» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
180 / 319
»»

perci ::

Fak, nisem bil pozoren...

Samael ::

Zakaj? A ker dobiš še to reč? Ali ker si jo zgrešil, vrgel ven iz košarice al nekaj in je ne dobiš? :)

Cange ::

RŽS-15SS
Zgodba ne bo dolga, je tik pred tem da sestavim skupaj za testiranje:
Tole ni še speglano:


1. Stikalo z lučko je kompromis:
-Lučka na stikalu bo služila kot indikator polnosti baterije
-Original stikalo je preveliko na notranji strani svetilke in zaseda strateški prostor
-Stikalo z lučko je vpeto v CU pleh, ki bo služil kot ojačitev, svetilka je medeninasta

2. Dvigovalec napetosti je sprva služil za napajanje PC monitorja direktno z akumulatorja od sončne elektrarne.
-Hladilna rebra so skrajšana, doda 1cm prostora
-Moč do 150W
-Modela ne bom zaupal, ker ni čisto primeren za 37V LEDice, kasneje več o tem

3.Predimenzionirani akumulatorski priključki:
-Na drugih baterijah imam iste priključke
-Možnost zunanje baterije
-Vrhunski občutek ko se jih stakne skupaj

4.5x18650 @2000mAh
-Gratis z razbitega laptopa

5. LEDica CREE 1820N:
-Dober izkoristek svetilnost/moč med 10w-20W

Od svetilke bi rad minimum 2 uri delovanja, kar nakazuje druga polovica imena svetilke: 15watov Semi Sleeper. Jasno je da bo potrebna regulacija moči, idej je več, stikalo 2 uri, 3 ure, 4 ure, bolj realno pasivno hlajenje, optimalna in max svetilnost, bo test pokazal kaj se bo dalo. Aktivno hlajenje bo bolj v smislu hlajenja notranjosti svetilke. 15W 1700lm pasivno hlajenje bi bilo odlično..
To je to zaenkrat.

hunter01 ::

Ma te kitajci so res hecni - super duper flashsale, in ko se konca ... spustijo ceno se za par $

VIP58 ::

Danes dobil C8+ SST40, ampak zadeva nekako ne deluje. kakorkoli jo vključim ali preklopim, vedno sveti na turbo.
Edino hitri dvoklik preklopi nižje, en klik vrne na turbo in tam ostane. Zamenjal nekaj baterij, brez razlike.
Ali delam kaj narobe, ali je z lučko kaj narobe?

https://www.gearbest.com/tactical-flash...
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Ta lučka (ki je sicer sam nimam) ima biscotti software in je možno, da je nastavljena na kakšno bolj čudno skupino (zgolj ugibam in upam, da res ni "defektna").

Poglej tule "mode groups" za več informacij: http://budgetlightforum.com/comment/997...



Fajna stvar za nastavitev lučke po lastih željah - če se da človeku ukvarjati s tem ...

VIP58 ::

Hvala Samael,
Probal vsa navodila kar sem jih našel, ampak iz turbo mode je ne spravim.
Verjetno jo bom kar reklamiral...
Too much of everything is just enough.

perci ::

Samael je izjavil:

Zakaj? A ker dobiš še to reč? Ali ker si jo zgrešil, vrgel ven iz košarice al nekaj in je ne dobiš? :)

Ker je nisem vrgel ven in bom dobil še to navlako - ni ekološko.

Samael ::

Mogoče, če boš imel srečo, bodo tudi zapakirali skupaj, pa bo pošiljka zajetnejša in posledično v radarju carinske pošte, pa boš kot dober državljan prispeval tudi državi.

perci ::

Dobr. To me ne moti. Cesarju, kar je cesarjevega. Državo met ni poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gregor ::

nova wubenka ;)
z osram ledico, pozna kdo to zadevo?

http://www.wubenlight.com/product/1040

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

čudno obvestilo za klarus lučke:

http://budgetlightforum.com/node/67289

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

m3k ::

Nekaj lučk iz Gearbest-ove FLASH SALE, s "popustom" večjim od 40%
Nitecore NU05 Multiple Scenarios USB Rechargeable Headlamp - Gray NU05 za 11,86€
Lumintop BLF GT Mini 1200lm Stepless Dimming LED Flashlight - Black Cold White za 36,18€
NITECORE NU10 Rechargeable LED Headlamp - Black za 16,80€
Nitecore TINI CREE XP - G2 S3 LED Keychain Flashlight - Golden za 18,27€
Convoy S2+ LED Flashlight - Pastel Blue za 9,74€
Utorch SFA - 05B Range Finder Rifle Gun Scope Flashlight - Black za 16,98€
...
Folomov A1 18650 / 21700 / 26650 / Li-ion Battery Magnetic USB Charger - Gray 1Pc za 5,69€
.....
Mirko tipka na radirko ////

Samael ::

Hecno, glede na to, da so tu navedene trgovine, ki so prodale daleč največ Klarusovih lučk. Aja, pa banggood, ki je na trg spravil praktično celo kolekcijo Klarusovih lučk, so črkovali napačno (bangood) :P
Mogoče se bo pa katera teh trgovin želela rešiti Klarusove zaloge megapoceni zdaj, ko/če Klarus ni (več) njihov poslovni partner :)

matobeli ::

Še vedno je nagradno vprašanje, kdo je sploh klarusov poslovni partner?

Samael ::

matobeli je izjavil:

Še vedno je nagradno vprašanje, kdo je sploh klarusov poslovni partner?


A zdaj po tanovem?
Pojdi čisto do konca, pa desno. Predzadnji štant.

matobeli ::

Mogoče je pa Klarus novi LL>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

koyotee ::

Verjetno zaradi nespoštovanja MAP :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

To bi bilo kar malo drastično. Brez vseh teh trgovin jih (vsaj ta moment) praktično ni na trgu.
Mogoče delajo pa na lastni prodajni mreži - kot napr. Nitecore, ki prisoten že povsod po Evropi? (tudi v Army shopu v BTCju sem jih videl, ampak cena je ugh...)
Ali pa bodo končali kot Manker, ki dela spodobne lučke, ki jih nihče več ne kupuje, odkar so se umaknili za banggooda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

To je bilo pa hitro. Dva dneva od naročila. Olight S1A Baton lučka. Pa še free velcro patch zraven :p Matr je lepa! Pa mislim, da najmanjša ali pa vsaj ena manjših 14500/AA lučk kar jih imam.
Naj prej povem malce več o tem, zakaj jo sploh predstavljam. S1 serija Olightovih lučk, je serija, ki je navdihnila cel kup kitajskih proizvajalcev lučk ("On The Road", anyone?).
Naj bi bile precej kakovostno narejene, lepo dizajnirane itd ... Ko je Olight S1A (cca tri leta nazaj) prišla ven, je bila najbrž najboljša, vsekakor pa najmočnejša lučka tega formata. Danes se mi v tem kontekstu ne zdi ni nič posebnega. Razen, da je še vedno lepa, domnevno kakovostna in močno sveti. Ledica je stara znanka XML2 (ne moja najljubša izbira), ki pa jo s tir optično lečo naredi najbrž najbolj floody 14500 lučko kar jih imam, kar mi v bistvu ni napačno. Dokaj hladna, bela svetloba.
Aja, pa zraven je Olightova litijeva baterija, ki pa ni polnilna (1,5V).








Bi jo priporočal še komu? Ne! Tudi za to relativno dobro popustniško ceno 30ih eurov (s poštnino) ne.

V zadnjem letu, dveh se je na trgu pojavilo en kup novejših, sodobnejših, cenejših 14500 lučk. Za to ceno dobiš dve Lumintop 2.0 AA tool lučki, super moderno Lumintop EDC05C XHP35 HI + 4x Nichia lučko (cca 31USD s kodo brandLMT na BG-ju ta moment), pa super moderno KLARUS XT1A (če so BG kode še vedno aktivne), pa dve Utorch UT01 lučki, tri običajne Sofirn 14500 lučke (nič posebnega, vendar solidne za ceno), itd...
Nobenega razloga ni, da bi človek dal ta denar za S1A razen če si jo res želi. Meni je všeč, sem si jo želel :) Ne bo pa najbrž nikoli moja najbolj uporabljana 14500 lučka. Zaenkrat je to še vedno UT01, čeprav je letošnje leto precej v znamenu Lumintopa. S pričakovanjem se veselim prihoda obeh, stainless in grafitne, tool 2.0 AA lučk.

gregor ::

Hvala za predstavitev lučke.

Pozabil si še na eno 14500 lučko;):

Wuben E05
https://imgur.com/a/CpcTQUS





v akciji sem jo dobil za 22 usd

všečna lučka, deluje BP

lp

Cange ::

Kalibracija RŽS-15SS
Večrajšni test je postavil več vprašnj kot odgovorov.
1m od stene da 1.55m snop. To se mi dopade, se je pa pojavil generalen eror, ali sploh potrebujem tako svetilnost za tako vrsto snopa. Test je bil narejen med 17.5W in 7.5w korak 2.5W (1700lm in manj), na slikah je vidno da svetilnost pada (slik gozda ne bom dal ker ne prikazuje realne svetilnosti), svetilnosti je dovolj neglede na testirano moč.
Kako pravilo? Kako naprej?
Trenutno sem skalibriran na:
-0.7W svetilka zadovoljiva za hišno uporabo
-2W svetilka, 1m od stene 1.3m snnop + v centru 25cm snop, temu lahko rečem svetilka
-300 lm, 1m od stene 1.1m snop, dobra svetilka z zoom

Cange ::

Svetilka bo tako skalibrirana: stiklao s 3 pozicijami, prva pozicija 2.5ur delovanja, duga pozicija 9 ur delovanja, 3 pozicija potenciometer ;).

Samael ::

koyotee je izjavil:

Verjetno zaradi nespoštovanja MAP :)

Izgleda, da si imel kar prav.

V Convoy store so glede Klarusove objave izjavili:
M.A.P. (Minimum advertised price) is causing such problems. What's your opinion?

perci ::

Ti MAP-i bi itak morali biti prepovedani - omejevanje konkurence.

Samael ::

Kaj pa vem ... to kar ti praviš je lahko dvorezen meč. Kakšne šanse za preživetje pa imaš ti, kot napr. lastnik lokalnega Army shopa, ko recimo Amazon in Walmart v tvoji soseščini pod ceno prodata tisoče teh lučk? Ali pa recimo za minimalno profita, ampak ker je velika masa, ki jo ti kot mali trgovec ne boš nikoli prodal, je tu še vedno računica za njih - ti pa temu ne moreš konkurirati.

Saj razumem tvoj argument, pa tudi za potrošnika je nižja, konkurenčna cena ok. Ni pa ok, ko te walmart in amazon požreta in potem te konkurence, ki jo omenjaš, sploh ni več. (izbral sem tuje gigante, ker je to lažje uporabiti za primer, čeprav je tudi pri nas Mercator to počel).

Okapi ::

Samo te cenovne omejitve postavlja proizvajalec, ne prodajalec. Njemu je v bistvu vseeno, kdo prodaja njegove izdelke.

Samael ::

Okapi je izjavil:

Samo te cenovne omejitve postavlja proizvajalec, ne prodajalec. Njemu je v bistvu vseeno, kdo prodaja njegove izdelke.

Ne povsem. Vzemi za primer Nitecore. Vsi kupujemo njihove lučke s kitajske, britanci pa ne. Ker ima Nitecore tam svojo distribucijsko mrežo, servis itd ... in kitajske trgovine (banggood, gearbest...) ne smejo pošiljati Nitecore izdelkov v UK in tako konkurirati britanskim retailerjem.
Imho. nepravično do britanskega kupca, ampak pač primer, kjer proizvajalec očitno vidi svoj interes v ščitenju interesa britanskih prodajalcev njihovih lučk.

Samael ::

Samael je izjavil:

Saj razumem tvoj argument, pa tudi za potrošnika je nižja, konkurenčna cena ok. Ni pa ok, ko te walmart in amazon požreta in potem te konkurence, ki jo omenjaš, sploh ni več. (izbral sem tuje gigante, ker je to lažje uporabiti za primer, čeprav je tudi pri nas Mercator to počel).

Če razpredam to misel dalje.
V tem primeru z MAP ceno, kjer večji kot konkurenca z dampiško ceno ne morejo zriniti s trga male, proizvajalec zaščiti tudi sebe. Jaz ne vidim to kot omejevanje konkurence, ampak ohranjanje konkurence pri življenju. V nasprotnem primeru se znajdejo v položaju, kot so se znašli slovenski proizvajalci jabolk, mleka itd ... kjer njihov edini kupec Mercator diktira ceno odkupa.
Nižja cena je za nas potrošnike fina, dokler ne ostane na trgu le en trgovec, ki jo potem napihuje to kolikor mu je ljubo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Sopomenka ::

Po predlogu članov matobeli in Samael se oglašam še v tej temi, kjer ste tapravi lučkarji:D

Zaradi neodložljivih obveznosti bom lahko tekel samo še po mraku in, ker sprehajalna pot ni osvetljena, se odločam za nakup priročne svetilke, ki mi bo omogočala razmeroma dobro osvetlitev podlage.

Videl sem da je ponudbe razmeroma veliko, me pa zanima iz prve roke kaj uporabljate in priporočate.
Predvsem si želim nemotečo uporabo (verjetno na glavi, lahko svetilko in da dobro sveti).

Dobil sem predlog za Nitecore NU10, je to najboljša izbira? Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sopomenka ()

perci ::

Nu10 je ok ali pa nu32.

matobeli ::

Lahk pa tudi Convoy H1, je še ročna svetilka obenem.
Sam nevem kako se kaj na glavi dejansko obnese.

perci ::

Pretežko za tect.

Sopomenka ::

Sem naročil NU10. Hvala.

VIP58 ::

matobeli je izjavil:

Lahk pa tudi Convoy H1, je še ročna svetilka obenem.
Sam nevem kako se kaj na glavi dejansko obnese.


Eno pričakujem v kratkem, bom preveril če paše cilinder za 18350 od S2+.
Bi lahko ratala ena taka fina majhna večnamenska lučka.
Lahko jo bom primerjal z NU32 po teži.

Druga opcija, da bo lažja, daš not nekajfire 18650 9000mA baterijo, ki je bistveno lažja :)):))
Too much of everything is just enough.

perci ::

Za podnevi je dobra tudi brez baterije.

VIP58 ::

Sopomenka jo rabi za ponoči...
Too much of everything is just enough.

Samael ::

perci je izjavil:

Nu10 je ok ali pa nu32.

Jaz se pridružujem temu. Nitecore Nu10 je ta moment okoli 17USD na gearbestu in mislim, da bo opravila delo povsem solidno. Če imaš kakšne večje potrebe oz. ti ni težko dati nekaj več, bo pa tudi Nitecore nu32 z "več denarja, več muske" fajna izbira. Ampak te stvari se ob rednih popustih nikakor ne kupuje za polno ceno. Nekaj delujočih kod bi se dalo najti naprimer tu:
http://budgetlightforum.com/node/60338?...
http://budgetlightforum.com/node/52547?...

Večina ostalih čelk, o katerih je tu govora, je na 18650 baterijo, kar pomeni da svetijo preklemansko močno in daleč, ampak so tudi težje, se na maximumu pregrevajo itd ... Mislim, da za sprehode in tek tega ne potrebuješ na glavi. Omenjeni dve zgoraj sta kar prava izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Cange ::

koyotee je izjavil:

Cange je izjavil:

Sneak Peek fasnga za RŽS-15SS



Sm mislu da ma več, pa je "le" ~2500lm?


Min: 2260lm Max: 2560lm pri 37V, pri 25 stopinjah in ~40.4V gre lahko do 4352lm.
Trenutno je naštimano: 4w ~400lm ~9ur, 12W ~1550lm ~2.5ure pasivno hlajeno in na tipko 39W ~3600lm, ne bo aktivnega hlajenja.
PDF LEDice:
https://www.cree.com/led-components/med...

Samael ::

Zadnjič je nekdo spraševal po prilegajočih se silikonskih zaščitnih ovitkih za 18650 baterije, pa sem opazil, da je ta moment na banggoodu malce bolj ugodna cena US$1.34, na gearbestu jih pa 5 dobiš za $5.42 + poštnina. Če komu kaj koristi:



https://www.banggood.com/Keeppower-Desi...
https://www.gearbest.com/battery-cases/...

b4d ::

Luckarji pozdravljeni!

Ogledujem si Lumintop Tool AA 2.0, kje najugodneje dobit zadevo? Kaksna koda? Obstaja kaksen EU dealer, ali pa kdo med vami, ki bi jo dal naprej?

Glede baterij in polnilca, nic nimam, popolnoma sem nov v tem, kaj bi bilo dobro vzeti, kaksne baterije priporocate, verjetno nkon pride v postev? Obstaja kaksen kitajski polnilec da raztura? Litokala?

Vidim da imajo 14500 razlicne kapacitete. Ali je bolje kar navadne NiMH eneloop?

Hvala!
b4d.sablun.org

Samael ::

Boš moral kar s kitajske naročiti :)

Lumintop Tool AA 2.0 s kodo AC18 za $15.56 na banggoodu
Če želiš grafitno ali belo verzijo uporabi kodo FINTA za $18.69

Črna je na linku zgoraj najcenejša, drugi dve pa se dobi ta moment na aliju celo malce ugodneje kot na banggoodu - $16.49

Jah, o polnilcih na vsakih par dni/tednov kakšno rečemo. Ja, liitokala lii-202 (do $7 al nekaj tko) al pa kaj, je simple in poceni, pa čisto ok dela. Če želiš display, več nastavitev itd pa lii-500 (do $18 za adapterjem al nekaj tko). Ali pa tile tanovi poceni Nitecore ... no saj, pobrskaj.

Navadne enelopke bodo delale, vendar bo svetilnost za cca 50% nižja (ampak vseeno povsem solidna in uporabna) kot če bi uporabil litijeve baterije.

Trenutno so najboljše in najprimernejše litijeve (non-high drain) baterije Vapcell 14500 1000mah 3A na aliexpressu (vzemi button top verzijo - par centov več) ali pa na nkonu Keeppower 14500 1000mAh (protected) - 1A (ki naj bi bila enaka baterija, kot je vapcellova, vendar PCBjem) - vseeno je katero vzameš (za eno keeppower boš dobil dve vapcellove).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

b4d ::

Hvala Samael, sem uposteval nasvete, sedaj pa cakat :D
b4d.sablun.org

hunter01 ::

Samael že toliko časa promovira 14500 lučke, da bo zdej pa počasi res treba eno nabavit... :)

Katera ti je No.1 od 14500 (če lahko samo 1 izbereš)?

valdo ::

hunter01 je izjavil:

Samael že toliko časa promovira 14500 lučke, da bo zdej pa počasi res treba eno nabavit... :)

Se strinjam s tem,
ni samo tebe "navlekel"...
Meni bi bolj prav prišel link za baterijo 14500, ker so dokaj redke - ali pa jaz slabo gledam, nkon.eu mogoče?
Lp

perci ::

Samael, a te lahko prosim za AE link do vapcell 14500. Da ne bom kakega sranja nabavil.

Samael ::

@hunter01
Utorch UT01 mi je zelo ljuba. Je pa včasih kar nekaj ljudi poročalo, da na njihovo oz. vsako AA/14500 baterija ne dela. Sam teh težav nisem imel nikoli. Izredno mala, preklemansko veliko output, stranski gumb ... pa tudi cena ni tako zelo visoka (v letu megapopustov se jo je en kratek čas dobilo celo za $10, zdaj se cena suče okoli $17). Za ceno okoli $15 mi je luštna tudi Lumintop Tool AA 2.0 - kaj dosti več pa ne bi dal.

@Perci:
https://www.aliexpress.com/store/produc... (daj v košarico vsaj 2 bateriji, razlika v ceni med 1 in 2 je zgolj minimalna).

Pa nabavi buttontop. Če dela lučka tudi na alkalno/NiMH AA baterijo bo 100% delala na buttontop. Za flattop ni ziher.


@Valdo link, ki sem ga namenil perci-ju zgoraj ali pa mogoče https://eu.nkon.nl/rechargeable/14500-1... (ki pa ni glih poceni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

valdo ::

@Samael, hvala za linke in deljenje izkušenj :)
Lp

WaterBoy ::

Samael je izjavil:

@hunter01
Utorch UT01 mi je zelo ljuba. Je pa včasih kar nekaj ljudi poročalo, da na njihovo oz. vsako AA/14500 baterija ne dela. Sam teh težav nisem imel nikoli. Izredno mala, preklemansko veliko output, stranski gumb ... pa tudi cena ni tako zelo visoka (v letu megapopustov se jo je en kratek čas dobilo celo za $10, zdaj se cena suče okoli $17). Za ceno okoli $15 mi je luštna tudi Lumintop Tool AA 2.0 - kaj dosti več pa ne bi dal.

@Perci:
https://www.aliexpress.com/store/produc... (daj v košarico vsaj 2 bateriji, razlika v ceni med 1 in 2 je zgolj minimalna).

Pa nabavi buttontop. Če dela lučka tudi na alkalno/NiMH AA baterijo bo 100% delala na buttontop. Za flattop ni ziher.


@Valdo link, ki sem ga namenil perci-ju zgoraj ali pa mogoče https://eu.nkon.nl/rechargeable/14500-1... (ki pa ni glih poceni).

Te baterije (https://www.aliexpress.com/item/3295496... nimajo zaščite pred izpraznitvijo? Malo razmišlam v nabavi.

Samael ::

WaterBoy je izjavil:

Samael je izjavil:

@hunter01
Utorch UT01 mi je zelo ljuba. Je pa včasih kar nekaj ljudi poročalo, da na njihovo oz. vsako AA/14500 baterija ne dela. Sam teh težav nisem imel nikoli. Izredno mala, preklemansko veliko output, stranski gumb ... pa tudi cena ni tako zelo visoka (v letu megapopustov se jo je en kratek čas dobilo celo za $10, zdaj se cena suče okoli $17). Za ceno okoli $15 mi je luštna tudi Lumintop Tool AA 2.0 - kaj dosti več pa ne bi dal.

@Perci:
https://www.aliexpress.com/store/produc... (daj v košarico vsaj 2 bateriji, razlika v ceni med 1 in 2 je zgolj minimalna).

Pa nabavi buttontop. Če dela lučka tudi na alkalno/NiMH AA baterijo bo 100% delala na buttontop. Za flattop ni ziher.


@Valdo link, ki sem ga namenil perci-ju zgoraj ali pa mogoče https://eu.nkon.nl/rechargeable/14500-1... (ki pa ni glih poceni).

Te baterije (https://www.aliexpress.com/item/3295496... nimajo zaščite pred izpraznitvijo? Malo razmišlam v nabavi.


Ne, nimajo. Jaz računam na zaščito pri samih lučkah.
Link zgoraj (keeppower-jeve baterije z nkona) pa imajo PCB.

@valdo, yo! :)
««
180 / 319
»»