» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
182 / 318
»»

VIP58 ::

koyotee je izjavil:

A ne bi raje FT03 namesto glomazne L6?


FT03 je izrazit thrower, za na blizu pa neuporaben, L6 je pa bolj univerzalna.

@ Tsunami

C8+ SST sem nedavno dobil iz GB v okvari,dela samo na turbo. Preveri ko jo dobiš.
Baterije za L6 - Keeppower 26650 5200mAh (protected) - 12A, ne rabiš magnetov, lotat...
https://eu.nkon.nl/rechargeable/26650/k...
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

matobeli ::

koyotee je izjavil:

A ne bi raje FT03 namesto glomazne L6?


L6 je zakon svetilka, če jo dejansko uporabljaš kot working horse. Velikost prinese pluse in minuse.

Sam če ne rabiš L6, pol ti je dost C8 ;)

Tsunamii ::

VIP58 je izjavil:

koyotee je izjavil:

A ne bi raje FT03 namesto glomazne L6?


FT03 je izrazit thrower, za na blizu pa neuporaben, L6 je pa bolj univerzalna.

@ Tsunami

C8+ SST sem nedavno dobil iz GB v okvari,dela samo na turbo. Preveri ko jo dobiš.
Baterije za L6 - Keeppower 26650 5200mAh (protected) - 12A, ne rabiš magnetov, lotat...
https://eu.nkon.nl/rechargeable/26650/k...


Hvala za opozorilo glede C8+ ! Upam da ti bodo povrnili kupnino?
Tnx za link glede baterije. Tudi sam grem kmalu v nakup L6 ( ko bo kaj v lepi akciji - katero sem zamudil prejsni? mesec :( )
FTO3 bi prisla bolj zame v postev kot za njega. On bo to rabil ( vsaj eno od njih..) za sluzbo. Skladisce..neke masinerije..ter privat.


perci je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Zivjo.

Je kaksna akcija oz koca za Klarus XT12GT ali XT12S ? Kolega bi jo rad kupil.. sam ismam Gtjko in je top!

Za xt12s je koda FXT12S


Hvala za kodo :D Mene osebno mika Klarus XTs .. GTjko imam doma. S je bolj Floodka kot GT.

Drugace res hvala za nasvete. Vcasih podpirate nase lene riti, ki ne gledamo dovolj oz sledimo :D

Tsunamii ::

Ima kdo Convoy M3 XHP70.2 4300LM med nami ? Step-Down me zanima... To je njegova prva ki jo je narocil danes. Jutri bo se C8.

koyotee ::

Pri 4300 lumnih in majhni velikosti bo to kar hitro skočilo na cca 1000.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Tsunamii ::

koyotee je izjavil:

Pri 4300 lumnih in majhni velikosti bo to kar hitro skočilo na cca 1000.


Tudi BLF q8 katero imam..kar hitro padejo lumni .. tak ti je to. Bi bilo prevec lepo da bi drzalo vsaj 30 min :D Kako se obnese L6 glede tega.ker ima kar dober hladilnik na glavi ?

aborko ::

Ker ne spremljam več toliko napredka pri led - a je kaj bistveno boljšega prišlo vn od XML ledic (imam convoy S2+) predvsem z vidika učinkovitosti? Pri celicah vidim, da počasi 21700 pridobivajo na popularnosti (+50% večja kapaciteta glede na 18650) - a obstaja kaj podobnega convoy s2+ na 21700 celice?

Cange ::

Spimpana Retro Železniška Svetilka 12W Semi Sleeper - RŽS-12SS V0.77

Lastnosti:
Matreijal: medenina
Načini: 4W 9ur 400lm, 12W 2.5ure 1500lm, morse, možnost tipkanja-preklapljanja na 39W 3600lm pri vseh načinih
Baterije: Li-ion 5x18650 2000mAh
Teža: 820g
Hlajenje: pasivno V0.77, možnost nadgradnje na aktivno hlajenje 2 x 3cm ventilator
LEDica: 1820N
Dimenzije: V150xŠ85xG45 + parabola G50,fi70 + ročaj V45xŠ80
Svetlobni snop: 1m od stene da 1.5m snop
Sledijo še dodelava do končne uporabne varzije.



Samael ::

LiitoKala lii-500S

Na videz soliden upgrade lii-500 polnilca. No, na prvi pogled še vedno ni prav idealen (še vedno nima vse slote na zaslonu, ampak je potrebno scrollati med njimi, za razliko lii-500 nima 300mA filanja ...), podpira pa dveh slotih 2A filanje. Pa +/- pol ima na drugi strani kot stari lii-500.
Bomo počakali teste :)

http://budgetlightforum.com/node/67412

Samael ::

Cange je izjavil:

Spimpana Retro Železniška Svetilka 12W Semi Sleeper - RŽS-12SS V0.77

Lastnosti:
Matreijal: medenina
Načini: 4W 9ur 400lm, 12W 2.5ure 1500lm, morse, možnost tipkanja-preklapljanja na 39W 3600lm pri vseh načinih
Baterije: Li-ion 5x18650 2000mAh
Teža: 820g
Hlajenje: pasivno V0.77, možnost nadgradnje na aktivno hlajenje 2 x 3cm ventilator
LEDica: 1820N
Dimenzije: V150xŠ85xG45 + parabola G50,fi70 + ročaj V45xŠ80
Svetlobni snop: 1m od stene da 1.5m snop
Sledijo še dodelava do končne uporabne varzije.





Nice.
Težo bi lahko še kar nekaj dol spravil z 26650 baterijo ali pa dvema 21700 za precej podobno kapaciteto (čeprav razumem, da ti je v interesu porabiti to, kar že imaš na voljo - sploh ker velikost ni faktor).

Cange ::

Jup, 6 celic je bilo na razpolago, v svetilko jih je šlo 5. Prozoren šlauf na ročaju "reducira" težo:)

hunter01 ::

Ima kdo izkusnje, kako je če lučko s sabo na avion vzamete? Lahko komplicirajo zaradi Li-Ion baterije? Carry on bag v kabini oz lucko bi imel pri sebi. Npr nitecore EC21 rang na 1x18650 brez rezerve.

Ceprav za powerbank nic ne komplicirajo. Laptop tudi ne.

koyotee ::

Ni panike. Samo vzemi jih s sabo in ne dajaj jih v check in prtljago. Nekje je omejitev 100wh/baterijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Adria: https://www.adria.si/sl/informacije/prt...

Pomoje ne bo panike

Macketina ::

Je normalno da se Convoy H1 CREE XML2 (Natural White 4200k) segreje do točke ko se gladko spečes če jo primeš? Pa mislim da ni bila na največji svetlosti, eno manj, je pa gorela ene 20min.

Samael ::

Na max definitivno! 1000lm že v manj kot petih minutah naredi tubaste Convoyeve lučke vroče ko hudič. Jaz vedno pravim, da te lučke sicer dosežejo to svetilnost, niso pa narejene za dejansko uporabo pri tej svetilnosti (in so posledično novejše napr. Convoy s9, Eagle Eye X2R itd... omejene na bolj realističnih in uporabnih 500lm).

Na 50% svetilnosti pa bolj tko-tko. 500lm pri tej lulčki naj ne bi bilo tako hudo kot opisuješ ampak zna pa vseeno po nekem času kar precej ogreti zgornji del lučke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

aborko je izjavil:

Ker ne spremljam več toliko napredka pri led - a je kaj bistveno boljšega prišlo vn od XML ledic (imam convoy S2+) predvsem z vidika učinkovitosti? Pri celicah vidim, da počasi 21700 pridobivajo na popularnosti (+50% večja kapaciteta glede na 18650) - a obstaja kaj podobnega convoy s2+ na 21700 celice?


Convoy ima (skoraj) vsak dan kaj novega 8-)
S2+ na steroidih (S21A) SST40 in 21700:
https://www.aliexpress.com/item/3302685...

Pa še ista konfiguracija pri C8+ (M21A)
https://www.aliexpress.com/item/3302849...
Too much of everything is just enough.

koyotee ::

Lah bi imeli vsaj še kako stopnjo za nastavitev poleg 0.1%-3%-30%-100%
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

najbolj pomembno je to:

and there is temperature management.

It can control the flashlight temperature not to exceed 55 degrees Celsius,

If the flashlight temperature is below 55 degrees Celsius, it will output full current. If it is above 55 degrees Celsius, it will constantly adjust the current so that the flashlight will not overheat.


lahko bi dali še 50-60% stopnjo

VIP58 ::

Verjetno je tistih 30% z nekim razlogom.
Domnevam da ta stopnja še zagotavlja da se lučka ne pregreva, vse kar je več, se pa začne stepdown.
Ne bi pa škodila ena stopnja vmes, bi se kasneje pregrela.
Too much of everything is just enough.

gregor ::

moja emisar d4 doživi v prvi minuti cca 11 x step down :D
ima pa cca 4000 lm in to je tisto kar šteje :));)

LP

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Verjetno je tistih 30% z nekim razlogom.
Domnevam da ta stopnja še zagotavlja da se lučka ne pregreva, vse kar je več, se pa začne stepdown.
Ne bi pa škodila ena stopnja vmes, bi se kasneje pregrela.

Jaz sem tudi (v kontekstu mojega prejšnjega posta zgoraj) razmišljal v tej smeri. Na 30% je najbrž realistična, long-term varna uporaba te lučke.

Macketina ::

@Samael hvala za info, se pravi čelka na 100% ni dolgo čelka :)

b4d ::

Macketina je izjavil:

@Samael hvala za info, se pravi čelka na 100% ni dolgo čelka :)


Verjetno izpade bolj "tilka"? :D
b4d.sablun.org

gregor ::

Macketina je izjavil:

@Samael hvala za info, se pravi čelka na 100% ni dolgo čelka :)


je še čelka, samo manj sveti ;)

sicer pa to velja tudi za dražje čelke:

Nitecore HC65 Headlamp Review
https://zeroair.wordpress.com/2018/01/2...



LP

gregor ::

čuden link, virus...?

če kdo rabi L6

Promotion Sale From May 28 to June 7.
https://www.banggood.com/Convoy-New-L6-...

zraven dodajo warsun lučko, verjetno bolj boga zadeva, morda za podarit dalje...;)



LP

kumer ::

ali je ta warsun vreden npr 10 usd?
potem pride L6 cca 45 usd, kar je dobra cena

--------------------------

26650 baterije, kaj bi vi sedaj nabavili, po prebranem glede fake LK baterij, ne zaupam več LK...
vi še kupujete LK baterije?
alternativa, pa da ni predraga?

--------------------------

samael, si že dobil FT03, komentar...?

hvala

LP

matobeli ::

Kje p to piše da je gratis lučk zraven?

VIP58 ::

Pod design, imaš drugo vrstico...
Too much of everything is just enough.

matobeli ::

Majkemi da men ne piše nič, sam skladišče in tinta, očitno nisem dost nabavljal :8)

Aja, a prek PCja ali appa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

koyotee ::

Ahhh ce se carina vpici v posiljko boste imeli z darilom same sitnosti :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VIP58 ::

matobeli je izjavil:

Majkemi da men ne piše nič, sam skladišče in tinta, očitno nisem dost nabavljal :8)

Aja, a prek PCja ali appa?



Pri meni je takole na PCju:


Aja, pa poštnino bi moral spremenit na Priority +2 us$
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

gregor ::

Meni isto kaže. - PC

6151 ::

Je morda kakšna koda za dodaten popust za L6?

gregor ::

verjetno ne

so bile pred nekaj časa za cca 45 usd, potem pa kode niso več prijele

Sycroft ::

no jaz sem danes dobil še baterije LK 26650. Dve sta šli takoj v L6 dve pa v polnilec na fast test, ki pa še ni končal (po skoraj 4 urah) - Lii-500? Bolj pa me zanima sledeče, namreč takoj sem opazil da je steklo na svetilki znotraj opraskano... Sicer mislim da ni večje težave - najbrž ne vpliva na nič, pa vseeno se mi zdi šalabajzarija?

 svetilka

svetilka

koyotee ::

Sycroft je izjavil:

no jaz sem danes dobil še baterije LK 26650. Dve sta šli takoj v L6 dve pa v polnilec na fast test, ki pa še ni končal (po skoraj 4 urah) - Lii-500? Bolj pa me zanima sledeče, namreč takoj sem opazil da je steklo na svetilki znotraj opraskano... Sicer mislim da ni večje težave - najbrž ne vpliva na nič, pa vseeno se mi zdi šalabajzarija?

 svetilka

svetilka


Razen tega da grdo zgleda ni panike :) pošlji jim sliko l, par $ ti bojo že nakazali :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Cange ::

Bolečina.
A lahko poveš kakšen premer svetlobnega snopa naredi 1m od stene.

Sycroft ::

na oko, kakšen meter in pol premera cca 1m od stene. vidim pa da se res ne opazi, grem pa probat sreco za kaksen $:)

Aar2rk ::

Kupujem 3 poceni throwy lučke 1x18650, nameraval sem kupiti Convoy C8+ XP-L HI 4200K
Ima kdo kakšno kodo?
In seveda tudi nasvete za druge lučke:))

hvala

matobeli ::

Pomoje bo C8+ najbolj ugodna izbira

gregor ::

Astrolux FT03
https://imgur.com/a/9sq3DVH

Emisar D1S
https://imgur.com/a/JstwT

sta pa obe že dražji od convoy lučke, cca 30 usd

LP

gregor ::

Lumintop FW3A Flashlight Review
https://zeroair.org/2019/06/06/lumintop...

b4d ::

Vceraj sem dobil Lumintop Tool AA 2.0 - belo.

Prva opazanja:
- Barva je bolj taksna mat metalik siva, obcutek kot da bi pilico za nohte drzal
- Praske se ze poznajo
- Na navadne alkalne baterije ni kaj boljsa od Thrunite Ti3, cakam vapcell
- lani sem iskal AAA svetilko, ker se mi je zdela velikost najboljsa, ampak tale je dokaj blizu, majhna, ampak vsaj obcutek imas da nekaj drzis
b4d.sablun.org

kumer ::

BATERIJE...

katero baterijo button top nabavit za blf q8 in kje nabavit?

katero 26650 baterijo priporočate za ft03, kje nabavit?

še vedno ne vem kako je sedaj z LK baterijami, so vse ponaredki?, jih vi še vedno kupujete?

hvala

LP

koyotee ::

Za q8 bilokatere button top
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

kumer: o tem smo že velikorat gvorili.
Informacije, skupaj z linki, imaš v tej temi (v 4 minutah iskanja boš našel - se pa večkrat ponavlja).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

perci ::

katero baterijo button top nabavit za blf q8 in kje nabavit?

Tole in tukaj https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...

Cange ::

Zaključek RŽS-12SS
Svetilka bo ostala gola, če bi to prej vedel bi bolj previdno stripal originalno barvo, posledično bi bil mirror finish. Z zapon lakom je zaščiten samo baker in zdnja stran fasnge, toliko da je čim manjši prenos temerature v notranjost + oksidacija bakra. Svetilka je ojačana, fronta in sredinski del je zacinjen + v kanal je zacinjen 2.5mm2 vodnik, to da tudi bolšo termično prevodnost.
Nova teža svetilke je 840g, temperatura v notranjosti na 12W konstantno je sedaj 42 stopinj (27 sc zunanja, svetilka stacionirana), med gibanjem je seveda temperatura nižja.
Verjetno bom še spremenil "morse mode" v minimalna svetilnost z morse.

Preden sem se polatil te svetilke nisem imel občutka o svetilnosti. Vsestranska svetilka bi sedaj bila 1x Li-Ion 2000mAh+ in ~300lm, reflektor 10-15W z 2x 26500 5000mAh. Čas delovanja 2 uri in več + zraven podatek da je svetilka termično stabilna na teh nastavitvah.
Zaenkrat sem zadovoljen s svetilko, čas bo pokazal kako je vzdržljiva.;)

««
182 / 318
»»