» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
189 / 319
»»

FireSnake ::

Samael je izjavil:

Tole bo pa kar fajn deal za ljubitelje piksen - lučk :)

Sofirn SP36 6000LM
Super Deals begins in: 16:00:31 $43.99
Proizvajalec je isti, kot pri obeh Q8 lučkah, ampak tale je bolj kompaktna (3x 18650, ne 4x baterije), večji output, novejši firmware, novejša ledica, pa integiran type-c charger. Definitivno superiornejša napram nekoliko starejši Q8.

Še primerjava vseh treh:



Mimogrede, na banggoodu je ta ista lučka za US$46.99 z Anduril firmwarom, ki ga nekateri preferirajo nad Narsilom, ampak mislim, da večini nam tu to nič ne pomeni :P
Aja, pa ledica je tudi druga. Samsungova 4x LH351D - ne poznam, ampak BLF search pravi, da je solidna:
http://budgetlightforum.com/node/57784
http://budgetlightforum.com/node/57579


Škoda, da sem vse akcije zamudil.
Tole bi pa zagotovo vzel.
USB C polnjenje mi je zelo po godu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samael ::

Poskusi tole:

Utorch Sofirn SP36 6000LM LED Flashlight

https://www.gearbest.com/led-flashlight...

43.99$ with the code: GDSP36ZW

Valid date: 8.12-8.21

(pa daj ven "shipping guarantee" da ne bos za to bedarijo placeval)

BlaY0 ::

Samael je izjavil:


Edina stvar, ki je dejansko vredna v tvojem ponovnem nabijanju zgoraj je informacija, da BG ponovno (tudi meni več ne pokaže opcije shippinga) ne pošilja baterij v slovenijo. Škoda - to je bil dokaj ok deal za to specifično baterijo.

Lej sam si predlagal točno to kar sem jaz predlagal eno stran nazaj in si me spljuval na celi črti. Daj malo preberi kaj si sam napisal o Kitajcih glede baterij in BMS-jev in se ne obnašaj kot en užaljen otrok. Skratka, moj predlog je bil bedast, tvoj čeprav dosti podoben pa je "good deal"...

gregor ::

matobeli ::

Že nekaj časa nisem gledal po aliexpress (natančneje Convoy store) včeraj pa sem našel eno zanimivo lučko:

Convoy S21A

-2300lm
-luminus sst40 5000K, 6500K 70CRI
-21700 baterija
-17.4USD

po obliki mejčken scale-up S2+

Izbira diode mi sicer ni čist všeč (bi raje videl high CRI z manj lumni), izbira baterije pa precej. 21700 je dobra velikost, pozna se konkretno pri kapaciteti, 5000mAh za dobrih 5€, končna velikost pa ni kritična (26650 je recimo že debelinko).

Review na BLF: Convoy S21A (Short Technical Review)

matobeli ::

Uf, in še projekt, na katerega čakam že več kot 3leta, se bo kmalu zaključil

UPDATE-Aug-13-2019 -the upgraded test sample has arrived! and i am running it though tests now and will do a video over the next 24 hours on it and my thoughts. So far what i can see its ready to go for production and meets me expectations! Will comment on it in the upcoming video.


BLF LT1 Lantern Project

gregor ::

matobeli je izjavil:

Že nekaj časa nisem gledal po aliexpress (natančneje Convoy store) včeraj pa sem našel eno zanimivo lučko:

Convoy S21A

-2300lm
-luminus sst40 5000K, 6500K 70CRI
-21700 baterija
-17.4USD

po obliki mejčken scale-up S2+

Izbira diode mi sicer ni čist všeč (bi raje videl high CRI z manj lumni), izbira baterije pa precej. 21700 je dobra velikost, pozna se konkretno pri kapaciteti, 5000mAh za dobrih 5€, končna velikost pa ni kritična (26650 je recimo že debelinko).

Review na BLF: Convoy S21A (Short Technical Review)


problem je ravno 21700 baterija, poleg 14500, 18650, 26650 je sedaj potrebno nabavit še eno novo dimenzijo baterije :'(
zato se jaz držim nazaj in še nisem nabavil 21700 lučke

LP

damirj79 ::

Samael je izjavil:

Poskusi tole:

Utorch Sofirn SP36 6000LM LED Flashlight

https://www.gearbest.com/led-flashlight...

43.99$ with the code: GDSP36ZW

Valid date: 8.12-8.21

(pa daj ven "shipping guarantee" da ne bos za to bedarijo placeval)


Zanimiva.

Kaj pa kakšna podobna tej, USB-C charging, 1x18650 baterija in nekako 3-4 stopnje svetlosti ali pa še boljše če ima zvezni dimmer in brez SOS in stroboskop šare in svetlost nekaj primernega eni bateriji, se pravi tam 1000lm oziroma več če je pač več.

Samael ::

Preveč kriterijev za zadostiti :)
Ne zdi se mi najbolj verjetno, da boš našel lučko, ki ima USB-C charging, ne pa vseh teh SOS/strobo cigu migu hudičev. Oz. je opcija, če ima lučka enega teh opensource (narsil, anduril...) UI-jev, pa da si ponastaviš, ampak to so zadnje čase te večje glomazne lučke narejene v sklopu BLF foruma. Je pa še vedno bolj malo lučk z integriranim type-c polnilcem.

Če ti cena ni faktor in če zanemarim en kup kriterijev zgoraj (sorry :), je ta moment za ta tale denar (48,99USD) tole verjetno nekaj boljšega, kar dobiš v 18650 segmentu NITECORE EC30 Portable 1800lm

gregor ::

Damir

Ali ti iščeš flood lučko z 18650?
Ker SP36 je flood lučka.

Poglej zgoraj slike EMISAR D4V2 OZ FW3A, to so male flood lučke.

Pa veliko preveč kriterijev si navedel skupaj.
Morda pa pišeš proizvajalcem, da naredijo za tebe special edition lučko. :)

LP

damirj79 ::

Pa ja sej nekaj jih je, recimo ON THE ROAD U18:
http://budgetlightforum.com/node/61073

USB-C je pa res samo za okras, ampak da imam zato en kabel manj okoli, pa tudi nekaj pomeni. Tko pa SP36 izgleda zame tudi OK

Samael ::

damirj79 je izjavil:

Pa ja sej nekaj jih je, recimo ON THE ROAD U18:
http://budgetlightforum.com/node/61073

USB-C je pa res samo za okras, ampak da imam zato en kabel manj okoli, pa tudi nekaj pomeni. Tko pa SP36 izgleda zame tudi OK


Ja, gotovo so najde kakšna (zadnja type-C, ki sem jo kupil je bila Maeerxu M8, z 26650 baterijo), ampak ne v kombinaciji z vsemi ostalimi kriteriji.

On the road U18 pa ... o njej je bilo že marsikaj povedano tu. Tako plusi, kot minusi. Jaz imam tri, pa nobena teh nima type-C polnjenja ampak navaden microUSB vhod.
Mogoče so nove upgrejdane. Luštna lučka, ampak $35+, kakršna je cena zdaj, se mi zdi kar malo preveč za tega Olight (serija S) klona.





En kabel manj (če ne uporabljaš več microUSB kablov) je vsekakor plus - nimamo nekih predsodkov tu :) ampak nekje boš moral v vsakem primeru sklenit kompromis. Praktično vse sodobne brand lučke imajo blinky zadeve, izjema so tiste z naprednejšim UI-jem, kjer lahko to skriješ.

matobeli ::

Pri blinky mode je treba dodat da ima večina lučk, ki jih priporočamo, že tak UI kjer se da skrit blinky funkcije.

Za nekega osnovnega uporabnika ki hoče samo en mode je na voljo tudi nekaj lučk z "biscotti" FW, kjer lahko daš na 100% single mode.

hunter01 ::

Vzameš FT03 in je mir. Ima vse kar želiš. Dober UI, lahko uporabis ramping ali 2x click za 100%, USB-C polnjenje, v skrajni sili lahko namesto 26650 uporabiš 18650 s prilozenim adapterjem in bo ravno okrog 1000lm?

Le nekoliko večja in tezja je, ampak uzitek zagotovljen - sploh z 26650 baterijo.

virusZz ::

Je kje kakšen dober popust na tole FT3?
virusZz

FireSnake ::

Samael je izjavil:

Poskusi tole:

Utorch Sofirn SP36 6000LM LED Flashlight

https://www.gearbest.com/led-flashlight...

43.99$ with the code: GDSP36ZW

Valid date: 8.12-8.21

(pa daj ven "shipping guarantee" da ne bos za to bedarijo placeval)


Naročil, hvala.
Zdaj pa spet samodisciplina, da bo nekaj časa mir.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samael ::

virusZz je izjavil:

Je kje kakšen dober popust na tole FT3?


Našel sem zgolj tole (je čisto ok cena pod pogojem, da je baterija solidna):

Astrolux FT03 SST40-W With 26650 5000mAh 3C Power Battery
$34.9
Coupon Code: BGFT03AC
Expired Date: 2019-08-31

Astrolux FT03 XHP50.2 With 26650 5000mAh 3C Power Battery
$38.9
Coupon Code: BGFT03BC
Expired Date: 2019-08-31

Najboljši deal je bil mislim da okoli 29,99USD za prvo lučko (brez baterije), ampak tole zgoraj, pod pogojem, da je baterija solidna je povsem primerljivo.

XHP50.2 ledica je nekoliko dražja kot SST40, od tu razlika v ceni. Sta pa obe dokaj novi, sodobni. Če ti kaj pomaga pri odločitvi med njima:

Samael je izjavil:

XHP50.2 da od sebe enkrat več lumnov. Throw ni tako intenziven, niti tako dolg. Na max XHP50.2 požre več baterije, pri isti svetilnosti, recimo na 1000lm pa pri XHP50.2 celo malce prihraniš napram SST40.
Jaz bi se težko odločil med njima oz. mi mogoče SST40 deluje bolj imenitna zgolj zavoljo throw efekta, medtem ko je XHP50.2 s 4000lm in še vseeno dokajšnim throwom za eno 26650 baterijo, pravi monster.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Super deal za BLF A6 !!!

BLF A6 XPL 1600LM 7/4modes EDC LED Flashlight + INR18650-30Q Battery za 5A (4000K) verzijo
$13.96 s kodo AC18

BG običajno ne pošilja fake baterij. Tako da je dejanska cena te lučke tule nekih $10.
Prav dolgo tole najbrž ne bo trajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

6151 ::

Ima kak stepdown? Kako se primerja z Zanflare F1? (Sem dal Zanflare F1 kolegu in iščem zamenjavo)

Samael ::

Itak, da ima stepdown pri 1600lm :) To je na meji zmogljivosti.
Je pa verjetno še vedno ena močnejših lučk te velikosti (je precej krajša od F1).
Prepričan sem, da boš za to lučko na netu našel milijon review-ov :)

Samael ::

6151 je izjavil:

Kako se primerja z Zanflare F1?


To je povsem drugačna zadeva kot F1.
Recimo, da je Zanflare F1 bolj mainstream zadeva "za vsakogar" medtem, ko to reč FET driver žene na mejah zmogljivosti (posledično je na max hitro vroča), ima do neke mere prilagodljiv UI, etc ... je pa za to zmogljivost preklemansko majhna. Mali monster od lučke.
In pa seveda, priporočljiva je high drain baterija, kot je tale, ki je v dealu zgoraj priložena lučki.

6151 ::

Hvala, sem naročil, pa bomo videli kako funkcionira. Upam da mi ne bo 4000K preveč topla svetloba. Sedaj pa samo še čakam da nkon dobi keepower 26650 da si L6 usposobim

Samael ::

Meni tudi 4000k ni ravno idealna, ampak sem vseeno moral še dve naročiti :)
Če ne drugega, te za spremembo pridejo vsaj s solidno, konkretno baterijo.

Če se boš lotil kaj ponastavljanja:



Mode regulation:

Group 1 7135 power FET power
Moon 0.8% 0
Low 8% 0
Med 1 43% 0
Med 2 100% 2.7%
High 1 100% 22%
High 2 100% 54%
Turbo 0 100%

Group 2 7135 power FET power
Low 8% 0
Med 90% 0
High 100% 35%
Turbo 0 100%


http://bazaar.launchpad.net/~toykeeper/...

bosmla ::

Bom mimo brcno ce to NexTool XPH50.2 kupim? Dobim kaj boljsega tja do 40€ v priblizno tej obliki in z baterijo?
Edit: slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Samael ::

Sem mislil, da je 40€, zdaj po kliku pa vidim, da je US$32.99, kar ni videti tko napacno.

Poglej par objav višje, dve kodi za Astrolux FT03 - to bi znalo biti boljše.

hunter01 ::

Ko vidim, da pri svetilki piše samo to:
5 modes of the light,super/high/middle/low/SOS, meet a variety of lighting needs.
Me takoj mine. Tudi ne piše, če je memmory mode ali če se da kaj spremeniti. Se spomnim na tiste prve Convoy kopije iz eBaya za par EUR, ki so bile večinoma popolnoma zanič.

Drugače izgled je pa simpatičen, USB C postaja vse bolj standard tudi pri svetilkah, kar mi je zelo všeč :)

bosmla ::

Zraven je se US$6.28 (EU Priority Line)...
Lepa se mi zdi :P.

b4d ::

Koliko casa kaj potujejo S2+ iz "uradne" aliexpress trgovine? Shipment je startal 2.7., en kup "Arrive export exchange", od tega zadnji 20.7.. A kar znova nabavim pa disputeam? :D
b4d.sablun.org

Samael ::

Ah, ne, saj bo najbrž prišlo. Zadeve z alija po mojih izkušnjah, s kakšno redko izjemo, potujejo dlje časa, kot ostalih kitajskih trgovin in ebaya. Komot se čaka tam neka dva meseca.
Pa še nekaj - medtem, ko na ebayu na odprt case odreagirajo na poskok, na aliju niso tako darežljivi na prvo žogo. Verjetno se boš nekaj časa jajcal z njimi, lučka bo pa vmes prišla. Jaz bi jim dal še ene dva tedna.

b4d ::

Cool, no saj vmes cakam se C8, pa S2+ SST20 4k OP :D Trigger je ze na D25A Eagtacu :D Freaking rabbit hole, se kaksno naglavno pa smo :D


Sicer so mi za Vapcelle vrnili denar, ker kao amerisko skladisce ne posreduje paketov vec (Jamaica NY). Tam sta se mi zataknile dve 14500 ze kak mesec in pol. Obljubili so da bodo sporocili, ko sprostijo zadevo, ampak dvomim da bodo. Tako da ce bo imel kdo kaj informacij, oziroma dobi kaksne Vapcelle iz Alija, sporocite.
b4d.sablun.org

radmannsdorf ::

Gearbest mi je po 5 mesecih od nakupa vrnil 18,40€. Ta denar imam zdaj v G wallet denarnici pri njih. Jah, za zapravit je ane! Kaj bi vi kupili za ta denar? S poštnino vred.
Potem pa sem z njimi zaključ se mi zdi, ker 5 mesecev je pa res predolgo za refund. :)

knap ::

BLF LT1 :D

UPDATE-Aug-13-2019 -the upgraded test sample has arrived! and i am running it though tests now and will do a video over the next 24 hours on it and my thoughts. So far what i can see its ready to go for production and meets me expectations! Will comment on it in the upcoming video. Thumbs Up

Ok, here it is! the video thoughts & impressions of the production-ready BLF LT1. Big Smile This 15 minute video goes through the upgrades & changes, to get my thumbs-up to now go into production! Its been a long 3+ years in the making, testing, and designing a lantern that has everything that no consumer portable lantern has ever offered at no matter the cost of them. Now its in Barry & Sofirn's hands to get it into production to begin the orders from the GB, and even after the GB i will be advertising the LT1 to family, friends, and elsewhere of a lantern that has that all other lack.


Vaseer ::

b4d je izjavil:

Cool, no saj vmes cakam se C8, pa S2+ SST20 4k OP :D Trigger je ze na D25A Eagtacu :D Freaking rabbit hole, se kaksno naglavno pa smo :D


Sicer so mi za Vapcelle vrnili denar, ker kao amerisko skladisce ne posreduje paketov vec (Jamaica NY). Tam sta se mi zataknile dve 14500 ze kak mesec in pol. Obljubili so da bodo sporocili, ko sprostijo zadevo, ampak dvomim da bodo. Tako da ce bo imel kdo kaj informacij, oziroma dobi kaksne Vapcelle iz Alija, sporocite.


Enako se je za Vapcell 14500 zgodilo meni. Glede na tracking so prišle do NY in tam obstale. Sem dobil vrnjen denar.
Kakšni predlogi za naročanje 14500 baterij?

VIP58 ::

Novo pri Astroluxu, lučka, ki ima vse kar rabim. Malo manjša od C8, v hlačni žep ravno ne gre, v žep od jakne pa komot. U$24.99 je zelo sprejemljiva cena.
Astrolux EC01 XHP50B-3V 3500LM 298m Anduril UI USB-C Rechargeable IPX8 Waterproof 21700 18650

 Astrolux EC01

Astrolux EC01




http://budgetlightforum.com/node/50338
https://www.banggood.com/marketing-Astr...
Too much of everything is just enough.

Tsunamii ::

VIP58 je izjavil:

Novo pri Astroluxu, lučka, ki ima vse kar rabim. Malo manjša od C8, v hlačni žep ravno ne gre, v žep od jakne pa komot. U$24.99 je zelo sprejemljiva cena.
Astrolux EC01 XHP50B-3V 3500LM 298m Anduril UI USB-C Rechargeable IPX8 Waterproof 21700 18650

 Astrolux EC01

Astrolux EC01




http://budgetlightforum.com/node/50338
https://www.banggood.com/marketing-Astr...



ZAnimiva. To rabi flat baterije ter 10A ali 35A ? Gledam samsung baterije 4000 mAh/35A vs 5000 mAh/10A

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

gregor ::

cena je kar ugodna, se pa dobi še malo ceneje :)

MBEC01 to lower the price to $23.99

oz tukaj bo očitno še čisto malo ceneje ;)

http://budgetlightforum.com/node/67836
Group Buy Price: $22.99!!!
Freeme's Coupon: To Be Announced

gregor ::

http://budgetlightforum.com/node/44923

Aug,18,2019 >> - As the production of the new BLF LT1 Lantern is approved and Sofirn is preparing to begin the production, they have announced the Group-Buy Price! > For the BLF LT1 lantern, ( without-batteries) the GB price is to be $49.99 USD. > For the BLF LT1 lantern, (with four sofirn 3000mAh 18650 batteries) the GB price is to be $62.99 USD.


Boste nabavili, kakšna se vam zdi cena?

LP

matobeli ::

Bom nabavil, cena je... ok.

Razen če bodo kaj mečkali z proizvodnjo in bo zunaj že model z powerbank funkcijo.

Samael ::

Jaz ne. Za mojo potencialno uporabo (treking in camping) pretežko, masivno, premalo mobilno in v končni fazi še tisto el cheapo (za 1 USD) "žarnico" na 3AAA baterije običajno nimam na max.

Ko bom basal zadeve v nahrbtnik in kalkuliral, kaj lahko pustim doma in kaj ne, se bom vedno raje odločil za to žarnico + običajno žepno lučko (z difuzorjem), tako, da bi mi ta lanterna ostajala vedno doma - kjer pa že imam en milijon lučk.

Ne dvomim, pa da je narejeno kakovostno in cena ustreza primerljivi BLF Q8 (z dodatki) tako da je razumljiva. Če bi imel nekje bogu iza ledjama vikend hišico, kjer občasno zmanjka elektrike, bi me mogoče zanimala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Groot ::

Ko je že ravno tema nanesla na to. A ima kdo mogoče dobre izkušnje z difuzorji za C8 in Zenflare F1?

perci ::

Okapi, kter difuzor maš ti za q8?

damirj79 ::

Samael je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Pa ja sej nekaj jih je, recimo ON THE ROAD U18:
http://budgetlightforum.com/node/61073

USB-C je pa res samo za okras, ampak da imam zato en kabel manj okoli, pa tudi nekaj pomeni. Tko pa SP36 izgleda zame tudi OK


Ja, gotovo so najde kakšna (zadnja type-C, ki sem jo kupil je bila Maeerxu M8, z 26650 baterijo), ampak ne v kombinaciji z vsemi ostalimi kriteriji.

On the road U18 pa ... o njej je bilo že marsikaj povedano tu. Tako plusi, kot minusi. Jaz imam tri, pa nobena teh nima type-C polnjenja ampak navaden microUSB vhod.
Mogoče so nove upgrejdane. Luštna lučka, ampak $35+, kakršna je cena zdaj, se mi zdi kar malo preveč za tega Olight (serija S) klona.





En kabel manj (če ne uporabljaš več microUSB kablov) je vsekakor plus - nimamo nekih predsodkov tu :) ampak nekje boš moral v vsakem primeru sklenit kompromis. Praktično vse sodobne brand lučke imajo blinky zadeve, izjema so tiste z naprednejšim UI-jem, kjer lahko to skriješ.


No na koncu sem naročil BLF A6, velikost štima, polnil bom pa z Opusom, kaj čmo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Okapi ::

perci je izjavil:

Okapi, kter difuzor maš ti za q8?

https://www.ebay.com/itm/Cloth-Universa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

thx

gregor ::

b4d ::

T1 ne delajo vec, a bodo tudi ostale ukinili?
b4d.sablun.org

matobeli ::

sem ravno pizdakal sam pri sebi zakaj je ni več. Je pa bila v prodaji kratek čas, mogoče so testiral če to gre.

Poglej poglej:
https://www.gearbest.com/outdoor-lanter...

Sam ne za to ceno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

b4d ::

Pred kratkim so na redditu jamrali, da jih ni vec nikjer dobit teh T1, meni je tudi malo zal da nisem takrat narocil. Mogoce so pa ugotovili, da lahko menjajo ime pa cene navijejo :D
b4d.sablun.org

WaterBoy ::

Verjetno dobre, dokaj ugodne usb-c luči ne obstajajo :)

mat xxl ::

Po nasvetih, sem naročil tole : https://www.banggood.com/BLF-A6-XPL-160...

Sedaj pa pride poziv, da jih kao nimajo in naj zberem drugo ali pa čakam..... Kake izkušnje, kaj svetujete v takem primeru čakati ?
««
189 / 319
»»