» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
160 / 320
»»

freezby ::

D4 razprodan po Evropi, mal dvomim, da bo v kratkem kaj popustov. VC4 pa danes 15$

Kateri so pa kaj novejši polnilci? Če je kaj pametnega do 30$, ki bi polnil z nizko močjo AAA in AA, a hkrati da bi normalno polnil tudi 18650 (ločeno seveda)?

koyotee ::

freezby je izjavil:

D4 razprodan po Evropi, mal dvomim, da bo v kratkem kaj popustov. VC4 pa danes 15$

Kateri so pa kaj novejši polnilci? Če je kaj pametnega do 30$, ki bi polnil z nizko močjo AAA in AA, a hkrati da bi normalno polnil tudi 18650 (ločeno seveda)?


Dober polnilec ni poceni.
Jaz imam za NIMH https://eu.nkon.nl/charger/maha-powerex... najboljše kar dobiš.

Za LIION pa xtar wp6 II in xtar vp2. Trenutno nimam nic na 10440 in 14500 tako da manj kot 500ma ne rabim.

Stegni se za SKY-RC MC3000 https://www.skyrc.com/Charger/MC3000_Ch...
Sicer denarnica ti ne bo hvaležna, ti bodo pa baterije :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

...čeprav verjetno v celem življenju ne boš kupil baterij, ki bi opravičili ceno tega polnilca :) Verjetno boš v dvajsetih letih prišparal enih 5 eur al neki na baterijah, ki se bodo filale "kvalitetneje" kot na budget polnilcu :D

Brainstorm ::

17.12.2018 naročil Skilhunt H03 ki je out of stock, vendar še imam upanje in nisem še preklical naročila.
Isti dan naročil pa tudi Utorch C8F, ki je prispela danes, po hitrem testiranju sem izredno navdušen nad njo, ima res dober flood, tudi throw ni slab v primerjavi z Q8, vendar kar hitro papca 18650 baterijo, si bo treba počasi omislit kakšnega Samsunga 21700 40T.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Zanimivo, jst sem 12.12 naročil H03 in je bila odposlana. Ni pa še prišla ampak to nima veze.

gregor ::

Markus55 je izjavil:

Sprašujem vas, ki se spoznate na ročne svetilke, ali je kaka cenejša alternativa svetilki LED Lenser P5R.2?
https://www.svetilke.com/p-serija/led-l...

Sicer imam v izboru tudi LED Lenser P5.2, ampak ta ni akumulatorska. Je pa bolj švoh in precej cenejša.
https://www.svetilke.com/p-serija/led-l...

Hvala.


270 lumnov za 97 EUR, noro...

Poglej malo nazaj po tej temi in več ti bo jasno.

Lp

perci ::

Danes sem videl v army shopu v BTC-ju videl NU30 za 65 orjov. https://www.landing-zone.net/iskanje/ni...

Samael ::

Mi damo pa koliko? NU32 550lm (upgrade od NU30 400lm) preko gearbesta s stalnimi popust kodami $ 23EUR :) Ja med 23 in 65 EUR je pa kar konkretna razlika.

Angleži so v tem primeru depriviligirani, ker za zaradi dogovora z Nitecore UK distributerji, kitajci ne pošiljajo Nitecore lučk v anglijo, no pa tudi nas, pa te ki se ne spoznajo, kar lepo strižejo s temi cenami pri nas.

perci ::

A veš, da nisem tako zelo impresioniran nad NU32. Mislim, med max in high osvetlitvijo je preveč razlike - high mi je premalo. S tem, da na turbo zdrži eno uro, na high pa 17h. Da bi imel pa neko vmesno varianto, ki bi zdržala 4-5 ur pa ni. To bi mi sedlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

koyotee ::

perci je izjavil:

A veš, da nisem tako zelo impresioniran nad NU32. Mislim, med max in high osvetlitvijo je preveč razlike - high mi je premalo. S tem, da na turbo zdrži eno uro, na high pa 17h. Da bi imel pa neko vmesno varianto, ki bi zdržala 4-5 ur pa ni. To bi mi sedlo.


Reprogramiraj driver :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

A v assemblerju? :) prek usbja?

Aar2rk ::

Brainstorm je izjavil:

17.12.2018 naročil Skilhunt H03 ki je out of stock, vendar še imam upanje in nisem še preklical naročila.
Isti dan naročil pa tudi Utorch C8F, ki je prispela danes, po hitrem testiranju sem izredno navdušen nad njo, ima res dober flood, tudi throw ni slab v primerjavi z Q8, vendar kar hitro papca 18650 baterijo, si bo treba počasi omislit kakšnega Samsunga 21700 40T.


Jaz sem naročil Q8 28.11.18, včeraj sem jim pisal in so mi danes prijazno odgovorili, da lahko vrnejo denar, si najdem menjavo, ali pa počakam do 11.1.19, ko naj bi dobili nove. V glavnem, kar hitri in prijazni in s konkretnimi rešitvami in datumi. Probaj.

Tsunamii ::

Brainstorm je izjavil:

17.12.2018 naročil Skilhunt H03 ki je out of stock, vendar še imam upanje in nisem še preklical naročila.
Isti dan naročil pa tudi Utorch C8F, ki je prispela danes, po hitrem testiranju sem izredno navdušen nad njo, ima res dober flood, tudi throw ni slab v primerjavi z Q8, vendar kar hitro papca 18650 baterijo, si bo treba počasi omislit kakšnega Samsunga 21700 40T.


Koliko si dal za Utorch C8F ? Zdaj vidim da je flash sale => 29€+2€ postnine. Zgleda taka prirocna floodka.

Samael ::

gregor je izjavil:

se zgodi ;)

včeraj sem dobil F1, na poti pa je še cca 4,5 lučk:
convoy c8+
f1
tool aaa
in kar me najbolj zanima
FF ROT66
...

A si ziher, da ni AA?
Saj vem, da obstaja tudi tool AAA (jo imam), ampak najbrž ti je tu podzavest zaigrala (zanikanje, potlačitev) medtem, ko si v resnici mislil Tool AA:

Brainstorm ::

@Tsunamii

Utorch C8F je bila 27.92 usd skupaj s poštnino.

FireSnake ::

Eden na bolhi prodaja F1.
Vprašal sem ga, koliko jo ceni, glede na to, da se jo da dobiti za 11€

Odgovor je bil:
- 40€
- 45€ skupaj z 18650 baterijo

:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gregor ::

Samael je izjavil:

gregor je izjavil:

se zgodi ;)

včeraj sem dobil F1, na poti pa je še cca 4,5 lučk:
convoy c8+
f1
tool aaa
in kar me najbolj zanima
FF ROT66
...

A si ziher, da ni AA?
Saj vem, da obstaja tudi tool AAA (jo imam), ampak najbrž ti je tu podzavest zaigrala (zanikanje, potlačitev) medtem, ko si v resnici mislil Tool AA:



imaš prav :D



https://www.banggood.com/Lumintop-Tool-...

gregor ::

Brainstorm je izjavil:

@Tsunamii

Utorch C8F je bila 27.92 usd skupaj s poštnino.


z to kodo dobiš 4 usd popusta:



morda je še kakšna boljša koda, ne vem...
koda za 25 usd več ne deluje

LP

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

Brainstorm je izjavil:

@Tsunamii

Utorch C8F je bila 27.92 usd skupaj s poštnino.


z to kodo dobiš 4 usd popusta:



morda je še kakšna boljša koda, ne vem...
koda za 25 usd več ne deluje

LP


Hvala. Skoda, ker sem falil 25$ ceno..prepustimo se. Letos je v planu kar nekaj lučk še, če bodo primerne cene.

gregor ::

bom na blf vprašal če lahko spet aktivirajo 25 usd ceno
+ poštnina...
LP

kumer ::

kakšno je vaše mnenje o:
https://www.banggood.com/NITECORE-UMS2-...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN


MLPXU - 18.99

https://www.banggood.com/NITECORE-USB-B...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN


MTKZH - 24.99

kode ne vem če delujejo, nisem probal...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

freezby ::

Bom kar Nitcore D4 vzel oz. pazil, če bo za kak evro cenejša.
Od soseda dobil enga starega za prvo silo za NiMh. Pač moja dva sta šla rakom žvižgat za praznike. Imam kar nekaj teh polnilnih AA in AAA ter tudi C zaradi raznih otroških igrač. Sam sem si pa nabavil nekaj 18650 stvari. Sicer je kar nekaj baterij pri hiši, a v celicah s pripadajočimi polnilci.

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

bom na blf vprašal če lahko spet aktivirajo 25 usd ceno
+ poštnina...
LP


Hvali ti Gregor ! :D

matobeli ::

Dej si naredi uslugo pa ne vzet D4.

Nevem a ga kdo dejansko tukaj sploh uporablja (razen mene) ampak zadeva je mehansko čisti jajc.

-ob polnjenju 18650 celic se tabi radi malo upognejo navzven, ker je fedr kar močen
-zaradi odblike ležišč je možno polnit samo eno 26650 baterijo (ene baje celo 2 pašeta)
-ker imajo vsi tabi bunkice postavljene v višini primerni za 18650 baterije je polnenje AAA velikosti pravi pain, moraš jih ujet v zraku, kar pomeni da samo malo rukneš polnilec in zgubijo kontakt.

Kar se tiče D4 električno nimam nobene pripombe, dela tipitopi, zgleda moderno, ekran je lep... Nek Lii-500 zgleda kot drvarnica.

Tsunamii ::

Kaskno mnenje imate o Liitokala 500 ? Kdor ga ima seveda.
Mamljiv je tudi MH-C9000 v kolikor odtehta svojo ceno..

freezby ::

@matobeli
ajd pa ne ;-) Vidim, da sem zabredel ... xtar potem, če se bodo pa polnilne potem kopičile, potem pa še kaj naprej.

in ko sem že tukaj - omenjena je zgoraj čelka NU30. Še kakšen podoben predlog?
Glavni namen za na bučo med kolesarjenjem, predvsem jutranjim v megli, oblaku. Da sam nekaj vidim in da ne slepim nasproti vozečih avtomobilov.

matobeli ::

V službi uporabljam lii-500.

Mnenje imam dobro, vsaj v primerjavi z D4, ni sicer tako lepega dizajna kot Nitecore produkti, LCD ekran je slabše viden.

Me pa mika tale novi UMS4, so dodali dolžino za 21700 baterije, in dejstvo da se polne iz micro USB ja zame pomeni da mi ni treba imet še enega bricka na mizi.

Pa preverjeno pašejo 2x 26650 bateriji. Samo še podatek o minimalnem toku in fizični postavitvi AAA batrij moram izkopat pa bo to verjetno moj naslednji polnilec ker v družino prihaja 21700 velikost :)

freezby je izjavil:

xtar potem


preveri zadeve, nikjer nisem rekel da xtar pa vse kljukce dobi.

Zelo malo ljudi testira zadeve kot so postavitev AAA baterij in več komadov debelih baterij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Tsunamii ::

matobeli je izjavil:

V službi uporabljam lii-500.

Mnenje imam dobro, vsaj v primerjavi z D4, ni sicer tako lepega dizajna kot Nitecore produkti, LCD ekran je slabše viden.

Me pa mika tale novi UMS4, so dodali dolžino za 21700 baterije, in dejstvo da se polne iz micro USB ja zame pomeni da mi ni treba imet še enega bricka na mizi.

Pa preverjeno pašejo 2x 26650 bateriji. Samo še podatek o minimalnem toku in fizični postavitvi AAA batrij moram izkopat pa bo to verjetno moj naslednji polnilec ker v družino prihaja 21700 velikost :)

freezby je izjavil:

xtar potem


preveri zadeve, nikjer nisem rekel da xtar pa vse kljukce dobi.

Zelo malo ljudi testira zadeve kot so postavitev AAA baterij in več komadov debelih baterij.


Hvala za odgovor.
SAm kaj lii-500 ne podpira 21700 baterij ?

matobeli ::

Huh. V resnici podpira. Ni imel napisano v specih ampak zgleda da podpira
https://www.fasttech.com/forums/3730504...

Deluje pa koda za Nitecore UMS2 (2-slot) polnilec, poštnine je še za dober dolar. Za torej nekih 18EUR sploh ni slab nakup.

matobeli ::

Eh, sem kar vzel. 17.86eur.

A kdo kupi Nitecore D4 za 1/2 cene novega iz kitajske? >:D

Drugače ga bom moral na bolhi prodat. Za 30eur najmanj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Tsunamii ::

matobeli je izjavil:

Huh. V resnici podpira. Ni imel napisano v specih ampak zgleda da podpira
https://www.fasttech.com/forums/3730504...

Deluje pa koda za Nitecore UMS2 (2-slot) polnilec, poštnine je še za dober dolar. Za torej nekih 18EUR sploh ni slab nakup.


Oho UMS2 - 4 : Up to 3000mAh charging speed in a single slot. Hah a si nor ? Ne unici to baterije na dolgi rok..ali je zanemarljivo ? Sicer pa dobrodoslo, ko se ti mudi oz imas tono baterij :))

Samael ::

Tsunamii je izjavil:


SAm kaj lii-500 ne podpira 21700 baterij ?

Jih podpira, ampak ta format ni napisan, ker je ta format baterij novejši kot specifikacija polnilca. Na novih Lii-100/202 embalažah so jih že dodali.
Edini liitokalin polnilec, za katerega vem, da je slot za xx700 baterije prekratek je Lii-260 (v Lii-300 so to popravili).


NITECORE UMS2 za omenjeno ceno (s kuponom) mi deluje preklemansko dober.
Če ne bi imel že toliko drugih, bi bila UMS2/UMS4 moj prvi izbor danes.

@Tsunamii 3000mAh charging speed je smiselno za 26500 baterijo. Karkoli druzga jaz ne bi filal na to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Tsunamii je izjavil:


SAm kaj lii-500 ne podpira 21700 baterij ?

Jih podpira, ampak ta format ni napisan, ker je ta format baterij novejši kot specifikacija polnilca. Na novih Lii-100/202 embalažah so jih že dodali.
Edini liitokalin polnilec, za katerega vem, da je slot za xx700 baterije prekratek je Lii-260 (v Lii-300 so to popravili).


NITECORE UMS2 za omenjeno ceno (s kuponom) mi deluje preklemansko dober.
Če ne bi imel že toliko drugih, bi bila UMS2/UMS4 moj prvi izbor danes.


Super da jih podpira, ker imam Lii500 ;)
Ce bi bil na zalogi UMS4 bi ga vzel s tem kuponom/popustom.

matobeli ::

INR21700-30T in 26650 5Ah 50A nimajo nekih hudih težav z 3A polnjenjem.

Sploh za prvo bom uporabljal QC ker je "življensko" pomembno da se hit nafila.

Tsunamii ::

matobeli je izjavil:

INR21700-30T in 26650 5Ah 50A nimajo nekih hudih težav z 3A polnjenjem.

Sploh za prvo bom uporabljal QC ker je "življensko" pomembno da se hit nafila.


ZTo imas pa rpav ja..drugače traja tudi cela vecnost :))

Samael ::

matobeli je izjavil:

Pa preverjeno pašejo 2x 26650 bateriji. Samo še podatek o minimalnem toku in fizični postavitvi AAA batrij moram izkopat pa bo to verjetno moj naslednji polnilec ker v družino prihaja 21700 velikost :

https://flashlight.nitecore.com/product...

Tabela v pdf-ju pravi 300mAh - 2000mAh (3000mAh QC3)
Meni se zdi super.
Nisem pa gledal, ce ima discharge test analyzing function. Kar smesno je, da to najdemo na skoraj vsakem budget polnilcu z LCDjem, ne pa na Nitecore polnilcih (ceprav vecima tega ljudje ne rabimo, al ajde ... ko je baterija enkrat stara je koristno vedeti, koliko kapacitete se drzi).

matobeli ::

Ma nima discharge testa ker so totalno smotani. Ima nek batery health opcijo pa ima "obuditev od mrtvih" kar tudi pride občasno prav (nič se zgražat!:p)

Ko pride napišem kaj lepega, ali, upam čim manj, slabega.

gregor ::

če prav razumem ta dva NC polnilca nimata napajalnika zraven, samo usb kabel
torej moram potem uporabit napajalnik od kakega telefona
škoda, če bi imela polnilec, bi nabavil ;)
LP

matobeli ::

Mah, edin če bi dali QC 3.0 z 4 porti zraven. Un na eno luknjo ni vreden prostora ki ga jemlje v vtičnici. :P

Dimnik ::

matobeli je izjavil:

Dej si naredi uslugo pa ne vzet D4.

Nevem a ga kdo dejansko tukaj sploh uporablja (razen mene) ampak zadeva je mehansko čisti jajc.

-ob polnjenju 18650 celic se tabi radi malo upognejo navzven, ker je fedr kar močen
-zaradi odblike ležišč je možno polnit samo eno 26650 baterijo (ene baje celo 2 pašeta)
-ker imajo vsi tabi bunkice postavljene v višini primerni za 18650 baterije je polnenje AAA velikosti pravi pain, moraš jih ujet v zraku, kar pomeni da samo malo rukneš polnilec in zgubijo kontakt.

Kar se tiče D4 električno nimam nobene pripombe, dela tipitopi, zgleda moderno, ekran je lep... Nek Lii-500 zgleda kot drvarnica.


Ga mam jaz, ma za mojih par baterij je super....

Daj mi na privat napiši za d4 ceno, rabim enga za darilo.

gregor ::

Tsunamii je izjavil:

gregor je izjavil:

bom na blf vprašal če lahko spet aktivirajo 25 usd ceno
+ poštnina...
LP


Hvali ti Gregor ! :D


Sorry, only 28.99 coupon code availaible now.

I'll try to get new code on next week

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

gregor je izjavil:

bom na blf vprašal če lahko spet aktivirajo 25 usd ceno
+ poštnina...
LP


Hvali ti Gregor ! :D


Sorry, only 28.99 coupon code availaible now.

I'll try to get new code on next week

Se ne mudi. Hvala ti, ker si vprasal. Ko bo..bo 8-)

Aar2rk ::

NITECORE UMS4 je označen In stock, ampak hkrati In stock Alert, ne Add to cart, tako da si le na čakalni listi in se kode še ne da vtipkat. Je pa to končno spet en polnilec, v katerega gresta vsaj 2 D NiMH bateriji.

Ampak če prav razumem, so prestavili odgovornost za jakost polnjenja na uporabnika, ker moraš priklapljati na različne adapterje, QC ali ne (oba 2A?), in če priklopiš na QC, potem sploh nimaš druge opcije kot QC na 3000mA? A prav razumem?
In tisti V gumb omogoča le različne info, ne pa lastnega nadzora, kako polni, ta del je avtomatičen? In C gumb je za kaj?

Aja, saj je Samael že dal link in na Nitecorovi strani je tudi ta del prikazan (na banggoodovi so pa to spustili), C za ročni nadzor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

VIP58 ::

Polnilci z štirimi polnilnimi mesti in z USB 2A napajalnikom ne zmorejo polniti štirih baterij z 1A na celico. Probal z Lii402, doseže največ 700 mA, ko se pregreje pa pade na 500 mA.
Zato sedaj kupujem samo polnilce z 12v napajalnikom. Za manjše polnilce 1 ali 2 polnilna mesta je USB ok.
Za NiMH baterije uporabljam Opus BT-C700, za liion pa Lii500.
Too much of everything is just enough.

matobeli ::

Bullcrap.

Tale Nitecore ima 9V/2A ki ga potegne iz QC2 chargerja.

gregor ::

Kateri napajalnik bi bil torej primeren za UMS4?
___________

Moja prva 14500 lučka, Wuben E05:









Več slik pa tukaj:

https://imgur.com/a/CpcTQUS

VIP58 ::

@matobeli

9v/2A ali 5v/2A ni isto, 9v/2A mora brez težav furat polnilc z 4x1A
Too much of everything is just enough.

gregor ::

Očitno nova verzija Convoy L2

Black Convoy L2 CREE XHP50.2 LED, DTP copper plate, ar-coated glass lens, 2400lm

https://www.aliexpress.com/store/produc...



LP

kumer ::

Zaščitene 18650 baterije.

Ali je to dobra izbira:

https://www.aliexpress.com/item/2PCS-lo...

oz se dobi še kje ceneje. Se mi ne mudi, vem da traja cca 2 meseca da pridejo.

Katero 26650 zaščiteno baterijo priporočate, in katero verzijo L6 lučke bi vi nabavili?

LP

matobeli ::

VIP58 je izjavil:

@matobeli

9v/2A ali 5v/2A ni isto, 9v/2A mora brez težav furat polnilc z 4x1A


Jasno da ni, piše na specih polnilca da rabi 18W za 4x1A.

Uf, sem se že ustrašil, ampak ni panike, najcenejši je pod 4USD in to brez flashsale ali kupona.

S čim sploh polnete moderne smart telefone, ne mi rečt da je QC še vednno neka španska vas in večina uporabljate priložene?

@gregor
Katerkoli Qualcomm QC 2.0 ali višji bi moral delat. Jaz imam dobre izkušnje z Blitzwolf, ampak so trenutno vsi "dragi". Go,comma je tudi baje OK, Aukey je že priznana firma in bi sploh moral bit OK, jih je pa na stotine.
««
160 / 320
»»