» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
185 / 318
»»

gregor ::

Samael, si morda nabavil to 14500 lučko:):

Sofirn SP10S 90 CRI LH351D 800lm EDC Flashlight Mini Keychain Light AA 14500 Pocket Light

https://www.banggood.com/Sofirn-SP10S-9...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&ID=224&cur_warehouse=CN

MSP10S - 13.99

Samael ::

Sofirn SP10S ne, je bolj kot ne nova, tretja ali že četrta verzija SP10 lučke.
Imam predhodno črno Sofirn SP10 v2.0, ki je update od SP10A & SP10B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Ve kdo za kake kupone e05 wuben?

Samael ::

Sofirn SP10 je sicer res lepa lučka. Sploh pa za ta denar. Evo, to je zaenkrat to:


Sofirn SF10 XP-G2 AA/14500
Sofirn SF14 V2.0 AA/14500 CREE XP-G2
Sofirn SP10 V2.0 AA/14500 CREE XP-G2

Nimam vseh iz njihovega nabora (sofirn ima enih 5 različnih 14500 modelov + nekaj različnih verzij posamičnih modelov), je pa s SF10 in SF14 pokrito ta boljše v tem segmentu (tko s stranskim, kot tudi clicky tail stikalom).
Zdajle so na poti k meni ene 4 različne 14500 lučke, od katerih imam največja pričakovanja od KLARUS Mi7, ki sicer ni njihova zadnja 14500 lučka (to je Klarus XT1A) ampak vseeno nekaj boljšega, kar v tem formatu obstaja.

b4d ::

Samael, se ze veselim tvojih vtisov, nekako mi je 14500 najbolj uporaben. Edini problem je pomanjkanje high CRI luci, sedaj iscem kaj v tej smeri :)

A sploh je se kaksna na voljo razen tukaj omenjenih http://flashlights.parametrek.com/index... ?
b4d.sablun.org

Magic1 ::

Klarus Mi7 mi deluje mal čudna. Ima tri stopnje, high, min in moonlight, s tem da gre po 3min iz high na low... Torej smo na dveh stopnjah pa še to je verjetno moonlight neuporabna, torej ti na koncu ostane en nivo za konstantno uporabo.
Magic

Samael ::

@b4d kaidomain ima eno imenitno stainless one-mode Nichia 219BT CRI92 zadevo za sorazmerno solidno ceno ($18.69). Minus je, da ni med lažjimi, manjšimi 14500 lučkami. Njihove lastne zadeve so bolj kot ne custom made, ko enkrat prodajo, jih običajno ni več.
http://kaidomain.com/KDIY-KS1-Stainless...

@Magic1, se strinjam, da bi bilo smiselneje narediti one-mode 400lm, ki pade na 350lm pa mir ... ampak ljudje zelijo turbo cifre, zelijo klike ...

Pri Mi7 naj bi šlo takole takole:
Normal modes: high - middle

Hidden modes:
Držanje na stikalu da prideš v moonlight mode
Dvojni hitri klik za blinky bedarije

Po treh minutah se high (ali raje turbo) ustali na nekih 350lm, kar je za 14500 lučko normalno.

pierch ::

Domnevam da je to hud deal?
Pierch

perci ::

Vrhunski. Thx.

gregor ::

malo bližje, iz kaj kupiti by slo tech:)

https://slo-tech.com/script/forum/vnoss...

Wuben E05 XPL 6Modes 900Lumens Magnetic Tail EDC LED Flashlight Reading Light with Diffuser 14500
http://bit.ly/2NxG49G
12 EUR (1,5 EUR poštnina)
Koda kupona: BGE005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

knap ::

to pa je "must buy" ponudba :D

kolikor mi je znano je do sedaj bila najnižja cena 22 usd v prednaročilu, običajno z kodo 23 - 25 usd...

če je morda kdo spregledal, lučka ima zraven tudi baterijo



LP

gregor ::

res je :D

sedaj se dobi FT03-SST40 tudi brez kode za 29,99 usd

https://www.banggood.com/Astrolux-FT03-...

b4d ::

Na evo pa se to narocil :D
b4d.sablun.org

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

malo bližje, iz kaj kupiti by slo tech:)

https://slo-tech.com/script/forum/vnoss...

Wuben E05 XPL 6Modes 900Lumens Magnetic Tail EDC LED Flashlight Reading Light with Diffuser 14500
http://bit.ly/2NxG49G
12 EUR (1,5 EUR poštnina)
Koda kupona: BGE005


Kupljena ! Hvala :D

pierch ::

Ni še pošlo 40 komadov? :)
Pierch

barakus ::

nope

Okapi ::

Samo ne se prehitro veseliti, ker ne bi bil prvi primer, da robe z zelo ugodno ceno ni nihče dobil.

Napalijo tisoč kupcev, potem pa ponudijo vračilo denarja (jasno, brez zamudnih obresti) ali kakšen drug izdelek. In nekaj kupcev medtem pozabi, da so sploh naročili, nekaj jih kupi nekaj drugega, česar sicer sploh ne bi ... Easy money za Kineze>:D

perci ::

Ponavadi je v takih primerih shipping date prestavljen malo v prihodnost. Ampak ja, maš prav, nateguni so. Oziroma profesionalni ali kako že praviš :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

Ah, dajta pretiravati :)
Naročujeta že xy let, kolikokrat v vseh teh letih so vaju pa okradli?

Pri milijonih artiklov, akcij, popustov, pošiljanju po celo polobli se kdaj tudi kaj zalomi. Še pri nas, v bistveno manjših sistemih, ne gre kdaj vse gladko, pa kako bi šlo pri tonah in tonah budget gadgetov z drugega dela sveta. BG ima (po podatku z njihove strani) zaposlenih 4000 - 5000 ljudi. Pri nas pri nekaj deset zaposlenih pogosto ne vemo pri čem smo in je potrebno poslati deset mailov, zavrteti več telefonskih, da izvemo, kje se je zalomilo, ne pa pri kitajcih, kjer vse, prav vse vključno z našim plačilom, deluje na budgetu.
Deal je res "too good to be true" kot stotine ostalih, ki smo jih prejeli, se pa tu pa tam (redkokdaj) tudi zaplete, človeška napaka, karkoli pač ... in dobimo denar nazaj.
Nihče vaju namerno ne nateguje - tako pač je, do napak prihaja in to sprejmemo v zakup, ko naročamo zadeve za petino domače cene :)

In ko smo že pri tem. Zgoraj omenjen kupon še vedno deluje, vendar za cca $15 manj popusta - je spremenjen/popravljen. Mogoče je bila pa res napaka? Bo jasno v prihodnjih dneh/tednih ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

To, da sem kupil zadevo (po prenizki ceni) in so potem v nedogled prestavljali shipping date, se mi je že večkrat zgodilo. In to ne za 5 usd vredne izdelke ampak recimo za 500EUR+. Kasneje se je isti izdelek prodajal po višji ceni z bistveno hitrejšim shipping datom, mojega izdelka pa še vedno niso poslali. Skratka, bullshit. Seveda sem dobil denar nazaj, ne gre se za to. Na živce mi je vseeno šlo.

Naročujeta že xy let, kolikokrat v vseh teh letih so vaju pa okradli?

Mislim, da enkrat, čisto na začetku, za kakšnih 20 usd. Nisem še poznal, kako točno ebay/paypal funkcionira in sem izpadel bebo. Poslan izdelek ni bil delujoč, potem so odlašali, zahtevali videoposnetke nedelujočega izdelka itd. Skratka, zavlačevali so tako dolgo, da je potekel rok za reklamacije na ebayu (jaz sem pa tudi malo pozabil zadevo). Ko sem naslednjič poskusil, sem videl, da so me blokirali iz njihove trgovine.

Point je v tem, da če ne veš, kako zadeva funkcionira, te probajo nategnit. Brez kakršnegakoli sramu. Da ti pa v primeru nedelujočih izdelkov ponujajo samo delna vračila itd, je pa itak stalnica.

Nihče vaju namerno ne nateguje - tako pač je, do napak prihaja in to sprejmemo v zakup, ko naročamo zadeve za petino domače cene :)

No, mislim, da se tu pač motiš.

In ko smo že pri tem. Zgoraj omenjen kupon še vedno deluje, vendar za cca $15 manj popusta - je spremenjen/popravljen. Mogoče je bila pa res napaka? Bo jasno v prihodnjih dneh/tednih

Ne vem. Sem dve naročil in sta že shippane, kao.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

Je pa zanimivo...par dni nazaj vprašam za kodo za to lučko...in včeraj se najde najboljši deal ever za to luč :).

Kitajski boti spremljajo slo-tech :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

Iskreno dvomim, da te kdo skuša nategniti. Po celem svetu pošiljajo preko "free postage" na tone robe, refundi (tudi nategunom) gredo verjetno v milijone, mi smo pa iz sebe, zaradi tega povsem osnovnega filtriranja. Nihče te ne želi nategniti, potencialno jih želiš nategniti ti (ne mislim ti osebno, ampak tisoče dnevnih refund zahtevkov) - če me razumeš.
Kaj pa lahko naredijo? Nam vsem alternativno za vsak poslan gadget zaračunajo $15 za pravi registered shipping, pa bo pol teh problemov odpadlo? Ti je to sprejemljivo? :)

Mi čisto preveč pomena dajemo tem parim lučkam pa kako nas nategujejo s tem drobižem ... medtem, ko oni obračajo milijarde :) Kot da oni Čing Čong v support servisu več tisoč glavega podjeta ve, kako pa kaj, za vsak gadget, za vsak kupon, itd. Default canned odgovori na prvo žogo pridejo z budgetom ...

Pa ne, da jih zagovarjam v smislu kako je vse super in oh in sploh. Ni. Ena velika zmeda je. Ampak to pride z našimi nerealističnimi pričakovanji. Plačuj realistično poštnino, pa bo najbrž tudi dostava, tracking (in posledično po potrebi refund) bolj na nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Ne grejo se nategovanja v smislu, da sploh ne bi poslali robe ali da bi namenoma pošiljali nedelujočo robo.

Gre se bolj za to, da pri reklamacijah, dokler ne omeniš paypala, praviloma nočejo refunda narediti v celoti.

Gre se za to, da včasih namamijo folk k kupovanju neke robe po nizki ceni in že vnaprej vedo, da bodo naročilo skenslali. Tudi na robi, ki je bistveno dražja od lučk. Meni se je to zgodilo pri 700 eur vrednemu izdelku.

Po drugi strani se spomnim Tsunamija, ki mu niso hoteli zamenjati defektne Klaruske.

Te stvari delajo sistemsko.

Če znaš v tej vodi plavat, v redu. Sicer boš pač vsake toliko malo nategnjen. Smo se že zdavnaj sprijaznili in kupujemo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

pierch ::

Jah, še vedno sem jaz večkrat nategnil kitajce kot oni mene. Če seveda odštejemo denar za neuporabne zadeve :)

BTW: Dobil mail ponoči da je že "shipped out".
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Samael ::

perci je izjavil:

Gre se za to, da včasih namamijo folk k kupovanju neke robe po nizki ceni in že vnaprej vedo, da bodo naročilo skenslali.


Kako pa to veš?
Da že vnaprej vedo za nek specifičen nepomemben arikel, da bodo šli skozi tono sranja, da bo support visel na tem dneve, da bodo nekje v računovodstvu moral urediti vse te zadeve, preknjižiti, refund ... namenoma?
Jaz mislim, da imaš povsem izkrivljeno, nerealistično predstavo o tem.
Pač do človeške napake prihaja. Tudi v bistveno manjših sistemih, pa kaj ne bi tu.
Nobenega profita ni v tem, razen če misliš, da ob vsem dodatnem delu, ki ga ti refundi nekaj sto gadgetov (med milijon drugih, ki gredo dejansko skozi) prinesejo, živijo od kakšnih obresti?

perci je izjavil:

Te stvari delajo sistemsko.

S tem se do neke mere strinjam. Vse tu, ves sistem, temelji na budgetu. Od poštnine dalje. In takšen je posledično tudi servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Kako pa to veš?
Da že vnaprej vedo za nek specifičen nepomemben arikel, da bodo šli skozi tono sranja, da bo support visel na tem dneve, da bodo nekje v računovodstvu moral urediti vse te zadeve, preknjižiti, refund ... namenoma?

Ker je to marketinška strategija, ki jih praktično nič ne stane...

Okapi ::

Samael je izjavil:

perci je izjavil:

Gre se za to, da včasih namamijo folk k kupovanju neke robe po nizki ceni in že vnaprej vedo, da bodo naročilo skenslali.


Kako pa to veš?

Ne ve, domneva. Jaz tudi. Si težko predstavljam, da so te nizke cene in brezplačno pošiljanje brez sledenja vzdržne, ne da bi bile v poslovanje vgrajene tudi takšne nepoštene prakse. Pač sprejmemo igro.

b4d ::

Mene je nasmejalo, ko sem narocil E05, odprem banggood, zadnja in edina narocena stvar bila lani Wuben E01 v akciji, nikoli ni prisla, refund so naredili. Sploh se ne spomnem da bi to narocil :D

E05 je pri meni se v processing stanju, bomo videli kaj bo.
b4d.sablun.org

Tsunamii ::

pierch je izjavil:

Jah, še vedno sem jaz večkrat nategnil kitajce kot oni mene. Če seveda odštejemo denar za neuporabne zadeve :)

BTW: Dobil mail ponoči da je že "shipped out".


BTW => jaz nisme se dobil..pa isti dan naročil :|

perci ::

Tebe majo na piki, haha.

pierch ::

Mogoče sem pa VIP stranka :D, kar precej robe pri njih nabavljam.
Pierch

gregor ::

mojo wubenko so že poslali proti slo :D
sicer že imam eno, vendar za tako ceno nisem 2x pomislil ;)

perci ::

Jst se svojo staro šenkal šefinji, tko da je bilo nujno nabavit se dve :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Tsunamii ::

perci je izjavil:

Tebe majo na piki, haha.


8-)

No sem prehitro zinil...sporocili, da so poslali ! :D

firbec ::

perci je izjavil:

Jst se svojo staro šenkal šefinji, tko da je bilo nujno nabavit se dve :)

@perci, kako se ti je pa oddolžila šefinja ?

perci ::

Ne bodi no firbec :)

firbec ::

ja no, zanima nas, saj veš, mogoče še komu pride prav tvoja izkušnja.
Se splača dati šefici 14500 lučko al raj kako double 26650

Tsunamii ::

firbec je izjavil:

ja no, zanima nas, saj veš, mogoče še komu pride prav tvoja izkušnja.
Se splača dati šefici 14500 lučko al raj kako double 26650


:))

Aar2rk ::

zamudil :-(

gregor ::

Če ne prej, bo morda taka cena spet pred božičem, novim letom. ;)

Samael ::

b4d je izjavil:

Te svetilke so res ena mini droga, ze gledam S2+ :D


https://www.gearbest.com/led-flashlight...
S kodo CONVOYLED01 ta moment: 8,99USD :p
(osnovna XM-L2, v navadni budget embalaži)

b4d ::

Ne, ne, ne dam se, sem ze vzel varianto z Nichia emiterjem :D
b4d.sablun.org

b4d ::

Evo koncno 14500 prispele, 5 tednov iz Aliexpressa.
b4d.sablun.org

Samael ::

b4d je izjavil:

Ne, ne, ne dam se, sem ze vzel varianto z Nichia emiterjem :D

Saj vemo, da boš enkrat do večera kliknil. Vsak čas ... :)

Ja, za to ceno mi je ok z random nosilcem iz ebaya za $1 za kolo. Ker tudi ko (ne če, ampak ko...) mi jo spizdijo, ni konec sveta. Novo namontiram!
Pa robustno preprosto mi deluje. Brez kakšnih usb vhodov in tega. Samo klik in bila je luč! :)

gregor ::

S2+, brez nje ne gre :))
imam cca 3,4... tvoja kolekcija je lepša :), manjkajo samo malo bolj žive barvne variante;)



gregor ::

vam FT03 ni všeč?
ni problema, prihaja FT04 ;)

vsak mesec nova FT lučka:D
tokrat veryija z 3x18650

Astrolux FT04 SST-40-P2 3000LM 1000M Long Throw Searching Flashlight 2A Fast Rechargeable Flashlight - 6500K

https://www.banggood.com/Astrolux-FT04-...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&ID=513529&cur_warehouse=CN

Features:

The highest bin Luminus SST-40-P2 LED
Maximum brightness: 3000 lumens ; Maximum distance: 1000 meters(Main at thrower king)
Comes with a quick charging AC Plug; 2A Rechargeable
IPX8 waterproof.
Super heat dissipation design, flashlight heating fast, cautious use, carefully ironing hands.
3x 18650 pointed or semi-pointed batteries are used to ensure the consistency of battery voltage.
High efficiency constant current circuit, constant brightness.

Specification:
Model: FT04
Emitter Type: SST40 P2
Light temperature: 6500K
Light color: Cool white
Max Output: 3000 Lumens
Range: 1000 Meters
Fashion: 7 Modes
Battery Configurations: 3 x 18650 battery (not included)
Switch Type: Clicky
Switch Location: Body side of the flashlight
Material: Aerospace grade aluminium alloy
Lens: Toughened ultra-clear mineral glass with anti-reflective coating
Color: Blue+Black
Weight: 340g (without battery)
Size: 175mm x 65mm x 50mm (length x Head x Body diameter)
60mm (Reflector cup caliber diameter)


http://budgetlightforum.com/node/67871





samo 38 usd :)

Samael ::

gregor je izjavil:

S2+, brez nje ne gre :))
imam cca 3,4... tvoja kolekcija je lepša :), manjkajo samo malo bolj žive barvne variante;)

Mja, samo te ta nove tri barvne so se vedno "navadne" XML2, ki jih imam milijon :P Ko sta pred tem ven prisli XPL HI, se mi ni zdelo vec smiselno se kaksno xml2 kupiti (saj ne, da je sicer kaksna bistvena razlika).

3x18650 FT04 ne bi imel. FT03 sem takoj pograbil, vse kar je 3x18650, 4x18650 ... pa mi je dobro samo za na polico. Dve (Haikelite Trekker in Q8) imam, tako da sem dobil malce feeling okoli tega, ampak ni to zame.

Samael ::

Nadpovprečno impresiven clearance deal za Maeerxu M8 na GB - $14.67
(začetna cena je bila tam okoli 60 USD, v razprodajah & group buyu pa med 35 - 55 USD)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Sold out :)

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Nadpovprečno impresiven clearance deal za Maeerxu M8 na GB - $14.67
(začetna cena je bila tam okoli 60 USD, v razprodajah & group buyu pa med 35 - 55 USD)


Bah..prekasno. SOLD OUT ! 8-)
««
185 / 318
»»