» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
157 / 318
»»

Brainstorm ::

Baterija je pa res bolj boga, kok dolgo sploh sveti na turbo, ima stepdown na high?
Bolj vzdržjiv je že skilhunt H03, nima pa rdeče ledike.:(

Zgodovina sprememb…

radenska10 ::

Pozdravljeni,
par strani nazaj sem bral o baterijah za F1 lučko...ali je zanjo kaj pomembno ali je protected ali ne? Ali je to za bolj požrešne lučke?

Samael ::

Sam izberem Nitecore NU32 anytime nad Skilhunt H03. Je preprosto popolno dizajnirana, z dodatno high CRI ledico, dodatno rdečo ledico, brez PWM-ja (pulziranja), itd ... Lučkarski 1000lm turbo na vroči čelki me ne impresionira - oz. si sam niti ne želim tega. Če imajo te casual čelke v decatlonu, hervisu, itd... max nekih 40lm, mi je 150lm in videti cca 70m pred seboj realistično več kot dovolj za nositi na glavi :)

@radenska10
Vseeno je katero baterijo vzameš, obe delata OK, je pa dizajn lučke bolj primeren za unprotected baterijo. Od kakšnih osmih, ki sem jih raztalal jih vsaj pol sprva ni delalo na daljšo protected baterijo. Ko malce priviješ sveder (par sekund dela) na repu, dela lučka brez problema. Pa nisem edini z te teme, ki je moral to narediti. Je pa zoprno, če človek tega ne ve in misli, da ima defektno lučko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

~Panter~ ::

Naročena Nitecore Nu32 :) hvala za nasvete!
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

perci ::

Tudi jaz eno za v zbirko :).

Vaseer ::

Rabim predlog(e) za lučko za otroka (2 leti). Ja, mogoče je še zgodaj, ampak se navdušuje nad lučkami, ki jih imam. Mala in jaz sva vesela, ko se sveti, moja pa me postrani gleda, ker "širim norijo" na otroka :)
Verjetno nekaj na AA-jke (mogoče AAA?) in da ni premočno, ko posveti (sebi ali drugemu) v oči.
Nagledano imam Zenflare F2, zbiram pa tudi druge predloge.

Kakšne vrednosti (LM, ...) so nevarne za svetenje v oči? Seveda bom poleg, ko bo lučka v uporabi, ampak ziher je ziher.

Samael ::

Tole spodaj je lučka, ki jo je zadnje čase kar nekaj lučkarjev kupilo za otroka. Je skorajda neuničjiva, ne premočna, z recimo temu očem prijaznim outputom.
Dela na običajno/alkalne/NiMH AAA baterijo.
Edini pomislek, ki ga imam tu, je velikost - 2 let star otrok bi jo lahko pogoltnil. Pri Zanflare F2 tega problema ne bo (je kar konkretne velikosti) je pa spet problem 200lm / strobe - za oči tako starega (oz. mladega) otroka. Mogoče bi gledal kaj v smisli 1x AA, brez strobe?

Samael je izjavil:

Mimogrede, mini High 94 CRI BLF Sofirn C01 AAA lučka za 6.5USD je ta moment na aliju na voljo. Če jo bo kdo kupil, jo daj v košarico, ampak ne plačaj (izberi "Other payment methods", kar pomeni, da bo nakup ostal ampak ne bo še plačan) in kontaktiraj trgovca in povej, da si z BLF foruma, da prilagodi ceno. Mislim, da bi to moralo zadoščati, ker ni bil klasičen group buy, ampak so zbirali imena zgolj, da so videli če je dovolj interesa, da gredo v to.

Ne gre za klasično BLF "the more - the marrier" lučko in ne pričakuj kakšnega posebnega outputa. Njena posebnost je fantastična HIGH CRI Yuji 5mm ledica - zadnja tega tipa (sofirn jih je kupil kolikor se je pač dalo, zdaj so pa discontinued).


Design goals for a high CRI 5mm twisty AAA flashlight
- true unicorn light: fantastic value because of high quality and low price
- high reliability based on robust design (design goal: as bomb-proof and torture-proof as Fenix E01)
- preferably "fully potted electronics driver board" (similar to Fenix E01 )
- high-CRI output (thanks to the Yuji 5mm LEDs)
- small (71 mm x 14.2 mm)
- light-weight
- cheap (Sofirn stated 6 USD)
- constant-current
- no (visible) pwm flickering
- simple operation (single mode
- preferably true battery vampire which also works with on a drained battery with a voltage lower that 0.9 Volts
- long runtime (first regulated, and with depleted battery also long unregulated runtime) (design goal is at least the runtime of a Fenix E01)
- waterproof (IPX8)
- tailstand capability
- runs on plain AAA batteries (alkaline, NiMH, or L92 lithium primaries)
- preferably a polished aluminum reflector for at least some throw to increase to usefulness of the ~10 lumen light output

BLF tema: http://budgetlightforum.com/node/61138

V kontekstu svetlobe ni za pričakovati nek hud output. Tu jo mnogo malih lučk nese. Je bolj lučka za na ključe, popolna recimo če v temi iščeš ključe (tu HIGH CRI pride do izraza :-), bereš knjigo v šotoru, itd.
Nekaj, kar nihče tu v resnici ne rabi, je pa za 6,50 USD luštno imeti :P

Samael ::

Kaj meniš pa o Nitecore TUBE? Ob različnih barvah, ki so na voljo, dveh stopnjah svetenja, oblike ... bi znalo biti dokaj atraktivno za otroka? Pa tudi nekaj draga ni.
Max 45lm - to sveti že kar konkretno, ampak vseeno ne nekaj hudega.
Mogoče je problem spet velikost (premajhna) razen, če daš kakšen "cof" za ključe na obesek al nekaj :)

Samael ::

Dve lumintop AAA "mravljici" skupaj v košari s kodo 2ndlum $12.95 (na voljo 300 kosov)

Lumintop EDC01 XP-G3(R5) 120LM

gregor ::

Tale lumnitop je primerna tudi kot darilo. Je pa res, da je za to že malo prepozno, težko bo prišla pred božičkom...:'(

Ko smo že pri božičku, tale kombinacija je zanimiva :D

https://www.banggood.com/Astroluxandnbs...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&akmClientCountry=DE&akmClientCountry=DE&ID=554453228&cur_warehouse=CN

matobeli ::

Samael je izjavil:

Kaj meniš pa o Nitecore TUBE? Ob različnih barvah, ki so na voljo, dveh stopnjah svetenja, oblike ... bi znalo biti dokaj atraktivno za otroka? Pa tudi nekaj draga ni.
Max 45lm - to sveti že kar konkretno, ampak vseeno ne nekaj hudega.
Mogoče je problem spet velikost (premajhna) razen, če daš kakšen "cof" za ključe na obesek al nekaj :)


Moj je imel raje eno reklamno na gumbne baterije, vsaj 7000K in svetilnosti 20lm.

Ker mu jo je poklonil dedek.

Zdej ga odvajam z BLF A6 (4yo). Še vedno ni nevarna za oči, je pa ugotovil da ni prijetno.

perci ::

kaj je to 4yo?

matobeli ::

4 years old :))

Moj otrok, ne lučka.

perci ::

ampak a6 je ful mocna lucka, kako to mislis, da ni nevarna za oci?

matobeli ::

V resnic ni nevarna v smislu da bi trajno poškodovala, razn če bi si res dolgo časa svetil v uč, kar pa bi bilo ekstremno neprijetno. Un laserček iz štanta na morju je bolj nevaren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

Jaz sem mislil, da se zajebavaš.
Verjetno je ugotovil, da jo tudi držati v roki na max (za cca 20W vročine) prav dolgo ni prijetno...

matobeli ::

Ne ni prišel tako deleč. Itak je zoprno svetit na blizu s tako veliko svetilnostjo in si zmanjša.
Sem pa vedno zelo blizu ko ima to v rokah, da ne bo pomote :P

gregor ::

tole mu nabavi in bo mir ;)

BLF GT

https://imgur.com/a/LJWHM





če pa je morda pretežka za male rokice pa tole :D:

https://imgur.com/a/dC4Un8U



LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

matobeli ::

Najprej pride še L6, da se navadi dveh knofov. Baby steps.

gregor ::

tudi dobra izbira, ko bo star 10 let bo imel že 238 lučk :))

sicer pa je mene v zadnjem mesecu spet zgrabila lučkomanija in sem naročil cca 5 lučk, celo poletje in jesen pa niti ene
imate tudi vi hladno topla obdobja :D

firbec ::

meni je pa najbolj pomembno, da je tepih nazaj.
gregor, nekateri celo zlorabljajo tvoj tepih v prodajne namene, si to vedel ???

https://www.gumtree.co.za/a-camping-gea...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: firbec ()

perci ::

Jst sproti naročam, nimam pavz niti nakupovalnih mrzlic. Je fajn, ko non stop neki paketki hodijo.

Furbo ::

Vaseer je izjavil:

Rabim predlog(e) za lučko za otroka (2 leti). Ja, mogoče je še zgodaj, ampak se navdušuje nad lučkami, ki jih imam. Mala in jaz sva vesela, ko se sveti, moja pa me postrani gleda, ker "širim norijo" na otroka :)
Verjetno nekaj na AA-jke (mogoče AAA?) in da ni premočno, ko posveti (sebi ali drugemu) v oči.
Nagledano imam Zenflare F2, zbiram pa tudi druge predloge.

Kakšne vrednosti (LM, ...) so nevarne za svetenje v oči? Seveda bom poleg, ko bo lučka v uporabi, ampak ziher je ziher.

Vsaka je dobra, samo gumbi morajo biti dovolj mehki, da jih lahko sploh vklopi.

Mene so tudi postrani gledali, vse do žledoloma. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koyotee ::

Nazadnje sem dobil blf gt tam spomladi :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

priden. jst sem dans narocu skillhunt celko. spet.

koyotee ::

perci je izjavil:

priden. jst sem dans narocu skillhunt celko. spet.


4 čelke mam zadosti :)) ali pa tudi ne ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Pa sej jih pospravis v omaro in rabis pol nove.

koyotee ::

perci je izjavil:

Pa sej jih pospravis v omaro in rabis pol nove.


Men se zdi da bo treba prej novo omaro :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

firbec je izjavil:

meni je pa najbolj pomembno, da je tepih nazaj.
gregor, nekateri celo zlorabljajo tvoj tepih v prodajne namene, si to vedel ???

https://www.gumtree.co.za/a-camping-gea...


ne morem verjet, moj tepih v spletni trgovini :))
odlično si tole našel, bom sedaj zahteval provizijo od vsake prodane lučke ;)

sicer pa ima danes @tomson kodo za:

https://slo-tech.com/forum/t719943/p614...

oz
https://www.gearbest.com/led-flashlight...
Xmas-an iz 14€ na 10€

meni je bankart javil 10,80 eur

lepo, vedno več F1 v kolekciji :D

LP

j4nm4n ::

Jaz sem tudi naročil F1 za 10,8 EUR :)
Tako hypate te svetilke, da se zdi nujna oprema, čeprav nevem zakaj točno bi jo uporabljal :) hehe
Zakaj rabite vi par kosov svetilk, razen tega da stojijo v omari? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: j4nm4n ()

koyotee ::

j4nm4n je izjavil:

Jaz sem tudi naročil F1 za 10,8 EUR :)
Tako hypate te svetilke, da se zdi nujna oprema, čeprav nevem zakaj točno bi jo uporabljal :) hehe
Zakaj rabite vi par kosov svetilk, razen tega da stojijo v omari? :D


Z nečega moram tut prah brisat :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

schrack ::

koyotee je izjavil:

~Panter~ je izjavil:

Lep pozdrav.
Sem nov v svetu lučkarstva, trenutno čakam zanflare f1.
Vem da je tale tema namenjena ročnim lučkam, me pa vseeno zanima, kaj bi mi priporočali za naglavno, čelno lučko?
Ne potrebujem da mi sveti daleč, se pravi ne throw ampak bol floody lučko. In da je nakaj v rangu 15, max 20€
Za nočne pohode po bližnji gmajni :) Trenutno imam eno lučko iz dekatlona, ki pa ni kaj preveč močna ...


Nitecore NU32 - https://m.gearbest.com/headlights/pp_00...
Price: $ 25.99
Coupon code: FIN45


Očitno sem zamudil za 25,99$, trenutno je 27,80$ in 3,38$ poštnine s kodo FIN47. Je še kakšna ugodnejša varianta?

gregor ::

koyotee je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

Jaz sem tudi naročil F1 za 10,8 EUR :)
Tako hypate te svetilke, da se zdi nujna oprema, čeprav nevem zakaj točno bi jo uporabljal :) hehe
Zakaj rabite vi par kosov svetilk, razen tega da stojijo v omari? :D


Z nečega moram tut prah brisat :))


omara je že premajhna, bo potrebno naredit še kje drugje prostor, pod posteljo ;)

j4nm4n še to, upam, da nisi spregledal, da ta lučka rabi 18650 baterije, torej pozabi na AA, AAA ipd...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

j4nm4n ::

Nisem spregledal. Saj jo lahko polnim preko kabla direkt preko svetilke, ki je hkrati polnilec?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: j4nm4n ()

perci ::

lahko, ampak moras kupit se baterijo, ker je ni zraven

hunter01 ::

Torej ... :) Moja glavna thrower svetilka SMALL SUN ZY-T13 je dobila novega lastnika. Posledično iščem novo - močnejšo seveda. Budget je nekje v rangu 50€-60€ s poštnino/DDV. Prvotni namen je predvsem za kakšna jadranja in iskanje boj ponoči :) Drugi razlog je seveda enak kot pri večini tukaj ... why not? :)

Kandidati?
Ena je zagotovo Convoy L6,
Drugo ste že pred časom predlagali BLF Q8 - ali je primerna, glede na namen (iskanje boj na daljavo?) - je pa še vedno 46$ s kodo - kar je ugodno in pa če primerjam throw na teh dveh ni bistvene razlike. L6: 200-500meters / Q8: throw range up to 492 yards (cca 450m)?

Ostali kandidati?

perci ::

Glasujem za L6.

hunter01 ::

perci je izjavil:

Glasujem za L6.


Ker se mi ne mudi z nakupom in ker sem zasledil, da si naročil Q8, me zelo zanima tvoje mnenje in primerjava. Tako, da ko dobiš Q8 bom zelo vesel, če svoje mnenje podaš tukaj :) Sploh, ker si tudi sam L6 za podoben namen uporabljal.

koyotee ::

Emisar D1S
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Tudi glas za L6 - če jo ne boš prav dosti naokoli prenašal, sicer raje katero Klarusovih throwerk. Bo bolj 'all around' lučka s še vedno velikim dometom.
Imho. je veliko teh luck fajn imeti samo ce jih obcodujes na polici ali pa ce so vedno na isti lokaciji (avto, barka...) :p

Tisti naveden throw zgoraj jemlji bolj z rezervo. Vsakdo meri 'po svoje' medtem, ko je končna razdalja redkokdaj res uporabna.
Ni šans, da je throw pri BLF Q8 primerljiv s Convoy L6. Pač drugačen dizajn, drugačna ledica. Ima pa nekoliko več throwa od BLF Q8 novejša sofirnova BLF Q8 - zaradi xpl hi ledic.

matobeli ::

Še en glas za L6, taprava outdoor lučka

hunter01 ::

koyotee je izjavil:

Emisar D1S

Na gearbest in na banggood ne najdem te svetilke. Je še v prodaji?

Samael je izjavil:

Tudi glas za L6 - če jo ne boš prav dosti naokoli prenašal, sicer raje katero Klarusovih throwerk. Bo bolj 'all around' lučka s še vedno velikim dometom.
Imho. je veliko teh luck fajn imeti samo ce jih obcodujes na polici ali pa ce so vedno na isti lokaciji (avto, barka...) :p


Katere modele točno imaš v mislih? XT12GT je že skoraj 100€ brez kod pa verjetno ni na nivoju L6.

Je za L6 kakšna koda + katere baterije potrebujem za L6?

Samael ::

So so kode (recimo: https://www.banggood.com/collection-207... - ne da bi brskal BLF forum, tudi tam je par reči večino časa). Mislim, da se običajno cene teh svetilk sučejo okoli 55 USD.
Tole z "ni na nivoju" ne pomeni nič :) Itak, da so na nivoju! Večina lučk o katerih debatiramo tu, vključno z L6 v marsikaterem pogledu ni na nivoju teh Klarusovih lučk, kar pa seveda ne pomeni nujno, da Klarusove svetijo močneje in nesejo dlje :)
Da razložim. Če ti je faktor kakovost izdelave, fantastičen UI, razmerje med velikosto/težo/outputom/itd..., (konec koncev, če jo dejansko potrebuješ, jo imaš za to, da jo potegneš iz žepa/torbe, posvetiš, vmes mogoče narediš še kaj, ne pa zgolj, da jo potežkaš po roki, si rečeš "pizda je težka" in greš malce na balkon pogledati kako daleč nese ... :p) ipd... potem se seveda kakšna L6 ne more primerjati z XT12GT. Po drugi strani pa, če iščeš nekaj robustnega s še večjim outputom, pa ti orjaška dimenzija in teža nista faktor, je pa seveda v tem L6 "močnejša".

Za L6 potrebuješ dve 26650 bateriji. Pa morata se stikati. Torej če ni buttontop se pricini bunkica.
Zadnji popusti, ki sem jih videl na BLF so se sukali mislim da okoli 55USD.

perci ::

hunter, a ves, da mi iz BG se vedno niso poslali q8. vprasanje kdaj bo to.

samael, jst imam buttonless liitokala 26650 crne in lepo dela brez bunkic.

od klarusk sem bil jaz navdusen nad xt12s, ki se jo dobi za 50 ojro. tudi kolegu sem jo zrihtal za na jadrnico - L6 mu je bila tumač

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

koyotee ::

hunter01 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Emisar D1S

Na gearbest in na banggood ne najdem te svetilke. Je še v prodaji?

Samael je izjavil:

Tudi glas za L6 - če jo ne boš prav dosti naokoli prenašal, sicer raje katero Klarusovih throwerk. Bo bolj 'all around' lučka s še vedno velikim dometom.
Imho. je veliko teh luck fajn imeti samo ce jih obcodujes na polici ali pa ce so vedno na isti lokaciji (avto, barka...) :p


Katere modele točno imaš v mislih? XT12GT je že skoraj 100€ brez kod pa verjetno ni na nivoju L6.

Je za L6 kakšna koda + katere baterije potrebujem za L6?



https://intl-outdoor.com/led-flashlight...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tsunamii ::

perci je izjavil:

hunter, a ves, da mi iz BG se vedno niso poslali q8. vprasanje kdaj bo to.

samael, jst imam buttonless liitokala 26650 crne in lepo dela brez bunkic.

od klarusk sem bil jaz navdusen nad xt12s, ki se jo dobi za 50 ojro. tudi kolegu sem jo zrihtal za na jadrnico - L6 mu je bila tumač



Perci kaj ni Xt12s floodka ? SAm jo se nimam ..prihaja drugo leto k manei zraven XT12GTjke. Sicer je bila v igri tudi nova XT11X .. ampak bos se pocakal na odziv.

perci ::

Sej za boje iskat na morju, ni najboljše če je 100% throwka.
Ni pa čista floodka, nekaj vmes je.

gregor ::

koyotee je izjavil:

Emisar D1S


zelo dobra throw lučka...edino površina je hrapava, morda za koga moteče...
recimo temu convoy c8 na steroidih
meni se dopade

https://imgur.com/a/JstwT






več slik pa na zgornjem linku

sedaj 5 usd cenejša ;)
https://intl-outdoor.com/emisar-d1s-thr...

test
https://zeroair.wordpress.com/2017/12/2...

Samael ::

Tsunamii je izjavil:


Perci kaj ni Xt12s floodka ?

Sicer nisem Perci, ampak ne ni floodka :) Klarus XT12S ima CREE XHP35 HI D4 ledico, namenjeno throwu (deklarirano cca 400m).

XHP35 HI = High-Intensity LED. Throw :)
XHP35 HD = High-Density LED. Flood.

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Tsunamii je izjavil:


Perci kaj ni Xt12s floodka ?

Sicer nisem Perci, ampak ne ni floodka :) Klarus XT12S ima CREE XHP35 HI D4 ledico, namenjeno throwu (deklarirano cca 400m).

XHP35 HI = High-Intensity LED. Throw :)
XHP35 HD = High-Density LED. Flood.



ee hvala ! Sem spregledal 8-) Potem moram drugam pogledat za kaksno XHP HD ledico..kaksno priporočilo ?
««
157 / 318
»»