» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
104 / 320
»»

Samael ::

impre je izjavil:

Ok hvala ti. Samo zanima, ne zakaj se ne sme težiti PP?:D

Ker v bistvu nimaš kaj težiti. Refund se je že izvršil. Kdaj bo denar prikazan na kreditni kartici ni več v rokah gearbesta ali paypala. Tako pri refundu deluje kartični sistem. Ni instant.

impre je izjavil:

Na ticketu od GB mi piše 48 ur, tako da sedaj je dober dan in pol od nakazila in počakajmo...

Nimaš kaj čakati :) Se je že zgodilo (kot praviš in kot ti javi tudi paypal) dober dan in pol nazaj.
Ti mešaš refund in prikaz denarja na tvoji kreditni kartici. Slednje ni več v rokah trgovca ali posrednika.

Lepo se umiri, refund je bil izveden, denar je na tvoji poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

impre ::

Sem pomirjen nič bati, samo zanima me kaj se dogaja, ker v taki situaciji sem prvic.
Drugače pa še 1x hvala za vsa pojasnila.

gregor ::

katero olje priporočate za navoje, tesnilo...
je morda tole ok:

NITECORE SG7 Flashlight Silicone Oil Grease
https://www.banggood.com/NITECORE-SG7-F...

koyotee ::

Bilokatera silikonska je ok
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Sam ne tiste dajat ki je za pod procesor.

Samael ::

Tole na sliki je tako mini. 10gramov. Kot pokrovček od labelle. :)
Če ti je blizu Merkur ali Bauhaus ali kaj podobnega poglej raje tam ali pa za podobno ceno preko neta naroči kaj večjega.

koyotee ::

Samael je izjavil:

Tole na sliki je tako mini. 10gramov. Kot pokrovček od labelle. :)
Če ti je blizu Merkur ali Bauhaus ali kaj podobnega poglej raje tam ali pa za podobno ceno preko neta naroči kaj večjega.


Tega gre tako malo, da ni potrebe po kilogramskem pakiranju.

matobeli je izjavil:

Sam ne tiste dajat ki je za pod procesor.


Pod procesor gre termalna pasta in ne silikonska mast :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Samael ::

Saj ni v tem fora, ampak da je za 10g 3.30USD čisto preveč :) Da na isti strani dobiš za enako ceno 50g noname silikonske masti, ki verjetno ni ne slabša ne boljša od te, ki ima Nitecore nalepko (in je tudi v bistvu noname).
In da je v vsaki okoliški trgovini z avto/moto deli, potapljaško opremo itd... 100g silikonske masti bolj znanega proizvajalca cca 10eur.
Pač, saj je vseeno - samo omenil sem.

Tsunamii ::

NArocil Klarus XT12GT ( lahko bi bila se malo cenejsa..ampak ne upam si tvegat - nimam casa za to ):D in upam da bo Banggood dostavil v kratkem casu ( beri 1 mesec ) 8-). Res komaj cakam da pride da vidim to malo cudo od svetilke. Verjetnoi me bodo ocarinili ne.. :|
Drugic me mika se sestrica XT12S ce ima dovolj flooda! Jo ima kdo oz katero od teh dveh ?
Plus me zanima ce bo za Klarus XT12GT dovolj ( dodatna ) Samsung 35E baterija ?

Samael ::

Ja, super bo. Saj zraven dobis nekaj podobnega.
Upam, da nisi placal polne cene :P

Okapi ::

Meni so pa z GB sporočili, da bodo še enkrat poslali F1.
Thank you for your reply. We sincerely apologize for this delivery issue.
As you are valued customer, we are happy to resend a new parcel to you free of charge.


Kar se mi zdi bolje kot vračilo tistih 9,90 dolarjev, ker za ta denar take lučke trenutno ni za dobiti.

Sicer pa niti ni čudno, da ni več takih popustov, ker eni očitno z njimi na račun nevednih kupcev delajo biznis.;)
https://www.ebay.com/i/263043204092?rt=...

Tac20 ::

Danes sprobam tele Litokala NCR18650B z zanflarom F1 in svetilka sploh ne deluje? Začne svetiti ko začnem šraufat dol skoraj pred koncem ko odšraufam tisti del za baterijo pa začne svetiti, kje je problem?

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Ja, super bo. Saj zraven dobis nekaj podobnega.
Upam, da nisi placal polne cene :P


NE..56EUR. Sicer se zmeraj za kaksen EUR prevec sam ok. Plus predvidevam se carino :8)
Aja...se moj frend bi jo rad kupil. KAj moram naredit nov ACC da uveljavim se 1x codo - popust ?

Plus kaj Klarus XT12GT dela tudi na flat top baterijah ? Ker ce se ne motim ima button top baterijo zraven..? Da vem kaj narociti kot rezervno - dodatno baterijo :|

Aja in narocil sem se Liitokala Lii - 500 :D Wee. SAmo da dobim se akcijo 200 USB + EU PLUG pa se to narocim in bo mir :D PA vem da imajo lucke moznost..ampak kolikor bom baterij se narocil ;) in moznost se kaksne lucke 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Brainstorm ::

Ima kdo kakšen preverjen link da se da naročit original INR18650-30Q 3000mAh Samsung baterije. Večina prodajaln jih ne pošilja v Slo, na aliexpresu so pa večinoma LitoKaline oziroma piše for Samsung in ne genuine Samsung.

Samael ::

https://eu.nkon.nl/catalogsearch/result...

Mislim, da na liitokalinih pise tako enostavno, ker kupijo celice, ki jih ne smejo prodajati pod samsungovo znamko. Nikoli pa ni bilo nito ene kritike, reviewa ... ki bi ji prepoznal kot fake. Vsaj kolikor sledim ne. Tudi kapaciteta, obnašanje itd... je enako kot pri teh, ki jih kupim na Nkonu.

Brainstorm ::

Hvala ti za link, majo pa res kar dobre cene, glede na to da niso na Kitajskem.

Litokaline in ostale pri katerih piše for Samsung imajo na bateriji eno nalepko, verjetno pod njo piše Samsung, če se ne motim?

Kot naprimer te: https://www.aliexpress.com/item/4PCS-20...

Aar2rk ::

Zdaj sem šel prav preverit, kdaj sem jaz naročil F1, in sem imel očitno pošteno srečo, ker sem jih naročil 24.11. in jih dobil mislim da v sredo 27.12. Je pa res da sem po parih dneh, ko še niso bile poslane, kliknil na tisti gumb za teženje/pospeševanje pošiljanja (kot je bilo svetovano prav na tem forumu) :P
In razen nekaj Skilhunt H03 sem vsa naročila s konca novembra dobil še pred novim letom, skilhunti so pa prišli takoj po novem letu (seveda so bili točno ti namenjeni še za darila, ampak se mi je zdelo, da sem prepozen)
Kar sem pa letos naročal na Gearbestu je bilo vse poslano najkasneje naslednji dan, vendar so večinoma dodatki in drobnarije.

Samael ::

Brainstorm je izjavil:

Hvala ti za link, majo pa res kar dobre cene, glede na to da niso na Kitajskem.

Litokaline in ostale pri katerih piše for Samsung imajo na bateriji eno nalepko, verjetno pod njo piše Samsung, če se ne motim?

Kot naprimer te: https://www.aliexpress.com/item/4PCS-20...

Da, Samsung piše, ampak se mi zdi, da je vseeno repack - ne pa originalni ovoj (zgolj občutek, ker se tisk pod nalepko nekoliko razlikuje od q3Q iz nkona). Ampak to ne bi smel biti problem - tudi vse, prav vse protected baterije (z dodanim PCB-jem) na trgu imajo nov ovitek, ne tovarniškega.

Kakorkoli pač že - tako pri testiranju (internal resistance, kapaciteta baterije ... dal sem jih skozi 4 različne analyzing chargerje) kor pri sami uporabi, nisem zaznal nobenih razlik glede na nkon-ove q30. Teža je tudi identična.
Pred prvim naročanjem sem bil tudi sam nekoliko skeptičen in se kar orenk podal v reviewe (ki jih je na netu, zlasti AE ogromno), itd ... zdaj, po vsem prebranem, pa tudi lastni izkušnji, nimam nobenih problemov pri naročanju z LK trgovine. Prav vse v 18650 formatu, kar sem do zdaj tam naročil ustreza specifikaciji (datasheetu) za posamično znamko baterije.
Če bom imel kdaj kakšno drugačno izkušnjo ali pa zasledil kakšen konkreten vir, ki bi pričal drugače, bom seveda omenil tu.

Je pa mogoče tu zanimivo vedeti, da so po poročanju (sam jih nisem videl) en čas v LiitoKala Lii - 35A 18650 repacku uporabljali INR18650-35E 3500mAh celice in nato znova presedlali na NCR18650GA 3500mAh. Mogoče se ravnajo po tem, kaj dobijo ceneje ali pa konsistenci dobave?

Okapi ::

Aar2rk je izjavil:

Zdaj sem šel prav preverit, kdaj sem jaz naročil F1, in sem imel očitno pošteno srečo, ker sem jih naročil 24.11. in jih dobil mislim da v sredo 27.12.
Nisi imel nobene posebne sreče, saj je večina F1 prišla kar hitro. Jaz sem eno naročil 15. in eno 20. novembra in sta obe prišli sredi decembra. Samo ena od dveh naročenih 30. oktobra se je nekje izgubila.

Samael ::

Danes pa ni nihce nobenega deala objavil :)
Meni je vsec tale na 26650 (in 18650) baterijo (ter z USB filanjem), ker deluje dost kompaktno - uporabno, hkrati pa ni XML2 ledica, ki me že nekoliko dolgočasi:

Eagle Eye X7R XP-L V6 1000Lumens s kodo d04517 za 24,47 USD

Brainstorm ::

Še pol ure za polnilec z dodatki Liitokala lii-500 po ceni 11,19EUR.

https://www.aliexpress.com/item/Liitoka...

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Lepo si tole našel.
Če jih le ne bi sam imel že toliko... :)

matobeli ::

Bemumast, jaz bi imel še enega. Mi je lii-500 jako kul polnilec, pa sem svojega daroval fotru ker imam sam Nitecore D4.

Ampak bi danes raje izbral Lii-500 :))

perci ::

Samael, včeraj sem dobil L6. Zraven je priložena tista matica, za katero si mi zadnjič razložil, da je namenjena držanju ob pištoli, z dvema prstoma. WTF? L6 ob pištoli? :D

Mimogrede, Tsunamii, včeraj sem preizkusil XT12S. Huda zadeva. Priporočam. Tudi popolnoma dovolj dobra za na barko. IMO ima tudi dovolj dober flood, čeprav ni zmagovalka na tem področju. Odlična univerzalna svetilka za karkoli. Tudi dovolj majhna. Upam, da mi je ne bo kdo "zaplenil". Prišla je brez carine.

Tsunamii ::

perci je izjavil:

Samael, včeraj sem dobil L6. Zraven je priložena tista matica, za katero si mi zadnjič razložil, da je namenjena držanju ob pištoli, z dvema prstoma. WTF? L6 ob pištoli? :D

Mimogrede, Tsunamii, včeraj sem preizkusil XT12S. Huda zadeva. Priporočam. Tudi popolnoma dovolj dobra za na barko. IMO ima tudi dovolj dober flood, čeprav ni zmagovalka na tem področju. Odlična univerzalna svetilka za karkoli. Tudi dovolj majhna. Upam, da mi je ne bo kdo "zaplenil". Prišla je brez carine.



Superca za XT12S. To bom tudi v kratkem kupil. ZDAj cakam XT12G :D ker namensko rabim flood kjer je v tem boljsa od 12S, katera ima tudi throw soliden (univerzalka )- Perci ?

Tsunamii je izjavil:

perci je izjavil:

Samael, včeraj sem dobil L6. Zraven je priložena tista matica, za katero si mi zadnjič razložil, da je namenjena držanju ob pištoli, z dvema prstoma. WTF? L6 ob pištoli? :D

Mimogrede, Tsunamii, včeraj sem preizkusil XT12S. Huda zadeva. Priporočam. Tudi popolnoma dovolj dobra za na barko. IMO ima tudi dovolj dober flood, čeprav ni zmagovalka na tem področju. Odlična univerzalna svetilka za karkoli. Tudi dovolj majhna. Upam, da mi je ne bo kdo "zaplenil". Prišla je brez carine.



Superca za XT12S. To bom tudi v kratkem kupil. ZDAj cakam XT12G :D ker namensko rabim flood kjer je v tem boljsa od 12S, katera ima tudi throw soliden (univerzalka )- Perci ?


PS: Si plačal carino perci za XT12S ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

perci ::

Ima zelo soliden throw za tako majhno svetilko. Včeraj sem osvetlljeval področje dolgo 1,5 nogometnih igriš, torej cca 150m. Ampak to res osvetli, ne nekej pomalem. Carine ni bilo. Tudi precej večjo L6 sem dobil brez carine. Očitno se z lučkami ne ukvarjajo preveč :).

Tsunamii ::

perci je izjavil:

Ima zelo soliden throw za tako majhno svetilko. Včeraj sem osvetlljeval področje dolgo 1,5 nogometnih igriš, torej cca 150m. Ampak to res osvetli, ne nekej pomalem. Carine ni bilo. Tudi precej večjo L6 sem dobil brez carine. Očitno se z lučkami ne ukvarjajo preveč :).


Super. Za XT12GT sem mislim da jo hocem ker ima boljsi throw :) ( napaka v pisanju zgoraj ) kot 12S..ter slednjo bi tudi rad ker ima boljsi flood od GT verzije. ODvisno zakaj bi rabil..plus se ena vec ne bo odveč :D

Perci kaj baterije so button top ne ? Bodo tudi fla top odgovarjale, ker jih imam narocene ? Drugace kupim se 35A ali GA - button top! Razen ce so kaksne druge baterije bolj primerne za to svetilko.

koyotee ::

Afaik je uno bolj anti-roll "zaščita" kot za držanje v roki poleg orožja.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

valdo ::

Brainstorm je izjavil:

Še pol ure za polnilec z dodatki Liitokala lii-500 po ceni 11,19EUR.
https://www.aliexpress.com/item/Liitoka...

11,9€ ? jaz vidim čisto drugo ceno ?
Lp

Killermode ::

valdo je izjavil:

Brainstorm je izjavil:

Še pol ure za polnilec z dodatki Liitokala lii-500 po ceni 11,19EUR.
https://www.aliexpress.com/item/Liitoka...

11,9€ ? jaz vidim čisto drugo ceno ?

Pa saj je napisal da še pol ure (to je 30min) od njegovega posta.

Okapi ::

perci je izjavil:

Samael, včeraj sem dobil L6. Zraven je priložena tista matica, za katero si mi zadnjič razložil, da je namenjena držanju ob pištoli, z dvema prstoma. WTF? L6 ob pištoli? :D

Kam se to sploh da? Ker sem na hitro poskusil dati med glavo in trup, pa lučka potem sploh ne dela. Mogoče bi moral imeti daljše baterije, da bi s tem dodatkom delalo?

impre ::

Katero majhno in poceni lučko gledati, da ima razpršeno svetlobo (dober flood)? Nekaj takega moram še nabaviti, ker za drugo imam C8, s katero sem zadovoljen, samo ravno malce je velika (predvsem "debela" pri leči) in ni ravno za vsak žep. Bi bila S2+ dobra?

valdo ::

Killermode je izjavil:

Pa saj je napisal da še pol ure (to je 30min) od njegovega posta.

Hvala, nisem prav razumel, sicer ob tem času spim ...tako da je to bolj za nocne ljudi
Lp

FireSnake ::

impre je izjavil:

Katero majhno in poceni lučko gledati, da ima razpršeno svetlobo (dober flood)? Nekaj takega moram še nabaviti, ker za drugo imam C8, s katero sem zadovoljen, samo ravno malce je velika (predvsem "debela" pri leči) in ni ravno za vsak žep. Bi bila S2+ dobra?


S2+ je OK lučka ... samo ne vem, kako razpršeno svetlobo bi ti rad.
Koliko sem jaz gledal (F1 in S2+) imata dokaj strnjen snop.

Je pa res, da močno svetita in se zaradi tega (tudi) okolica osvetli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

impre ::

No nekaj kar sveti širše od C8, tisti kateri imate izkušnje s njo.

Brainstorm ::

Ima mogoče kdo Astrolux C8 XP-L HI 1300Lumens 7/4modes A6 Driver Tactical EDC LED Flashlight 18650 https://www.banggood.com/Astrolux-C8-XP...

Je res močnejša od Convoy C8 Xp-l Hi 7135*8 Integrated Head Long Range LED Flashlight https://www.banggood.com/Convoy-C8-XP-L...

Katero od teh dveh bi priporočali, astrolux se dobi s kodo za 18.87 usd, vendar imajo trenutno na zalogi samo 1A (6500K-7000K) model, ki pa mi nekako ne ustreza najbolj, se mi zdi da bi bila svetloba preveč modra, raje bi počakal na 3A(5500K) model da ga dobijo nazaj na lager.

Ali naj nabavim kar eno C8 od Convoya, pa še ceneje bo v primerjavi z Astroluxom?

Youtube review

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Astrolux ima drug driver, zato več lumnov. Ledico lahko pa sam zamenjaš :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

http://budgetlightforum.com/comment/125...

BD06
OTR U18
L6
S2+
LII 402
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

koyotee ::

Sem vzel eno s2+ da jo predelam v tripple xp-g2 :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

FireSnake je izjavil:

impre je izjavil:

Katero majhno in poceni lučko gledati, da ima razpršeno svetlobo (dober flood)? Nekaj takega moram še nabaviti, ker za drugo imam C8, s katero sem zadovoljen, samo ravno malce je velika (predvsem "debela" pri leči) in ni ravno za vsak žep. Bi bila S2+ dobra?


S2+ je OK lučka ... samo ne vem, kako razpršeno svetlobo bi ti rad.
Koliko sem jaz gledal (F1 in S2+) imata dokaj strnjen snop.

Je pa res, da močno svetita in se zaradi tega (tudi) okolica osvetli.


obstaja več vrst s2+, ti bi rabil tako:

https://imgur.com/a/HV8lt

koyotee ::

Ubistvu bi rabil tako :)

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

gregor ::

še bolje tole:

https://imgur.com/a/2hZd5




pa še cca 4000 lm :), čeprav samo za nekaj sekund

je pa eden večji problem, ni ravno poceni

koyotee ::

Samo 40$ :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kumer ::

kakšna je bistvena razlika med xt12s in xt12gt, če prav razumem je ta zadnja novejša in zato boljša izbira
cena pa mora bit okrog 50 eur z kodo, se motim?
lP

gregor ::

koyotee je izjavil:

Samo 40$ :)


ja vem, jo imam, na slikah je moja lučka ;)
govoril je o poceni mali lučki, to pa je samo s2+ za cca 13 usd
40 usd vs 13 usd, vsak naj sam odloči če je pripravljen nabvit emisar D4...

je pa lučka res super, samo greje se kot plošča na štedilniku ;)

koyotee ::

A maš tut 18350 tubo?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

Ne, to pa nimam, samo 18650 v ganzo torbici za nožek ;)
____

Grk mi je preko ZS sporočil, da mu je prijatelj iz GB sporočil da imajo vsi v marketingu prepoved da dajo kode, nižjo ceno za F1 lučko.
In da se to ne bo hitro spremenilo. Torej čas je za convoy, eagle eye ipd lučke...

LP

kumer ::

koyotee je izjavil:

Ubistvu bi rabil tako :)



to si ti sam naredil, koliko stane predelava in kako težko jo je izvesti?
LP

impre ::

gregor je izjavil:

FireSnake je izjavil:

impre je izjavil:

Katero majhno in poceni lučko gledati, da ima razpršeno svetlobo (dober flood)? Nekaj takega moram še nabaviti, ker za drugo imam C8, s katero sem zadovoljen, samo ravno malce je velika (predvsem "debela" pri leči) in ni ravno za vsak žep. Bi bila S2+ dobra?


S2+ je OK lučka ... samo ne vem, kako razpršeno svetlobo bi ti rad.
Koliko sem jaz gledal (F1 in S2+) imata dokaj strnjen snop.

Je pa res, da močno svetita in se zaradi tega (tudi) okolica osvetli.


obstaja več vrst s2+, ti bi rabil tako:

https://imgur.com/a/HV8lt


In kakšna je ta? Razlika od drugih razen v leči? Mogoče kakšen link? Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: impre ()

gregor ::

ja, v leči

ni gladka kot npr:

https://imgur.com/a/zvHpd



tukaj za 13 usd:

https://www.gearbest.com/led-flashlight...



žal pa ni na voljo v 1A svetlobi

če bo res dobavljena z tako lečo pa ne vem...

še vedno pa ti ostane nakup direktno od proizvajalca na AE (Simon Mao) kjer ti lahko lučko naredi po tvojih željah

https://convoy.aliexpress.com/store/330...

LP
««
104 / 320
»»