samael ::

btw. FT03 SST40 v CW izvedbi mora biti na svoj način hudo impresivna :P V megli pa sploh. Kot Bat-Signal :D


:))

nanoleet ::

Kje bi lahko naročil Carclo optike na drobno s čim nižjo poštnino?

Samael ::

Ne zdi se mi, da imaš prav dosti opcij. Še najboljša je najbrž conrad.si - če imajo željeno na zalogi.
Občasno ima kaj na zalogi tudi tale ebay prodajalec (s poljske).

Mogoče najdeš še kakšno infomacijo na BLF forumu: Updates on where to buy Carclo optics in EU?

UPDATE: checked the official distributors http://www.carclo-optics.com/distributo...

Anglia: UK only, GBP4.95 for orders of GBP30 and below.
Arrow: seems like they ship for free from US to Italy with no minimum order amount! Crown no idea how that is possible! but the 10621 is out of stock Sad
Avnet: 40pcs min
Compel: Russian company
Freeway: wholesaler
Leds.de/Lumitronix: France + Germany 4,70 EUR?
Future Electronics: wholesaler
MSC: wholesaler?
Neumueller: wholesaler?
Tron: wholesaler
vossloh-schwabe: wholesaler
WPG: Minimum Qty: 48


edit.
zanimivo, na ledrise.eu je DHL poštnina 3,50EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Mimogrede, če je govora o lučki o kateri debatirava z b4d zgoraj (edc18, fw3a) pride v poštev carclo 10507:

https://www.nealsgadgets.com/products/c...

in pa 23 x 1,5mm leča:
https://www.nealsgadgets.com/products/s...
ali
https://www.aliexpress.com/item/3285799...

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Sem imel priložnost na kratko probat LiitoKala Lii-500S.
Če naštejem samo razlike med Lii-500 in Lii-500S, prvi in četrti slot lahko hkrati polnita z 2A, če daš kaj vmes pade na 1A. Nima več polnjenja z 300 mA.
Test: najprej napolni baterijo do konca, izprazni in ponovno napolni (discharge je samo 500mA).
Praznjenje 250 in 500mA.
Ni powerbank, USB izhod dela samo, ko je priključen na omrežje.
Morda je še kaj, pa nisem našel...




Hvala za primerjavo :)
Z izjemo 2A filanja ni nek blazen upgrade, bi rekel. To, da si dva kanala delita 2A deluje na videz smotano, ampak če človek premisli itak ne pridejo v 4 kanale hkrati štiri debelejše baterije, da bi bilo potrebna takšna hitrost filanja na vse posamične kanale, medtem ko je pri tanjših tudi 1A vrh glave.

VIP58 ::

Morda sem bil malce nejasen pri razlagi o jakosti filanja, torej, polnilec Lii-500S da ven skupaj 4A,
na način 2x2A ali 4x1A.
Lii-500 ima edino opcijo 4x1A.
Meni je dobrodošlo če lahko polniš par 26650 z 2A, itak jih rabim samo za L6, druge imajo vgrajene polnilce, tako da običajno kar te uporabim.
Pa še nekaj sem pozabil, ima močnejši napajalnik 12V 3A, ki se bistveno manj greje od 12V 2A pri Lii-500, pri polni obremenitvi.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Ne, saj je jasno - enako kot pri recimo Nitecore D4 - ko si po dva in dva kanala delita 750Amp. Če znotraj tega para vstaviš eno baterijo, izkoristiš polnih 750Amp, če dve, se hitrost polnjenja prepolovi na 375Amp - vse je jasno :) Ampak pri starem D4 je 750Amp, ko se prepolovi res malo. Pri Lii-500S tega problema ni.

Hotel sem samo povedati, da pri Lii-500S ne bi bilo bistvene razlike tudi, če bi vsak kanal imel polnih 2A (skupno 8A). 1A je več kot dovolj za vse komplete baterij, ki jih lahko sočasno spraviš v te štiri kanale.
Štirih debelejših baterij (26650, 21700...), ki se ji fila na 2A pa itak ne spraviš noter, tako da je dvakrat po 2A v tem primeru dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

21700 pašejo štiri not, 26650 pa ne.
Mislim da je bil tale mali upgrade iz Lii-500 na Lii-500S narejen predvsem zaradi 21700 baterij, tudi ležišča baterij so podaljšana.
Morda v bližnji bodočnosti lahko pričakujemo vsaj 4x 1500mA, ali celo 4x2000mA.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Dejansko pridejo štiri 21mm baterije noter? Nisem si mislil - glede na tvojo sliko, da lahko namesti tistih 18mm v sredini stlačiš dve 21mm :)

VIP58 ::

Ja, pašejo, sicer skoraj tik ena do druge, ampak gre. Zunanji se še malo odmakneta...
Too much of everything is just enough.

mailer ::

Če ima kdo od vas lučkarjev kakšen diy projekt imam na voljo 4 stara ohišja svetilk, v katero so šli veliki 6v akumulatorji. Verjetno bi v njih brez težav spravil 4x4 ali celo 5x5 18650 celice. Še nejvečji problem bi bila verjetno toplota, ki bi stopila parabolo in plastično "lečo".
 slika

slika

Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

matobeli ::

Kaj pa ima notri 1x halogenka? Ali ima tud mejhne ledice zraven?

mailer ::

Notri je samo halogenka. Saj pravim. če ima kdo diy žilico za kakšen projekt. Mi je škoda vreč stran, sprednjo plastiko se lahko zamenja za steklo, parabolo pa se lahko naredi tudi iz aluminija in napari gor material za odboj. Vem, da se s tem ukvarjajo tudi firme pri nas.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

b4d ::

Za Vapcell S4+ bo izgleda group buy, ce koga zanima:

http://budgetlightforum.com/node/70452


Se semi-review: http://budgetlightforum.com/node/70425

Izgleda zanimivo.
b4d.sablun.org

Samael ::

Here we go again ...

2019 ASTROLUX FT02 (2020) Group Buy
CREE XHP 70.2 4600lm (max.) with upgraded driver.

Ne je zamenjevati za FT03.
FT02 je nekoliko tanjša na 21700 ali 18650 baterijo. Z micro USB ne type-C polnilcem. Predhodna XHP35-HI ledica je bila namenjena throwu (deklarirano okoli 800m), medtem ko je XHP 70.2 bolj na flood strani ampak ima zaradi podvojenega outputa tudi solidno daljavo (deklarirano okoli 400m). Mislim, da je to največji približek Convoy L6 lučki - na eno baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

b4d ::

Ce bi bila cenejsa od FT03 se nekako :D

Razmisljam ce rabim 21700 sideswitch "mini" thrower...
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Aar2rk ::

Samael je izjavil:

Kar luštna vsestranska mala EDC 18650 lučka s polnino (vgrajen polnilec) baterijo. Z eno novejših Nichia 219D ledic. Ni high cri, ima pa napram 219C večji, gostejši throw.
Pa baje samo 3000k (ko vem, da imate nekateri tu radi tudi konkretno toplejše barve).

FOLOMOV 18650S 900 Lumens 15 Modes IPX-8 Waterproof 3.9 Inch Length Nicha 219D Led Compact 18650 Tactical Flashlight s kodo BGBF19 nekaj čez $19

Folomov je tisti brand, ki so dali pred leti na trg male luštne magnetne polnilce - če se kdo spomne.
Mislim, da je do 20USD ta moment to najbrž nekaj boljšega v malem EDC formatu na 18650 baterijo. Lučka naj bi imela samo 50g in je dolga malce pod 100mm.


Dobil včeraj zgornji Folomov. Všeč mi je. Manjše 18650 lučke se verjetno ne da narediti. Lepo sede v roko, turbo v običajno osvetljeni dnevni sobi dobro sveti, minimum je uporaben za branje. Tajmer je zanimiv, nastavljiv v korakih po 6 minut, (če se prav spomnim, nimam zdaj pri sebi). V glavnem, hvala za link, Samael.

b4d ::

A je res 3000k, kaksni so obcutki? Beamshot? :)
b4d.sablun.org

Aar2rk ::

Zaenkrat preizkušena samo doma v dnevni sobi. Prav rumeno mi sicer ni zgledala, vsekakor pa ne čez 5000K.

VIP58 ::

Nisem čisto verjel napovedi, ampak zgleda da bo res. Preorder za Astrolux FT03S SBT90.2.
https://www.banggood.com/Astrolux-FT03S...

Pri napovedi je bila še zanimiva, ko sem videl ceno (US$139.99) pa nič več 8-O
Too much of everything is just enough.

b4d ::

Vem da je sama LEDica res draga, ampak toliko pa spet ni vredno :(
b4d.sablun.org

Samael ::

SBT90.2 ledica kitajce stane okoli 30USD, kar je res drago ampak, če ne bo lučka predelana in bodo samo ledico nametal noter, je namesto nje imho boljše investirati v vrečko kokic in opazovati dramo okoli nje.
Ft03, kakršna je, je super. Enih par USD več bi dal, če bi ponudili opcijo meni zelo ljube XHP35-HI ledice, ki se mi zdi za to lučko optimalna in hkrati ob xhp50.2 in xhp70.2 tudi max, kar se še lahko da noter in upa, da ne bo slej ko prej ubilo lučke, medtem ko je 90.2 čisti overkill.

Dri3r ::

Če kdo želi mu odstopim svojo preorder kodo za Astrolux FT03S SBT90.2 iz $139.99 na $82.99.
dri3r

Samael ::

Ni več 6300 lumnov :) Zdaj so zmanjšali na 4500lm :) To je že bolj realistično.
Če rabi še kdo kodo, ki jo omenja Dri3r (jaz je ne bom kupil) feel free to msg me :)

VIP58 ::

Luminus SBT-90 bi jaz raje videl v Convoy 4X18A:

Dovolj velika in dovolj energije za napajanje monsterja >:D
Too much of everything is just enough.

gregor ::

Predvidevam, da je koda ista za vse.
Ni vezana na BLF uporabnika.

Je kar draga. Podobno kot Noctigon K1:

http://budgetlightforum.com/node/70305

https://intl-outdoor.com/k1-21700-throw...



Meni se zdi K1 boljša izbira.
Kakšno je vaše mnenje?

Lp

Samael ::

Ne vem, če ima smisel. 4X18A mi ne deluje, kot da bi bil dizajnirana za nek blazen throw, tako da ne vidim nekega benefita nad obstoječo in konkretno cenejšo xhp70.2. Te piksne so povečini flooderji in dvomim, da bi lahko z njo izkoristil prednost SBT90.2 za nek res konkreten (1,5km+) throw.
Ena res huda (in ne najcenejša) throw lučka, ki uporablja to ledico je ACEBEAM K75 :)

b4d ::

gregor je izjavil:

Predvidevam, da je koda ista za vse.
Ni vezana na BLF uporabnika.

Je kar draga. Podobno kot Noctigon K1:

Meni se zdi K1 boljša izbira.
Kakšno je vaše mnenje?

Lp


Ja se v group buy je drazja... Jaz bi raje K1, Osram W2, al kaj je ze tisti neuporaben lightsaber :D
b4d.sablun.org

Sycroft ::

mi lahko kdo priporoči kakšno "avto" lučko? najbrž nek flood da v havbo pogledaš, če zmanjka vode,olja, menjava žarnic ipd zdaj, ko je zima pa da ima morda še kakšen magnet (bonus feature)?

silon42 ::

Jaz iscem:
1. dobro flood lucko, z enakomernim snopom, vecina flood luck ki jih imam imajo svetlo piko v sredini

2. mocno zoomable lucko (te ponavadi imajo enakomeren snop, imam LedLenser P14 s katero sem kar zadovoljen), recimo na 2x18650 ali vecje celice.

3. polnilec (za 2/4 celice), ki bi imel omejitev napetosti polnjenja (recimo 4, 4.05, 4.1V, ...)

Predlogi?
Hvala.

matobeli ::

Sycroft je izjavil:

mi lahko kdo priporoči kakšno "avto" lučko? najbrž nek flood da v havbo pogledaš, če zmanjka vode,olja, menjava žarnic ipd zdaj, ko je zima pa da ima morda še kakšen magnet (bonus feature)?


jaz mam za avto eno blazno poceni (7usd), mali reflektor style lučko. 2x 18650, micro usb, PB funkcija, ni hudo svetla, ene 5000K, je pa precej flood.

Samael ::

Sofirn ima po tanovem svojo lastno trgovino https://sofirnlight.com/collections/all ~ brez poštnine.

S kodo ALL$2OFF gre nakup za 2 USD dol. Sliši se hecno malo, ampak če človek kupi kakšno litijevo baterijo (eno pa po eno) lahko pride smešno nizka cena - popodne so imeli menda ene v 26650 formatu po 3 usd, torej s kuponom je prišlo 1 usd / baterija - pa so žal že sold out, ampak mogoče kdo najde kaj drugega zanimivega tam.

Samael ::

Če išče kdo čelko na navadno AAA ali AA baterijo, ima Manker 50% cleance sale na te lučke. Omenjam zato, ker je dandanes precej težko dobiti kakovostno čelko na alkalne ali polnilne NiMH baterije za spodobno ceno. Večino tega, kar se prodaja v 10 - 15 EUR rangu je plastic-fantastic šrot.

Manker je butični proizvajalec lučk malenkost višjega kakovostnega razreda kot kakšen Sofirn in podobni. Lučke dizajnirajo in proizvajajo sami. Kakšen koli popust s strani Mankerja je prej izjema kot pravilo.

http://www.mankerlight.com/clearance-sa...

Samael ::

matobeli je izjavil:

Sycroft je izjavil:

mi lahko kdo priporoči kakšno "avto" lučko? najbrž nek flood da v havbo pogledaš, če zmanjka vode,olja, menjava žarnic ipd zdaj, ko je zima pa da ima morda še kakšen magnet (bonus feature)?


jaz mam za avto eno blazno poceni (7usd), mali reflektor style lučko. 2x 18650, micro usb, PB funkcija, ni hudo svetla, ene 5000K, je pa precej flood.


Verjetno si mislil elcheapo COB (Chips on Board) lučko?
Ker je na BG ta moment spet za 6.99USD (tu pa tam se cena za kaksne 3.00USD dvigne :P).

Sycroft ::

imam tole elcheapo lucko. samo nima magneta. mislil sem kaj takega da lahko na "haubo" z magnetom, kavljem pripnes :) je pa res da imam doma neke neuporabljene magnetke pa bi jih lahko gor zalimal, sam to ni to.

kaj takega -> https://www.gearbest.com/other-car-gadg...

6151 ::

Hvala Samael, sem naročil 14500tke.

Samael ::

Aar2rk je izjavil:

Dobil včeraj zgornji Folomov. Všeč mi je. Manjše 18650 lučke se verjetno ne da narediti. Lepo sede v roko, turbo v običajno osvetljeni dnevni sobi dobro sveti, minimum je uporaben za branje. Tajmer je zanimiv, nastavljiv v korakih po 6 minut, (če se prav spomnim, nimam zdaj pri sebi). V glavnem, hvala za link, Samael.

Hvala za feedback. Me veseli, da ti je všeč :)


6151 je izjavil:

Hvala Samael, sem naročil 14500tke.

Meni se je tudi oko ustavilo na teh baterijah :) Zdaj ko Vapcell ne pošilja več 14500 baterij v slovenijo, mi deluje tale 4 x Sofirn 14500 900mAh deal za 7.49USD (s promo kodo) kar fajna cena :) Če si ne bi naredil zalogo Vapcellovih, bi tudi sam verjetno izkoristil to ponudbo.

VIP58 ::

Meni koda ne dela več za 14500 baterije, a je še kdo probal danes?
Too much of everything is just enough.

valdo ::

Ne tudi meni ne dela ...
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

gregor ::

Okapi ::

Oni imalent z gratis convoyem je danes prišel. Naj me kdo spomni, zakaj sem že to kupil? Ker v bistvu niti najmanj ne potrebujem:))

Samael ::

Kakšen je pa prvi vtis?
Ni še nobenih review-ov, ker si najbrž med prvimi, ki jo je dobil.

hunter01 ::

Okapi je izjavil:

Oni imalent z gratis convoyem je danes prišel. Naj me kdo spomni, zakaj sem že to kupil? Ker v bistvu niti najmanj ne potrebujem:))


Vprašanje je, zakaj ne bi kupil? Saj že dolgo ne kupujemo samo zato, ker potrebujemo :D
««
203 / 318
»»