» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
200 / 319
»»

b4d ::

Se en LED upgrade za FT03, tokrat SBT90.2 - 6300lm, 1414m

http://budgetlightforum.com/node/70094


NPM: 200 strani luckarstva :D
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

perci ::

Spet bomo iskali high drain baterije :).

b4d ::

Si bomo probali zapomnit da so ugotovitve na 199 strani :D
b4d.sablun.org

perci ::

En sticky bi lepo sedel, ane?

b4d ::

Glede na to da sticky won't happen, a ima tole kaj smisla? Ce bi kdo editiral, odprem...

https://docs.google.com/document/d/1X6V...
b4d.sablun.org

perci ::

Mimogrede, vapcellove 14500 celice mi ne delajo niti na wubene05, niti na Blitzwolfovi lampici.

Samael ::

Zanimivo.
Katere pa imas, buttontop ali flattop? Jaz imam vapcellove buttontop (če so na voljo, raje kupim 14500 v tem formatu, ker je to format klasicnih AA baterij), ampak jih nisem imel se v nobeni teh dveh luck.
Bom poskusil zvecer, ko pridem domov, ce je pri meni isto.

perci ::

Mislim, da so flat...

b4d ::

Meni sta v Wubenu delovali tako Vapcell kot Keepower button-top.
b4d.sablun.org

perci ::

jebenti, sem se zajebal očitno....bom magnetke aktiviral, če jih bom našel :)

Samael ::

Evo, pa sem "kliknil" tisti usodni 21700, pff ...

Samsung INR21700-40T 4000mAh - 35A	2 EUR11.90
4 AAA Fujitsu in blister - 800mAh	1 EUR4.75
Sanyo NCR18650GA 3350mAh - 10A          1 EUR5.75

Subtotal EUR22.40
Shipping EUR3.60
Grand Total (Incl.Tax) EUR26.00

Sanyo sem dodal zaradi button top rezerve (teh vedno manjka). Pričakujem še Vapcellove 26650. Zdaj pa dost s temi baterijami od mene! :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

40T je edina smiselna izbira za 21700 na Nkon, 50T je po dobrem tednu spet out of stock.
Pa še v 26650 lučkah jih lahko porabiš, pakirane so (če naročiš 2kom) v namensko škatlo za 21700.
Kam pa pašejo button top, razen v Q8 in ostale sodacan?
Too much of everything is just enough.

VIP58 ::

b4d je izjavil:

Glede na to da sticky won't happen, a ima tole kaj smisla? Ce bi kdo editiral, odprem...

https://docs.google.com/document/d/1X6V...


Zame je seznam na BLF čisto uporaben, tam je sticky :)

18650-flashlights Review Guide (2016-2019):
http://budgetlightforum.com/node/65434

Na dnu prvega posta sta še linka do AA/14500 in 26650
Too much of everything is just enough.

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Kam pa pašejo button top, razen v Q8 in ostale sodacan?

Nisem doma, da bi šel čez vse lučke (pa tudi ne da se mi ne odpirati vse škatle, če sem iskren :P) ampak od najljubših takole iz glave, mi napr. zgolj na button top dela Nitecore ec21 (ki je moja najbolj uporabljana 18650 lučka).
Rekel bi, da večina kitajskih budget 1 x 18650 lučk dela na flattop baterije, medtem ko pri dražjih brand lučkah pogosto rabiš izključno button top baterijo.


VIP58 je izjavil:

40T je edina smiselna izbira za 21700 na Nkon

No, pa tale ane, čeprav je nekoliko dražja (več amps pomeni običajno tudi boljše "obnašanje" baterije pod večjo obremenitvijo, segrevanjem) se mi zdi tudi ok predvsem s futureproof stališča:

Samael je izjavil:

Tudi Molicel INR21700-P42A 4000mAh - 45A (ta moment edine, ki na testih prikažejo malenkost boljši rezultat kot Samsung 40T) s EUR7.45 ne delujejo napačno.

Review: http://budgetlightforum.com/node/66004
Super 21700 baterija, a?

edit: vidim, da je out od stock. Ko sem dva dni nazaj to tu objavil, je bila še na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

Ja, po testih edino Molicel nekoliko izstopa, potem je 40T in konec. Vse ostalo na Nkon je tam do 20A pol se pa neha... Hitro izginjajo te baterije na Nkon.
Pri 26650 je stanje podobno, edino IJoy se še drži, moram kakšno naročit preden jih zmanjka, najbolje kar par, ker FT03 prihajao še nove XHP70.2, SBT90.2... :O;((
Too much of everything is just enough.

gregor ::

meni so ravno danes poslali 2 x Ijoy, zakaj pa kupujete 21700 baterije, v katere lučke jih boste dali?
lp

b4d ::

FT03 :)
Pa spekuliramo da so bolj future proof, Tesla blah blah, zna bit da bo to ta boljsa dimenzija, 26650 ni bas napredka.

Sam se drzim se stran od 21700, zaenkrat, bomo videli koliko bo trajalo...
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

VIP58 ::

@gregor,
Trenutno za Astrolux EC01 in FT03, Convoy M21A, pa še kakšna bo prišla...
Too much of everything is just enough.

Dri3r ::

Jaz za FT03 uporabljam kar 18650 Sony VTC6 (30A). Kapaciteta mi ni problem ker pač vzamem še kakšno polno zraven. Trenutno so tudi pri nas kar ugodne (4,18€/kos)
dri3r

kumer ::

FT03, ali ni za to lučko bolje uporabit 26650 baterijo kot pa 21700?
ker v osnovi je FT03 26650 lučka, 21700 pa paše z adapterjem
LP

Samael ::

kumer je izjavil:

FT03, ali ni za to lučko bolje uporabit 26650 baterijo kot pa 21700?
ker v osnovi je FT03 26650 lučka, 21700 pa paše z adapterjem
LP

Ja, če jo imaš, pa če ustreza, vsekakor. Lepo pride noter, pa mogoče je tudi malenkost večja kapaciteta.
21700 je zadnje čase pač malce lažje/ceneje dobiti, če želiš high drain baterijo. No, saj smo o tem te dni že kar precej napisali :)

perci je izjavil:

Mimogrede, vapcellove 14500 celice mi ne delajo niti na wubene05, niti na Blitzwolfovi lampici.

Testiral, mi delata obe z vapcellovo baterijo, ampak moje so, kot sem že omenil, buttontop.
Za hec sem pokusil še z enimi starejšimi PKCELL ICR14500 (edine flattop 14500 baterije, ki jih imam) in no love... ne dela :) Torej ja, ti dve lučki, preverjeno, želita button :)

Če si v dilemi, je za AA/14500 lučko skoraj vedno bolje kupiti buttontop baterijo, ker so AA baterije so že po defaultu takšne in če lučka dela na AA baterijo, bi moralo tudi na takšno (z buttonom) 14500. Saj to sem običajno omenil, ko je bilo govora o naročanju vapcellovih 14500.
Izjema je mogoče Utorch UT01 lučka, kjer kljub pogosti uporabi, še do danes nisem odkril katero baterijo svetovati. Meni delajo na vse, enim na button... drugim na flat ... tretjim zgolj na alkalne/NiMH AA ... pa bodi zdaj pameten :)

Samael ::

b4d je izjavil:

Se en LED upgrade za FT03, tokrat SBT90.2 - 6300lm, 1414m

Me zanima, kako bodo tu pregrevanje rešili. Ta ledica je konkreten overkill za to lučko :) Pa tudi, katera baterija, bo pri SBT90.2 dala 6000 lumnov?
Če bodo samo zapakirali zadevo v isto ohišje, se mi za 6 sekund turba ne zdi smiselno plačati kaj več, kot sta ostali dve... pa še nikomur, ki se na to ne spozna, je ne moreš oz. je ni pametno podariti.
No, bom opazoval, kaj bodo naredili iz tega :)

b4d ::

Se ena all-in-one darilna opcija za bunklje: Wowtac A6

- SST-40
- 1460lm, ceprav za kratek cas
- 0,5lm moonlight
- NW opcija
- OP reflektor
- micro USB port na lucki (ne na bateriji)
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Samael ::

Ne pošiljajo k nam, baterija je sumljiva (no name low capacity), na paščku piše thrunite (drugi brand lučk) ... :)

Verjetno je za podobno ceno boljše iskati kaj preverjenega v smislu On the road U18 lučke (starejša verzija na mikro usb napajanje ima zraven samsungovo baterijo, nove na type-C napajanje pa mislim, da so brez).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hunter01 ::

Zelo rad bi videl, če nekdo od vas, ki je naročil high drain 21700 na koncu primerja, če je sploh kakšna opazna razlika pri FT03 napram nekim poceni LitoKala 26650 baterijam iz Aliexpressa.
Torej v praksi ali je opazit razliko (čeprav minimalno) ali je vse skupaj bolj na papirju. Še boljše bi bilo, če bi naredili "slepi" test. Nekdo drug vam v FT03 vstavi eno baterijo in nato drugo.

b4d ::

Samael je izjavil:

Ne pošiljajo k nam, baterija je sumljiva (no name low capacity), na paščku piše thrunite (drugi brand lučk) ... :)


Wowtac je Thruniteov hcerinski brand. Kmalu bodo na ebayu dosegljive :) Mislim mene ne zanima, ampak tako zgolj zaradi raznolikosti omenim novost :)

hunter01 je izjavil:

Zelo rad bi videl, če nekdo od vas, ki je naročil high drain 21700 na koncu primerja, če je sploh kakšna opazna razlika pri FT03 napram nekim poceni LitoKala 26650 baterijam iz Aliexpressa.
Torej v praksi ali je opazit razliko (čeprav minimalno) ali je vse skupaj bolj na papirju. Še boljše bi bilo, če bi naredili "slepi" test. Nekdo drug vam v FT03 vstavi eno baterijo in nato drugo.


Jaz sem se nehal obremenjevat, med mojimi baterijami ne opazim razlike in furam tisto prilozeno svetilki, je pa res moja SST40, ki kuri manj kakor XHP.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Dri3r ::

Kot sem že napisal nekaj objav nazaj, jaz vidim razliko na FT03 XHP 50.2 med 15A in 30A v turbo načinu. Metoda merjenja je enostavna; 600m oddaljen objekt - z 30A baterijo ga osvetlim, z 15A pa ne.
dri3r

perci ::

Samael, ja, očitno je problem v buttonu. Testiral s keepower in wuben s polnilcem (obe buttontop) in z njima delujeta obe lučki, z vapcelli pa nobena. Škoda, pa štiri imam s katerimi nimam prav nič za početi, razen če najdem magnetke.

Samael ::

Komot jih imaš vsaj 5 let, najbrž pa tudi več, na lagerju. Ni hudič, da se ne bi našla neka uporaba za njih, samo to temo moraš še naprej tako pridno in aktivno spremljati :P

VIP58 ::

Tole skladiščenje je kar zabavno, sem malo raziskal dolgotrajno skladiščenje li-ion baterij.
Nekako sem uspel izluščiti okvirne podatke o skladiščenju in vzdrževanju.
Priprava je, polnjenje ali praznjenje baterije na 40-50% kapacitete (3.5-3.8v)
Skladiščenje v suhem prostoru, z nizko vlago, pri temperaturi 5-20°C, (optimalna 15°C)
Vzdrževanje je vsakih 6 mesecev- polnjenje praznjenje na 40-50% kapacitete.
To je na kratko osnovno vzdrževanje in skladiščenje ob neuporabi baterij.
Podatki so pridobljeni iz večih virov, nekateri priporočajo malo večje ali manjše vrednosti, jaz sem povzel povprečje.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Jaz sem se tudi v to poglabljal, označeval (no, označujem še vedno) in dva paket nerabljenih pri 3,6V shranjeval kakšno leto pa pol v hladilniku (zip bag). To je bilo po virih, ki sem jih sam prebral optimalno, ampak sem se sčasoma spametoval :)
Baterije so recimo relativno poceni potrošni material, kaj sploh pridobiš s pravilnim shranjevanjem? Na nekih 6 - 8 let (odvisno od uporabe, lahko tudi pozneje) jih boš zamenjal z novimi/boljšimi tako ali drugače.
Razumem, če človek lavfa trgovino in ima določene tipe baterij na lagerju tudi kakšen daljši čas in pa razumem, če ima človek malce preperske žilice, pa si želi imeti "always ready" dolgotrajno shrambo, vse ostalo pa mislim, da ni vredno ne vem kakšnega dodatnega dela :)

Mimogrede: Sanyo UR18650ZTA 2900mAh baterije, ki sem jih pobral iz cca 7 let starega laptopa imajo še vedno 1900 - 2100mAh kapacitete. Pa je to vse prej kot optimalno okolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

jaz pa vse baterije preden gredo v škatlice, napolnim na 100% :'(
bom očitno moral spremenit proceduro, glede na zgoraj napisano

VIP58 ::

No, mene je to zanimalo predvsem iz vidika varnosti. Ker napačno skladiščenje ima lahko hudo neprijetne posledice.

Gregor, za nekaj mesecev itak ni nekega problema, za daljši čas pa kot sem zapisal v prejšnjem postu.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Samo veš, te baterije delujejo pri temperaturah, ki močno, močno presegajo "idealne" pogoje in naj bi prenesle vse tja do nekako 80°C. Visoka temperatura vpliva predvsem na življensko dobo baterije ter na hitrejše samoizpraznjenje (tu seveda ne spodbujam nepazljivo ravnanje z njimi).

Recimo iz specifikacijskega lista Samsung INR18650-30Q baterije:

Charge : 0 to 50°C
(recommended recharge release < 45°C)
Discharge: -20 to 75°C
(recommended re-discharge release < 60°C)


Storage temperature
(Recovery 90% after storage)
1.5 year -30~25°C(1*)
3 months -30~45°C(1*)
1 month -30~60°C(1*)

Vir: https://www.nkon.nl/sk/k/30q-specs.pdf

Tisto, kar je res pomembno, je da kupujemo kakovostne brand baterije, ki so šle čez nešteto rigoroznih testov. Vsake toliko časa v temi za boljše razumevanje citiram tole:

Samael je izjavil:

Vse baterije so prvotno izdelane brez dodanega PCB boarda (to se smatra v tem primeru kot zaščita), vendar ne drži, da (vsaj kakovostnejše baterije tipa panasonic/sanyo, samsung, LG ..) nimajo vgrajene prav nobene zaščite.

PCB board ne doda bateriji proizvajalec temveč tretja stran (večinoma kitajci vendar ne nujno - keeppower in enerpower znamki napr. dodajo PCB običajno nemci) pozneje z namenom, da v primeru prenapetosti, preizpraznjenosti, kratkega stika .. prekine delovanje. Takšna baterija je običajno manj zmogljiva (nekako do 6A), kot baterije brez dodane PCB zaščite.

Kako se to odraža v svetilkah?
Večinoma uporabljamo nezaščitene baterije, ker so lažje dostopne, cenejše, zmogljivejše. Večina svetilk, ki jih uporabljamo imajo tovrstno zaščito vgrajene že same, ne pa prav vse. v teh redkih primerih je vseeno smiselno uporabiti zaščiteno baterijo.
Pri nezaščitenih baterijah je pomembno, da se uporabljajo kakovostne znamke, z že vgrajenimi raznoraznimi mehanizmi zaščite, ter izogiba kakšne sumljive, poceni kitajske (a la ultrafire, trustfire...) četudi zaradi cene in privlačnega dizajna delujejo zanimive.

Še tole:

Samael je izjavil:

Protection in PCB v bistvu nista povsem ista stvar, ker kakovostenjše "unprotected" (panasonic, LG, sony, samsung..) baterije v bistvu imajo vgrajene mehanizme zaščite, ki v primeru uhajanja, prekomerne vročine ali kratkega stika namesto eksplozije disconnecta pozitivni kontakt permanentno.
To pomeni, da za razliko raznih Ultrafire in podobnih chinese el cheapo baterij, ki v enakih okoliščinah eksplodirajo, kakovostnejša baterija brez PCBja (torej baterija, ki ji pravimo, da je unprotected, čeprav to povsem ne drži) pretrga anodo in onemogoči sama sebe permanentno.



Samael je izjavil:

Evo, precej jasen članek na to temo, ki zadevo pojasni bolje, kot jo v lastnem razumevanju jaz sam:

PTC (Pressure, Temperature, Current) Switch.
- Built-in to almost all 18650's
- Inhibits high current surges
- Protects against high-pressure, over temperature
- Resets and does not permanently disable the battery when triggered. However it's best not to trip them often as it irreversibly increases their electrical resistance by up to a factor of two and makes them more likely to have catastrophic failure.
- May not work when module included multi-cell series and/or parallel configurations


CID (Current Interrupt Device)
- Built-in to almost all 18650's
- Not visible by just looking at your battery
- Collocated (placed side by side) with the PTC
- Is a pressure valve, which will disable the cell permanently of pressure in the cell is too high. (For example, if you battery over-charges and reaches over 145psi.)
- Works by releasing the connection of the positive terminal, rendering the plus pole useless.
- Does not always reset, does not always open completely when needed
- May not work when module included multi-cell series and/or parallel configurations


PCB - Circuit boards with specialized wire traces
- Highly recommended for older lithium ion batteries.
- Not necessary in newer, safer chemistries like INR
- Mainly used in flash-lights, NOT in vaporizers or other high-drain applications
- Limits amp discharge to 6A or lower
- Protects against, over-charge, over-discharge, short-circuiting, and potentially other things.


https://batterybro.com/blogs/18650-whol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

impre ::

Koliko so kaj bile najnižje cene Lii-500 polnilca?
Sem videl, da je sedaj na BG 17,5€ s poštnino. Je vreden tega denarja?

VIP58 ::

Hvala Samael, izčrpen kot vedno8-)
Pepričan sem da občasni tovrstni komentarji osvežijo spomin lučkarjev, ostali se pa lahko kaj naučijo(mo).

@impre,
Lii-500 je vsekakor dober nakup, ampak je že malo zastarel, malo prostora ima za 21700 baterije, zato ti svetujem Lii-500s, tri€ dražji, novejši, prilagojen daljšim baterijam.
Too much of everything is just enough.

impre ::

Nimam (še) nič na 21700 baterije samo nikoli ne veš;)
Nima pa S verzija 300mA polnenja se mi zdi in ker največ polnim navadne AA baterije iz raznih igrač, je stari boljši verjetno.

Vaseer ::

Imamo že kakšen seznam polnilcev, ki imajo slote ustreznih dimenzij za 21700?
Še nimam nobene 21700 in malo razmišljam v tej smeri za FT03 50.2.

matobeli ::

novi od nitecore so super za 21700, v lii500 pašeta samo dve.

trenutno je po mojem mnenju (in imam fetiš na polnilce) najboljši "Xtar PBS2S", nujno S varjanta.

quick in PD charge, usb C, powerbank funkcija.

edina "pomankljivost" je ta da je zasnovan kot charger/powerbank za max 2x 21700. torej ni to 4 slot charger in ni to 26650 charger.

glede na to da pa gre trend v 21700 smer zadnja postavka ni tako hudo neprebavljiva. In če vzamemo v zakup da je obenem tudi powerbank dizajn (magnetni pokrov za baterije) tudi 2 slot ni tako zelo bad.

trenutno imam na.mizi sicer.ravno lii500 ker čakam.da se dobavljovost in cene za PBS2S malo umirijo.

VIP58 ::

Vaseer je izjavil:

Imamo že kakšen seznam polnilcev, ki imajo slote ustreznih dimenzij za 21700?
Še nimam nobene 21700 in malo razmišljam v tej smeri za FT03 50.2.


Seznam polnilcev na BLF, v tabeli so osnovni podatki, naprej pa razišči.
Odločitev bo nedvomno težka:
http://budgetlightforum.com/node/55264
Too much of everything is just enough.

VIP58 ::

impre je izjavil:

Nimam (še) nič na 21700 baterije samo nikoli ne veš;)
Nima pa S verzija 300mA polnenja se mi zdi in ker največ polnim navadne AA baterije iz raznih igrač, je stari boljši verjetno.


Ima tudi 300mA, mal poskrolaj dol na slike:
https://www.banggood.com/LiitoKala-lii-...
Too much of everything is just enough.

Tsunamii ::

matobeli je izjavil:

novi od nitecore so super za 21700, v lii500 pašeta samo dve.

trenutno je po mojem mnenju (in imam fetiš na polnilce) najboljši "Xtar PBS2S", nujno S varjanta.

quick in PD charge, usb C, powerbank funkcija.

edina "pomankljivost" je ta da je zasnovan kot charger/powerbank za max 2x 21700. torej ni to 4 slot charger in ni to 26650 charger.

glede na to da pa gre trend v 21700 smer zadnja postavka ni tako hudo neprebavljiva. In če vzamemo v zakup da je obenem tudi powerbank dizajn (magnetni pokrov za baterije) tudi 2 slot ni tako zelo bad.

trenutno imam na.mizi sicer.ravno lii500 ker čakam.da se dobavljovost in cene za PBS2S malo umirijo.


O super da vem. Ko bo kaksna akcija mi le povej..da ga ubodem. Bo prislo prav za 21700/powerbank :D Jaz ga redno uporabljam..hribi/pohodnistvo.
Sam imam Poleg Lii500, Lii100 tudi Xtar PB2. Me je mikal kupit Lii500S sam ker nima 300mA...

matobeli ::

VIP58 je izjavil:

impre je izjavil:

Nimam (še) nič na 21700 baterije samo nikoli ne veš;)
Nima pa S verzija 300mA polnenja se mi zdi in ker največ polnim navadne AA baterije iz raznih igrač, je stari boljši verjetno.


Ima tudi 300mA, mal poskrolaj dol na slike:
https://www.banggood.com/LiitoKala-lii-...


Ta slika je slabo popravljena slika od Lii500, manjka 2A polnjenje in 300mA res ni več podprto.

Tsunamii ::

Je kaksna BEST-BUY 21700 podprta lučka..? ME orenk mika, da se ta format probam.. >:D

matobeli ::

Verjetno z Convoy S21A ne boš nič falil https://www.aliexpress.com/item/3302685...

b4d ::

Tsunamii je izjavil:

Je kaksna BEST-BUY 21700 podprta lučka..? ME orenk mika, da se ta format probam.. >:D


Pocakaj Noctigon K1 :)
b4d.sablun.org

VIP58 ::

matobeli je izjavil:

Ta slika je slabo popravljena slika od Lii500, manjka 2A polnjenje in 300mA res ni več podprto.



Hvala za korekcijo, sem preveril tudi druge vire, ampak res nima 300mA polnjenja.
Too much of everything is just enough.

gregor ::

Tsunamii je izjavil:

Je kaksna BEST-BUY 21700 podprta lučka..? ME orenk mika, da se ta format probam.. >:D


Verjetno tale za 24 usd:

http://budgetlightforum.com/node/67836

Samael ::

Kar luštna vsestranska mala EDC 18650 lučka s polnino (vgrajen polnilec) baterijo. Z eno novejših Nichia 219D ledic. Ni high cri, ima pa napram 219C večji, gostejši throw.
Pa baje samo 3000k (ko vem, da imate nekateri tu radi tudi konkretno toplejše barve).

FOLOMOV 18650S 900 Lumens 15 Modes IPX-8 Waterproof 3.9 Inch Length Nicha 219D Led Compact 18650 Tactical Flashlight s kodo BGBF19 nekaj čez $19

Folomov je tisti brand, ki so dali pred leti na trg male luštne magnetne polnilce - če se kdo spomne.
Mislim, da je do 20USD ta moment to najbrž nekaj boljšega v malem EDC formatu na 18650 baterijo. Lučka naj bi imela samo 50g in je dolga malce pod 100mm.

VIP58 ::

@Gregor,
Astrolux je sicer zelo dobra majhna (za 21700) lučka, ampak tisti ki bi jo utegnil naročit, mora vedeti da je to izrazita floodka. Veliko svetlobe na širokem področju.

Lučka, ki jo priporoča Samael ima eno zanimivo funkcijo, katere še nisem zasledil.
Timer za izklop, morda bo to komu uporabno...
Too much of everything is just enough.
««
200 / 319
»»